Houtwaren, LANDBOUWERS -INSPAN Beestiaal en Landbouwgereedschap Landbouwgeieedschappem Landbouwgeieedschappen: Landbouwgereedschappen, furgeer- en lloedzuiyerende lillen, Vrijdag 9 Mei 1919, eene partij Zaterdag 10 Mei 1919, bewoonde HUIS Verkooping van een TE EEDE. Maandag 12 Mei 1919, 10 Paarden: 37 stuks Hoornvee: Openbare Verkooping te Groede Marolleput. Dinsdag 13 Mei 1919, Beestiaal: Verkooping te IJZENDIJKE. Dinsdag 13 Mei 1919 (8< Hoornvee: Landbouwhalm: E. B0CM-BLIEK, Boekhandel, Breskens. Verkooping van Beestiaal en Landbouwgereedschap te Oostburg. Dinsdag 20 Mei 1919, Donderdag 22 Mei 1919, 12 Paarden 13 stuks Hoornvee: Met het begin van het nieuwe jaargetijde. WAT MOET MEN DOEN? Notaris BEUNINGH te Groede zal op 's nam. 2 uur, zomertijd, op het plein van P. CORNELISLu- teijn te Nieuwvliet, ten ver zoeke van zijn principaal, pu bliek verkoopen om contant geld i bestaande in: zware BATTINGS, PLANKEN, RIBBEN, LATTEN, BRAND- HOUT en meer, afkomstig van de munitiebergplaats aan de Verklikker. De Notaris BEUNINGH te Groede zal ten verzoeke van den Heer Theofiejl STURM te IJzen- dijke op des namiddags drie ure, in het koffiehuis van Victor DE WIT TE publiek verkoopen het door den verzoeker in de Ravalijnstraat om daarvan op 17 Mei aanstaande aan het gebruik te komen. Inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Nota- De Deurwaarder A. BREVET te Oostburg zal op in [het openbaar verkoopen ten verzoeke van den heer Cam. HA- MERLINCK, landb. te Eede: Snel, bruine merrie, oud 8 jaar, stamboek A; Madam, vos bles merrie, oud 4 jaar, stamboek A; Bella, blauwe merrie, oud 4 jaar; Kroone. vos bles merrie, oud 5 jaar; Mirza, bruine merrie, oud 4 jaar, aangeven voor het stamboek, Mina, bruine merrie, oud 2 jaar; Blauwe blesse merrie, oud 2 jaar; Adriënne, zwarte merrie rijuig- paard (geschikt voor twee dien sten) oud 4 jaar; Bruine merrie, oud 1 jaar; Bruinen hengst, oud 1 jaar; 11 melkkoeien, be- kalfd of gekalfd; 7 bekalfde vaarzen, 1 tweejarigen os, 6 eenjarige stie ren, 4 eenjarige vaarzen, 7 kal veren, 1 driejarigen sti er, aan gegeven voor het stamboek. 7 zeugen, dik van biggen of met biggen, 3 loopvarkens, I beervarken, 150 kippen, 15 een den, 20 ganzen, 9 kalkoenen, 1 pauw en pauwin, 4 menwagens met ijzeren assen en rongen, arie- wielskar met ijzeren as, steekkar, tilbury, 2 sacksploegen, balance- ploeg, houten ploegen, wiedma- chine met handkracht, schoffel, cultivator, ijzeren egge, 7 hou- ten eggen in soort, landslede, aalbak en pomp, dorschmachine twee meter breed met tusschen- beweging, rosmaalderij, ros om te schrooien 2 scherfmolens, wind molen, kalvermachine, slijpsteen, ladders, zolderwagen, 4 eikeboo- men geschikt voor langwagens, ongehoorde pomp, karnmachine met groot wiel dienstig om te /.wingen, ontroomer, tuimelkarn, melkbussen, koelvaten, fornuis enz. VOORTS: gezaagd hout in soort, olmen, eiken, esschen en populieren, 4 populiere boomen van 1.60 tot 1.8^ M., brandhout, 2000 mutsaards, 1000 staken, 20000 K.G. stroo, 5000 K.G. aardappelen, 60 K.G. loofzaad, 25 K.G. Bietenzaad, zware schaafbank met haak, 2 graanmaten, zeefden in soort, 2 basculen, boterkist met 4 