Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. condenseerde melk, 180 kisten zeep en 9 kisten slaolie. Inzake overtreding der Distributie- wet 19 16 werden door de politie al daar in de afgeloopen maand 30 pro cessen-verbaal opgemaakt. Op ministerieele last is op het ei land Wieringen beslag gelegd op een partij voederbieten van 8000 K.G., afkomstig uit Anna-Paulowna, welke niet door een vervoerbewijs gedekt was. Verschillende opgeslagen arti kelen, waaronder kisten geconden seerde melk, lucifers, enz., zijn nu door de eigenaren „ter beschikking" van den burgemeester gesteld. ZONDERLINGE BRIEVENBUS. In een privaat van het postkantoor te Nijmegen heeft men vorige week e«n groot aantal opengebroken brie ven gevonden. Vele Nijmegenaars waren sinds geruimen tijd niet in het bezit gekomen van niet-aangeteekende stukken met waarde. Een brief met f270, is vermoedelijk door een der beambten verduisterd. De justitie stelt een onderzoek in. Breskens, 13 November 1917. Donderdagavond werd in eene al- gemeene vergadering van de Afdee- lings-Kiesvereeniging der Liberale Unie, na vaststelling van het huis houdelijk reglement, waarin het stel len en bevorderen van candidaten voor den Gemeenteraad niet werd opgenomen doch facultatief werd ge steld, in het bestuur, bestaande uit 7 leden, gekozen de heeren C. Diele- man met 18, J. de Hullu met 17, L. Bootsgezel en H. J. Weijkman elk met 14, J. P. Salomé met 12 en K. Minderhoud en Joh. Verschelling elk met 11 van de 21 stemmen. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. de Hullu en tot secretaris- penningmeester de heer C. Dieleman. De toetreding als lid der afdeeling werd ook mogelijk gemaakt voor hen, die 23 jaar zijn. Sluis. Onder St. Anna ter Mui den is een Duitsch soldaat aan den draad doodgebleven; de man was be zig met smokkelen van prikkeldraad van België naar Nederland. Dit arti kel is voor de boeren in die streek moeilijk te verkrijgen en zij koopen het gaarne van de Duitschers. SchoondIJke. Aan den heer J. J. Fraser, ass.-resident bij het Bin- nenlandsch Bestuur iu Ned.-Oost-In- dië is een verlofsverlenging verleend voor den tijd van 3 maanden. Groede. De hoopvolle verwach ting dat men in den aanstaanden win ter de weelde en het genot van elec- trisch licht zou hebben is jammerlijk den bodem ingeslagen. Konden de verwachtingen, aan de hand van de gegevens wel niet bij zonder hoog gespannen zijn, men had toch eenige hoop tot een vergelijk te kunnen komen. Doch bij de jongste samenkomst bleken ook andere bezwaren zich zoo te hebben opgehoopt, in den vorm van te krijgen vergunningen van hoo- gerhand, dat in het meest gunstige geval eerst Februari het zoo vurig verlangde licht zou kunnen ontstoken worden. Dat daardoor de animo dermate verflauwde, dat verdere on derhandelingen en pogingen werden opgegeven, behoeft geen verwonde ring te baren. VALSCHHEID. Op het postkantoor te Rotterdam zijn door een onbevoegde vijf post wissels geïnd, geadresseerd aan de I firma J. de Heer, orgelfabrikante, ge- j vestigd op de Schiekade. PLOTSELING GESTORVEN. Een wachtmeester-trompetter der veld-artillerie, die Zaterdagmorgen in de groote zaal van den heer van der Lugt aan de tramhalte te West-Sou burg een poosje zijn instrument be speeld had, viel van het bankje waar- op hij gezeten was. Toen men hem op wilde nemen was hij een lijk. VALSCHE ZILVERBONS. