Plaatselijk Nieuws. Dagboek van Neef Snuffel. Gemeente GROEDE. Gemeente BRESKENS- Advertentiën. Mr. P. Dieleman, Mr. H.C.J. Groot niet meer „Groene Kruis" Afdeeling Schoondijke. Zaterdag 12 April a.s., Regulateurs, Staande Klokjes, Wekkers,Brillen enz. Dames- en Heeren-korloges A. W. Leenhouts &Zoon deringen, welke Nederlanders op het oogenblik hebben op banken, lichamen of particuliere personen, gevestigd in Duitschland en in het voormalige Oostenrijk-Hongarije, uit hoofde van gesloten crediet-overeenkomsten, leve ring van goederen of uit hoofde van saldi in rekening-courant. De Minister van Buitenlandsche Za ken noodigt daarom alle houders van dergelijke vorderingen uit om ver trouwelijk hiervan mededeeling te doen aan de Directie van de Ncder- landsche Bank te Amsterdam met de details betredende onderpanden, bij komstige zekerheden en vervaldata en betrelfende den oorsprong der saldi. De directie van de Nederlandsche Bank zal deze opgaven als streng vertrouwelijk beschouwen en deze slechts in ontvangst nemen om een zoo volledig mogelijk overzicht te verkrijgen van de belangen van ons land in die richting op de genoemde Centrale Rijken. Mocht in de toekomst langs diplO' matieken weg steun aan deze vorde ringen van Nederland op de genoemde Centrale Rijken kunnen verleend worden, dan zal deze steun uit den aard der zaak zich slechts kunnen uitstrekken tot die vorderingen, waar van de vertrouwelijke opgave aan de Nederlandsche Bank is gedaan. Houders van vorderingen, die der halve zouden nalaten deze opgave te doen, zullen het dus aan zich zeiven te wijten hebben, indien zij later van een dergelijke medewerking van de zijde der Nederlandsche Regeering zouden worden uitgesloten. Breskens. Door de Christelijk Historische Kiesvereeniging alhier zijn als candidaten gesteld voor leden van den Gemeenteraad de heeren W. Ln teijn Az., Iz. Cappon, J. Lijk Sr., A I. van Melle Jr. en Anth. Monjé-Smoor Breskens. Zaterdagavond tra den voor de Afd. Breskens der Lib, Unie op de heeren de Muralt «n van der Peijl. De opkomst was groot. Aandachtig werden beide sprekers Breskens- De afgeloopen week zijn alhier per Provinciale Boot enkele personen overgebracht naar het huis van bewaring te Middelburg. Dit in verband met den laatsten tijd plaats hebbende diefstallen. Breskens. Maandagavond werd alhier in de Bewaarschool de aan gekondigde Bioscoopvoorstelling ge geven. Na eenige aardige stukken te hebben afgedraaid, waarvan o.a. „De wilde Bloem" zeer in den smaak viel, kwam de met ongeduld verwachtte Triomphtocht van ll.M. de Koningin door Zeeuwsch-Vlaanderen. Direct bij het aanschouwen der eerste regels van het Z.-Vl Volkslied en een Zeeuwsche schoone, klonk uit volle borst der toeschouwers dit populair geworden lied. En zoodrst wij H. M. op het doek te zien kregen, klonk spontaan het Wilhelmus. Het was of we diezellde tocht weer medemaakte. Diezelfde geestdrift, diezelfde opwel ling kwam weer bij ons boven bij het aanschouwen van al dat enthausiasme, en een luid hoera steeg telkens weer op als wij H. M. zagen, buigend en knikkend naar alle kant. En de vro lijkheid steeg ten top, toen velen der aanwezigen zichzelve op het doek verschijnen zagen, in vroolijke op gewondenheid, zooals zij waren bij die niet te vergeten ontvangst hunner Koningin. Na deze film werd tot slot nog een komiek stukje afgedraaid, en ging ieder in vroolijke stemming huiswaarts, de ondernemer succes toe- wenschende, op zijn verdere reis door Z.-Vlaanderen. De films vertoonen niets, dat in strijd is met de zeden. Breskens. Door de R. C. partij is candidaat gesteld voor de gemeente raad de Heer C. A de Bruijckere. Hoofdplaat. Door de R.-Kath. Kiesver. alhier zijn voor de gemeen te-raadsverkiezing, die op 20 Mei zal plaats hebben tot candidaat gesteld de heeren H. J. Cammaert, aftr.,Joh. Zeegers, J. J. Scherbeijn, H. M. Tem merman, E. B. van Damme, aftr., C. Sturm, aftr., A. E. Weijnen, aftr., J.' B. Dierikx, aftr., Ph. van de Voorde en C. de Jaeger. 