Binnenland. Gemengd Nieuws BurgerL stand Gemeente GROEDE. voorstellen en in de uitlatingen van een Lid in de afdeeling. In het voorstel wordt voor gesteld het verzoek af te wijzen, terwijl in de afdeeling door een Lid van Ged. Staten wordt er kend, dat de zaak wordt aan gehouden. Hij verzoekt van Ged. Staten daarop een definitief antwoord. De heer Dieleman zegt, dat op de aanvraag der Mij. niet an ders dan afwijzend kon worden geadviseerd. Daar de positie der Mij. een bijzondere is moet in de toekomst een ander systeem wor den gevolgd als bij de Zeeuwsch- Vlaamsche en de Sp. Mij. Zuid Beveland geschiedt. Zulk een systeem wordt gevolgd door het Rijk in verband met de tram verbindingen in Limburg. Ged. St. en de Mij. zullen met den Mi nister van Waterstaat spreken. De bedoeling is niet de zaak te laten rusten, maar met kracht aan te vatten volgens een andere methode als door de Mij. in haar verzoek voorgesteld. Het voorstel wordt z. h. st. aan genomen. Voor de bevordering van het Geitenras wordt op voorstel van den heer Van de Putte een jaarlijksche subsidie toegekend van 1200. Ook voor de bevordering van het Varkensras wordt op voor stel van Ged. Staten een jaar lijksche subsidie van 200 toe gekend. Woensdag werd de begrooting voor 1921 goedgekeurd. Daarna werd aangenomen het voorstel oin op de grond- en personeele belasting 50 en op de vermo gens- en inkomstenbelasting 20 opcenten te heffen. DE EX-KROONPRINS. De voormalige kroonprins is Woensdagmiddag met de post boot van 3 uur, in verband met het sterfgeval van zijn broeder prins Joachiin, uit Wieringen naar Doorn vertrokken, teneinde een bezoek te brengen aan zijne ouders. De kroon-prins wordt op zijne reis vergezeld door mr. J. B. Kan, secretaris-generaal in algemeenen dienst, den burge meester van Wieringen Peere boom en den majoor von Müld- ner. Breskens. Bij de Woens dag gehouden aanbesteding van straat-, riool- en metselwerk, behang- en verfwerk, timmer en ijzerwerk werd ingeschreven door *L. Maas 1570.— W. Carels 1560. P. M. Catsman 1547. J. B. Reuling r 1540. Jac. van Haneghem 1533. Jac. Cruson 1532. Jac. Dierings 1529.— J. J. v. d. Broecke 1518. De raming was ƒ1205. Het went is aan den laagsten inschrijver gegund. Donderdagmorgen liep bij het binnenkomen, tengevolge der zware mist, de Prov. Boot op het hoofd. Door de sleepboot welke in de haven aanwezig was, werd de boot met veel moeite van de palen gesleept. De eerste dienst om 6.45, had dientengevolge zooveel vertra ging, dat de aansluiting op den trein gemist werd. Ware de zoo lang verbeide mistsirène aanwezig geweest, dan had dit ongeval zeker niet plaats gehad. Ook de gemeenteraad van Biervliet heeft besloten een jaar lijksche subsidie van 10 toe te kennen aan de Breskensche Visscherijschool alhier. Circus Roberii. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit nummer voor komende advertentie van het welbekende Circus Roberti, het welk in onze gemeente Dinsdag haar voorstellingen geeft. Gedurende de kermis te Vlis- singen, waar het circus heeft gestaan, heeft het zich in een druk bezoek mogen verheugen Uit een recentie ontleenen we aan de VI. Crt. het volgende Ondanks de verscheidenheid van en het druk bezoek aan alles, wat de kermis biedt, was ook de belangstelling voor de openingsvoorstelling in het circus Roberti buitengewoon groot en dat talrijk publiek heeft, blijkens het applaus, dat aan alle num mers ten deel viel, 'n paar ge- noegelijke uren gesleten. Op 't gebied van paardendressuur biedt het program heel wat verschei denheid en de prestaties van de verschillende leden van het ge zelschap mogen aanspraak maken op de