Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Braskens, 6 November 1917. Bij den uitgever J. J. van der Peijl te Yerseke is een zeer populair ge schreven boekje „Tusschen oorlog en vrede" verschenen van de hand van den le L. W. luitenant J. Erkens, bevattende een 19-tal schetsen uit het 'leven onzer gemobiliseerden. We wenschen het 116 pagina's oc tavo-post bevattende boekje als eene herinnering aan de zware mobilisatie tijd in veler handende prijs van 75 cent is daarvoor geen bezwaar. Groede, Zaterdagavond werd onverwachts per omroeper den be woners bekend gemaakt, dat om 7 uur bij J. Luteijn eene vergadering zou plaats hebben met het doel alhier electrisch licht aan te leggen. Als spreker was hiervoor overge komen de heer Mulders uit Middel burg. Daar Groede bijna geheel van licht verstoken is, en electrisch een uitkomst zou wezen, lag het in den aard der zaak dat de opkomst tot deze vergadering groot was. De heer Mulders, hoewel zeer vaag in zijn toelichtingen, verzekerde dat bij genoegzame deelneming Groede binnen 5 a 6 weken electrisch ver licht zou zijn. Staande de vergadering gaven zich 40 personen op voor aansluitiag, ter wijl een commissie werd gevormd, welke de opdracht kreeg een en an der te regelen, alsmede te trachten meerdere deelname te krijgen. A.s. Zaterdag zal wederom eene vergadering worden gehouden, waar bij een demonstratie zal plaats hebben met electrische lampen, en waarin de officiëele kosten van aanleg zullen worden bekend gemaakt. Het is te hopen, dat Groede uit haar donkere avonden zal worden verlost door electrisch licht, hoewel wij in dit geval zoo optimistisch zijn aangelegd als de spreker op deze vergadering. We zullen afwachten. Oostburg. Zaterdagmiddag viel bij het boomen roeien aandenZuidz. straatweg een boom op de woning van J. b., die een groot gat in het dak maakte en de nok middendoor brak. Persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor. OVERREDEN. Door de stoomtram te Loosduinen is een jongen van ongeveer 14 jaar overreden. Volgens sommigen werd hij door andere knapen van het bal kon geduwd, doch anderen beweren dat hij er af sprong, toen uitgleed en zoodoende onder de wielen kwam. Toen geneeskundige hulp kwam opdagen, was hij reeds overleden. Een 72-jarige landbouwer in den Houtrakpolder bij Halfweg heeft in den stal een klap van een paard tegen het onderlijf gekregen. Inwendig zwaar verwond werd de man naar het Ziekenhuis te Haarlem vervoerd waar hij na aankomst is overleden. VERBRAND. Te Putten is een kind door on voorzichtigheid van een zesjarig broer tje in brand geraakt en aan de be komen verwondingen overleden. Een mevrouw te Haarlemmer meer werd des nachts plotseling ge wekt door pianomuziek, (jreen twij fel bestond of er waren inbrekers. Na hulp aan buren te hebben ge roepen ging men voorzichtig naar binnen, en de inbreker bleek poes te zijn, welke over de toetsen der piano trippelde MISHANDELING. Op den Forwardsweg te Nijmegen heeft zich Woensdag 'n tooneeltje af gespeeld zooals er vaak plaats vin den in de groote steden, maar welke gelukkig te Nijmegen tot de uitzon deringen behooren, zegt de Nijm. Crt. Een bewoner van deze straat, zekere v. K., liep dronken achter zijn wo ning met een groot mes in de hand, waarmede hij zijn buren bedreigde. „Er zal vannacht bloed vloeien", riep hij, en de omwonenden, die hun huizen verlaten hadden, durfden niet naar binnen te gaan uit vrees voor den beschonkene, die in dezen toe stand tot alles in staat werd geacht. De politie werd gewaarschuwd en zij haalde den woesteling uit zijn wo ning om hem ter ontnuchtering naar het bureau mee te nemen. Het bleek, dat de man zijn buren bedreigd had, omdat zij herhaaldelijk tusschenbeide gekomen waren, wanneer hij zijn kinderen v. K. is weduwnaar een jongen van 10 en een meisje van 3 jaar, mishandelde. Woensdagavond waren de kinderen het huis ontvlucht en door medelijdende buren opgeno men. De woning werd door de po litie gesloten. Een verslaggever van genoemd blad heeft een bezoek gebracht aan een der buren, bij wie het jongetje thans tijdelijk vertoeft, en hoorde daar een hartroerend verhaal. De moeder van de kinderen, die zelf een ongelukkig huwelijk heeft gehad met den den dronkaard, is verleden jaar gestor ven en nadien is de ellende voor de kleinen