Plaatselijk Nieuws. SPORT. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Staatsloterij. De ochtendboemel van 7 uur uit Roosendaal die 9.08 te Vlissingen aankomt, de namiddag-sneltrein die kwart voor 6 aldaar aankomt, en ook de daaropvolgende boemeltrein, die 6,29 te Vlissingen is, benevens de avondboemel die 9.80 aldaar arriveert. Voor de Brabantsche ïyn beteekent dit, dat de treinen vervallen, die nu aansluiten op de bovengenoemde trei nen uit en van Zeeland, benevens nog eenige andere. Behalve het groot ongerief voor hen, die moeten reizen, beteekent het ook nog een vertraging in de post bezorging geen ochtendblad dan voor twaalf uur en 's avonds in het geheel geen avondbladen uit Holland, ten minste niet thuis bezorgd. Over den datum van inwerkingtre ding wordt nog niets gemeld. Breskens, 24 Augustus 1917. Bj) Kon. besluit zijn, met in gang van 1 September a.s. tot weder opzegging benoemd tot plaatsvervan gers van den districtsveearts wien Breda als standplaats is aangewezen, de veeartsen F. H van Raadshoven te Giroede en F. IJntema te Oostburg. "Woensdagmorgen heeft by de Abeele een groot ongeluk plaats ge had. De 18 jarige K., wonende te Vlissingen, wilde by die halte op de tram stappenhy liep een eindje mede en toen de tram by na stil hield stapte hi) op. Hi] kwam tegen een der boomen aan en viel tusschen den motorwagen en goederenwagen en werd door den laatsten aangereden. Ernstig aan het onderlijf verwond werd de ongelukkige opgenomen en met de tram naar het militair hos pitaal te Middelburg en later naar het gasthuis aldaar vervoerd. De jongen is reeds overleden. Woensdag werd door de onder officieren, korporaals en manschappen van de 8e compie van het 89e Ba taljon Landweer lof. op de achterplaats van de Arsenaal-kazerne te Vlissin gen een wedstrydendag gehouden be staande in hoog en verspringen, met en zonder polstok, hardloopen, bin- dernisloopen, speerwerpen, discus werpen, kogelstooteD, wielryden met hindernissen, vrye- en orde oefeningen, margaschieten enz. Er waren ver schillende geld en andere prijzen be schikbaar gesteld voor de winners. Het feest werd opgeluisterd door de Batailjons-Muziek van de 89e L. W. I. Een talryk publiek was aanwezig om de spelen gade te slaan. Gezien de uitslag van de verschil lende spelen kan bovengenoemde com pie trotsch zijn, dat ze nog mannen bezit waar iets In zit, en de naam van Zeeuwen hoog willen houden. Wedvlucht Roodeschool, 19 Aug. Gelost 7 uur. Schoondijke. Ie prys Jac. de Hullu Pz., 2e W. de Zwart, 8e C. Vermeere, 4e Jac. de Hullu Pz. Overduif van Iz. van Roo. Oude duiven. Ie prijs L. Causijn, 2e W. de Zwart, 8e Jac. de Hullu, 4e Jan Brugge. Overduif van Iz. van Roo. De eerste duif arriveerde 8,08,25, de laatste Maandagnamiddag 12,84,55. Poule speciaal jonge duiven gewon nen door C. Vermeere met den 2en prijs; Poule speciaal oude duiven ge wonnen door L. Causijn met den len prys. School- en kerknieuws. Tot onderwijzeres te Borssele is benoemd mej. J. S. van Baal te Oost- burg. Voor de akte Fransch lager onderwys is deze week o.m. geslaagd de heer I. J. Luteyn te Zuidzande. Ger. Kerk. Beroepen te Hendrik-Ido Ambacht ds H. Brouwer H.Mz. te Schoondyke. Een 17jarige jongen uit Zeddam, die te EmmiDk op de in beweging zijnde stoomtram wilde springen, had het ongeluk onder de wielen te ge raken en was onmiddeliyk dood. Dinsdagavond kwart voor 9 is bil het kamp van Oldenbroek een doodeiyk ongeluk gebeurd Een militair vliegtoestel was ge daald en stond met nog draaiende schroef, toen de waarnemer, luitenant Dooyewaard er uitsprong in de rich ting van de schroef, die hem trof en onmiddeliyk doodde. Waarschijniyk heeft de getroffene er niet aan gedacht, dat de schroef nog in beweging was. Het ongeluk vond plaats vlak by de vliegloods. Dinsdagavond is naby het sta tion der H. IJ. S. M. te Delft het vermorzelde ïyk gevonden van den stationschef der Westlandsche stoom tram, wonende te Schipluiden. Vermoedeiyk heeft de man zich tusschen de wagens begeven op het oogenblik dat een trein in beweging werd gesteld. Te Westzaan is een 16jarige jongen die niet zwemmen kon, by het baden in de Vaart verdronken. Een knaapje te Driesum (Fr.) is by het zwemmen in een kanaal verdronken. Dinsdagmorgen