betoonde belangstelling. Het parlorce rijden van mej. Röber, de vier vrijheidspaarden, gedresseerd en voorgesteld door den heer Carl en Francisca Kammermeijer met haar schooi en springpaard „Hassan" in de eerste afdeeling, verdienden het luid applaus dat hun ten deel viel, en wat in de tweede af deeling werd vertoond met het „Jockey-rijnuminer" van mej. Irma, de „Hooge school" door den heer Röber en de „massa- paardendressuur levert mede stof tot erkenning, dat aan te stellen eischen ten volle werd voldaan, waarbij tevens dient vermeld, dat de viervoeters er zonder uitzondering prachtig uitzien, hetgeen de aantrekkelijkheid van het zicht natuurlijk zeer verhoogt. De rijnuminers worden afge wisseld in de eerste afdeeling door werkzaamheden aan het trapezium door een miniatuur kunstenares, die het voor haren jeugdigen leeftijd al aardig ver heeft gebracht en haar kunst verrichtingen correct in den vorm ten uitvoer brengt. In de tweede afdeeling maakte het publiek kennis met de gebroe ders Boston, hand-acrobaten, wier prestaties bijzonder de aandacht trokken. Wij kunnen een ieder aan bevelen een avondje in genoemd Circus door te brengen. lizendijke. Aan de Be waarschool alhier is benoemd mej. J. E. Wedts de Swart, van Middelburg. Predikbeurten. Ned. Hkrv. Kerk. Zondag 25 Juli. Breskens v 9'/z u ds J. A. Raams. n 2 u Zondagschool. n 5'/a u ds J. A. Raams. Groede n2 udsScholte. Nieuwvl. i)3 u ds J. A. Raams. Ev. Luth. Gem. Groede. vm 9.30 u ds J. P. van Heest. Jacobus Krocké, 33 jjm. en Maatje Leunis, 21 j., jd. 19, Michiel Simpelaar, 22 j., jm. en Elisabeth Janneke de Kraker, 18 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Victorina Juliana, d. van J. Pb. Merrelaar en M. Pijcke. 15, Hendrik Wil lem, z. van J. J. Deuninck en M. Jansen. 17, Pieternella Wil- helmina, d. van A. Wissel en T P. W. Koelmans. 23, Arie Jo- hannis, z. van J. J. Vinjé en E. Schaap. 24, Jan, z. van F. Diele man en S. de Jonge. Overlijden. 13 Juni. Pieter Casteleijn, 67 j., echtg. van A. M. Zonnevijlle. 26, Cornelia Le- vina de Kraker, 66 j., echtg. v. II. Vermeulen. WATERLANDKERKJE. Iluw.-Voltr. 17 Juni. Adriaan Levinus de Meester, 23 j., jm. en Sara Jozina van Haneghem, 22 j., jd. Ingezonden. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 20 Juli. Op de heden in het Veilings lokaal Baan 40 gehouden veiling werden de volgende prijzen be steed Kipeieren f 12.05114. id. (klein.) f 10.10f 11.15. Eendeieren f 13.95f 14.70. Ganseieren f 00.00f 00.00. Kalkoeneieren f 00.00f 00.00 Aangevoerd 185000 stuks. Oostburg, 21 Juli. Aangevoerd 28,610 eieren. Boter van f2.77 tot f3.25 per K.G. SCHOONDIJKE. Huw.-Voltr. 18 Juni. Adriaan Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U om een kleine ruimte in Uw blad af te staan voor onderstaande. Bij voorbaat dank voor de opname. Als men zoo eens een wande ling doet in onze gemeente, en zoo eens op verschillende tijd stippen van den dag verschillen de buurten bezoekt, dan trekt toch de meeste aandacht De Boulevard. Vooral als men de achterzijde eens langs gaat, dan staat men verbaasd, wat men daar ziet, en opmerkt. Zoo zelfs, dat de vraag in zich oprijst, mag dat nu maar alles, wat daar zoo maar wordt weggeworpen. Het is, ot die dijk, tot aan het strand, dient voor vuilnisbelt, in één woord, het is daar langs een schandaal, nog erger mag het genoemd worden, een echte stinkboel. Om alles op te noe men zou te veel zijn voor de opname. Nu rijst deze vraag heeft het Gemeentebestuur recht om eens kort en zakelijk een eind daaraan te maken. Ik denk dat er van de inwoners der Boulevard direct zal gezegd worden, waar moeten wij blijven met onze