schuiven rieken, vorken, schoppen, mest- haken, 500 K.G. afmaakdraad, ruiterzadel, borsttuig, 10 lederen kopstukken, 4 draagkussens, zwingen en aamschenen, eegder tanden, vleeschblok, bakgerief, biggenbakken en eenig huisraad. Orde der verkooping: Om half een (zomertijd) klein gerief en houtwaren, om 2 uur de paarden enz. Geen kijkdag. Orgeldraaiers en liedjeszangers worden niet toegelaten. Onbekende koopers moeten contant betalen. Onkosten 10%. Bij contante betaling 3% korting (voor koo- pen boven 50 gulden). Beneden 10 gulden contant te betalen. van De Notaris W. C. DE SNIDT I te Schoondijke zal op ten verzoeke van en op de hofste de nog bewoond door den heer J. BOUWENS onderGroede, Ma rolleput, om contant gold, in het openbaar verkoopen: jöft 1. Een vosse merrie 11 fjUL jaar met veulen. JSCste» 2. Een bruine merrie 4 jaar. 3. Vosse merrie 9 jaar, met veu len. 4. Vosse merrie 8 jaar, stamb. A no. 6971. 5. Grijze merrie, 6 jaar. 6. Bruine merrie, 4 jaar. 7. Vosse merrie, 2 jaar. 8. Zwarten ruin, 2 jaar. 9. Vossen hengst, 1 jaar. 10. Vossen hengst 1 jaar. 4 melkkoeien (gekalfd), 1 vare koe, 1 tweejarige vaars, 3 eenjari ge vaarzen 3 eenjarige ossen, 6 kalveren, 6 loopvarkens, 100 kip pen, 8 eenden en 1 gans' 1 phaeton, 4 menwagens, 1 drie- wielskar, 2 ijzeren ploegen, 2 hou ten ploegen, 1 wiedmachine, 1 ijzeren eg, 2 vijfbalkseggen, 1 vierbalksegge, 1 zesbalksegge, 2 zempeggen, 1 rolblok, 1 sleper, 1 landslede, een partij harnassen, windmolen, schroobak, geesel- steen met stoel, kruiwagen, ce menten waterbak, een. partij hooi- ruiters, bascule met gewichten, spektobben, kisten, ladder, zeef den, 2 graanmaten, vleeschblok, slijpsteen, enz. Nelkgeroedsehappeiu ontroomer (Melotte); tuimelkarn, roomtonnsn, koelvaten, enz. Stalgereedsohappeai schoppen, rieken, vorken, menree- pen, paardentuig, enz. Voorist droge en groene muts aards, palen, brandhout, klein ge reedschap en eenig huisraad, ongveer 15000 K.G. tarwe- en Serstestroo en wat meer zal wor- en geveild. Orde der verkooping: 's Nam. half een ure ('N.T.) brandhout, klein gereedschap, huisraad enz. 's Nam. 2 uur de paarden, het vee en vervolgens landbouw- en melkgeree dschappen. Gelegenheid voor afspanning en bergplaats voor fietsen. De Notaris ZIJLSTRA te IJzendijke is voornemens des namiddags 1 uur stipt (Zo mertijd) ten verzoeke van den Heer FR. DE JAEGER, op de door hem bewoonde hofstede na bij IJzendijke publiek te verkoo pen: Louisa, bruine merrie oud 7 jaar, stamboek A 5961. Bertha, bruine oud 4 jaar, met veulen, opgegeven voor de stam boekkeuring. Agnes, bruine merrie oud 9 jaar stamboek A 7128. Elza, bruine merrie oud 3 jaar, opgegeven voor de stamboekkeu ring- Blondine, vosse merrie oud 9 jaar. Nerva, grijze merrie oud 6 jaar. Mina, bruine merrie oud 3 jaar, opgegeven voor de stamboekkeu- rin^. brits, bruine ruin oud 3 jaar. Rosalie, zwarts merrie oud 2 jaar, veulenboek no. 4194, een maal bekroond. Marie, bruine merrie oud 2 jaar. Johannes, bruine hengst oud 1 jaar, veulenboek no. 9341. Vosse ruin oud 1 jaar. Grijze dito oud 1 jaar. Bruine dito oud 1 jaar. De ouderdom der paarden wordt gegarandeerd. 