Biiinenland. Plaatselijk Nieuws. Rechtzaken. Gemengd Nieuws VERKORTE BERICHTEN (Temeeiite BRESKENS. Ad verten tiën. den mogen (kannen) gemaakt wor den, te leggen eenige dammen hetzij om paarden, koeien ofte vruchte in- of uit te brengen, op de boete als voren, ten ware hij een bekwaam hekken daaraan hinge. - Wordt vervolgd. ONS WITTEBROOD. Naar gemeld wordt, zal circa half Juli a.s. de regeeringsbloem, de grond stof van wittebrood, alléén bestaan uit tarwemeel, zoodat van dien tijd af de mengproducten, als: aardappel meel, gedroogde aardappelen, rogge bloem, tapiocameel en dergelijke, niet meer in dit brood zullen worden ver werkt. Men zal in de tweede helft van Juli dus weer echt wittebrood kunnen koopen. DE BROODKAART. De broodkaart van het 97ste tijd vak loopt van 25 Mei tot en met 2 Juni. De bons dezer kaart zullen evenwel reeds op 24 dezer geldig zijn. Sohool- en kerknieuws. Ger. Kerk. Beroepen te Oostburg ds J. Hoek te Schiedam. Breskens. Onze vroegere dorps- -genoote Mevrouw E. P. Wildeman- Wisse werd bij de gehouden Raads verkiezing te Amerongen, verkozen voor de afdeeling S. D. A. P. IJzcndijke. Herbenoemd tot bur gemeester onzer gemeente de heer J. A. Neeteson. Sluis» Zondag had alhier de aangekondigde vergadering plaats van de Maatschappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw. De opkomst was zeer goed. De te houden tentoon stelling zal hierop zeker van invloed geweest zijn. Sedert 1912 heeftgeen tentoonstelling, wegens den oorlogs toestand, meer plaatsgehad. Na vaststelling der rekening afge- loopen dienstjaar en begrooting ko mend dienstjaar, werd overgegaan tot wijziging der Statuten, hetgeen in hoofdzaak hierin bestond, dat de Maatschappij voortaan zal bestaan uit plaatselijke afdeelingen, elk met een eigen bestuur, en dus het tegenwoor dige bestuur Hoofdbestuur zal worden. In de vacature in 't bestuur, ont staan door het aftreden van den heer M. Lucieer te Oostburg, werd ge kozen de heer Van den Broecke, tuinbouwkundige te Aardenburg. Ter voldoening aan een formaliteit, werd met algemeene stemmen beslo ten tot het houden eener tentoonstel ling in September van dit jaar, en wel te Sluis. Het is dat jaar 26 jaar geleden, dat Sluis de driedaagsche Ooft- en Tuinbouwtentoonstellings- drukte heeft medegemaakt. En daar het dit jaar de eerste maal zal zijn na een rusttijd van zeven jaar, belooft de Septembermaand ons eenige dagen van buitengewone beweging en drukte te brengen. Wij wekken alle leden op, nu zij eenige jaren verstoken zijn geweest van deze belangrijke Tentoonstelling, tot deelname aan deze Tentoonstel ling, opdat wij weder kunnen consta- teeren hoo hoog deze maatschappij staat en hoe verlangend naar hare Tentoonstelling is uitgezien. Breskens. Bij de gisteren ge houden stemming voor leden van den Gemeenteraad werden uitgebracht 411 stemmen. Kiesdteler was 60. Gekozen zijnJ. de Hullu, 57 st., (lib.), J. M. H. van de Sande, 35, (lib.), A. du Burck, 49 st., (lib.), Iz. Becu, 48 St., (Vrijz.-dem.), A. van Overbee- ke, 24 st., (Vrijz. dent.), W. Luteijn, 36 st., (Chr. Hist.), Iz. Cappon, 40 st. (Chr. Hist.). Groede. Bij de gisteren gehou den stemming voor leden van den Ge meenteraad zijn uitgebracht 564 st. Kiesdeeler was 80. Gekozen zijn J. B. Becu, 91 st. (lib.), Iz. Risseeuw, 10 st. (lib.), J. de Vlieger, 33 St., (lib.), P. Lombaard, 121 st., (lib.), I. A. Becu, 85 st., (lib.), J. H. de Bliek, 34 st, (a.-r.), J. F. de Milliano, 53, r.