rommel, en met recht kan dit gezegd worden, maar als men de gelegenheid gaf om als het eenigszins mogelijk was, zelfs tweemaal per week de vuilniskar langs de huizen te laten gaan, men de medewer king van alle huisgezinnen zou hebben. Zij zelf erkennen het ergelijke er van, daar elk maar uit zijn handen gooit de vuilste rommel, wat voor de gezond heid schadelijk is en, als dat blijft doorgaan, de gevolgen Diet zullen achterwege blijven, want reinheid is boven alles te prijzen. Als het Gemeentebestuur deze macht heeft, en hun een ge legenheid bezorgt om het vuil te laten verwijderen, dan ook stren ge bepalingen in de verordenin gen vastgelegd. Zelts voor schriften, hoe met het vuile water enz. moet gehandeld wor den. Hopende dat dit schrijven mag bijdragen tot spoedige behan deling van deze zaak. Het is noodig, beslist noodig, eer het te laat is. Hoogachtend, C. Br. Hoogwatergetij Breskens. Vanaf 5 April Zomertijd. DAGEN. vm. nam Zaterdag 24 Juli 8.40 9.04 Zondag 25 9.52 10.16 Maandag 26 11.05 11.29 Dinsdag 27 12.05 12.29 Volle Maan Vrijdag 30 Juli am. 12.39 u. RUSTHUIS. Uit Dieren wordt ons bericht: Bij gelegenheid van het tien- jarig-bestaan der Stichting .Rust een Weinig", Chr. Rusthuis voor rustbehoevenden en herstellen den, voorheen te Putten, thans te Dieren, werden van alle oor den uit het land gelukwenschen en gaven ontvangen, zoowel van verscheidene oudpatiënten als van de talrijke vrienden van R.E.W. Ook Hare Majesteit de Ko ningin Moeder, gaf bij deze ge legenheid bij vemiewing blijk van Harer Majesteits sympathie voor dit werk. Meer dan 900 on- en minvermogende zwakken van alle gezindten genoten er ver verpozing met goede voeding. Dat sommige patiënten er twee, ja, 3-maal terugkeerden, spreekt beter van de weldaden welke de zwakken er genieten, dan woorden dit doen kunnen. Dat er nu nog oudpatiënten zijn, wel ke van den eersten tijd af, zich beijveren in hunne omgeving iets voor de Stichting te doen, pleit voor het werk zelf, even als voor den dank dier oudpatiënten. Dat dit werk, evenals alle an dere l'hilantropische inrichtingen den druk der tijden voelt in de zooveel grootere uitgaven, be- grijgt ieder. Wie daartoe in staat is, zal goed doen R.E.W. in zijn pogen om zwakken te schragen, de hand te reiken. Temeer waar besloten werd het zoo doelmatige gebouw waarin de arbeid ge schiedt, tot eigendom der Stich ting te maken, waartoe nog on geveer zeventien duizend gulden noodig is. Het adres is: Stich- ting „Rust een Weinig" te Dieren en het nummer der Post rekening 11691. VLIEGONGELUK. Het militaire vliegtuig .No. 14 bestuurd door luitenant Goedhart is Woensdag te Delden in den singel terecht gekomen en ge deeltelijk vernield. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. WAT MEN BIJ DE POLITIE AANGEEFT. Te Nice heeft zich onlangs een zeer vreemd incident voor gedaan. Daar logeerde een En gelschman, die waarschijnlijk vond reeds lang genoeg of te lang in dit aardsche tranendal verwijld te hebben. Maar zijn godsdienstige beginselen verbo den hem zelfmoord te plegen en omdat zijn besluit toch vaststond, ging hij op zoek naar een paar menschen, die tegen een behoor lijke vergoeding wel een eind aan zijn' leven zouden willen ma ken. Na eenige teleurstellingen, want het is in dezen tijd moei lijk om goed en vooral geschoold personeel te vinden, trof hij een paar rasechte Italiaansche ban dieten met revolvers en messen, die wel zoo goed wilden zijn om hem te vermoorden. Contract werd opgemaakt, de schurken scherpten reeds hunne messen en de Engelschman, te vreden met zijn nieuwe bedien den, gaf hun het afgesproken bedrag. Toen gebeurde