Algemeene Eestavond Plaatselijk Nieuws. 'marktberichten. Dagboek van Neef Snuffel. Gemengd Nieuws Gemeente BRESKENS._ Gemeente GR0E1E. Advertentën. Bond vor Staatspensioweering. Zaterdag 9 April, bemiddeling van de N. O. T. aan voeren, levert deze praktijk nadeel op, met name waar het gerantsoeneerde goederen betreft, aangezien krachtens de met de geassocieerden getroffen regeling alle aanvoeren in ons land van gerantsoeneerde goederen uit andere landen in mindering worden gebracht op de voor die goederen t vastgestelde rantsoenen, zoodat het gedeelte, dat bedoelde importeurs door bemiddeling der N. O. T. kun nen aanvoeren evenveel kleiner wordt. Bovendien is deze handelwijze ook in het algemeen ongewenscht, omdat, terwijl bij aanvoer door de N. O. T. toezicht mogelijk is op de soorten en de kwaliteit van de aan te voeren artikelen, bij den import daarvan uit België alle zoodanig toezicht uit den aard der zaak ontbreekt. Met het oog op het bezwaar van geassocieerde zijde tegen bovenge noemde praktijk gemaakt, is het, naar verzekerd wordt, niet uitgesloten, dat hieruit voor de betrokken importeurs moeilijkheden zouden kunnen voort spruiten. DE NIEUWE MINISTER. De nieuw benoemde minister van Marine Mr H. Bijleveld, is gisteren door de Koningin beëedigd en heeft de portefeuille overgenomen van den Minister van Marine a. i. Jhr Mr Ruvs de Beerenbrouck, minister van Binnenlandsche Zaken. Breskens. Met 1 Mei a.s. wórdt de commies-titulair C. Rademaker alhier verplaatst naar Brielle, terwijl de adjunct-commies F. Bosschaart van Rhenen naar hier verplaatst wordt. Breskens. De ballen, welke eenige dagen geleden aan den zee dijk te Zierikzee in groot aantal aan spoelden, en zoo onschuldig er uit zagen, dat zelfs vele kinderen er lus tig mede speelden, zijn gebleken een soort handgranaat te zijn gevuld met gevaarlijk springstof. Ook zijn door onze visschers hier enkele van die gevaarlijke kinder speeltuigen aangetroffen. Voorzichtigheid is dus aanbevolen. Retranohement, Woensdag morgen had hier wederom een treu- rig ongeval plaats. Een paar jongelui waren aan 't wegruimen van stukken hout en ijzer, toen zij een schijnbaar waardeloos stuk ijzer vergooiden. Tot groote schrik sloeg dit stuk ijzer, wat een geladen granaat bleek te zijn, uiteen. Een der jongelui, B. werden de vingers van de hand ge slagen, terwijl de andere met enkele kwetsuren vrij kwam. Des avonds is de ongelukkige naar het Ziekenhuis te Vlissingen overgebracht en zal niet alleen zijn vingers doch ook zijn hand moeten missen. Groede» Donderdagavond had alhier de oprichting plaats van een afdeeling van het .Groene Kruis". Alle personen ter vergadering aan wezig gaven zich als lid op. liet bestuur werd samengesteld als volgt: Ds de Zwaan, Voorzitter, M. Wagtho, Secretaris, Mej. M. de Vlie ger, Penningmeesteres, Dr W. Kre- iner, C. L. Lippens, Mej. P. Mazure en Mej. W. Hoebé, leden. Een ieder, die lid wenscht te wor den van deze zoo zeer nuttige instel ling kan dit ten allen tijde worden, door zich op te geven bij een der bestuursleden. Het voornemen bestaat door een damescomité eenige gelden te doen verzamelen, teneinde zoo spoedig mogelijk te kunnen aanvan gen met den aankoop van de hoogst noodige verplegingsartikelen. School- en kerknieuws. Voor de akte-examens zijn o.m. geslaagd mej. Bronswijk, Oostburg en de heeren J. I. van Cruijningen te Sluis en J. M. Hoste te Oostburg. Rotterdam, 15 April. Op de heden in het Veilingslokaal Baan 40 gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 12.45f 14.25. Eendeieren f 14.15f 14.30 Ganseieren f21.f27. Middenprijs f 13.37 Aangevoerd 135000 stuks. 17 April. Vervelende menschen Ja, wat noem je nu eigenlijk verve-r lende menschen? Verwaanden? In dringers Verwaanden (ook genaamd „wind- snijers") kan men dadelijk herkennen. Ze maken zich steeds dik, net als de kikvorsch die zoo dik wou worden als 'n os. Indringers kan men vergelijken met een paardenvlieg, 20 maal verjagen en evenveel keeren komen ze terug. Daarom zijn ze tot overlast, al zijn er helaas nog menschen die indringe righeid verwarren met vriendelijkheid. 