4 Melkkoeien, bekalfde JMaBBHI of gekalfd, 2 tweejarige vaarzen, 3 eenjarige vaarzen, 3 eenjarige stieren, 2 kalveren. Voorts: 3 Zeugvarkens waarvan 2 dik van biggen, 1 vet varken, 1 jong beervarken, 2 loopvarkens. 50 kippen en hanen, 11 eenden. vierpersoonsrijtuig met tuig, 4 menwagens met ijzeren assen en rongen, driewielskar, 3 Sacks ploegen, annaardploeg, cultiva tor, 7 houten eggen in soort, nieu we schuddereg, spijkereg, ket- tingeg zigzageg, Amerikaansch molbord, rolblok, landslede, 2 zaadsleden, Rudsack zaaimachi- ne, (schuifradsysteem) wiedma chine met toebehooren, Simplex zelfbinder, groote partij zelfbin- dertouw, maaimachine, bieten molen, 2 moesmolens, veeverlos- machine, windmolen, zeefden, ladders in soort, een partij ge zaagd hout, 120 klaverruiters, 2 boonplanters, cementen water bak, hondenhok, nieuw ijzeren hek, beton hekkenpaleu, kookfor- nuis, 2 bascules, slijpsteen, een partij boombeschutters, kunst moeder, enz. enz. Een groote partij tarwe-, haver- bruine boonen- en erwtenstroo, 1500 bossen dekriet, droge muts aards, paardentuig, zakken, zaad- zeil, waterwagen enz Melotte ontroomer (400 Liter), Victoria karn, kaas- boter- en bakgerief enz. Huisraad: kachels, kasten, stoe len, tafels, lampen, nieuwe vlie genkast, ledikanten, vleeschblok, meelkisten, spek en vet. Orde der verkooping: Stipt om 1 uur zal begonnen worden met gereedschap en klien gerief, kippen enz. enz. Om 2 uur de paarden, vervol gens het hoornvee em te eindi gen met landbouwhalm enz. Bergplaats voor fietsen op de hofstede alsmede afspanning voor paarden. OPNIEUW ONTVANGEN: De Deurwaarder A. BREVET te Oostburg zal in het openbaar ver koopen op ten verzoeke van den Heer F. J. VAN DE PLASSCHE te Oost burg. m 1. Madam, vos merrie fgyy 8 jaar met merrieveu- le'h opgegeven voor de stamboekkeuring, (geschikt en vertrouwd rijtuigpaard). 2. Cato, bruine merrie 5 jaar met hengstveulen, stamboek A No. 5575. 3. Pincé vos merrie 3 jaar (op gegeven voor de stamboekkeu ring), Veulenboek No. 2107. 4. Lieza, vos merrie 2 jaar, Veu lenboek No. 5854. 5. Sam, bruinen hengst 1 jaar, Veulenboek No. 8041. 6. Gorge, schimmelhengst 1 jaar. De ouderdom der paarden wordt gegarandeerd. 3 stuks melkkoeien, 2 tweejari- 5e vaarzen, bij den stier geweest anuari Februari, 3 eenjarige vaarzen, 1 eenjarigen os, 1 een jarigen stier, 3 vaarskalvereu, 1 zeug met biggen, 2 loopvarkens, 60 hoenders en hanen,: 10 eenden, 3 ganzen. een vierpersoons kar op veeren, zoo goed als nieuw, 3 menwagens, driewielskar, zaaimachine (gaxo- nia met daarbij passende schoffel, maaimachine, hooihnrk, hooi- schudder, tweepaards ros met ijzeren dissels en stangen, stroo- snijder, bietenmolen, ijzeren rol blok, 3 ijzeren ploegen, aardap- pelploeg, cultivator, 8 ijzeren en houten eggen, zigzagegge, ket- tingegge, cementen en houten wa terbak, windmolen, Geeselsteen, 2 slijpsteenen, 120 hooiruiters een partij zware afmaakstaken, 3 graanzeefden, eenige nieuwe har nassen, aanschenen en eegdetan- den, snoeibeitel met stokken, dek zeil, katrollen, paardentuig, gee- selschort, hooivorken, mesthaken, menreepen, ladders, ontroomer melotte (nieuw 1917), karn, room- tobben, koelvaten, graanmaten, eenige