Plaatsen meows. Binnenland. Rechtzaken. Gemengd Nieuws Gemeente BRESKENS. Advertentiën. Kolenvereeniging „Ons Belang" Breskens. Algemeene Vergadering Nieuwe Romans daarvan, waar de datum van 3 Juli een verzwarende omstan digheid zou opgeleverd hebben, omdat hij de goede trouw van de Belgische regeering op het oogenblik zelf waarop zij de resolutie van 4 Juni aanvaardde in het geding zou hebben ge bracht, is het intusschen duide lijk, dat niet in de eerste plaats de dagteekening, doch de tekst van de nota evenals de geest en de strijdmiddelen, die door dat document ontsluierd werden, het Nederlandsche volk zoo pijnlijk verrast hebben. Het is om deze redenen dat ik het voorgaande ter kennis uwer excellentie brengende van mijne regeering in opdracht heb, tegen de bewuste nota een for meel protest uit te brengen in naam der verheven beginselen door welke de betrekkingen tusschen de Staten behooren te worden beheerscht en waarvan de eerbied voor het recht en 't wederzijdsch vertrouwen de grondslagen behooren uit te maken. OPENING DER STA I EN- GENERAAL DOOR H. M. DE KONINGIN. H. M. de Koningin, die het niet,we zittingsjaar der Staten- Generaal op Dinsdag 16 dezer weder in persoon zal openen, zal zich, naar wij vernemen, naar de vergaderzaal, de Grafelijke zalen, begeven met den kleineren stoet, zooals in de laatste jaren gebruikelijk was. DE ZAAK VAN GROENENDAEL. Met betrekking tot de zaak van mr. Van Groenendael heeft de katholieke Kamerfractie be sloten den heer Van Groenendael op grond dat de oproeping ter vergadering van 8 September hem wellicht niet heeft bereikt, hem ten hoogste 14 dagen den tijd te laten om zich, zoo mogelijk te komen rechtvaardigen. VERHOOGING JAAR- WEDDEN. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingekomen strek kende tot verhooging van de luitenantstractementen met 300 en van de salarissen der onder officieren met 300 tot 100, bij de maréchaussee van 700 tot 300. DE EX-KROONPRINS EN EX-KRl )ONPRINSES. De ex-kroonprins en de ex- kroonprinses, de beide prinsen en hofdame brachten Maandag een bezoek aan den technischen amb tenaar van den rijks-waterstaat, waarna het gezelschap een zeil tocht op de Zuiderzee maakte. De prinsen vertoeven bij den heer Coumou, doch overnachten in de woning van burgemeester Peereboom. De Kroonprinses deelde ons mede een goeden indruk van het eiland te hebben gekregen. Zij vond het zeer „schön." Voor haar terugkeer zal de kroonprinses met haar kinderen nog eenige dagen bij het ex- keizerlijk echtpaar te Amerongen doorbrengen. Breskens. Onder deze ge meente zijn bij een paar varkens de vlekziekte geconstateerd. Sluis. We zijn gisteren een kijkje wezen nemen naar Sluis, en natuurlijk ook naar het Ten toonstellingsterrein. Talrijke handen waren bezig de gemeente een feestelijk aan zien te geven. We hoorden dat er prijzen werden uitgeloofd voor de mooiste strastversiering. Geen wonder dus dat men wed ijvert om de mooiste straat te hebben. En ook het terrein aan het moleneinde, waar de groote tentoonstelling zal gehouden wor den, zag er al feestelijk uit. Vele inzenders waren bezig hun terrein in gereedheid te brengen. De groote en prac- tisch ingerichte tenten waren bijna gereed om hun schatten te ontvangen. De inzendingen zijn velen en het beloofd een reuzen- succes te worden voor de van ouds gunstigbekende Maatschap pij voor Ooft- en