18 April. 1019. Zeeuwsch-Vlaan deren komt zelf weer in beweging. Er komt weer leven in de brouwerij. Samenwerking is noodig. Het comité, dat zich ten doel stelt het verkrijgen van een verbindings weg tusschen Oost- en West-Zeeuwsch Vlaanderen heeft samenwerking ge zocht met het Algemeen Comité tegen Annexatie hetwelk reeds doende was handel en verkeer in onze streek te bevorderen. Deze samenwerking kan niet anders dan de zaak ten goede komen. Waarom moet nu daarvan afzon derlijk, zelfstandig eene vereeniging worden opgericht tot bevordering van het vreemdelingenverkeer. 19 April 1919. Hoe hebben we 't nu weer met de nieuwsberichten uit België Ben ik goed ingelicht trouwens 't Getrouwe Maldeghem ver telt er ons van dan wordt thans de plattelandsbevolking in België be werkt voor inlijving van Zeeuwsch- Vlaanderen. Als je eens nagaat dat er daar weer verteld werd, dat op 15 April een afdeeling van het Belgische leger onze streek zou binnenrukken, dan moet je verder niet vragen wat een klinkklare nonsens daar rond ge strooid wordt Gelukkig zijn er ook daar personen, die dergelijke nonsens tegenwerken. Er zijn overal heethoofden. Die vinden we hier onder ons ook wel. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk.. Zondag 20 April. Breskens v 9>/2 u ds J. A. Raams. H. Avondmaal. n 2 u Zondagschool. n 5112 utts J. A. Raams. Groede v 91/, u*ds de Zwaan. Ev. Luth. Gem. Groede. nm. 2 u ds Wauters, van Hoofdplaat. Tweede Paaschdag. Breskens v 9.30 u ds J. A. Raams. Groede v 9.30 u ds Hofker, van Waterlandkerkje. Ev. Luth. Gem. Groede. Tweede Paaschdag Geen dienst. Hoogwatergetij Breskens. Zomertijd. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 19 April 4.16 4.40 Zondag 20 4.53 5.17 Maandag 21 5.31 5.55 Dinsdag 22 6.12 6.36 Woensdag 23 April 7.10 7.34 Donderdag 24 8.20 8 44 Vrijdag 25 9.41 10.05 Laatste Kwartier Woensdag 23 April v.m. 11.41 DAMMEN. Correspondentie aan W. Luteijn Sr. No. 22. Uit de partij. STAND: Wit: 20, 31, 34, 39, 43, 47 Zwart: 2, 3, 8, 18, 26, 28 Wit wint! Opl. van no. 20: 37-32, 42:31, 48-42, 30-25, 35 4. Goede opl. ontvangen van: W. L. Jr., J. D te B, A. K. te Z. en J. C. te Y. Opl. van no. 19b 49-43, 30-24, 24:13, 32-27, 3627, 38-33, 33 29. Goede opl. ontv. van J. C. te Y. en J. D. te B. Te Gorsel is het 9-jarig zoontje van den landbouwer W. uit Laren (Gr.), dal bij zijn oom logeerde, on der de wielen van een met klei be laden wagen geraakt, het kind was onmiddellijk dood. Volgens een Reuter-telegram aan de „Times" zou de gemeenteraad van Amerongen van plan zijn den vroegeren Duitschen keizer aan te slaan in de plaatselijke belasting naar het inkomen, waarbij het inkomen van den keizer op 3.900.000 pd.st. of ongeveer 47 millioen gulden zou zijn geschat. Wij weten niet of dit bericht juist is, zegt ,de Avondp.",iets hooglijktons het inkomen van den keizer, vooral onder de tegenwoordige omstandig heden, wel geschat. Maar zelfs, wan neer de „Times" zich veroorloofd heeft, een nulletje achter het bedrag te zetten, lijkt ons het verblijf van den keizer voor Amerongen een niet on aardig fortuintje. De ondernemer der veenderij nabij het fort Spijkerboor bracht dezer dagen zijn auto voor een kleine re paratie op dit fort Toen de auto weer in orde was, gingen de soldaten er een reisje mee naar Amsterdam maken. In zeer beschonken toestand reden zij terug. Dat er woest gereden werd, bewijst wel een steenen paal, die meer dan een halven meter in den grond zat, doch totaal omver gereden is. De banden waren van de auto ver wijderd, men reed dus op de vellingen. De eigenaar vond den volgenden morgen zijn auto zoo ontredderd op het fort, dat hij haar per sleeperskar naar Purmerend liet vervoeren. Een vervolging tegen de soldaten is inge steld. OOK EEN JUBILEUM. De 