Am het Woonhuis, Kolenveieeniging te Grade, Wed. tt, DE VRIES Zoon, Dagmeisje SLOOPERIJ Cachepots. Herveiling lloempot=imhulsels Rechtzaken. Gemengd Nieuws zware brand te onaangenaam. Een tuinder te Loosduinen inde op de Hanzebank zijn vei- lingtegoed, groot ongeveer! 4000. Eerst den volgenden dag ont dekte hij, dat zijn poitefeuille met den inhoud verloren yvas. Advertentiën. Algemeene Vergadering Donderdag 1 September, Wit Luxe Boodschaptasschen en Boodschapmanden, Leeren Tasschen, Netten, Enz., Enz. Friesche Machinale Baggerturf en Overijselsche lange Bakkersturf. Berg- en Opslagplaats aan de Haven, Breskens P. V, AALST-MINNIK, Gummi en Gabardine. Schippershoeden, Breskens. Jac J. LE BLEU. Prachtige sorteering Woensdag 31 Aug. a.s. netten Inboedel, Houtwaren, Vrijdag 2 Sept, a.s., Bericht van Instel. Zaterdag 3 Sept. 1921, Zaterdag 3 September Bouwland, Arbeiderswoonhuis, een Tuin, Bouwland, Dinsdag 6 Sept. 1921, publisktevsrpachten Bouwland, Jachtrecht, I ^rrond.-Reclitb. Middelburg. Zitting van 30 Augustus. Uitspraak Mishandeling J. O., 23 j., landbouwer Sehoundijiie, 10 of ]0 d. hecht. Rechtsingang is verleend met last tot gevangenhouding twen A. V., arbeider te Zuid- nude en A J. de M„ 20 j., werkman, gedetineerd te Mid delburg, ter zake van diefstal. M1ERLO. gen ontzettende ramp heeft Eet dorp Mierlo, op twaalf kilo- d{ meters van Eindhoven gelegen, «etroffen. Omstreeks 12 ure Za terdagmiddag vatte eensklaps liet rieten dak van eene boerde- trij, aan de Marktstraat gelegen, waarschijnlijk door een rond- waaiende vonk, vuur. Weldra sloegen de vonkenmassa's, door den krachtigen wind verspreid, op alle met riet gedekte huizen ju boerderijen links en rechts van dezen weg gelegen over, aoodat deze spoedig in lichte i stonden en tot den grond toe afbrandden. De verwarring 4 onder de bevolking was vreese- lijk. De burgerwacht en de vrij willige landstorm werden onder de wapens geroepen, weldra versterkt met veldwachters, mare chaussee en militaire politie wel ke reeds onder leiding van den heer De Beer Poortugaal, dis trict-commandant der Koninklij ke marechaussee uit Eindhoven, voor de afzetting zorgden. De brandweren van Eindhoven en Helmond werden gealarmeerd, die met vol materiaal uitrukten. De met pannen gedekte wonin gen langs den weg konden be houden blijven. Bijna alle inboe dels gingen geheel verloren, wel ke laag verzekerd zijn. Het vee was gelukkig in de weiden, zoo- dat slechts varkens en pluimvee omkwamen. Van eenige bewo ners zijn vrij belangrijke geld sommen mede verbrand. In totaal zijn 26 woningen en 3 boerderijen geheel verloren ge gaan. LIEFDESDRAMA Zaterdagnacht heeft een ze kere G. A., die in relatie staat met een vrouw op het Vreden- burg, te Utrecht, na een ruzie, een revolverschot op haar gelost. Hij had de revolver in zijn jas- el_ zak en loste daarin het schot, a;| zoodat de jas een brandgat ver toonde. De vrouw werd slechts licht aan den voet gewond, De dader ging op de vlucht i wierp de revolver, waarop )g 5 scherpe patronen zaten, weg hl de Kore Viestraat wist men hem te grijpen en naar het :k hoofdbureau van politie te bren- :li gen. iFi f De revolver heeft men later te teruggevonden. dd Alle nasporingen bleven vergeefs. Vrijdrag echter kreeg hij over I de post een pakje, inhoudende I Engelsche brieven, bonnetjes van veilingmanden en andere papie- ven,die voor den vinder blijkbaar geen waarde hadden. Het cou vert van een der brieven had men gebruikt om alles in te pak ken en daar een postzegel op geplakt, zoodat geen handschrift iets verraden kon. DAT KAN WEL 'fe Amsterdamsche (commu nistische) Raadsleden Wijnkoop, tEisser en Colly hebben bij den Gemeenteraad het volgende voorstel ingediend Ondergeteekenden stellen den Raad voor te besluiten ten be hoeve van het zenden van levens en geneesmiddelen aan de nood lijdende boeren en arbeiders van Sowjet-Rusland en de daarmede gesedereerde Sowjet staten, ter beschikking van Burgemeester en Wethouders te stellen een bedrag van t 100.000. WANBETALERS