graanzakken en balen zol der en ovengerief, waarbij brood mandjes, kuipen, kist, bascule, met gewichten, waschmachine, vleeschblok, tuinhamers, kliefha mer met wiggen, 600 groene mutsaards en eenig droog hout, een partij doornen mutsaards, enkele palen, een tweeloops jacht geweer, eenig huisraad als: tafels, stoelen, bedden, keukengerief. Orde der verkooping: om 1 uur (n. t.) brandhout, pluim gedierte enz. om 2% uur de paar den, daaiua het overig beestiaal én verdere goederen Geen kijkdag. Orgeldaaiers en liedjeszangers worden op de hofstede niet toe gelaten. De Notarissen P. ADAMA ZIJLSTRA te IJzendijke en L. G. JAMES te Sluis zijn voorne mens op ten verzoeke van den heerA. P. DE JONGE te Zuidzande op de door hem bewoonde hofstede, publiek te verkoopen: Mina, vosse merrie oud 6 jaar, stamboek A no. 3284, met veulen; Armida, vosse merrie oud 8 jaar, met veulen; Margo, witte merrie oud 12 jaar; Flora, grijze merrie oud 5 jaar, met veulen, aangegeven voor het stamboek; Bette, bruine merrie oud 11 jaar, beveulend aangegeven voor het stamboek; Ida, grijze merrie oud 3 jaar, beveulend, aangegeven voor het stamboek; Nellij, zwarte merrie oud 5 jaar, rijtuigpaard; Bella, vosse merrie oud 2 jaar; Dora, vosse merrie oud 2 jaar; Paulina, vosse merrie oud 1 jaar veulenboek A no. 9917; Grijzen ruin, oud 1 jaar; Bruinen ruin, oud 1 jaar. 4 melkkoeien, 3 tweejarige run- ders, 2 jaarling runders, 4 kalve ren, 2 varkens (beviggend), 8 loopvarkens. 40 kippen en hanen, 2 ganzen, eenige konijnen. brik, buggy voor 2 personen, 4 menwagens, driewielskar, 2 ijze ren ploegen, aardappelploeg, 2 grabbers, eegden in soort, ijzeren en houten rolblok. landsteden, sleeper, Verdurmen's windmolen, stroosnijmolen, bietenmolen, ros, zwingen in soort, geeselsteen bas cule met gewichten, graanmaat, schoppen, rieken en vorken, graakisten, planken ketting stren gen, karn, melkontroomer Melot te, brandkast, klaverruiters, eenig brandhout, enz. enz. Orde der verkooping: 's Nam. 1 uur (zomertijd), brandhout en klein gerief. 2 uur, paarden en ander vee. Orgeldaaiers en liedjeszangers worden niet toegelaten. XfrktW al lost* Zijne toevlucht nemen tot een goed UUI allen purgeermiddel. Dit is hoogst noodzakelijk, te alle tijde. Nu, het beste purgeermiddel, het meest bekende, het eenige dat zuivert en het bloed versterkt, dat geen regiem vraagt en uitsluitend plantaardig is, zijn de wan H. wan Aken, Apotheker-Scheikundige te Selzaete, Oud-leerling van het Gasthuis te Gent. Sleohts 60 OOnt de doos. Hoofddepót voor Holland bij C. A. SCHULTE Co., Middelburg. Verder te Breskens bij Wed. A. Brocké, P. D. J. de Smit; te Schoondijke bij F. J. v. Rosevelt en A. J. Ie Grand. H. VAN AKEN'S PURGEER BLOEDZUIVERENDE pillen zijn het zekerste behoedmiddel tegen besmettelijke ziekten. Voorkomen pijnlijke ziekten als Influenza, Jicht en Rheumatiek, zuiveren en verkloeken uw bloed, verdrijven gal en slijmen, bevorderen den moeilijken stoelgang, genezen Geel, Leverziekte, Speen, Kreve'ingen, Puisten, kespen dor jaroa geraakUiaid. OPGELET» Eischt rond iedere doos het ban dje dat het handteeken draagt van H. VAN AKEN.

Breskensche Courant | 1919 | | pagina 4