Mal Nieuws. Burgerl. stand Rechtzaken. Gemengd Nieuws Gemeente GRUWDE. Gemeente BRESKENS. j dacht van het Nederlandsch- dgisch verdrag. Huyamans heeft ;antwoord „Ik denk er niets van, omdat het niet ken. Maar alt ik ilooven moet, wat men vertelt, in hebben wij geen voldoening :kregen. Wij moeten dat aan is zelf wijten, of liever aan de iodlottige houding van het co- ité de politique nationale, dat plaats van zich op het terrein in het recht te plaatsen, be- innen is annexatie van grond- :bied te eischen. Ik zeg Geen mexatie en geen ruzie met ederland. Ruzie met niemand, rede Vrede I" De correspondent heeft ook >g de meening gevraagd van eujean, Kamerlid voor Luik. eze zeide „Uit economisch igpunt heeft het verdrag alleen erkelijke voordeelen aan Ant- erpen. Uit militair oogpunt is :t zonder beteekenis, daar wij ets verkrijgen. Men had de iderteekening moeten opschor- n en eerst een militair verdrag et Frankrijk sluiten. Dat zou is meer gezag gegeven hebben genover Nederland, dat troll ens ook iets' van ons zou krij- :n". COMMUNISTEN. In verband met de gebeurte- ssen in Duitschland heeft de geering uitgebreide maatrege- n genomen, zoowel voor het iwaken van de rust binnens- nds, als om eventueele stroop- chten van roode legerafdeelin- :n voor het halen van levens- iddelen uit ons land te keeren. fschoon voor een ernstig gevaar in een roode legermacht hier lande niet wordt gevreesd, ;eft de regeering ook ten deze noodige maatregelen getroffen. Bij de betrokken autoriteiten het bekend, dat er een nieuw intact bestaat tusschen de oartacistische leiders in het 'estfaalsche industriegebied en Nederlandsche communisten; ik de wegen langs welke dit intact tot stand komt zijn be- :nd. I Breskens. De Provinciale oombootdienst Breskens-Vlis- igen zal met ingang van 5 pril a.s. gewijzigd worden als ilgt De boot welke van Vlissingen irtrekt om 4.10 wordt 7-20 i im. en die van hier vertrekt i n 4.40 wordt 7-50 nam. Deze week zijn alhier met boot een groot aantal paar- :n en koeien aangevoerd. Gedeeltelijk werden de koeien ;r tram verder vervoerd. Allen gingen te Sluis de grens Namens Ged. Staten werd 'oensdag o.m. aanbesteed het aken van een keibaan en aan eerszijden rijwielpaden met jkomende werken op den ver- ndingsweg tusschen het weste- k en het oostelijk deel van ;euwsch-Vlaanderen voor zoo- :r betreft het gedeelte aan- .ngende aan den Keiweg in :n Koninginnepolder en eindi- uide bij de aansluiting aan den ig over den oostelijken leidijk n den boezem der Isabella- itering nabij de Isabellasluis. Laagste inschrijver was de er Th. Cambier alhier voor 177-764. Zaterdag 20 Maart had in t Hotel De Vuijst de alge- ene vergadering plaats der reskensche Visscherijschool." Het Huishoudelijk Reglement de Instructie moesten worden stgesteld. Bijna onveranderd rd het voorloopig ontwerp 't Bestuur goedgekeurd, ïij de begrooting werden in- nsten en uitgaven geraamd 1600. De post bijdragen i leden en donateurs beloopt ds roesr dan 100. Maar, zooals de Voorzitter opmerkte Geheel Breskens profiteert van de visscherij, dus geheel Bres kens moet lid worden. Bovendien zou aan omliggen de gemeenten een adres om subsidie worden gezonden, daar die toch ook min of meer be lang hebben bij de visscherij. Retranchement. Volgens het bericht van Woensdag 1.1. is abusievelijk geplaatst als ge slaagd voor de le Voorberei dende klasse aan de Normaal school te Oostburg, D. Luteijn te Nieuwvliet. Dit moet zijn, D. I. J. Luteijn alhier. CADZAND. Huwelijks-Voltrekking. 