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam breng ter kennis, dat daar ter stede valsche zilverbons van f 2.50 in omloop zijn, onder meer Serie H. P. No. 93786 en Serie P. H. No. 68937. Deze valsche bons hejjben een 011- duidelijken blauwachtigen ondergrond. De cijfers 2.50 in de hoeken zijn onduidelijk (wazig) en veel minder j scherp dan op de echte exemplaren. De serienummers zijn van een kleiner dikker cijlertype en de cijfers onder ling staan dichter bij elkaar. De handteekeningen vertoonen afwijkin gen, vooral die van den Agent van het Ministerie van Financiën. De woorden „wettig betaalmiddel" zijn van een grooter lettertype en deze woorden staan op de valsche bons ook niet onderaan precies in 't midden, doch meer naar links en hooger. De strafbepaling aan den voet is op de valsche bon van een grooter lettertype en dientengevolge ontbreken daarin de woorden„en onvervalscht", „te geven" „en ten hoogste". Het watermerk ontbreekt, nochtans kan het zijn, dat dit op eenige exemplaren met behulp van vet is aangebracht. De zwarte druk op de valsche bons is aanmerkelijk fletser. ONDANKBAAR. Een gegoed Haagsch ingezetene nam, voor eenige maanden, een Duitsch deserteur, die geheel zonder middel van bestaan was, in zijn woning op. De Duitscher maakte een ruim ge bruik van de hem geschonken gast vrijheid en verdween, nu 14 dagen geleden, met f4000 aan deposito-be wijzen, toebehoorende aan zijn wel doener. Hij is thans aangehouden. NOG MEER SMOKKELWAAR Door de politie te Oude Wetering zijn Zaterdag in beslag genomen 50 vaten koolteer, 15 balen cement, 25 kisten harde zeep, 3 vaten carboli- neum, 5 vaten cacao en 7 kisten luci fers, die met speculatieve bedoelin gen waren opgeslagen. ONTDEKT. De stationswacht te Arnhem heeft Zaterdag onder een uit Duitschland komenden kolentrein een persoon ont dekt. Bij onderzoek bleek het een Fransche soldaat te zijn, die op deze wijze uit Duitsche krijgsgevangen schap ontvlucht was. SMOKKELARIJ. De douane-beambten te Hansweert hebben aan boord van de Duitsche sleepboot B. A. G. II een groote par tij harde zeep gevonden, bestemd voor uitvoer naar Antwerpen. De stuurman is gevankelijk naar Middel burg gebracht. PETROLEUM. In den kelder van een café aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam is beslag gelegd op 8 bussen, inhou dende elk 10 liter petroleum, daar verborgen en gehaald van de aan die kade liggende motorboot Betsie door een schippersknecht, die mededeelde de petroleum voor f 1.30 per liter van den kapitein van een in de Zalmha ven liggende motorboot te hebben gekocht. BRUTALE DIEFSTAL. Vorige week belden twee mannen aan een perceel in de Hostenstraat te Amsterdam aan. Daar de dienst bode haar uitgangsavond had, werd de deur geopend door de 76-jarige bewoonster, mej. Mok. De mannen wierpen haar in de gang op den grond, bonden haar aan handen en voeten en snoerden haar den mond met een badhanddoek dicht, waarna zij uit haar rokzak een bos sleutels haalden en daarmee de brandkast openden. Uit de brandkast werd een bedrag van f230 aan bankpapier en een aantal gouden en zilveren siera den ontvreemd. De vrouw werd la ter gebonden aangetroffen door een familielid, dat op bezoek kwam. Op den grond werden een valsche snor en puntbaard gevonden. GROOTE BRAND. De meelfabriek „De Maas", gele gen aan de Maashaven en de Briel- scheiaan te Rotterdam is gedeeltelijk uitgebrand. Het vuur ontstond in de afdeeling reiniging. De oorzaak is onbekend. In den rechtervleugel van het gebouw wordt het graan gereinigd. Op de zolders wordt het graan bewaard. Het is beneden dat de brand aankwam. Spoedig was de brandweer, alsmede de reddingsbrigade ter plaatse, doch zoo groot was de vlammenzee, dat men zich slechts bepalen kon tot het sparen der aangrenzende gebouwen. Zeven, als brandspuit ingerichte havenbooten, tasten het vuur aan de zijde der Maashaven. Bovendien wer den aan de Brielsche Laan 4 stoom- brandspuiten en 10 handspuiten in werking gesteld. De vlammen kropen door het ge bouw heen als het ware omhoog, zoo dat al spoedig de zolders doorbrand den en al het graan, ongeveer 1000 ton, met veel geweld omlaag stortte. Ook het dak vatte weldra vlam en stortte naar beneden. Woensdagmorgen to 11 uur sloe gen de vlammen nog hoog op uit de puinen en het graan. Alleen de