NED. HERV. GEMEENTE! Voor het Kantongerecht te Almelo waren gedagvaard een aantal leden der Ned. Herv. Gemeente aldaar, wegens het niet betalen hunner aanslagen in den Kerkelijken Hoofdelijken J Omslag. Vele dezer aanslagen liepen over 3 jaren (1917 1618 en 1919) en varieerden tu ,schen 20 a ƒ40; sommige bedroegen nog minder. Van de voorloopig 53 gedag- vaarden was ongeveer een 15-tal verschenen. Ter behartiging der belang, n van de Ned. Herv. Gemeente trad op mej. mr. li. G. Veth, te Almelo. De bezwaren, welke meeren- deela door de gedagvaarden werden ingebracht, waren hoofd zakelijk dat men geen lid der Ned. Herv. Gemeente was of meer was. Op de vraag van den kan tonrechter, of ze dan gedoopt waren, was het antwoord der meesten, dat ze dit niet wisten, wel had men hel hun verteld. Eenigen voelden geen fiinan- cieele verplichtingen tegenover een lichaam, waarvan zij op 17- of 18-jarigen leeftijd lid geworden waren op aandrang, of onder dwang hunner ouders. Zij vroegen zich af, of zij door een mondeling afgelegde ver klaringen als leden beschouwd konden worden. Een ander had voor eenigen tijd zijn lidmaatschap opgezegd bij de dienstbode van den do minee. De dienstbode had zijn naam in een boekje geschreven en gezegd dat alles in orde was en hij niet meer behoefde terug te komen. Ze scheen met derge lijke zaakjes wel op de hoogte te zijn Op de vraag aan enkelen, of ze dan nooit naar de kerk gin gen, was het antwoord, dat dit wel gebeurde, doch men even goed de Joodsche en Katholieke kerk bezocht. Of ze hun kinde ren hadden laten doopen Jawel, was het antwoord, maar men had dit beschouwd als een bloot formule of een noodzake lijk kwaad. Eén was er, die, toen hij .Christelijk" was, steeds had be taald, maar nuhij „on-Chrislelijk" was geworden, dit niet meer wenschte te doen „Ik heb inde gaten gekregen, dat je van hel goede te veel kunt krijgen," zei hij. Voor de meeste gevallen vroeg mej. mr. Veth 14 dagen uitstel, om een onderzoek naar het lid maatschap te kunnen instellen, terwijl over de andere met 14 dagen uitspraak zal geschieden. Hbld. ERZBERGER VERMOORD. De Rijksdag-afgevaardigde Erzberger, die zich sinds eenige dagen met familie in Griesbach ophield, van waaruit hij dage lijks wandelingen placht te ma ken, is Vrijdagmiddag op de Baden8che Kniebis (een berg bij Griesbach in de buurt) ver moord gevonden. Het lijk was met 12 revolver schoten doorboord. Nader wordt gemeld Toen de oud-minister van Financiën Erzberger zich Vrij dagmorgen in gezelschap van het Rijksdag-lid Dietz Radolsz- will op een wandeling bevondt in Bad-Griesbach op weg naar de Alexanderschantze, werd hij plotseling door 2 personen van c,a. 25 jaar aangegrepen. Zij mishandelden beiden en toen het gelukte aan omstanders om de aanvallers op zijde te duwen, hadden Erzberger en Dietz de gelegenheid zich uit de voeten te maken. De twee aanvallers maakten hiervan gebruik een revolver te trekken, zoodat Erzberger door 12 kogels in hoofd en borst werd vei wond en dood neerviel, terwijl Dietz op verschillende plaatsen gewond naar Oppenau is overgebracht. Tot dusver mocht het niet gelukken de da ders te pakken te krijgen. De Badensche politie heeft onder leiding van den procureur- generaal alle mogelijke moeite daartoe gedaan. De procureur- generaal zelf begaf zich in een auto, en politie-hondeii zijn uit gezonden om te pogen de da ders op te sporen. Het is tamelijk zeker dat hier geen roofmoord maar een politiek misdrijf in het spel is. De rijksregeering heeft, in aanmerking genomen dat Erz berger waarschijnlijk om politie ke redenen vermoord is, een be looning van 100.000 Mark uitge schreven op het aanbrengen van den dader of den bewerker van den moord. EEN SPOORWEGRAMP IN ITALIË. Te M --gliano bij Rome heeft Zaterdag een ernstige spoorweg ramp plaats gehad, hetwelk aan 30 personen het leven heeft ge kost, terwijl er meer dan 100 gewonden zijn, waarvan zeer ernstige. In plaats van kaarten. Heden overleed na een zeer langdurige ziekte, onze geliefde Pleegmoeder, Zus ter