13 Fe bruari. W. C. Bijnagte, 33 j., jm. en S. Bastirg, 25 j., jd. Geboorten. 5 Febr. Willem Hubregt, z. van A. Aalbregtse en L. C. van Peenen. Overlijden. 3 Febr. Jozina Buurman, 80 j., echtg. van Ja kob la Gasse. 12, een levenloos kind van het mannelijk geslacht. 19, Willem Scheerens, 58 j., echtg. van Abigael Welzoet, (overl. te Vlissingen). Arrond.-Rechtb. Middelburg. Zitting van 26 Maart. Veroordeeld wegens -ongedekt vervoer J. v. d. W., 31 j., Waterland-Oudeman, 10 of 10 d. h. D A M M E IV. Oplossingen der vraagstukken: I. Zwart speelde 23-28, 21 34, 16 38. II Wit37-32, 28-23, 42 4. III Zwart: 13-18, 17: 8, 11 44 No. IV. Zw.9, 11, 13'17, 19, 21, 24, 30, 36. Wit: 22, 26, 28, 33, 35,37/39, 2/5, 46, 48. Zwart: 14-20. Wit? No. V. Zw.4, 9, 13, 14, 16, 19, 21, 25, 30, 36. W. 15, 29, 32/34, 37, 39, 42 44. Wit 29-24. Zwart Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 28 Maart. Breskens v 9'/2 u ds J. A. Raams. Bevestiging nieuwe leden. n 2 u Zondagschool. n 51lJu ds J. A. Raams. Groede v 9t/2 u ds de Zwaan. Ev. Luth. Gem. Groede. vm 9.30 ds J. P. van Heest. Bediening H. Avondmaal. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 23 Maart. Op de heden in het Veilings lokaal Baan 40 gehouden veiling werden de volgende prijzen be steed Kipeieren f 8.65—f 12.15. id. (klein.) 0-00f 0.00. Eendeieren f 10.75f 11.05. Ganseieren f28.00f30.00. Middenprijs f Aangevoerd 295000 stuks. Oostburg, 24 Maart. Aangevoerd 58,252 kipeieren, 3850 eendeieren en 432 gans eieren. Kipeieren f 9.f 10.00 Eendeieren f 10.25 f 11.75 Ganseieren f 15.f 16.50 alles per 100 stuks. Boter van f2.50 tot f2.96 per K.G. Graanmarkt Oostburg. 24 Maart. Graanmarkt onveranderd. Tarwe f30gerst f22-f23, Bruine boonen f 23,f erw ten f25—f—. Haver f22.— Middelburg, 25 Maart. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering. Pr.: tarwe 30 00-30.50, kroon- erwten ƒ25.50f 26.50, lange bruine boonen 2426 zomer- gerst f 24,.per 100 K.G. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. vm. nam Zaterdag 27 Mrt 5.56 6.20 Zondag 28 7 14 7-38 Maandag 29 8.49 9.13 Dinsdag 30 10.17 10.41 Eerste Kwartier Zaterdag 27 Maart voorm. 7-05. Ingezonden. Aan alle Vrienden van Orde, Rust en Veiligheid in Nederland. Het in het geheim en openlijk woelen van hen, die het wettig gezag in ons Vaderland misda dig ondermijnen, moede- verontwaardigd over het feit, dat een goed georganiseerde kleine groep communisten on gehinderd ijverig voortgaat de gemoederen eener onwetende massa met utopiën en door het voorspiegelen van een onbestaan- baren heilstaat te vergiftigen, die massa om te koopen, met op verdachte wijze verkregen geld uit het bolsjewistisch buiten land, om haar te bewegen ook hier de Russische terreur met al haar verschrikkingen te doen uitbreken hebben eenige vrienden van Orde, Rust en Veiligheid te 's Gravenhage zich vereenigd tot een voorloopig comité voor het oprichten van een goed geor- ganiseerdsn Nationale Bond te gen Revolutie. Deze Bond zal krachtig front maken nu het nog tijd is tegen elke revolutionaire actie, onder welken naam en welke leu/te ook hij zal de Regeering onvoor waardelijk steunen in het uit oefenen van Haar Gezag, ook om, zoo noodig, naast de be staande Vrijheid tot staken eveneens de Vrijheid tot arbei den te verzekeren en voortaan een terreur van stakers te voor komen of te beletten hij zal, bij voldoende uitbrei ding een financieele capaciteit, door populaire