had een ont ploffing plaats in een perceel in de Fagelstraat te Amsterdam, waarin gevestigd is de vuurwerkmakerij van den heer Hosten. De heer H was bezig met het drogen van vuurwerk. Dit ontplofte plotseling met het gevolg dat H. dusdanige brandwonden opliep, dat by naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. By de politie te Leiden wordt in den laatsten tyd herhaaldelijk aangifte gedaan van winkeliers dat goedereD, welke zy ter verzending van beurschippers of vrachtryders hadden doen bezorgen, door een daar toe onbevoerde werden teruggehaald. Deze gaf dan voor dat het pakje van dezen of genen winkelier, dat zooeven was bezord verkeerd ge adresseerd was en dat hij daarom het pakje weer mee terug moest nemen. De geen argwaan koesterende vrachtryder gaf dan het bezorgde mee terug, doch moest dan later ont waren, dat hy het slachtoffer was geweest van een sluwen oplichter. Het is tot dusver de politie nog niet gelukt dezen man in banden te krygen. Zaterdag waren eenige heeren gaan visschen op de plassen te War mond. Zy lagen onder den hoogen kant om beschut te zyn voor den wind, die dit water woelig maakte. Plotseling hoorden zy hulpgeroep van een zyde, waar even te voren een zeilboot voer. Onmiddeliyk werd dwars over de hooge golvon heen, die water in de boot stuwden, naar de plaats des onheils gevaren. Daar lag de zeilboot omgeslagen, zeven personen, 4 heeren en 8 dames hielden er zich aan vast. Eerst werden de dames in de boot geheschen, die toen zoo vol was, dat het opnemen van meer personen hoogst gevaarlijk zou zyn, met het oog op 't ruwe weer. Gelukkig naderde een boerenjongen, die het ongeluk had zien gebeuren, met een melkschuit Eerst werden de dames daar aan boord gebracht en toen de heeren uit het water getrokken en via de boot ook in de schuit gebracht. Alles moest met de noodige voorzichtigheid ge beuren, want in de boot stond reeds een voet water. Nadat de drenkelingen in het schui tenhuis wat waren opgeknapt, wer den zy naar Warmond gebracht. Dinsdagnamiddag zijn een tien tal personen naar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd, die ïydende waren aan vergiftiging. Het betreft hier het gezin van den fruitventer Roodenburg, bestaande Uit man, vrouw, vyf zoons en drie dochters Zij schynen den vorigen avond kool en worst genuttigd te hebben. Dinsdagmorgen vertoonden zich vergiftiglngsverschynselen by alle gezinsleden, het ergste by de moeder. Onmiddeliyk werd de dokter ge haald, die vergiftigingsverschijnselen constateerde en opname noodig oor deelde. Per brancard werden zy naar het Binnengasthuis vervoerd. Het geval veroorzaakte in de buurt, waar het ongeval zich voordeed eeni ge opschudding en tot laat in den avond stonden de buren voor het perceel samengeschoold. De toestand van enkele slachtoffers is vrij ernstig. Zaterdagnacht te ongeveer 2 uur kwam de heer A te Woensel, achter bij de worstfabriek der gecombineerde slagers, waarvan genoemde A dee'ge- noot is. Hij bemerkte dat inbrekers bezig waren de ijzeren afrastering te verbreken, waardoor zij zich den toe gang tot de worstfabriek konden ver- gemakkeiyken. A. wist hen op de vlucht te dry- ven. Hy vond 't evenwel veiliger de politie te waarschuwen, waarop een agent met A een tijd later op de aangeduide plaats liggen surveileeren. Daar bleek, dat de inbrekers hun werk hervat hadden. Zy gingen aan den baal, doch werden tegengehouden door een tuinomrasting. Toen ontstond er een kort hand gemeen tusschen vervolgers en ver volgden, waarbij een der inbrekers, een zwaar hagelschot in de beenen opliep. De anderen (2 of meer) wis ten te ontkomen. Voor de getroffene werd een dok ter gewaarschuwd, die oordeelde, dat' na een voorloopig verband, het raad zaam was hem naar het ziekenhuis te vervoeren. Het bleek dat hy goed bekend was op het terrein. Hy had er reeds eenige dagen aan den bouw van een woning gewerkt en had zich goed georiënteerd. Hij weigert de namen van zyn kamera den op te noemen. Donderdagmiddag is een melk rijder uit Beverwyk, die Woensdag bij een botsing van de electrische tram met zijn melkwagen op den Schotersingel te Haarlem van den bok gevallen, aan de gevolgen over leden. Een 9jarig zoontje te Velseroord wilde