Rust Roest. Gemengd Nieuws. De oorlog. Laatste Berichten. Rechtzaken. Predikbeurten. Advertentiën. DINSDAG 10 JULI Woensdag 11 Juli, A.s. Zondag TE BRESKENS, Van wege de afdeelirgen „Breskens Sehoondljke IJzendyke" en „Terneu- zen" van het Ned. Roode Kruis, zal op Woensdag eene groote oefening der Transporteolonnes worden gehou den van BreBkens per scheepsgelegen heid via No. Één naar Terneuzen en van SehoondiJke-Biervliet Sas v. Gent naar Temeuzen. De uitvoering daarvan wordt door het Hoofdbestuur op hoogen prijs ge steld en heeft ter bestrijding der hooge kosten een zeer belangrijke subsidie toegezegd. Echter zijn daardoor nog niet alle te maken kosten, laat staan de on afwijsbaar onvoorziene kosten, goed gemaakt. Gaarne wekken wé belangstellenden op, om aan een der Bestuursleden Scheltus en Posdijk te Sehoondljke en Pieleman te Breskens eene bij drage te doen toekomen. BIJ voorbaat echter zien we reeds terstond een glimlach komen op het gelaat van zoovelen die met het Roodekiuis-werk gansch niet dwepen. Maar hoezeer men ook die trans port-colonne beweging wil verkleinen, ja haar op het kantje af in een be spottelijk daglicht wil stellen, zou zij van groot nut zijn, hoezeer we ook hopen, dat ze onder die omstandighe den nooit haar functie zou moeten uitoefenen. Dit alles neemt niet weg dat zij meer belangstelling verdient dan men haar toekent en daarom be velen we haar deswege in de meer dere belangstelling aan, ook voor de aanstaande groote oefening. Naar wij vernemen zullen de kinderen der hoogste klasse van de openbare soholen alhier een school reisje maken naar Vlissingen en Mid delburg op Vrijdag 20 Juli as. Groede. Tot gemeente-geneesheer is benoemd de heer W. Kremer, reser ve-officier van gezondheid te Cadzand Oostburg. Door de maréobaus- sée alhier zijn twee militairen en een paar opgeschoten jongens aange houden, welke in het bezit waren van een groote hoeveelheid stukken zeep, welke over de draad moesten worden gesmokkeld. De najaarskeuring van ter dek king bestemde hengsten zal plaats hebben te Oostburg op 4 September. Hoofdplaat. Bij de gehouden stemming vopr drie leden van den Gemeenteraad zijn herkozen de aftre dende leden H. J. Cammaeït met 88, E. B. van Damme met 79 en J. B. Dierifex met 70 stemmen. Verder waren uitgebracht op de heeren H. M. Temmerman 64, Aug. Cornelis 49 en J. B. Verdonck 89 st. - De.Bestevaer ia Dinsdagnacht 2 uur, op weg van Londen naar Rot terdam zijnde, door een Dultsche duikboot getorpedeerd. Het schip is in 2 minuten gezonken. Daardoor was er slechts tijd geweest om één der sloepen te vieren. In deze sloep hebben de 9 aange- braohte schepelingen plaats genomen, maar tengevolge van de zuiging door het wegzinkende schip was de sloep omgeslagen. De 9 mannen, van wie 3 zoo goed als ongekleed waren, had den 6 uur hangende aan die omge slagen sloep op zee rondgedreven. Omtrent het lot van de andere 8 man der bemanning, onder wie de kapitein, de stuurman en de tweede machinist, is niets bekend. De blazer GO 5, schipper B Knie, heeft Dinsdag te Hoek van Holland aangebracht den stoker J. Mulder van de Bestevaer. Nu worden nog vermist de kapi tein, de eerste stuurman, de tweede machinist, de messroomboy, de kok, een matroos en een olieman. De geredde stoker Muller verhaalt, dat by na het zinken van de boot, waarin hij had plaats genomen, zich zwemmende boven water heeft weten te houden en na een half Uur een. pak geperste veeren te pakken kreeg, hetwelk tot de lading behoorden. Daarop Is hij gaan zitten en na twaalf uur gedreven te hebben werd hij opgepikt door den blazer Goeree 5. Muller heeft, terwijl hy 's nachts dreef, nog hooren roepen en ook nog iemand