eerst begonnen. Herhaaldelijk werden zij door den vader, die gepensioneerd is en steeds na het „beuren" van zijn pensioen doorloopend dronken is, mishandeld, waarvan het jongetje, een aardig, maar uiteraard wat schuw ventje, de sporen draagt. De kinderen vlucht ten dan de straat op en zochten hun toevlucht bij buren, dan hier dan daar, en de jongen liep vaak buiten. Zondag j.l. had de man weer ,een. vlaag van delirium. Hij beschuldigde zijn zoontje hem f40 ontstolen te hebben, sloeg dit kind en ook diens kleine zusje zoo wreed, waarop de kinderen maar weer naar buiten vluchtten. Het meisje was spoedig onder dak, maar de jongen is zonder eten of drinken tot Dinsdagavond op straat blijven zwerven, totdat hij ten einde raad een buurjongetje, dat in de stad in een winkel werkzaam is, zijn verdriet kwam vertellen. De moeder van laatstgenoemde heeft het kind thans in huis opgenomen, maar hoopt dat er spoedig door de bevoeg de autoriteit den Voogdijraad voor de kinderen wordt gezorgd. Want dit is allen omwonenden duide lijk zóó kan het niet blijven. De man is, wanneer hij zulk een perio dieken aanval van delirium heeft, tot alles in staat en was Woensdagavond met een groot mes in zijn woning teruggekeerd om zijne kinderen te mishandelen. Toen de buren de kinderen niet afgaven, richtte de woede van den man zich tot de ecrst- genoemden, met bovenvermeld ge volg. De politie kan den man niet voor goed opbergenna ontnuchte ring wordt hij ontslagen en dan kan zich weer een nieuw bedrijf van het drama afspelen. DESERTEUR GEARRESTEERD. De vorige week werd door een rijksveldwachter op het stations-em placement te Eindhoven onder hevig verzet gearresteerd de sedert een half jaar gedeserteerde Hollandsche mili tair J. Oudmeyer uit Stratum. Oud- meyer heeft sedert hij deserteurde reeds vele diefstallen en inbraken ge pleegd, terwijl minstens 25 rijwielen door hem zijn ontvreemd. Zijne aan houding was verzocht door den burge meester van Eindhoven, den kapitein der marechaussee aldaar en door ver schillende andere autoriteiten. Oud meyer stond op het punt naar Duitsch- land te vertrekken en was in het be- zit van een valschen buitenlandschen pas ten name van J. van Dam te Amsterdam. Oudmeyer zal ter be schikking van den officier van justitie te 's Bosch worden gesteld. BELGISCHE VLUCHTELINGEN. Het Eindh. Dagbl. verneemt, dat het aantal vluchtelingen in het kamp te Veghel binnenkort aanmerkelijk zal stijgen; al de Belgische vluchte lingen, die in de provincie Zeeland verblijf houden, moeten dit gewest verlaten en zullen in het vluchtoord te Veghel ondergebracht worden. De bevolking telt thans 6500 zielen. TE VEEL VOORRADEN. Bij een slager te Apeldoorn zijn een 50 tal hammen benevens 400 Ki logram spek in beslag genomen. Het vleesch is waarschijnlijk overgehou den van vroeger verstrekte regee- ringsvarkens. Bij een gemeenteraadslid te Apel doorn zijn rond 50 H.L. anthraciet in beslag genomen. In eene schuur in 't Loo is een ruime voorraad steenkolen aangetrof fen en in beslag genomen. De recherche heeft in verschillende pakhuizen er, veemen te Rotterdam 140.000 K.G. vet in beslag genomen. In de week van 26 October tot 1 I November j.l. is door het Distributie- bureau te Amsterdam in bezit geno- I men 835 vaten, 69 pak en 390 kisten cacao, 26 balen cacaopoeder, 25 pak cacaoboter, 7 balen cacao-afval, 28674 K,G., 600 doozen, 85 collis chocola de, 1996 kisten gecond. melk, 68 kis ten melkpoeder, 25 kisten melksui ker, 990 doozen, 675 kisten, 26 collis maizena, 398 kisten, 13 doozen ma caroni, 460 kisten vermicelli, 3628 kisten, 8 balen stijfsel, 5 balen meel, 36 balen mais (gries), 95 vaten sago, 787 balen voermeel, 1470 balen wit- meel, 16 kisten sucade, 3 balen me lasse, 237 K.G. rijst, 1000 balen turf- melasse, 138 K.G. groene erwten, 228 K.G. spliterwten, 20 K.G. en eenige vaten vet, 80 tubs aardappel stroop, 10 vaten stroop, 1 baal sui ker, 54 vaten, 3700 flesschen slaolie, 333 balen lijnzaad-afval, 501 balen koolzaad-afval, 66 kisten thee, 35 ba len koffie, 136 kisten, 16 pakken lu cifers, 22 kisten notemuscaat, 1 kist foelie, 5 vaten kaneel, 8 vaten nage len, 3606 kisten zeep, 24 balen pin das, 85 vaten koolzure soda, 13 bus sen, 1305 K.G. caustic soda, 500 K.G. potasch, 11,000 K.G. bleekpoeder, 832 pakjes