-k.). Oostburg. Tot leden van den Gemeenteraad zijn gekozen de hee- ren A. Brevet, Iz. Risseeuw, J. H. v. Peenen, W. J. Nortier, P. van Bortel, E. de Milliano en E. van Damme. Hoofdplaat. Tot leden van den Gemeenteraad zijn gekozen de heeren C. Cammaert, Joh. Zegers, F. J. Scher- beijn, Hyp. Temmerman, J. Jacobs, E. van Damme en E. Weijnen. Waterlandkerkje. Tot leden van den Gemeenteraad zijn gekozen de heeren C. van Dixhoorn, VV. van der Hooft, M. Verbrugge, F. Diele- man, A. II. de Milliano, J. B. Sturm, en J. F. Feijnout (veldarbeider). Sluis. Tot leden van den Ge meenteraad zijn gekozen de heeren Iz. Brevet, J. N. Metz, D. S. de Smit, H. van Mazijk, F. J. Aemouts, J. Breijaert, en J. Albregtse, zijnde 3 onafhankelijken, 1 anti-rev. en 3 ka tholieken. Zuidzande. Tot leden van den Gemeenteraad zijn gekozen de hee ren J. Risseeuw-Kotvis, D. Luteijn- Luteijn, J. Salomé, Iz. Luteijn-Bou- wens, P. de Vlieger, I. Goethals-van Hoeve en J. Risseeuw-de Hullu. Cadzand. Tot leden van den iemeenteraad zijn gekozen de heeren Iz. Erasmus, Joh. Risseeuw, Joh. Becu, Abr. Risseeuw, W. de Smidt, VV. Tittman en W. de Die. Schoondijke. Tot leden van den Gemeenteraad zijn gekozen de heeren A. Luteijn, I. Seen, J. M. Ris seeuw, J. Quist, J. van Lare, J. P. Tim merman en C. Cammaert. Biervliet. Tot leden van den Gemeenteraad zijn gekozen de heeren W. de Blaeij, W. Verplanke Wz., Th. Buijsse, P. de Dobbelaere, J, Bliek, P. Provoost en A. de Meijer. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 25 Mei. Breskens v 9'/a u ds J. A. Raams. n 2 u Zondagschool. n 5Va u ds J. A. Raams. Groede v 9u ds de Zwaan. Ev. Luth. Gem. Groede. vm. 9.30 u ds Zwahler, van 's Hage. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 20 Mei. Op de heden in het Veilingslokaal liaan 40 gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 8.25f 14. Eendeieren f 11,50f 13.30 Ganseieren f 15.f23. Middenprijs f 15. Aangevoerd 85000 stuks. DAMMEN. No. 26. Uit de partij. S T AND: Wit26, 33/37, 39, 43, 47 Zwart: 3, 11/13, 15, 17, 20, 25, 27. Wit wint. Opl. van no. 24 38-33, 26-21,36-31, 43 I. Goede opl. ontvangen van: A. K. te Z. Arrond.-Rechtbank Middelburg. Zitting van 23 Mei. Veroordeeld wegens: mishandeling: W. J. D., 15 j., zon der beroep, Biervliet, 5 of 1 week tuchtschool, P. F., 43 j., arbeider' IJzendijke, 10 of 10 d. hecht. diefstalW. H., 23 j., Schoondijke, 2 maanden gev. straf. beschadigingI. v. d. A., 23 j landbouwersknecht, Cadzand, 20 of 20 d. hecht, C. W., 30 jveldarbei der, Sluis, 5 of 5 d. h., J. J. Q., 13 j., zonder beroep, Biervliet, 5 of 1 week tuchtschool, E. v. H., 16 j. zonder beroep, Hoofdplaat, 3 mnd. tuchtschool. Vrijgesproken E. J. B., 69 j., her bergier Sluis, beklaagd van belem mering handeling ambtenaar. HET VERMOORDE KNAAPJE. Dinsdagmiddag ging de recherche te Amsterdam naar de plaats, waar het 13-jarig knaapje van Leeuwen op zoo laaghartige wijze om het leven werd gebracht. Aan boord van de havenboot waren, behalve de recherche, eenige politie-autoriteiten, de vermoedelijke moordenaar Visser en diens medeplich tige, de 19-jarige Snijders. De recher che had zich te voren in verbinding gesteld met de vrijwillige reddings brigade, zoodat ook een 5 tal duikers zich mede aan boord bevonden. In het Oostzanengat meerde de boot en werd door Snijders de plek aange wezen, waar het drama zich had afge speeld. Onmiddelijk togen de duikers aan het werk om een boord van het knaapje, dat aldaar in het water zou zijn geworpen, op te halen. Na ruim een uur werk werd dit op gegeven zonder dat men eenig resul taat had bereikt. Aan den kant ston den zoowel de moordenaar als diens medeplichtige, streng door de recher che bewaakt. Verscheidene vragen wer den gedurig aan Visser gesteld, doch deze bleef hardnekkig ontkennen. Toen men hem o.a. vroeg, of hij weet waarom de duikers aan 't werk waren antwoordde hij kalmweg: „Zij zwem men, dat zie ik". Later vertelde Snijders nog dat aan de Tasmankade bij de Oosterkade op den bewusten Zaterdagmiddag toen met het ventje naar Oostzanergat ge roeid werd en Visser aan het roer zat, de boot in hotsing was gekomen met een andere boot. Dit zou gezien zijn door een havenmeester van de Oosterkade. Men besloot na deze mededeeling naar de Oosterkade te varen, waar Visser geconfronteerd werd met den door Snijders