mu ren van den vleugel stonden nog, doch leverden gevaar voor instorting op, zoodat men er aan dacht ze omver te halen. De machines zijn geheel onbruikbaar geworden. Een silo, die vlak zich naast den rechtervleugel bevindt, bekwam geen schade. MOORDAANSLAG. Donderdagavond heeft te Abcoude een laffe moordaanslag plaats gehad. Een daar wonende boer, die zich in dien avond met zijn vrouw qn zijn tienjarig dochtertje in de huiskamer bevond, werd door iemand uit zijn huis gelokt, onder het voorwendsel, dat een zijner koeien in de sloot was geraakt en dat men nu bezig was, 't dier er uit te halen. De boer nam een lantaarn in de hand en begaf zich daarmee in de donkere straat, waar hij plotseling hevig met een schop werd aangerand. Hij kreeg ver scheidene bloedende verwondingen over het geheele lichaam, maar wist, door zich te verweren, ook verschei dene klappen te ontloopen en ver volgens zijn huis binnen te vluchten, waarna hij de deur sloot er. de da der heensnelde. Doordat de man tot nog toe zwa re wondkoortsen had, kon hij nog niet worden verhoord. Intusschen heeft de Amsterdamsche politie Zaterdag op verzoek van de rijkspolitie in een verdacht huis op de Geldersche kade den ongeveer 21- jarigen G. aangehouden, op wien zware verdenking rust. G. is vroe ger in dienst geweest van de vrouw van het slachtoffer, toen zij nog we duwe was. Men vermoedt, dat het de bedoeling van G. is geweest, den boer te dooden of althans onschade lijk te maken, om vervolgens diefstal te plegen. De schop bleek bij een verderop wonenden boer gestolen te zijn. De aangehoudene ontkent tot dusver alle schuld. SMOKKELWAAR. Aan boord van het rijnschip Gel- sia, liggende aan de Feijenoordsche kade te Rotterdam, zijn in beslag genomen twee gevulde ijzeren vaten en twee ^zeildoeken zakken, inhou dende een vertinden ketel en vijf bussen. De vaten en bussen waren dichtgesoldeerd. Alles was met staal draden onder het voorschip beves tigd en voor uitvoer naar Duitschland bestemd, waarheen het schip zou vertrekken. De gesoldeerde vaten hielden smok kelwaar, hoofdzakelijk zeep, in. VERDRONKEN. Te Delft is Zaterdagavond de mi licien der vesting-artillerie H. P. v. d. B., in garnizoen te Willemstad, die met verlof bij zijn ouders vertoefde aan de Buitenwatersloot in de gracht geraakt en verdronken. Te Delfzijl is Zaterdagavond een sloep van het Zweedsche stoomschip Elia omgeslagen. Acht personen raakten te water, zeven werden gered. De stoker Alfred Nielsen is ver dronken. Zijn lijk is reeds aangedreven. VERBRAND. Bij een brand in het ziekenhuis te Manchester zijn negentien vrouwelij ke patiënten omgekomen. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 14 Nov. Donderdag 15 Vrijdag 16 12.12 1.16 1.53 12.36 1.40 2.17 Nieuwe Maan Woensdag 14 No vember nam. 6.48. \rat vorwijzing naar de gedano openaro kouuiffgeving RECTIFICATIE, De geldige erwten- en bonen bon is niet no. 15 maar ni 3. MAXIMUMPRIJS AARDAPPELEN. De maxi mum-veijcoopprij voor aardappelen is vastgestel op 61/2 cent per K.G. TUSSCHENHANDELPJIJS VOOR THEE- EN KO'FIE. De vastgestelde tusschenhndel- prijzen zijn gesteld met inègrip van distributiekosten, leering franco station van besterming, spoor, boot of laatste ver en emballage, voor zoover deze emballage niet bestaat uil jute zakken. UITREIKING VAN ,BR)OD- KAARTEN. Vrijdag 16 Nov. 's mldags van 2 tot 6 uur uitreikir; van broodkaarten. Voor verlfgan- gers met bijzonder veria ver lofpas mede brengen. Oude kaarten behoeve niet te worden ingeleverd. Op de kaart van de 33 week mag reeds Zaterdag 17 Nov. brood worden afgeleverd REPARATIELEDK. Donderdag 15 Nov. 's niidags van 2 tot 5 uur uitreikiig van bons voor reparatie van zooien en achterlappen. Zij dfe een inkomen genieten van meer dan f 900,per jaar, komen hier voor niet in aanmerking

Breskensche Courant | 1917 | | pagina 2