Dr. WALLIEN ti Briste ian 8'|2—9i2nar. te Groele ran 1-2 nr. Aanbesteding. puike koolteer, Pruisische GRINT, CONCERT SFOÏtTr Uemeiigü, iiechtzakeii. Jtfurgerl. stand. Advertentiën. aanbesteden het leveren van 1500 M3 18 Juni 1917, Te bekomen: toezegging gedaan er dit jaar op terug te komen. De voorzitter en de Secretarie ont kennen dit, de heer Dieleman houdt echter zyn meening staande. De heer de Huliu zegt, dat we dan die zaak by de begiooting van 1918 kunnen behandelen, maar aan het besluit terugwerkende kracht kunnen verleenen. De voorzitter zegt, dat Burg. en Weth. het schrijven van den heer Geelhoedt te laat ontvaDgen hebben, om daarover nog te kunnen beslissen. Hy zou daarom graag willen, deze zaak tot de begrootmg uit te stellen. Da heer Becu zegt, dat, wanneer het salaris van het hoofd van school I naar verhouding te gering is, we de zaak niet een jaar mogen laten loopen. De behandeling van de salaris adressen wordt daarop aangehouden tot de begrooting. Hierna tornt aan de orde de be noeming van een onderwijzeres aan school I De vergadering gaat over in eece met gesloten deuren, na heropening waarvan met 6 stemmen werd be noemd mej. J. W. Happee ie Bora sele, no. 1 der voordrachtop mej. S. Beorens was 1 stem uiigeoracht. IV. Missieve van Uod. Staten in zake de geidleening ter voorziening in kasgeld waarvan de aflossing slechts gesehieden mag uit de gewone middeleg en niet, zooals in het ont werpbesluit voorkwamZoo uoodig uit buitengewone middelen. Mitsdien werd goedgevonden de laatste vijf woorden te ff en vervallen. Na afuandeliug der agenda vroeg de heer Dieleman of uit het- voorstel van Burg. en Weth. tot verwijzing van hot adres tot nadere regeling der onder wyzers-jaarwedden af te leiden is dat Burg. en Wetn. met een voor stel tot verhooging zullen komon. De voorz. zegt dat dit niet de di recte bedoeling was, maar dat nu, terwijl er uit den boezem der verga dering verschillende stemmen op gaan, het voor Burg. en Weth. gemakaeiy ker is met voorstellen te komen. De heer Salome informeert naar de slangen van de brandspuit. De voorz. antwoordt dat die, over eenkomstig het genomen besluit drie deèlig worden gemaakt. De heer Koest brengt nog eens in herinnering zij he ten vongen jare gedane vraag tot betere beschildering van de cijfers op de wijzorborden op het torenuurwerk. Na eenige bespreking werd dit aan Buig. en Weth. oveïgelaten, omdat eene beslissing omtrent opnieuw of op andere wijze vergulden te duur zou kunnen zijn. Daarna wordt de vergadering ge sloten. Balaoghebbonden worden er aan herinnerd dat vóór den eersten Juli de helft van den aanslag van de grond- en de personeele belasting moet zijn betaald. Zaterdag is te Hoofdplaat aan het strand tusschen dykyaal 20 en 21 het hjjk aangespoelu van een on bekend manspersoon, vermoedelijk van een Duitsch militair, te oordee- len naar het allumiuiumpiaatje en de weinige kleedingstukaen die zich nog op het lijk bevonden. Tengevolge van den verren staat van ontbinding waardoor hst lijk niet meer vervoerbaar was, is bet op last - van den burgemeester op bet strand begraven. In de gisteren gehouden open baro terechtzitting vau den Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering te Middelburg had de uitspraak plaats inzaze M. J K. te Oostburg, waarbij de vordering en de beslissing werd ontzegd, en ae ouderdomsrente werd geweigerd bevestigd. Bij MinistriSele beschikking is bepaald dat voortaan ook aan mili tairen buitengewoon kommies