Burgerl. stand Gemengd Nieuws Nederlandsch verdrag aan den president der Nederlandsche Handelmaatschappij C. J. K. van Aalst hetrvolgende telegram gezonden ,De Duitsche Rijksdag heeft zooeven de wet betreffende het Duitsch-Nederlandsch verdrag aangenomen. Met het oog op de onderhandelingen, welke heb ben geleid tot het tot stand komen van dit voor het herstel van Duitschland gewichtige ver drag en op Uw belangrijke medewerking daartoe verzoek ik U, heden nogmaals de betuiging van mijn oprechte dankbaarheid te aanvaarden". Runderpest in België, De Brusselsche correspondent van de Maasbode meldt, dat in België runderpest is uitgebroken. Talrijke gevallen met doode- lijken afloop zijn geconstateerd te Sint Truiden, Luik, Charleroi en in de omstreken van Gent. Deze ziekte, welke de vreese- lijkste plaag is, die den veestapel kan treffen, zou door Amerikaan- sche vee, dat door het ministerie van bevoorrading was ingevoerd, in het land zijn gebracht. De eerste berichten hebben groote opschudding veroorzaakt onder de landbouw-bevolking. Het ministerie van landbouw heeft onmiddellijk de strengste maatregelen genomen om uit breiding te voorkomen. Besmet vee wordt onmiddellijk afge maakt. Verder zal een besluit worden afgekondigd, waaibij al le transporten van vee en in voer van vee in België, uitgeno men slachtvee, verboden wordt. In kringen van het ministerie van landbouw hoopt men door dezen maatregel een ramp te voorkomen. Nader wordt gemeld De Kamer heeft Donderdag een motie behandeld van den afgevaardigde Maenhout, die ge zegd heeft, dat een ware geesel onder het vee verschrikkelijke verwoestingen aanricht. De veepest is uitgebroken in de dorpen van het arrondisse ment Gent. Overal waar de ziekte optreedt is het hoornvee onher roepelijk verloren. De besmetting schijnt overgebracht te zi]n door zebus uit Engelsch-Indië, die over Antwerpen naar Brazilië zijn verscheept. Minister Ruzette heeft vast gesteld, dat inderdaad een groot gevaar den Belgische veestapel bedreigt: de veepest, die zich sinds 1862 niet meer in België had voorgedaan. liet is waar schijnlijk dat zebus uit Bombay, die in het quarantaine station te Antwerpen zijn geweest, die ziekte naar België hebben over gebracht. In ieder geval staat vast, dat het Amerikaansche vee, dat te New York en Baltimore verscheept is, niet was aangetast, want anders zou het onderweg gestorven zijn. In Gent richt de ziekte de meeste verwoestin gen aan. Zij is thans op 29 dorpen vastgesteld, maar dat aantal moet nog aanzienlijker grooter zijn. De epidemie wordt met groote kracht bestreden. BreskenSi De heer D. Mulder, Burgemeester der ge meenten Nisse, Ovezande en Driewegen heeft, wegens hoogen leeftijd, ontslag als zoodanig aangevraagd. Vanaf 1878 was hij burgemeester der drie ge noemde gemeenten. Voor dien was hij twee jaren Burgemeester onzer gemeente. Donderdagmorgen had al hier in de kalkzandsteenfabriek van W. een ongeluk plaats, hetwelk naar omstandigheden nog goed is afgeloopen. Een kraan sprong uit de hector met het gevolg dat de stoker P. v. d. V. de stoom in zijn gezicht kreeg, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Retranchement. Maandag middag had een jongen het on geluk met zijn fiets te vallen. Op twee plaatsen bekwam hij een beenbreuk. Cadzand. In de Dinsdag gehouden Raadsvergadering zijn op de voordracht voor zetters geplaatst de heeren A. Risseeuw, W. de Smidt, I. Becu en W. Titman. SPORT. Wedvl. 