3 April. Waarde lezers, opgepast 11! Wij zijn echte Cadzandenaars. Wij zijn dus d e personen, die het met onze streek goed meenen. Nemen wij dan niet al hare belangen zeer ter harte Voor eene vereeniging ter bevor dering van het vreemdelingenverkeer in West Zeeuwsch-Vlaanderen worden gevraagd (1) officieele, (2) invloed rijke, (3) achtenswaardige personen, dus m. a. w. geen echte Cad zandenaars. Opgepast dus 111 „Geheimhouding verzekerd" zal wel erg noodig zijn, anders werd het inde bewuste advertentie niet opgenomen. Zouden die ofBeele, invloedrijke, achtenswaardige personen ook voor zien moeten zijn van goede getuig schriften Er is, in elk geval, nog al durf voor noodig om door het zenden van een naamkaartje je uit te geven voor iemand met de 3 genoemde goede hoedanigheden. Dat zeg ik maar. Die vereeniging als ze er ten minste komt is nu al op den ver keerden weg. Meent men het werkelijk goed met onze streek dan adverteere men in de eerste plaats in onze courant. Zonder dat overtuigd men mij niet van die goede meening. Opgepast dus 1 Geheimhouding ver zekerd Door de protestanten zijn tot can didaat gesteld de heeren I. C. Ja- cobse en W. P. den Outer. Nieuwvliet. Zondag j.l. is alhier in den ouderdom van ruim 58 jaren plotseling overleden de heer Adriaan de Bruijne, een achtenswaardig in gezetene onzer gemeente. Behalve wethouder, was hij voorzitter van ver schillende polders en van vele plaat selijke vereenigingen. Steeds tot helpen bereid, was hij de vraagbaak van zeer velen. De Bruijne was aller vriend. Zijn heen gaan zal door velen lang worden gevoeld. Broeds. Maandagavond werd al hier, onder Voorzitterschap van den Heer D. H. van Zuijen, even als in enkele andere plaatsen was geschied, een bijeenkomst gehouden van de alhier wonende leden der Maatschappij tot Bevordering van Ooft- en Tuin bouw. Dit met het doel de leden voor te bereiden op een belangrijke wijziging in het werken van den Bond, welke wijziging op de eerstdaags te houden algemeene vergadering naar voren zal worden gebracht. Daar nu de belangstelling tot zoo'n algemeene vergadering in den regel niet, groot is. en daar ruL.jjgfi'n., b_e.; voor al de leden van groot belang is. had het Bestuur gemeend de plaat sen welke een zeker aantal leden sterk waren, afzonderlijk te bezoeken, en een bespreking over deze wijzi ging te houden. Het doel der Ver eeniging is om in plaatsen waar meer dan 10 leden zijn, een afdeeling op te richten met een eigen bestuur terwijl een bestuurslid aan het hoofd bestuur kan worden toegevoegd. Deze afdeelingen kunnen dan beter hun eigen belangen behartigen, o.a. door aankoop van zaaigraan, sproeimate- riaal, enz. en door den verkoop der producten over de veiling. Zooals de Maatschappij thans w erkt, kan zij niet iedere afdeeling bedienen, en kan niet alle plaatselijke belangen behartigen. De meeste leden zijn geen tuin bouwers, en toch zouden deze leden veel van de Maatschappij kunnen profiteeren. Zeer veel groente staat jaarlijks op het land en in de tuinen te rotten, welke groente dan, bij reorganisatie der Maatschappij, over de veiling kon worden verkocht. Deze veiling kan zich uitbreiden en komt ten goede aan alle bewoners onzer streek. De contributie zal van 1 op 1.50 gebracht worden, waarvan evenwel 50 cent komt ten bate van de kas der afdeeling. Alle aanwezigen konden zich met deze wijziging vereenigen. Na de leden verzocht te hebben allen op te wekken tot deelname aan de te houden tentoonstelling te Sluis, sloot de Voorzitter, deze bijeenkomst. Hoofdplaat. Voor de betrek king van onderwijzeres aan school no. 2 in deze gemeente hebben zich 14 sollicitanten aangemeld. Aan de tegenwoordige onderwijzeres mej. E. Hamelijnk is tegen 1 Mei a.s. ontslag verleend. Hoofdplaat. In deze gemeente doen zich herhaaldelijk diefstallen voor. Verleden week werd den beurt schipper W. gewaar dat er ongenoode gasten in zijn vaartuig waren geweest en zonder vragen een viertal flesschen enever hadden medegenomen, waar van de politie werd in kennis gesteld. Door den gemeente-veldwachter en rijksveldwachter