bi) 's Rijks belastingen, als getuige in straf zaken optredende, vergoeding voor reiskosten zal worden toegrschat op den voet zooals zulks voor burgerge- tuigen geschied. Met ingang van 16 Juni a.s. wordt de kommies 8e klasse M. C. H. v. Rooien overgeplaatst van IJzen- dljke naar Breskens IJzendijke, 12 Juni. In de he den gehouden zitting va» den Ge meenteraad is hst nieuw gekozen raadslid de heer P. B. van der Weij- öe als zoodanig toegelaten. Tot onderwijzer aan de openbare lagere sêhool werd met algemeens stommeü benoemd de beer V. Gilson te Sas van Gent met de bepaling der infunctietreding op 15 Juni a.s. Aan Janneke Wisse en A. Dellaert- Calon werd op hun gedaan verzoek res titutie verleend van betaalde vergun ningsrechten in verband met de over name vau hunne vergunning door L C Ko6ne. Aan Burg. en Weth. werd voorloo- pig machtiging verleend tot het be steden van een nieuw dak op de on- derwijzerswoning en tot het afbre ken en van de af komende matei ialen een kleiner hikenbuis te bouwen op de begraafplaats. Bij Kon. besluit is aan de heer A. H. Hendrikse, burgemeester vau Waterlandkerkje toestemming ver leend om te lJzendyke te wonen. Wedvlucht Roodeschool Gelost 7 uur. Breskens. Ie prys F Monjê, 2e Jac. van den Heuvel, 8e Iz. Vermeu len, 4e en 5e Joz Pieyte, 6a J. Quaars, 7e Jan Pieijte. lste overduif van F Monjê, 2de overduif van Iz. Vermeulen De eerste arriveerde 11,10,25, de laatste 11,26,40. Zuidzande. Ie prijs A. J. Aal- bregtse, 2e en 6e Gebrs Luleyn, 8e en 4e Gebrs Hubrtgtse, be A. C. Ie Grand. Overduif A. J. Aalbregtse De eersre arriveerde te 11,12,14, de laatste 11,16,47. School- en kerknieuws. Hoofdplaat. Mej. H. de Schep per üeeit tegen 1 September a.s. eer vol aanslag aangevraagd als onder wijzeres alhier. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Brei- kens door ds J. H. Schuurmans Stek hoven te Biggekerke. Donderdagavond geraakte een der cementen consoles, bevestigd on der de dakgoot van een pand aan de Varkensmarkt te Roermond, los en viel op een pa-iseerend 24-jarig dienst meisje, dat op bet hoofd getroffen werd en op de plaats dood bleef. Haar aanstaande, die haar verge- zelgd, werd slechts licht aan dea arm gekwetst. Vrijdagavond omstreeks half negen ontmoette een jachtopziener te Oosterbeek in de nabyheid van het hotel Wolfheze een persoon die een Buks droeg. Toen hy öp de vraag of hij een wapen mocht dragen geen voldoend antwoord gaf en de veld wachter den man de buks wilde af nemen, ODtstond een worsteling. Toen de veldwachter het wapen had afgenomen trok de man een revolver uit zijn zak en schoot den jachtop ziener neer. Voordat een der omstanders de ware toedracht der zaak begreep was de moordenaar verdwenen. Nabö Ede werd hij later aangetroffen in de bos- schen. Militaire wielrijders en infan teristen zoeken de bosschen af. Men deDkt met een waanzinnige te doen te hebben. De veldwachter, als slachtoffer van zijn plicht, laat een vrouw met 6 kinderen achter. Zaterdagmorgen is een troep soldaten by Baggelhuizen (gem. Assen) door den bliksem getroffen. Een sol daat werd gedood vyf andere werden bewusteloos, doch konden spoedig worden bijgebracht. Te Siegerswoude (Fr.) is een boer derij' door den bliksem getroffen en geheel afgebrand. Te Giesbeek a. d. IJsel is een huis door den bliksem getroffen en geheel in de asch gelegd. Te Vriescheloo is een turfgraver door den bliksem doodgeslagen. By een kort maar hevig onweer, dat zioh boven Besomen ontlastte, werd een bakker