Tuinbouw. Zeeuwsch-Vlaanderen zal goed vertegenwoordigd zijn. Ook de verloting beloofd zeer veel, de verkoop der loten gaat schitterend. Mogen we die dagen ook be gunstigd worden met het heer lijke zomerweer van thans, Sluis zal overstroomd worden van be zoekers, dat kunnen we vast voorspellen. Naar men ons meld, zal ook het Ministerie van Land bouw bij de opening der ten toonstelling vertegenwoordigd zijn. Zoo ook een drietal leden van Ged. Staten, alsmede de Voorzitter van den Tuinbouw- raad. IJzendijke. Men zendt aan de „Maasbode" het volgende menu bij gelegenheid van een feestmaal, aangeboden door den Heer J. Th. Hendrikse ter her denking van zijn 80en verjaar dag, aan zijn medeleden van het anti-annexatie-comité, in het hotel Aerts te IJzendijke op 9 Sept. 1919: Rood-wit-blauw; Koninginne soep; mondjevol uit Neuzen's Kanaal; Scheldevisch, Cadzand- sche aardappelen, Oranjesaus, Zeeuwsch- Vlaamsch ossenvleesch met Vaderlandsche Groenten, Limburgsch kalfsvleesch met Beerenbroucksaus; anti-annexio- nistische patrijzen met Patistsaus: deputatie vruchten, vredestaart, eendrachtskoffie. Cadzand. In antwoord op het schrijven van den heer P. Erasmus alhier, aan Ged. Staten aangaande de gewijzigde Stoom- bootdienst op de Westerschelde, is het volgende schrijven ont vangen Bij brief van 4 Augustus 1919, V No. 194, vestigde de Direc teur van den Provincialen Stoom- bootdienst op de W'ester-Schelde te Vlissingen de aandacht van de Commissie van toezicht op den dienst er op, dat, volgens de toen geldende dienstregeling van 1 September af de laatste reis tusschen Vlissingen en Bres kens gedeeltelijk in donker zou gemaakt moeten worden en dat de onveiligheid door drijvende mijnen op de beneden-Schelde nog even groot was als in den oorlogstijd. Na overleg met den Vice- Admiraal, Commandant der stel ling van de monden der Maas en der Schelde, (Commando Zeeland), meenden wij in het door genoemden Directeur ge opperde bezwaar te moeten deelen en stelden wij, overeen komstig zijn vocrstel, het ver trekuur der laat>te boot van Vlissingen naar Breskens op 4.10 in plaats van op 7-22. In verband met gerezen be zwaren en na bespreking met den heer Inspecteur der post!- rijen en telegrafie is thans met ingang van 8 dezer, de dienst regeling o.m. in dien zin gewij zigd, dat de laatste boot van Vlissingen naar Breskens zal vertrekken om 6 uur en terug varen om 6.30 uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland, (Volgt onderteekening). Cadzand. Woensdagmorgen zijn alhier weder een tweetal Duitsche militairen over de grens gekomen. Onder geleide van den dienstgeleidrr K. werden zij ten Gemeentehuize gebracht, alwaar zij werden gereinigd en van eten en drinken voorzien door tusschenkomst van den secretaris. Met de tram van 11 uur werden zij naar Oostburg verder vervoerd. Donderdag had alhier we der een ongeluk plaats met het demonteeren van een granaat. Zes personen werden gewond, waarvoor geneeskundige hulp moest worden verleend. Het wordt meer dan tijd dat voor zulke gevaarlijken arbeid des kundige personen worden aan gesteld en dat dergelijke gevaar lijke karweitjes niet in de onmid dellijke nabijheid van gebouwen gebeurd, en dat voor het doen demonteeren, hetwelk niet van hoogerhand gelast wordt, een zware straf wordt gesteld. Arrond.