op een pak veeren zien zit ten, doch deze was bij het aanbreken van den dag verdwenen. De scheepshond werd door de Goe ree 26 opgepikt. Te Hoensbroek is op de staats mijn „Emma" oen brug ingestort, .80' arbeiders, welke zich op die brug bevonden, werden allen meer of min der gekwetst. Een hoogst ernstig ongeluk had Zondagnamiddag op de Haarlemmer weg bij de de Liebrug plaats de heer Groen, rijwielhandelaar, Keizergracht Amsterdam, had met vrouw en kin deren per motorfiets met aanspan wagen een tochtje gemaakt naar Haarlem. Op den terugtocht brak bij de Lie brug vermoedelijk de as van den aanspanwagen, juist toen uit dezelfde richtiDg een tram passeerdebeide voertuigen kwamen daardoor in bot sing, met het noodlottig gevolg dat de vrouw, onder den tram viel en de vader en de 12jarige zoon werden aangereden alleen het 8jarig meisje kwam er met ren paar schrammen af. Onmiddeiyk was de tram tot stil stand gebracht en werd geneeskun dige hulp uit Halfweg gevraagd en materieel uit Haarlem Vader en zoon werden opgenomen en in zorgwekkender: toestand per tram van de richting Amsterdam naar Let Gasthuis te Haa- lem gebracht. De per auto aangekomen arts Mel- chior van Halfweg constateerde den dood der zwaar verminkte vrouw. Eerst drie kwartier later was ma teriaal ter plaatse en kon het lijk te voorschijn worden gebrachthet'werd naar de barak te Halfweg vervoerd. Nader verneemt men, dat de toe stand der gewonden, hoeweT ernstig, niet direct levensgevaarlijk isvan den zoon is een voet geamputeerd. Het tramverkeer had dooi* dit ongeluk groote vertraging. Maandagmorgen is te Winters wijk een Roemeensche vlieger officier aangekomen. Deze, van beroep inge nieur en zoon van een senator, was in October van het vorig jaar gevan gen ger.omen en naar het kamp nabij Hermamtadt gevoerd. Na 8 maanden tijds zag hij kans te ontvluchten en zatte koers naar ons land Hij moest echter een zwerf tocht van 5 maanden maken alvorens hy zijn doel bereikte. Tweemaal werd hy zelfs gearres teerd, éénmaal in de nabyheid van Keulen en voor eenige dagen in het grensplaatsje Buurlo, waar vandaan hij naai' het cachot te Borken gebracht werd. Ook toen gelukte het hem uit te breken. Dienzelfden dag werd hij naar'het quarantaine station te Didam over gebracht. De Russen zyn weder een aanval lende beweging begonneD, waarvan de tweede meer succes had dan de eerste en hen het voordeel bracht dat zij Koninchy wisten te bereiken door welk dorp de Duitsche loopgraven liepen. Hier heeft het Russische roffelvuur de stel'ingen der centralen in elkaar geschoteD, en hunne troepen hebben er voor de onstuimige etormloopon der Russische troepen de wyk moeten nemen in een weinig achter het dorp voorbereide stellingen, waarin zU verder, volgens het Duits che bericht, alle aanvallen hebben gekeerd. Btj deze operatie gingen evenwel, naar de Russen vertellen, 7 kanon nen en ongeveer 10.000 man aan ge vangenen verloren, een aantal, dat zoo ODgeveer beantwoordt aan de be haalde terreinwinst. Hier hebben de Russen den centra len dus een Hinken stoot toegebracht, zonder dat evenwel de toestand noe menswaard door veranderd is, ook niet op dat gedeelte van het front daar is meer voor noodig en dat moet nog komen. Op het tweede punt van aanval, bij Brezary, in Galiciö, bleef de strijd geheel onbeslist en wisselden in ver woeden strijd de stellingen telkens van bezitter. Toch zyn ook bil Brzezany de Russen eenigszins vooruitgekomen; immers het Oostenrijksche bericht spreekt van grendelstellingen, waarin ook bij Brzezary, de aanvallen der Rnssen werden opgevangen, en het Peterburgsche bericht zegt, dat op eenige punten de vijandelijke stellin gen werden genomen. Het