's Hertogenbosch, 1 Aug. Afstand 126 K.M. Duiven gelost 7.30 uur- BRESKENS. Iste en Je prijs A. Vermeulen, 2e, 5e en 10e Jac. Besemer, 3e, 4e en 8e Jan Reuling, 6e E. Modde, 9e Jan Jacobs, 11e Jan Pleijte, 12e Joz. Pleijte. Oude duiven 1ste prijs Jan Pleijte, 2e W. Klaassen, 3e D. Klaassen, 4e P. van de Sande. De eerste duif arriveerde" te 10.53 6, de laatste 11.16.33. Hoogwatergetij Breskens. Vanaf 5 April Zomertijd. DAGEN. vm. nam Zaterdag 7 Aug. 6.47 7.11 Zondag 8 7.40 8.04 Maandag 9 8.50 9.14 Dinsdag 10 10.11 10.35 Laatste Kwartier Zaterdag 7 Aug. nm. 2.10. BRESKENS. Iluw.-Voltr. 8 Juli. P. C. Roest, 22 j., jm. en C. S. Ras, 19 j., jd. 15, C. L. Daansen, 26 j., jm. en I. de Jonge, 23 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Marinus, z. van J. H. de Vlieger en J. J. Kooijman. 5, Sara Cornelia, d. van I. J. Riemens en C. Brand. 9, Maria, d. van J. Albregtse en J. Versprille. 12, Jacomina Cornelia, d. van J. H. van Ha- neghem en M. C. Ras. 17» Antonia Lamberta Juliana, d. v. W. N. J. Rijsberman en M. A. J. Arnold. 25, Jan, z. van D. de Visser en W. Gans. Overlijden. 13 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht. SCHOONDIJKE. Huw.-Voltr. 1 Juli. Abraham Pieter van Peenen, 25 j., jm. en Sara Jozina Maria Dierkx, 24 j., jd. 29, Arie Johannes Len- sen, 27 j-, jm. en Pieternella Sara van den Broeke, 24 j., jd. Geboorten. 19 Juli. Maria An na, d. van J. R. Goris en T. v. Saane. 18, Neeltje, d. van C. P. Dhont en S. A. Koster. 24, Maria Maatje, d. ,van J. A. Gos- sije en P. M. van der Lijke. 29, Adriaan, z van W. Koster en J. Bril. 30, Emma Maria, d. v. J. B. de Greve en A. van den Bossche. Jacobus Johannes, z. van J. Vermue en N. M. Mabe- soone. Overliiden. 25 Juli Janna Ma ria de Die, 36 j., echtg. van J. P. Porreij. CADZAND. Huw.-Voltr. 1 Juli. Carel H. Kemmer, 24 j., jm, en Maria Goossen, 22 j., jd. 7. Juli. Jo hannes van Melle, 29 j., jm. en Maatje Adriana Quaak, 24 j., jd. Dirk Machiel van Melle, 27 j., jm en Boudewijna Digna Quaak, 25 j., jd. 15, Izaak de Bruijne, 33 j., jm. en Jozina Leenhouts, 32 j., jd. Geboorten. 25 Juli. Jacob Arie, z. van J. Kools en Adriana Jo- cherina de Winter. Overlijden. 25 Juli. Wouter de Smidt, 81 j., echtg. van Katho- lintje Clicquennoi. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 8 Aug. Breskens v 9>/2 u ds J. A. Raams. Doopbediening en Voorber. II. Avondmaal. n 2 u Zondagschool. n 5'/j u ds J. A. Raams. Groede n 2 u ds Krul. Ev. Luth. Gem. Groede. vm 9.30 li ds J. P. van Heest. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 3 Aug. Op de heden in het Veilings lokaal Baan 40 gehouden veiling werden de volgende prijzen be steed Kipeieren t 12.85f 14.70. id. (klein.) f 11.00—f 12.15. Eendeieren f 14.60f 15. Aangevoerd 135000 stuks. Oostburg, 4 Aug. Aangevoerd 28,321 eieren Boter van f2.80 tot f3.36 per K.G. CHANTAGE. Bij de Rotterdamsche recher che is het volgende chatage-ge- val in onderzoek Een zeeman in ruste, wonende op een Flakeesch dorp had zich op aandringen van het jonge mensch zelf door een uit Rotter dam afkomstige barbiersbedien- de aan huis laten scheren. Na deze behandeling vervoegden zich een paar vrienden van den figaro bij hem, die hem verweten onzedelijke handelingen te heb ben gepleegd en hem dreigden met aangifte bij de Haagsche politie, die èen afzonderlijke afdeeling voor zedenmisdrijf er op na hield. De zeeman sloeg geloof aan het dwaze verzinsel en liet zich verleiden tot afgifte van geld hoewel hij het hem ten laste gelegde feit ten stelligste loochende, maar zich bang toonde voor opspraak. Toen eenmaal de eerste honderd gulden afge schoven was, had de man rust noch duur meer. Al ras werd bij bezocht door een paar heeren, die zich uitgaven voor Rotter damsche rechercheurs en wier stilzwijgendheid alweer gekocht moest worden. In 't geheel heb ben de telkens herhaalde afdrei gingen hem tusschen de drie- en vierduizend gulden gekost. Hij begon eerst argwaan tegen zijn vervolgers te koesteren, toen men hem dreigde, als hij niet „dokte" pamfletten op zijn dorp te zullen verspreiden. Dit dreigement van „rechercheurs" deed hem naar den veldwachter loopen, aan wien hij het geheele verhaal vertelde. De Rotterdamsche politie heeft reeds een paar der oplichters, waaronder ook den barbiersbediende, aangehouden. Hbld. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Van den trein, die om onge veer 6 uur Woensdagnamiddag van de Klomp vertrok en waarin een transport Duitsche kinderen vervoerd werd, ging een portier open, waardoor twee kinderen uit den trein vielen. Nadat de trein tot staan was gebracht, bleek dat een der kinderen zwaar ge wond was, terwijl de andere haast geen letsel had bekomen. Na verbonden te zijn werden zij naar Utrecht vervoerd. VERDRONKEN. Woensdag is te Zuidbroek uit het Winschoterdiep opgevischt het lijk van een onbekend mans persoon, naar schatting 30 jaar. EEN MIJN IN HET NET. Men meldt van Terschelling aan het Hbld. De stoomtrawler „Hollandia" van de Maatschappij Hollandia te IJmuiden kreeg Dinsdagnacht 15 mijl uit de kust een mijn in het net welke onplofte en het achterschip vernielde, zoodat het schip zonk. De geheele beman ning redde zich met eigen sloep en landde Op Terschelling. WEER EEN ZEDENMISDRIJF De recherche te Utrecht, al dus meldt de „Tel.", heeft sedert eenige dagen een zestal personen gearresteerd wegens het plegen van onzedelijke handelingen met jongens uit burgergezinnen. De jongens werden onthaald, me degenomen naar de bioscoop enz., waarna ze werden meege troond. Alle aangehoudenen hebben bekend en zijn ter beschikking van de justitie gesteld, terwijl de ouders der jongens met het gebeurde in kennis werden ge steld. Een der aangehoudenenen is recidivist, terwijl een der an deren ook in zijn woning gele genheid gaf tot het plegen dier daden. WRAAK? Dinsdagnacht is bij de carton- fabriek „Union" te Oudepekela de geheele stroovoorraad, onge veer vier millioén kilogram, verbrand. Getracht werd met petroleum den turfvoorraad in brand te steken dit werd tijdig gedekt, zoodat het begin van brand gebluscht kon worden. DOODGEDRUKT. Op het terrein der Bruinkool ontginning „Graetheide" bij Ur- mond is een 22-jarige mijnwer ker, welke bezig was met het herstellen van spoorwagens, daar- tusschen zoodanig bekneld ge raakt, dat hij terstond dood was. NIET GEWILD. Men meldt uit Leerdam aan het Hbld. Elf raadsleden, onder wie twee wethouders, de drie predikanten de hoofden van openbare en bij zondere scholen, de pastoor en meer vooraanstaande personen hebben een adres gericht aan de Koninigin om den heer Mees met October a.s. niet weder te be noemen tot burgemeester van Leerdam. Twee duizend inwoners hebben met dit adres adhaesie betuigd. De beide wethouders zijn over deze zaak bij den Mi nister van Binnenlandsche Zaken op audiëntie geweest en hebben tevens te kennen gegeven dat elf van de dertien raadsleden, bij de eventueele herbenoeming, met den burgemeester niet meer willen vergaderen. IJSBERENGEVECHT. Woensdagmiddag is in de stallen van het circus Hagen beek te Scheveningen een der ijsberen door een anderen dood gebeten. Er waren nieuwe exem plaren aangekomen die door de stallen naar de voor hm be stemde kooien werden geleid. Een der nieuwelingen moest daarvoor een kooi voorbij waarin een der oude ijsberen was op gesloten. Deze scheen echter op zijn nieuwen collega niet bijster gesteld te zijnalthans, plotseling sprong hij op greep den ander bij de keel waarna een bloedige worsteling ontstond. Het