geschriften de massa naar waarheid inlichten omtrent het doel en de gevolgen van het communisme en bolsje wisme, zooals Rusland dit op den huidigen dag leert. De Nationale Bond tegen Revolutie vereenigde daarom allen, die het Wettig Gezag willen steunen en daardoor Or de, Rust en Veiligheid binnen onze grenzen wenschen gehand haafd te zien, allen, mannen en vrouwen, zonder onderscheid van rang of stand, van politieke kleur of van Godsdienstige gezindte. De Bond zal zijn hoofdzetal hebben te 's Gravenhage overal in Nederland zal hij afdeelingen trachten te stichten. Wij vragen alle personen, vereenigingen en organisaties, die hiermede instemmen en de oprichting van den door ons voorgestelden bond willen steu nen, aan een der drie eerste ondergeteekenden hun naam met adres te zenden, teneinde ge meenschappelijk overleg en han delen mogelijk te maken, 's Gravenhage, 27 Maart '20. H. Z. Zegers de Beijl, Oud-Ind, ambtenaar, 2e Schuytstr. 189. E. L. Graaf v. Limburg Stirum, 2e v. d. Boschstr. 32. A. Mollinger, Oud-Hoofdambt, der N. I. Spoorweg Mij, van Beuningenstr. 90. Dr E. J. Beumer, Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal. J. H. W. van Bommel, Voorz. v. d. Neutr. Middenstandsbond. M. C. E. Bongaerts, Lid der Tweede Kamer der St. Gen., Ing. v. d. Waterstaat. H. J. Borghols, Lid v. d. Prov. Staten en Gemeenteraad, voorz v. d R. K. Middenstandsbond. Mr A. C. Crena de Jongh, Lid Tweede Kamer der St. Gen. B. Haga, Oud-Agent der N. I. Handelsbank. J. J. van Heil. A. Ingenool Jr., Dir. Bur. v. d. Ned. Middenstandsbond. H. C. Silvius, Lid Gemeenteraad, Voorz. v. d. R. K. Volksbond. C. J. Snijders, Generaal b. d. Öud-Opperbevelhebber van Leger en Vloot. W. Swagerman, Voorz. van de Christ. Middenstandsver., afd. Den Haag. W. H. van Terwisga, Luit. Gen. b. d. Oud-Commandant van het Veldleger. J. Vreedenburgh, Oud-Indisch Ambtenaar. Mr J. A. de Wilde, Weth. Fi nanciën, Lid Tweede Kamer. VREEMD BEZOEK. Maandagavond kreeg Muider- berg bezoek van eenige recher cheurs en marechaussees uit Amsterdam. Op verzoek van den burgemeester werden twee Duit- sche marinesoldaten gevangen genomen, die volgens de vreem delingenwet over de grenzen moesten worden gebracht daar zij zonder middel van bestaan waren. De heeren waren gewa pend met revolvers. Nu werd ook het raadsel opgelost om trent een schip, dat sedert Vrij dag voor de kust van Muider- berg lag. Men dacht, dat het een jacht was, 't welk daar aan den grond was geloopen. Het bjeek een Duitsche mijnenveger te zijn, die op tot nu toe onver klaarbare wijze de Zuiderzee was binnengeloopen. Het vaar tuig was met 3 kanonnen be wapend en naar beweren van een der Duitschers, nog met 8 koppen bemand. Toen een politieboot naderde verwijderde de mijnenveger zich pijlsnel in N.O. richting. Oogenblikkelijk werd naar Den Helder en Te xel getelegrafeerd. Het vermoe den is dat de bemanning deze boot hier had willen verkoopen. DE MIDDELBURGSCHE KERMIS. In afwijking van het voorstel van B. en W. om de kermis af te schaffen, heeft de gemeente raad Woensdag met 11 tegen 6 stemmen besloten de kermis dit jaar te doen doorgaan, maar gedurende 6 in plaats van 10 dagen. Met 10 tegen 7 stemmen werd tot invoering van het tap- verbod gedurende die dagen besloten. FABRIEKSBRAND. Woensdagnacht ontstond door onbekende oorzaak een hevige brand in de lompenopslagplaats der firma J. Raymakers aan den Kanaaldijk te hlelmond. Omstreeks 12 uuur begon de brand en spoedig stond het ge- heele fabrieksgedeelte in lich telaaie. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, kon ze niets anders doen dan de belendende gebouwen nat houden, ten ein de deze voor den brand te vrij waren. Het houten fabrieksgedeelte, waarin uitsluitend lompen en vodden waren opgeborgen brand de tot den grond toe af. Door het kordaat optreden der brand weer bleven de aangrenzende gebouwen gespaard. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De schade is aan zienlijk. DROEVIG ONGELUK. Dinsdagnamiddag te ongeveer half twee kwam bij het verlaten van den Veerweg onder de ge meente St. Maartensdijk een der achterwielen van de auto omnibus in aanraking met een op den hoek van den weg staan de steenenpaal. Tengevolge van den schok kantelde de wagen en kwam in de langs dien weg ongeveer 2 M. diep gelegen sloot terecht. Een wonder mag het heeten, dat de inzittende passa giers met den schrik vrij kwamen Slechts de chauffeur bekwam eenige ontvellingen aan de han den. Bij het uit den sloot halen is de bok gebroken. Tengevolge daarvan is de heer D. Klepper, burgemeester van Scherpenisse, aan het hoofd ge troffen. Hij bekwam een sche- dilbreuk en is weldra overleden. M. Crt. ZEEUWSCHE LANDBOUW. MAATSCHAPPIJ. In de Woensdag te Goes ge houden vergadering van het Hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, onder leiding van den voorzitter jhr. J. van Vredenburch, werd het Re glement voor de keuring van gewassen te velde vanwege de Z. L. M. en van het verkoop bureau der Z. L. M. voorloopig vastgesteld. Een voorstel van den Kring Westelijk Zuid-Beveland, inzake de oprichting van enn Reserve fonds voor kringtentoonstellingen werd aangenomen. Het presentiegeld voor de voorzitter der Z. L. M. werd bepaald op 1000 per jaar. Het voorstel van het Dag. Bestuur om het Zeeuwsch Land en Tuinbouwblad niet meer gra tis beschikbaar te stellen, doch tegen den kostenden prijs, 1 per halfjaar, werd door het Dag. Bestuur ingetrokken. Tot Lid van het Dagelijksch Bestuur werd, in de vacature van den heer J. P. v. d. Weele, benoemd de heer C. A. H Stou- tjesdijk te Tholen. Tot voorzitter der Mij werd benoemd de heer mr P. Diele- man, te Middelburg. SPOORWEGSTAKING. In Spanje is een algemeene spoorwegstaking uitgebroken. Kolen te bekomen op Maan dag 29 Maait van des v.m. 71/» uur tot des nam. 4 uur aan pak huis van Aarnoutse voor de wijken O. en W.; een ieder zij gewaarschuwd dat na dien dag de bons vervallen zijn en er dus geen kolen meer op kunnen ge geven worden. De Brandstoffencommissie. BRANDSTOFFEN. Maandag a.s. vanaf 's mor gens 8 uur verdeeling van 40 K.G. stukkolen op bon 11A der minimumrantsoenkaart. Prijs f 1,65 afgehaald aan het pakhuis van Valk. Tevens zijn geldig bons 6A en B van de kaart voor Groep B (blauwe kleur) voor 80 K.G. stukkolen, prijs f 3,30. Zeer waarschijnlijk zal op bon UB de volgende maand nog worden afgeleverd. KIEZERSLIJST. De kiezerslijst ligt vanaf 23 Maart t/m 21 April a.s. ter secre tarie ter inzage. Van 29 Maart t/m 4 April is geldig bon 26 der suikerkaart. UITREIKING SUIKER. KAARTEN. Op Woensdag, 31 Maart a.s. voor de letters AK van 23 uur L-Q 3-4 R-Z 4-5 Na dien dag worden geene kaarten meeraf» gegeven. PASPOORTEN. Zij, die een buitenlandsch paspoort hebben aangevraagd in December, Januari of Februari moeten deze afhalen voor I April a.s. daar de paspoorten anders worden te ruggestuurd en geen nieuwe meer afgegeven worden.

Breskensche Courant | 1920 | | pagina 2