en Tante, Mejuffrouw Jacomina Sara le Clercq, in den ouderdom van ruim 89 jaar. Namens de Familie S J. DE VUÏJST. Gkoede, 28 Aug. 1921. des nam. 8 uur (zomertijd) bij A. VAN POUCKE. Mededeeling prijzen. Opkomst gewenscht, ook van leden die bereids npgaaf hebben gedaan. i, li iilÖuiu x nouiuuj Dorpstraat K 129, Ruim gesorteerd in met en zonder dekselsluiting. Aanbevelend. Nieuwe Vlis. weg 204, Oost Souburg leveren a'le soorten Zoo spoedig mogelijk een gevraagd bij M. J. DE WINDE te Breskens, WEER ONTVANGEN; een partij Eikenhout, Bochtpalen, Planken, ijzeren Buizen, Asphalt- papier, Olmen Planken vuor mestwagenkassen, Enz. Aanbevelend, Telefoon 90, TERNEUZEN. Een prachtcollectie REGEN JASSEN in verschillende prijzen en kleuren in voorraad. Ook zijn weer voorradig de bekende zwarte met breeden rand. Aanbevelend, Ondergeteekende belast zich met het maken van bestekken, teekenin- gan en begrooting.n, met het hou den van toezicht over alles wat tot het BOUWVAK enz.behoort; ook over nieuwe, kleine en groote herstellingen, geeft alle inlichtin gen en schat roerende en onroe rende goederen, geheimhouding verzekerd. Aanbevelend, A. RISSEEUW Azn., Bouwkundige, Groede. voorhanden in den Boekhandel van E. BOOMBlihk, Breskens. Notaris BF3UNINGH te Groe de zal op te Cadzand ten verzoeke en aan de woning van dhr. J. BREVET aldaar, publiek verkoopen en wel om 2 uur, zomertijd, een bestaande uit: eiken- f houten kabinet, chif fonnière, antiek ta felkastje, porceleinen kabinet kommen, tafels, waschtafels, bloe mentafels met potten, stoelen, bedden met toebehooren, etagère, vulkkachel, vierkante kachel, vloerkeeden en matten, klokken, spiegels, schilderijen, wandver sieringen, glas-, geleierd- en aar dewerk, theebladen, 6 tulband- vormen, stoven vogelkooien, spek- kuip, emmers, tobben, trap, Skip- pen, 6 stoelen met kussen zitting, 2 koperen doofpotten, 6 antieke kommen, koffiebus (inhoud 50 K.G.) Daarna om 6 uur (n.t.) in het Ho tel van den Heer VAN DALE te Cadzand, in ééne zitting en verdere aanhoorigheden teCad zand, bewoond door genoemden heer BREVET, groot 1 are 21 centiaren, bij het huis kan 5 r. grond in pacht volgen. Aanvaarding bij de betaling koopsom voor of op 30 Septem ber 1921. Lasten vanaf 1 Januari 1922 voor kooper. De goederen zijn iederen werk dag te bezichtigen. De Deurwaarder A. BREVET te Oostburg zal publiek verkoo pen ten verzoeke van den heer E. DE PAËPE te Watervliet een partij nieuwe waaronder eiken. voormiddags 11 uur op het erf bij den Heer JOORIS te Sluis. De onroerende goederen van dhr. J. B. VAN HURCK te Phi lippine en consorten zijn inge steld als volgt Perceel 1 op f 800, 2 - 750,- 3 600,- 4 - 550,- S - 50,- 6 - 6500,- 7 - 750,- 8 - 825,- 9 .900,- 10 - 1000,- 11 - 10,- 12 50,- 13 20,- 14 - 50,- 15 - 110,— De finale toewijzing blijft be paald op des namiddags 3 uur (nieuwe tijd) in de herberg van den ver- kooper. P. ADAMA ZIJLSTRA Notaris. a.s., des nam. 5 uur, in de her berg bij den Heer A. ADRI- AANSEN te Breskens, door den Heer Hon Fr. TEMMERMAN, grondeigenaar te Hoofdplaat, van een partij groot 2,18,10 H.A., verdeeld in 2 perceelen, benevens een en Erf aldaar, groot 1,80 Are, en groot 9 Aren 10 Centiiaren, ge legen te Iroede, in den Klein Baarzandepolder, nabij Nornmer Eén. Een partij groot 5,40 H.A., verdeeld in 4 perceelen, gelegen te Scboon- dijke,Nieuwe Havenpolder, nabij Nommer Eén. Ingesteld te samen voor f 17675,- Te aanvaarden dadelijk. Inlichtingen te bekomen bij den Deurwaarder A. BREVET te Oostburg. De notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens op des voormiddags ten 10 ure, n.t. precies te Sluis, wijk Heille, in de herberg van den lieer V. I.ELI- AERT, ten verzoeke van het Algemeen Armbestuur van Heille voor den tijd van 9 achtereen volgende jaren, ingaande 1 Oct. 1922 1, 44 perceelen onder Lapschuere, Middelburg (België), Eede en Sluis-Heille. 2. Het op die landen in 3 perceelen. De perceelen zijn in het breede omschreven bij aanplakbiljetten.

Breskensche Courant | 1921 | | pagina 3