personeel probeerde met alle middelen de vechtenden te scheiden maar tevergeefs. De oude ijsbeer liet zijn vijand pas los na hem den strot geheel te hebben doorgebeten waarna het slachtoffer levenloos in elkaar zakte. De schade van deze vecht partij komt het circus op ruim 5000 te staan. DE ZAAK-LANDRU. Dezer dagen heeft de Parij- sche pers veel ophef gemaakt van een rapport van deskundi gen in de geheimzinnige zaak- Landru, de Blauwbaard, die een groot aantal „fiancées" spoorloos heelt doen verdwijnen. De des kundigen, die een jaar lang in den tuin van Landru's villa te Gambais hebben rondgesnuffeld en gegraven, verklaren in hun rapport, dat uit de massa been deren en andere overblijfselen, welke zij hebben opgegraven en onderzocht, tenminste het gebeen te van een paar menschen zou zijn samen te stellen. Clement Vautel neemt in het „Journal" een loopje met dit „vernietigende" rapporten houdt zich oveituigd, dat het Landru geen slapeloozen nacht zal be zorgen. De experts hebben niet durven verklaren, dat de gevon den beenderen vrouwenbeende ren waren. En daarop juist komt het aan. Landru zelf blijft leukweg op alle vragen van den rechter van instructie Bonin antwoorden met een schouderophalen of spotter nij. Als de heer Bonin vraagt waar zijn vriendinnen zijn gebleven, is zijn wederwoord „Waarde heer, ik weet werke lijk niet wat er van die dames is geworden. Misschien hebt u in uw leven wel eens één of meer maïtresses gehad En zijn er onder die niet, wier adres u niet meer weet of van wie u niet weet of zij nog in leven zijn?" En wanneer de rechter de op merking maakt, dat de verdwe- nenen toch de bladen moeten lezen en dus moeten weten dat haar afwezigheid levendig be treurd wordt, verklaard Landru glimlachend „Och, het zijn verstandige vrouwen, die niet alles gelooven wat de kranten schrijven. En dan mijn vroegere fiancées houden zich misschien liever van den domme en wachten rustig het einde van dit kleine misver stand af!" DOOD IN EEN AUTO GEVONDEN. Donderdagavond omstreeks 9 uur nam een heer aan de Staats spoor te '8-Gravenhage een taxi en liet zich rijden naar de plaats zijner bestemming. Onderweg echter werd hij ongesteld en bij den dichtstbijzijnden dokter bin nengedragen. Deze constateerde den dood door hartvei lamming. Het lijk bleek bij nader onder zoek te zijn van den heer Berk- vens, directeur der Coöp. Boe renleenbank te Eindhoven. IETS NIEUWS. De luitenant-vlieger Bischofl" van het vl'egkamp Soesterberg is Woensdag te Amersfoort in het huwelijk getreden. Bij deze gelegenheid werd hem en zijn bruid door drie collega's een bloemenhulde gebracht per vlieg machine. Drie vliegtuigen zweef den geruimen tijd boven Amers foort en wierpen talrijke bloemen uit, terwijl zij een fraaie demon stratie van luchtacrobiek vertoon den. EEN BLOEDBAD. Groote verontrusting is gewekt door een verschrikkelijk bloed bad, dat de Roemeniëss op het spoorwegstation van Nagyszeben hebben aangericht. „Az Est" meldt de volgende bij zonderheden De Roemeniërs hebben vele Hongaarsche boe ren, die na jarenlange Russische gevangenschap terugkeerden ter stond opgeroepen en deze wilden zij van 't station Nagyzeben naar Boekarest doorzenden. Op het station kwam ook de oude moe der van een der boeren om af scheid te nemen en ondanks het bevel van een soldaat om het perron te verlaten, wilde zij niet weggaan van haar zoon. De Roe- meensche soldaat gaf daarop met de kolf van zijn geweer de oude vrouw een slag, waardoor zij dood ineenzeeg. Tengevolge van dit optreden ontstond muiterij onder de Hongareneen door de Roemeniërs te hulp geroepen

Breskensche Courant | 1920 | | pagina 2