41-jarige werkster Sietske J., geboren te Leeuwarden, heeft voor de 25e maal in het beklagensbankje van de Amsterdamsche rechtbank gestaan. Thans had zij zich te verantwoor den voor twee feiten. Op 11 Juli van het vorige jaar zat zij met een zekeren P. op een bank in een der Amsterdamsche plantsoenen. De man was een weinig ondei den indruk van sterken drank. Hiervan maakte Siets ke gebruik hem uit z'n portefeuille eenige zilverbons te ontnemen. Eenige dagen later gooide zij uit boosheid over een ruzie bij een win kelierster in de Binnen Visschersstraat vier ruiten in. Dat een zilverbon, waarop getallen waren geschreven, van P. was, ontkende zij. Al het geld dat op haar gevonden werd, behoor de haar toe. Het was echter be zwarend voor haar, dat op haar ook een sigarenzakje met een half op gerookte tigaar van P. gevonden werd. Het tweede feit bekende zij. Door het niet verschijnen van de getuigen kon de zaak niet verder behandeld worden. Op 6 Mei a.s. wordt de behande ling voortgezet. Te Deil is de bliksem geslagen in de landbouwerswoning van Zand wijk. Woning en schuur brandden tot den grond af. De inboedel, waar onder vijf koeien en drie kalveren, werd een prooi der vlammen. HEET GELOOPEN. Van den trein, die Woensdagmid dag om vijf uur van Amsterdam naar Vlissingen vertrok, is de achterste personenwagen heet geloopen. Dicht bij het station Piet Gijzenbrug werd aan de noodrem getrokken, waarop de trein stilstond. De achterste wa gon is toen teruggebracht naar ge noemd station. De trein kwam met ongeveer 20 minuten vertraging te Rotterdam aan. CANDI DATEN LIJSTEN. De lijsten van candidaten voor de Raadsverkiezing, zooals die door het Hoofdstembureau bij loting zijn ge nummerd, liggen ter visie. INKWARTIERING. Uitbetaling inkwartiering, vorde- deringen enz. op Zaterdag 19 April a.s. 23 uur n.m. ZITTING MILITIERAAD. Voor vrijstelling broederdienst (niet voor gebreken) Dinsdag 29 April a.s. n m. 2 uur Stadhuis Middelburg. Boterbon no. 11 geldig van 23 de zer tot en met 1 Mei a.s. Inleveren bon 10 Zaterdag 26 dezer. Dinsdag a.s. 22 April zal het Distributiekantoor voor het publiek GESLOTEN zijn. De in omloop zijnde bons voor reparatie van schoenwerk zullen zoo spoedig mogelijk moeten worden ver bruikt, daar ze binnen korten tijd ongeldig zullen worden verklaard. De nog in voorraad zijnde peul vruchten mogen zonder inname van bons worden verkocht. Van de navolgende producten zijn de vervoerverboden en de maximum prijzen opgeheven Spelt, wintergerst, vierrijige en tweerijige zomergerst, boekweit, erw ten, veldboonen, stamboonen, stok- boonen, pronkboonen,blauwmaanzaad, geel mosterdzaad, bruin mosterdzaad, karweizaad en inlandsch rood klaver zaad. Tot Mei kunnen deze producten nog aan de regeering worden afge leverd. De verplichting tot het doen v»n opgave van gedorschte hoeveelheden graan enz., is in haar geheel en vcor alle producten vervallen. Het nog in voorraad zijnde Am:ri- kaansch spek kan zonder inname/an bons worden verkocht. Donderdag a.s 's namiddags van 2 tot 3 uur uitreiking van kiider- meelkaarten voor kinderen van 12 jaar. Trouwboekjes meebrengm. De nog in voorraad zijnde aard appelen mogen zonder innane van bons worden verkocht. Op Maandag 21 en Disdag 22 April zal het Gemeentehuisvoor het publiek gesloten zijn. Allee op Dins dag 22 April bestaat gelegnheid van 11 12 uur voor eventueel'aangiften betreffende den Burgerlilen Stand, Op Woensdag 23 Aprilvorden aan de winkeliers geen regeerigsartikelen verstrekt. Afdeeling G>OEDE. op in de tent van de Fma BAKKER te GROEDE, <s avonde acht uur precies. Agenda: 1. Opening. 2. Opvoering an het tooneef- stuk „Moeirliefde" door de BondsledeiVan Schoondijke. 3. Tooneelstuop te voeren door de Firma AKKER. Leden met hme echtgenooten hebben vrije toegang le rang. Voor niet-lesn tegen betaling van entrée. Gelegenfd tot inschrijving van nieuweïden. HET BESTUUR,

Breskensche Courant | 1919 | | pagina 2