vetioogmeel, 14 doozen, 2 bussen aniline, 252 pakjes verf, 4478 stuks spenen, 2000 K.G. sijijkers. BRAND. In Elizabethdorp bij Amersfoort is de woning van een geïnterneerde uit gebrand. Een kind van drie maanden kwam in de vlammen om. Het be hoorde aan een buurvrouw, die het aan de bewoonster van het verbrande huisje had toevertrouwd. OPLICHTERIJ. De commissaris van politie der le afdeeling te 's Gravenhage, maakt bekend, dat verscheiden winkeliers reeds het slachtoffer werden van op lichters, die als volgt te werk gaan: De winkelier werd opgebeld door iemand, die daarbij gebruikt den naam van een guustig bekend ingezetene en er wordt een bestelling gedaan, die door een bediende zal worden afgehaald. De bestelling wordt ter goeder trouw aan den bediende, die zegt te komen namens den besteller medegegeven, terwijl later blijkt, dat de ingezetene, wiens naam is gebruikt, van niets afweet. Ook wordt de truc gebruikt, goede ren per telefoon te bestellen om te bezorgen aan een bepaald adres. Bij de bezorging wordt het bestelde aan genomen door een onbevoegde, die zich in de onmiddellijke nabijheid van dit adres ophoudt en beweert een en ander besteld te hebben. Evenzeer komt het voor, dat goederen, die op valsche telefonische bestelling ergens zijn bezorgd, door onbevoegden worden teruggehaald, onder voorgeven, dat de bezorging aan een verkeerd adres heeft plaats gehad. Voorzichtigheid bij het uitvoeren van bestellingen per telefoon gedaan zij dus aanbevolen en aangeraden wordt, zich per telefoon te vergewissen, of die werkelijk zijn gedaan door den geen, wiens naam is gebruikt. De Haagsche politie legde reeds de hand op enkele dezer oplichters, doch er schijnen zich meerdere individuen met deze praktijken bezig te houden RIJWIELDIEFSTAL. Zaterdagmiddag legde een dame per rijwiel een bezoek af in de Oc- kegemstraat te Amsterdam. Het dienstmeisje werd vriendelijk verzocht om het rijwiel, dat buiten de deur geposteerd bleef, in het oog te willen houden, waaraan de gedien stigs met alle genoegen voldeed. Ze kon echter niet nalaten met een buurmeisje een praatje aan te knoo- pen, waarvan een zwijntjesjager, die op den loer stond, profiteerde, om met zekere vrijmoedigheid het dames rijwiel te bestijgen, ten einde een natuurlijk onschuldig bedoeld toer tje te maken. De schoone praatster bleek echter nog niet zoo in het ge sprek verdiept, of ze zag den toerist op het rijwiel verdwijnen. Maar bij een ongeluk pleegt vaak ook een gelukje te komen. De reddende engel daagde in dit geval op in den voim van een chauf feur en zelfs een keurig netten chauf feur van een particulieren auto. Een wanhoopskreet en dito gebaar van het gedupeerde meisje waren voldoende, om den chauffeur te doen besluiten de achtervolging te begin nen. De verschrikte toerist moest wel dra bemerken, dat een auto sneller gaat dan een damesrijwiel. Straat in, straat uit trapte hij wat hij kon, maar de auto bleef hem met tergend ge mak volgen. In de Van Eeghenstraat wist de handige chauffeur den vluchteling eindelijk op het trottoir te dringen en tot afstappen te dwingen. Een voorbijgaande heer had het zonder linge schouwspel met buitengewone belangstelling gevolgd. Zou u mij een handje willen helpen? vroeg de chauffeur. Niets zal mij aangenamer zijn, was het antwoord en zich tot den beteuterden rijwieljjief wendend: Mag ik mij even voorstellen? Ik ben van beroep rechercheur! En u? Je moet maar pech hebben! Woensdag reden 2 personen onder de gemeente Zaamslag per fiets huiswaarts en bemerkten toen in den Catharinapolder, dat een wielrijder die hen tegemoet kwam eensklaps een zak in een sloot wierp en zoo vlug als hij maar kon in tegenovergestelde richting wegsnelde. Zij begrepen, dat hij hen voor kommiezen aanzag en geen gerust geweten had. Bij onderzoek door de bevoegde autoriteit bleek de zak te bevatten 1 K.G. kaas, 2 K.G. kwatta en 15 K.G. zeep. Zaterdagavond is een vrouw uit Boskoop te Sassenheim van een nog in beweging zijnde tram ge sprongen, kwam daarbij te vallen en liep eenige verwondingen op. De vrouw is kort daarop aan de gevolgen overleden. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 7 Nov. 5.54 6.18 Donderdag 8 6.48 7.12 Vrijdag 9 7-50 8.14 Nieuwe Maan Woensdag 14 No vember nam. 6.48.

Breskensche Courant | 1917 | | pagina 2