van Biervliet werd een onderzoek ingesteld, en bij een landbouwer onder de gemeente Bier vliet werden de flesschen in beslag genomen. Tegen den dader, een zekere v. II uit Hoofdplaat, die na verhoor bekende, is procesverbaal opgemaakt. CORRESPONDENTIE. de G. te B. Tot ons leedwezen is heden voor Uw uitgebreid ingezonden stuk geen plaats. Volgend nummer. R. te S. Volgend nummer, voor dit nummer geen plaats. Enkele belangrijke mededeelingen en een paar udvertentifin moeten tot volgend nummer wachten, zoo ook het damprobleem. Red. Op zeepbon no. 13 verkrijgbaar een stuk Sunlightzeep ad f 0.166 en zoover de voorraad strekt op bon 31 der gezinskaart 1 pakje zeeppoeder. Winkeliers worden verzocht niet op Woensdag 9 April, maar op Donder dag 10 April des voormiddag om 9 uur regeeringsgoed af te halen. Uitreiking bonboekjes op Donderdag 10 April des middags van 1.304 den overgelegd. Op gortbon no. 1 van het nieuwe bonboekje is verkrijgbaat 1 pond rijst. Met ingang van Maandag 14 April zal voortaan het distributiebureau ge opend zijn iederen Maandag- en Vrijdagavond van 7 tot 8 uur. PAARDENWET 1918. Eigenaars of houders van 2-jarige en oudere hengsten zijn verplicht hiervan opgave te doen ter gemeente secretarie vóór 25 April e.k. KIEZERSLIJST. De kiezerslijst 1919—20 ligt nog ter vise tot 2! April a.s. en kan wor den aangevuld, verbeterd enz Zij die nu geen oproepingskaart hebben ontvangen en vermeenen kiezer te zijn, melden zich ter secretarie om inlichtingen c.q. vcrbeteringkiezerslijst. JACHT- EN VISCHAKTEN. Acten kunnen worden aangevraagd op den dag van stemming, Woensdag 9 April en op Donderdag 22 Mei. INENTING EN HERINENTING. Kosteloos inenten van pokken op Woensdag 16 April a.s. om 12 uur op de secretarie, en om 3 uur school Nieuwe Sluis (Zomertijd.) Trouwboekjes meebrengen. Zij die verleden jaar een groen pokkenbriefje hebben gekregen, moeten nu opnieuw worden ingefint. OPROEPINGSKAARTEN. Kiezers die geen oproepingskaart voor de stemming mochten heb ben ontvangen, (zoek geraakt, niet of verkeerd bezorgd, overgeslagen enz. enz.) behooren toch te komen stemmen, en ontvangen van het stembureau alsnog een oproepings kaart. Woensdag 9 dezer van af 's mor gens half negen zal tegen inlevering van bon 10 B en 11 A, 55 K.G. stuk kolen worden verstrekt. Prijs f 1.35 afgehaald aan de schuit. De verstrekte turf komt in vermindering op de kolen. Macaroni kan zonder inname van bons worden verstrekt. Heden overleed zacht en kalm na een langdurig doch geduldig lijden onze ge liefde Dochter en Zuster JOHANNA, in den jeugdigen leefiijd van 19 jaar. Haar diepbedroefde Ouders en Zusters: H. HOEBÉ. E. J. HOEBÉErasmus. E. HOEBË. J. HOEBÉ. Groedk, 2 April 1919. Getrouwd: Corn. J. MANNEKE en NEELTJE KOSTER, die, namens wederzijdsche fa milie hartelijk dank zeggen voor de blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Breskens, April 1919. ~1I. Reeds jaren is ondergeteekende verzekerd bij de Algemeene Paarden- en Veeverzekering GRONINGEN, Directeur LEO POLD, en heeft hi) deze Maat schappij leeren kennen als een in ieder opzicht solide onder neming, wat hem weder is ge bleken door de spoedige en reêele uitbetaling van zijn af gemaakt paard. Éen ieder kan hij deze Maatschappij met alle gerustheid aanbevelen. C. A. DE BRUIJCKERE, Breskens. Hoofd-Agent: E. L. CAUWELS, Sluis, Heille. Advocaat en Procureur, deelt mcue, uat seaert 1 April j.l. aan zijn kantoor als medewerker verbonden is. Prima Manchester (pane) Broeken, gekost 20.nu J. F. DE WITTE, Kleermaker, Breskens. Algemeene Vergadering op 's avonds 71 2 uut bij J.J. VAN ROSEVELT. Agenda: 1. Notulen. 2. Verslag. 3. Rekening 1918. 4. Begrooling 1919. 5. Verkiezing Bestuursleden. Periodiek aftreden: J. A. Crans- berg en vacature C. N. Jansen van Rosendaal, De Secretaris, J. A. BOSDIJK. ONTVANGEN: een nieuwe sorteering alsmede ook gouden zilveren-, en nikkelen alles goede kwaliteit en billijke prijzen. Onder minzame aanbeveling Horlogemakers. Handel in Goud en Zilver.

Breskensche Courant | 1919 | | pagina 2