-Rechtb. Middelburg. Zitting van 12 Sept. Veroordeeld wegens: verboden vervoer J. A. B 32 j„ werkman, Sluis, 10 of 10 d. hecht., P. H. V., 48 j., en P. J. B., 23 jveldarbeiders te Biervliet, ieder 10 of 10 d. h. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 9 Sept. Op de heden in het Veilings lokaal Baan 40 gehouden veiling werden de volgende prijzen be steed Kipeieren f 13.05f 15.55. id. (klein) f 7.50-1 12.95. Eendeieren f 16.15 f 17-00. Kalkoeneieren f 00.00f00.00. Middenprijs f 12.26 Aangevoerd 86500 stuks. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 14 Sept. Breskens v 91/, u d3 J. A. Raams. n 2 u Zondagschool. n 5ll-2 u ds J. A. Raams Groede v9'/2uds de Zwaan. Ev. Luth. Gem. Groede. nm 2 u ds Wauters, van Hoofdplaat. Hoogwatergetij Breskens. Zomertijd. DAGEN. 3.52 431 5.19 6.06 4.16 4.55 5.43 6.30 Zaterdag 13 Sept. Zondag 14 Maandag 15 Dinsdag 16 Laatste Kwartier Dinsdag 16 Sept. nam. 10.51 dammen. No. 40. A. Mantel. regel ook niet willen toepassen op het vervoer van haar passa giers, alleen dan maar op Don derdag, zoo als het gisteren morgen met de eerste tram naar Breskens was, was weer meer dan erg. Het toevoegen van een paar groote rijtuigen, die nu in de remise staan, zou waarlijk geen overbodige weelde zijn. Met dit warme weer zijn die ongelukkige reizigers in die be nauwde wagens wel te beklagen. Hoogachtend, Uw dw., S. S. bleek een kat te zijn met drit 1 staarten, waarvan één op de kop rugbuit, De eigenaar, j zekere Diepers, verklaarde op STAND: Zwart: 10/14, 17, 20, 21, 24, 27, 30. Wit: 23, 28, 29, 32, 36/39, 43, 45, 47- Üpl. van no. 37'. 34-30, 43-38, 32-27, 26 10, 46-41, 30-24, 25: 1. Goede opl. ontvangen van: J. K., D. v. M., W. L. Sr., W. L. Jr. te BI. C. Jr. te N. S., A. K. te Z., D. de H. te O., J. A. C. te K., J. L. te G. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur Bij de spoorwegen is indertijd een maatregel genomen dat niet meer dan zoo veel stuks run deren in een waggon mochten worden vervoerd. Zou de directie van de tram Breskens-Maldeghem dezemaat VLIEGEN TE BERGEN OP ZOOM. In een vergadering van aandeel houders der Vliegdemonstratie- Olieslagers 1914" te Bergen op Zoom, Dinsdagavond gehouden is besloten op Zondag 21 en Maandag 22 dezer vliegdemon- straties te doen houden op het Kurhaus terrein aldaar. Met verschillende vliegeniers thans vertoevende op de E. L. T. A. te Amsterdam zijn reeds contracten afgesloten en onder handelingen met anderen zijn nog gaande, zoodat waarschijnlijk de vliegkunst zal worden gedemon streerd door Engelsche Fransche eu Italiaansche vliegeniers. Misschien zal ook een Belgisch vliegerskader onder aanvoering van den bekenden Jan Oliesla gers aan deze demonstraties deel nemen. Ook zal een passagiersdienst worden ingelegd, zoodat ieder een die lust gevoelt mede de lucht in te gaan daartoe in Ber gen op Zoom op 21 en 22 Sept. in de gelegenheid zal kunnen worden gesteld. Het kunnen voor deze geheele streek een paar interessante da gen worden Reeds nu kan wor den medegedeeld dat de eerste tien personen uit gemeenten bui ten Bergen op Zoom, welke zich voor een passagiersvlucht aan melden, daartoe tegen den halven prijs f 25.in de gelegenheid zullen worden gesteld mits zij er geen bezwaar tegen hebben dat hun naam in de betredende pu blicaties genoemd wordt. Men zie verder nadere aankondigingen en advertenties. MOORD TE ROTTERDAM. Op het dek van het Ameri- kaansche stoomschip Acrema liggende