aangewezen haven meester. Deze herinnerde zich niet onmiddellijk den persoon van Visser eerder gezien te hebben. Er zal later nog een tweede con frontatie plaats hebben, omdat Visser dien dag niet een vilten, doch een strooien hoed op had. Van belang kan nog zijn, zooals Snijders mede deelde, dat den dag, waarop op het Muntplein door beiden een jongen aangesproken werd om het geld te innen, deze geweigerd zou hebben met de woorden: „Ik heb veel geld bij mij en moet dat eerst naar mijn patroon brengen". Op dit gezegde zou Visser Snijders gezegd hebben „Houdt dien jongen in het oog, dan zal ik zoo dadelijk trachten den jon gen het geld afhandig te maken". Snijders zag daarop den jongen de richting van de Vijzelstraat rechts een gebouw in gaan, waarna hij den jongen niet meer terug zag. Snijders beweei t, niet te weten welk gebouw dit is, doch wanneer hij die richting zou uitgaan, zou hij ongetwijfeld het bedoelde ge-' bouw kunnen aanwijzen. Deze aanwij zing kan ongetwijfeld ook van veel belang zijn, aangezien de jongen, ge confronteerd met Visser, wellicht hem als de bewuste persoon zou kunnen herinneren. Visser verklaarde, dat hij van hat geval niets af weet en dat Snijders een ondeugende jongen is, die zich met zeer slecht gezelschap ophield. Op de vraag, hoe hij dit weet, antwoordde deze, dat hij dat van zijn moeder had gehoord. Alle mededeelingen, welke Snijders deed, zoo zeide Visser, dien den alleen om alle schuld van hem af te werpen. Een dienstbode te Nijmegen heeft haar mevrouw voor ongeveer f 2000 aan zijden kleedingstukken ontstolen. Bij een broer der ontrouwe dienstbode werd het gestolene in be- slag genomen. VREDESONDERHANDELINGEN. De bondgenooten zullen wel een week noodig hebben om de Duitsche tegenvoorstellen te bestudeeren. Wanneer zij drie of vier dagen aan de Duitschers tegenvoorstelling toe staan om den definitieven tekst van het verdrag te onderzoeken, dan zou de onderteekening op 10 Juni kunnen plaats hebben. De gemeenteraad van Vlissingen houdt Zaterdag een spoedeischende vergadering, op verzoek van eenige raadsleden, in verband met het moge lijk vertrek van de maatschappij Zee land uit Vlissingen. Te Gent is een valsche munterij ontdekt waar men biiefjes van 2 francs vevaardigt. Duizenden dezer briefjes zijn in beslag genomen. BONNEN welke geldig zijn vanaf heden tot en met 7 Juni e.k. Uit het bonboekje: no. 112 voor 250 gr. rijst no. 113 voor 700 gr. suiker. Gele Kindermeelkaart Bon no. 3 voor 500 gram kinder meel. Roode kindermeelkaart: Bon 16 v. 700 gr. suiker. Maandag a.s. 's namiddags van 23 uiir uitreiking van repara tiebons voor schoenwerk. Alleen zij die aangeslagen zijn naar een inkomen van niet meer dan f 900.komen hiervoor in aan merking. Ondertrouwd i ARIE VAN BELLE Cz. en MARIA S. KARELS Cd. Bergen op Zoom Md Groede Huwelijksvoltrekking 5 Juni a.s. Ondertrouwd i Mattheus Izaak de Blaeij Wz. en Maria Elisabeth Verplanke Wd. Biervliet, 23 Mei 1919. Huwelijksvoltrekking 5 Juni a.s. Ondertrouwd ABRAHAM CIJSOUW Lzn. en MARIA DE HULLU Izd. Groede-Kruisdijk 22 )<m Ladzand Huwelijksvoltrekking D.V. 4 Juni a.s. Algemeene kennisgeving. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank aan den EdelAchtb. Heer Burgemeester en het Gemeente bestuur van Groede, alsmede aan den Geneesheer, Dr. Kremer, voor de spoedige hulp en mede werking ondervonden gedurende de ziekte en het herstel van on zen Echtgenoot en Vader. Famjue KARELSLe Bleu, GroeiTe. Aan de kiezers van de Gemeente BRES KENS, die hun stem j.l. Don derdag op ondergeteekende heb ben uitgebracht en aan hen die blijken van belangstelling hebben betoond bij zijn verkiezing tot lid van den Gemeenteraad, be tuig ik mijn hartelijken dank. A. v. OVERBEEKE. Breskens, Mei 1919. FLINK te koop, staande op de Bou levard te Breskens. Te bevragen bij den bewoner A. J. BADEN,

Breskensche Courant | 1919 | | pagina 2