het onaange name feit dat de twee Italianen, die voor een moord gehuurd waren, met een alledaagsch be- roovinkje zich van de zaak af maakten, want met de duiten gingen zij er vandoor. De, in zijn dierbaarste plannen teleurgestelde zoon van Albion diende een klacht in, waarschijn lijk wegens het niet-plegen van een moord met berooving. En om den ongeloovigen po- litie-commissaris van zijn eigen goeden wil te overtugen schoot de teleurgestelde Engelschman zich op den drempel van het bu reau dood. Aldus verhaalt een der Zuid- Fransche dagbladen. ZEER MODERN. Dezer dagen is een man, die door de politie gezqcht werd en op wiens arrestatie zelfs een belooning gesteld was, met b"- hulp van een vliegmachine van Londen naar Parijs ontsnapt. De politie had instructies naar alle zeehavens gezonden, maar aan de luchtstations had zij niet ge dacht. De man kwam te Croydon, de Londensche luchthaven, aan, toen de vliegmachine naar Pa rijs vertrokken was. Hij bestelde toen voor veel geld hij scheen met bankbiljetten te kunnen gooi en een speciale vliegmachine, wat hem, waar hij een goede pas had, na veel moeite gelukte. 24 uur later kwam een detective bij het luchtstation en toen hij vernam, dat zijn man ontsnapt was, toonde hij zich uiterst te leurgesteld. „Wij hadden alle treinen onderzocht, zeide de de tective, en de schepen hadden bevel gekregen hem niet te vervoeren." Een volgende maal zal de waarschuwing ook wel tot de luchtposten gericht worden. DR. KUYPER VOOR EEN ONGELUK BEWAARD. Men meldt uit Velp aan de Christ. Amst. Als bijzonderheid omtrent den brand in de Roosendaalsche laan, kunnen wij nog berichten, dat Zijn Excellentie de minister van Staat dr. Abr. Kuvper, bij de familie v. D., waar de brand uitbrak, logeert. Door den ont- zettenden rook, die uit den kel der opsteeg, moesten de bewo ners zich langs een ladder uit de bovenverdieping in veiligheid brengen en zoo kwam het, dat de heer Kuyper met behulp van eenige sterke armen langs dien weg naar beneden kwam, en in een villa aan de overzijde wat bekomen kon van den schrik. DONKER AMSTERDAM. Op een vergadering van den Amsterdamschen Poli(ie-bond heeft een der sprekers het vol gende gezegd omtrent het don ker Amsterdam, waar het nacht leven het weligst tiert In dat deel van de stad viert ontucht en berooving hoogtij. In een half jaar zijn in Amsterdam 135 menschen beroofd, waarvan 82' in de sectie Warmoesstraat. Het beroofde bedrag was in totaal ƒ67,000, 102.0U0 mark, 34 000 francs, 10.000 kronen, 375 dol lar, 695 pd. sterl.voorts een cheque van 250.000 mark en 16000 aan diamant. Dan zijn er nog de beroovingen, die niet worden aangegeven, de afper singen, de chantage enz. Zee lieden verklaren, dat ontucht overal in de wereld heerscht, maar de beroovings- en chantage- praktijken komen slechts in drie havensteden voor, namelijk in Amsterdam, Rotterdam en Ant werpen. AANRANDING. Een brutale aanranding heeft te Nieuwer-Amstel plaats gehad. Een 5-tal jonge mannen vielen op klaarlichten dag een alleen- loopend jongmensch aan en wilden hem met messen te lijf. Een hunner dreigde met een revolver. De aangevallene, zien de het niet te kunnen uithouden tegen de overmacht, nam de beenen en vluchtte een boeren erf op, waar hij een stalbezem haalde en den eersten den bes ten zijner vervolgers hiermede zulk een klap op het hoofd toe diende, dat deze bewusteloos neerviel. De anderen verdwe nen hierna. De oorzaak van 't gebeurde moet in minnenijd ge zocht worden. BROODKAARTEN. Uitreiking van broodkaarten op Dinsdag 27 Juli a s. des n.m. l'/a uur tot 3'/i uur, Gezinskaart medebrengen.

Breskensche Courant | 1920 | | pagina 2