op de rivier alhier aan boei 14, maakte de donkeyman J. Rvermoedelijk een Rus, vanmorgen den tremmer J. L een Portugees, een bemerking over zijn werk. De Portugees maakte zich hierover driftig, trok zonder veel te zeggen een mes en gaf daarmede den don keyman een steek in de hart streek met het gevolg dat hij dood voor zijn voeten viel. Het lijk is ter gerechtelijke schouwing naar het ziekenhuis gebracht en de Portugees door de rivierpolitie gearresteerd. INBRAAK. In de van der Duynstraat te Rotterdam zijn aangehouden de losse werkman M. W. H. D. en de varensgezel M. van L., bei- den verblijf houdende in de Witte Leeuw in de Raamstraat, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan een inbraak in de manufacturenzaak van den heer A- T. op den Goudschensingel. Bij hun aanranding waren zij in het bezit van een zak, waarin vijf coupons fluweel, uit die manufacturenzaak gestolen. DIERENBEUL. De inspecteur van politie de heer Lovink en eenige anderen hebben op de kermis te Arnhem een schandelijk staaltje van die renmishandeling geconstateerd. In een dierententje werd nl. een „spookdier" tentoongesteldhet een desbetreffende vraag dat er inderdaad bedrog in het spel was, maar „niet erg"; het bleek echter dat de twee overcomplete staarten in een opening in de huid waren genaaid en dat d; bult gevormd werd door papier, dat men door een snede in de huid onder het vel geperst had! De gemeente-veearts bevrijd, de het dier, dat veel pijn leed, van de overtollige staarten en het papier dit laatste bleek een hoop van 30 proppen te vormen. De dierenbeul kreeg een proces, verbaalzijn „spookdier" heeft de heer Lovink ter verzorging meegenomen. VLIEGTUIG VERONGE LUKT. Donderdagmorgen is te Dur- j gerdam het watervliegtuig V. 16, I bestuurd door luitenant Heckman verongelukt. Bij het lichten van 1 het vliegtuig kwam het deerlijk verminkte lijk van den vliegenier te voorschijn. INLEVERING MILITAIRE i GOEDEREN. Alle landstormplichtigen en zij I die uit militiedienst of landweer dienst zijn ontslagen moeten op Maandag 15 September a.s. van 93 uur alle militaire goederen (behalve één stel ondergoed en één paar schoenen) op secretarie inleveren, (zakboekjes meebren gen). Op bon no. 123 kan in het tijdvak 14 Sept. t/m 27 Sept. a s. worden verkregen 700 gram suiker. MAXIMUMPRIJS WITTEBROOD. Door den Min. van L. N. en H. is bij beschikking van 29 Aug. j.l. een maximumprijs vastgesteld voor wittebrood van 40 cent per K.G.; bij een gewicht van 200, 400 en 800 gram respectievelijk 8, 16 en 32 cent. Den laatsten tijd wer den 's nachts de koeien van A. DE MUNCK alhier uitgemolken. Nu gaat het praat je dat ik, ondergeteekende, dit zou hebben gedaan. De heer DE MUNCK verklaart zelf op mij geen vermoedens te hebben. Hij die dit lasterpraatje van mij heeft uitgestrooid, wordt ver zocht zich aan te melden bij A. DE MUNCK. Breskens. J. VERDUIJN. ij Onzen dank aan allen die hebben medegewerkt om het feest van Slijkplaat en No. 1 zoo schitterend te doen slagen. Vooral echter een woord van dank aan den Ed.Achtb. Heer Burgemeester en de heeren Muzikanten van Hoofdplaat en Breskens. HET BESTUUR. Hoofdplaat, II Sept. '19. op Zaterdag 13 Sept., des avonds te 7.30 uur bij P. KRIJ GER. Punten van behandeling: Opgave Turf, enz. HET BESTUUR. ONTVANGEN in prachtband. E. BOOMBLIEK, Breskens.

Breskensche Courant | 1919 | | pagina 2