is overigens met het Russische offensief gegaan als met zoovele andere in dezen groo.ten strijd. Van een meerder sugcos dan we hierboven be spraken, lezen we al weer niet meer. Moet het cffensiif dat allerminst een doorbraak heeft kunnen bewerken be- sohouwd worden als een loort ver kenning, dan heeft zij deze waarde dat er uit gebleken is, dat er Cen- tralen-Troepen aan het Oosten staan en blijkbaar genoeg om een doorbraak te verhinderen. Onlusten te Amsterdam. De onlusten te Amsterdam hebben cok eene staking tengevolge gehad, die overigens weder ten deele aan het verloopen is. B11 die aan de munitiefabriek aan de Hembrug kwam het Donderdag avond bij het Nassauplein tot relletjes. De politie en militairen chargeerden en gaven salvos in de buurt van de Haarlemmerstraat, waarbij een per soon gedood en tien gewond werden. Tenslotte waren de militairen den toestand meester. In de Jordaan trachtten opgescho ten jougers de orde te verstoren, waarop de politie den omtrek van de Groenmarkt afzetteongeregeldheden kwamen hier niet voor, evenmin als op de eilanden, waar het rustig was. Arrondissements-Rechtb. Middelburg. Rechtsingang is verleend met be vel tot gevangenhouding en verwij zing naar de terechtzitting tegen M. d V 64 j huisvrouw van K. J. M,, wonende te Eede, beklaagd van te rugkeer na uitwqzing. Ned. Herv. Kerk. Zondag 8 Juli. Breskens n. 2 u ds Wauters Groede v. 9!/a u ds de Zwaan. IJzendljke n. 2 u ds de Zwaan. Hoogwatergetii Breskens. Nieuwe tydregeling. DAGE N. voorm. nam. Zaterdag 7 Juli 8 51 4.15 Zondag 8 4.20 4.44 Maandag 9 4 56 5A0 Dinsdag 10 5.82 5.56 Laatste Kwartier Woensdag 11 Juli cm. 12.81. Zondag 8 Juli. Zonsondergang 9.20 Voer- en rytuigen moeten dus 10 20 rijwielen 's av. 9,50 zijn verlicht. Met verwijzlog naar de gedane openbare kennisgeving INKWARTIEBINGSGELDEN. Uitbetaling over Juni op Zaterdag 7 Jul:' van 24 uur namiddag. Aan kinderen beneden 15 jaar wordt geen geld meegegeven. BONNEN welke geldig zyn van 9 Juli tot en met 15 Juli. rystbon no 17 v. 250 Gr. gortbon 17 250 Gr. Haveimouthbon 17 250 Gr. zeepbon 17 125 Gr. varkensvleeschbon,, 17 200 Gr. braadvetbon, 17 50 Gr. N.B. Aangezien in de week 2—8 Juli geen gezouten varkensvlees ch is aangevoerd, kan op bon No. 16 riets worden verstrekt Voor zoover de voorraad strekt wordt a.s. Dins- i dag met de distributie van gezouten varkensvleesch aargevangen tegen den prijs van ƒ1,10 per K.G. De winkeliers mosten Dinsdag bij de inlevering van hun bons opgeven, do voorraden van alle regeeringsar- tikelen welke op den avond van 8 Juli in hun bezit zijn. HINDERWET. Aanvrage W. Luteijn tot bijbouw en plaatsen van zuiggasmotor 16 P K. Zitting reclames Woensdag 18 Ju i 1917 voorm. 11 uur ten Gemeente huize LANDSTORM JAARKL. 1902 en 19P3 Keuring op Woensdag 18 Juli a.s. v m. 11 80 in de school te Groede. INGESCHREVEN JAARKL 1902: C. Jacobs, Ij W. van Putten, J. van de Velde, Maarten van de Vilde en I P. vatr Meenen. INGESCHREVEN JAARKL 1903: A J. Adriaansen, Iz. Boekhout, A. L Burgers, P L. J&nsens, P. Leerhouts, J. van Male, C. J Ras, D. de Visser, P. de Smit, A. de Feijter. HOOFDELIJKE OMST AG. Ten einde vervo'gingskosten te voorkomen wordt voor de laatse maal herinnerd aan de verplichting, om thans minstens de helft van den aan slag te betalen. De Veulenkenriiigen worden gehouden des namiddags twee uur (nieuwen tijd) te IJZENDIJKE en des morgens zes uur, (nieuwen tijd) te OOSTBURG. wordt by den Heer A. VAN GIJS van 2 uur tot O uur GEFOTO GRAFEERD. POSTKAARTEN 6 voor ƒ0 75 12 voor 1 20 ALBUMPORTR. 6 voor 1.10 12 voor 1 50 CABIN ETPORTR. 6 voor 1.50 12 voor 2.C0 Alles Maandagavond klaar.

Breskensche Courant | 1917 | | pagina 2