Woensdagmiddag op een met stroo beladen wagen klimmeD. Hij viel er af, kwam onder den wagen en kreeg de wielen over de borst. De jongen was op slag dood. Woensdagavond had de Wed. van R., uit de N. Amstelstraat, te Amsterdam, het ODgeluk van de trap te vallenzy was onmiddellijk dood. Met de bende hoteldieven, wel ke de politie te Noordwyk in samen werking met de Amsterdamsche en Haagsche politie heeft aangehouden, is een goede vangst gedaan. Zy hebben Woensdagavond bekend verschillende diefstallen te hebben gepleegd. In de Van Assendelftstr. te 's Gra- venhage, waar een der dieven met een juffrouw woonde, heeft de Haagsche recherche een huiszoeking gedaan. Tal van voorwerpen, van diefstal len afkomstig, zyn daar in beslag genomen. De heeren-dieven, die Duit- sche deserteurs hier te lande over de grens in handen van de Duitsche autoriteiten speelden, blijken zelf Duitsche deserteurs te zyn. Bezuiden Zandvoort, by strand- paal 69, is Donderdag een ïyk van een man gevonden, half gekleed, met een schotwond in rug en borst. 't Schynt, te oordeelen naar bloed sporen, dat de man, na door een schot getroffen te zyn nog ongeveer dertig schreden geloopen heeft. In de nabygeid lag een natte zwem broek. Het lijk is niet vervoerd Donderdagnamiddag werd het parket uit Haarlem op het strand verwacht. Men meent den getroffene Woens dag tegen den avond per flets op het strand te hebben zien rijden in zui delijke richting. De flets is niet gevonden. Volgens de O. H. Ct. is het ïyk herkend als dat van Van Vliet, een joDgen man uit Haarlem. Een leege portemonnaie werd by het ïyk ge vonden. Door de politie te Amsterdam is aangehouden een 23jarige vrouw wonende le Jan Steenstraat, die ze keren L. v. L., wonende aldaar, voor 10,000 aan schoenen heeft opge licht. Een poging om denzelfden heer ook voor ƒ200 aan geld op te lich ten, mislukte. De gearresteerde vrouw schynt een geraffineerde oplichtster geweest te zijn. Reeds werd zy voor eenzelfde feit eenigen tyd geleden tot gevan genisstraf veroordeeld. In vryheid ge steld, werd hetzelfde leventje hervat met het resultaat, dat zy thans we gens oplichting is aangehouden. De aangehouden vrouw heeft 'n kind van SVj maand, waar een „ryk" heer meer van moet weten. Dit feit moet zy geöxploiteerd heb ben, door een een accept van drie ton in handen te krygen. Of dit evenwel een goed accept is, dan wel vervalscht, staat niet vast. Toch wist zij er een handig gebruik van te maken, want dit accept werd voor haar de basis der oplichtingen. Aan den heer v. L. moet dit accept zyn getoond en afgaande op de on- derteekening, was dit voor hem een blanco credietbrief, zoodat hy met het volste vertrouwen groote partyen schoenen leverde. Massa's schoenwerk moeten hem zoodoende afhandig zyn gemaakt Deze oplichting schynt niet haar eenigste misdrijf te zgn. Dinsdagmid dag werd de aangehouden vrouw ge hoord op het politiebureau, waar zy voor eenzelfde feit werd voorgeleid. Ook zal tegen haar worden inge diend een aanklacht wegens chanta ge. Dit muisje zal voor de betrok kenen een staartje hebben. Na ver hoord te zijn, zal de aangehoudene ter beschikking van de justitie wor den gesteld. Nbd. Herv. Kerk. Zondag 26 Aug. Breskens n. 2 u ds de Zwaan. Voorber. H. Avondmaal. Groede v. 91/2 u ds de Zwaan. Hoogwatergety Breskens. Nieuwe tijdregeling. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 25 Aug. 650 6.14 Zondag 26 8.— 8.24 Maandag 27 £17 9.41 Dinsdag 28 10.28 10.62 Eerste Kwartier Zaterdag 25 Au gustus nam. 7.28. Trekking 20, 21, 22 en 28 Augustus. Uitgekomen prgzen: f 2E000,— 8668 f 5000,— 10886 f 2000,- 2270 f 1500,- 49, 8450 f 1000,- 2783, 8807, 8464, 1650!, 17081. Met verwijzing naar de gedane openbare kennisgeving BONNEN welke geldig zyn van 27 Augustus tot en met 2 September. Bon voor rijst, gort en havermouth no 4 v. 150 Gr. braadvetbon 4 60 Gr. zeepbon 4 125 Gr. N.B. De geldigheid der varkens- vleeschbon zal nader worden bekend gemaakt. Braadvet voor zoover by de winkeliers aanwezig. MAXIMUMPRIJS RUNDERKOPPEN ENZ. Door den Minister van Landbouw enz. is de maximum-kleinhandelprys voor runderkoppenvleesch gesteld op 20 cents per K.G. en voor runderhar ten op 15 cents per K.G.

Breskensche Courant | 1917 | | pagina 2