door den bliksem getroffen. Mede werden verschillende koeien door het hemelvuur gedood. In de buurtschap Herike by Goor zyu tijdens een hevig onweer een zes tal koeien door den bliksem doodge slagen. Tydens een lievig onweder sloeg Douderdagavoad 7 uur de bliksem iu een woning te Marken. De bliksem sloeg in den schoorsteen, veroorzaak te heel wat materifiele scnade in en aau huis en smoorde in den regenbak. Er outsiond geen brand. Persooa- lykö ongelukken kwamen niet voor. Donderdagavond is de Diaconie- plaats vau Ultdam, gemeente Broek iu Waterland, door den bliksem ge troffen De ouue blinde vader van den bewoner werd bewusteloos, doch kwam later weer by. Arrondissements-Rechtb. Middelburg. Zitting van 12 Juni. Veroordeeld wegens poging uitvoer, vervoer of nederla- ge: A. S29 j., Cadzand en H. L. M. P., 47 j., St. Laureyns, ieder 8 of 8 d., E v. D., 38 j., St Laureyns en A. M C Rte Sohoondyke en A. C. 21 j St. Laureijns, ieder 10 of 10 d. WATERLANDKERKJE. GeboorteD. 10 Mei. Alouis Fraudes, z. van E. A. Onderdonck en E. M. van Schoonac- ker. 16, Madeleine, d. van A. J. Buyck en V. Mi M. Geeraert. Overlyden. 7 Mei. Izaak Cornells Tromp, 78 j., schig. van C. F. van de Vyver. Hoogwatorgety Breskens. Nieuwe tijdregeling. D A GEN. voorm. nam. Woeifsdag 13 Juni 8 27 8 51 Donderdag li' 9.40 10 04 Vrijdag 15 10 42 1106 Woensd. 13 Juni. Zonsondergang 9.21 Voer- en rijtuigen moeteu dus 10.21 rijwielen 's av. 9.61 zijn verlicht. Nieuwe Maan Dinsdag 19 Juni, nm 1.22. Met verwijzing naar de gedane openbare kennisgeving BROODKAARTEN. De broodkaarten der 5 volgende weken zullen geldig zijn die voor de 17e week 18 t/m 2t Juni m n 18e 22 80 v.m. 11 uur in de school le Groede voor A. I. van Melle, P. Fflaeman, I, Ver gouwe, I. BouweDg, A. Manneke, W. P. Mookhoek, A. P. de Pagter, P. A. v. d. Sande, H. J. de Vlieger, J. B. de Winde, H. A. Fenijn. WOL VORDERING. Zij die een of twee sohapea bezit ten en gewoon waren om ae wol in hunne woning geheel te verwerken tot artikelen voor eigen gebruik mo gen ook dit jaar die wol behouden. Het in bewerking geven van die wol om te kammen, spinnen enz. aan anderen ls verboden. Deze wol moet voor bet leger geleverd worden. De wol moet droog worden afge leverd. Heden ontsliep zacht en kalm na een langdurig en gedul dig lijden, in den ouderdom van ruim 64 jaar, onze geliefde echt genoot en pleegvader, de Heer P. HOTEBAART. Dat zijn heengaan vrede was, lenigt onze smart. WED. P. NOTEBAART— Pikkaart. P. BOOTSGEZEL. Breskens, 9 Juni 1917. bericht dat vanaf Maandag 18 Juni zijn SPREEKUREN veran derd zijn en wel 19e 20e 1 Juli 10 9 Juli 18 LANDSTORM 1904 en 1905. Keuring op Woensdag 27 Juni a.s. N.B. Telefoonnummer te BRESKENS No 22 Het BESTUUR van den GENERA- LEN PRINS WILLEMPOLDER zal bij enkele inschrijving op verschillende wegen des polders. De voorwaarden van aanbesteding liggen ter inzage bij den Opzichter des polders, J. VAN LARE te Schoon- dijke. Inschrijvingsbiljetten op Zegel in te leveren ten kantore van den Ontvan ger-Griffier des polders tot en met 18 Juni 1917, vóór half drie uur des namiddags; de opening der biljetten op de polderkamer te Schoondijke zal geschieden 's namiddags 3 uur. Het Bestuur voornoemd: Iz. DE HULLU, Dijkgraaf. W. C. DE SMIDT. Ontv.-Oriffier. door de Muziekvereeniging „UIT HET VOLK—VOOR HET VOLK" te Bres. kens, op Zondag 17 Juni des avonds te 6 uur. by P. KRIJGER, Breskens. En ook aan de Gasfabriek te Oostburg'

Breskensche Courant | 1917 | | pagina 3