TmiIdom Hericit m TOEF. CONCERT Burger 1. stand. Advei ieiitiëii. nieuwe burgerturf Brand- en Inbraak- verzekering Maatschappij „HOLLAND". - H. i BE1UCHT VAN INSTEL. Zaterdag 19 Mei 1917, Voorradig: Swan-Vulpennen. Een 0jarlg knaapje te Arnhem dat bfl zyu woning in oen rioolputje aan 't scheppen was, is daarby met het boofd voorover gevallen en in de modder gestikt. Kunstmatige ademhaling, door een geneesheer toegepast, mocht niet meer baten. By «yn thuiskomst na een wan deling vond een heer te IJmulden deze week zyn echtgenoote bedwelmd door een gasuitstrooming. Een kraan van de leiding bleek open te staan. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Aan een Limburgache grensge nte werd door twee grenswacht- aten een heer ter visitatie aauge- juden Onverwachts trok de vreem deling zijn revolver en loste twee schoten op de soldaten, gelukkig zonder hen te raken. Na een hevige worsteling werd de man daarop in boeien geslagen en naar het visitatie- -al gebracht, waar het bleek te de.kommies dienstgeleider uit lag werd bjj een hengsten de Barneveld, een 20-jarige zood, die daar even vertoefde een der hengsten doodgeslagen. Met verbryzeld hoofd werd de on gelukkige opgenomen. Aangelokt door 't schoone weder hadden zich Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur eenige Scheveningsohe jonge lieden aan een golfbreker naby het Wandelhoofd te water begeven, twee in een bootje en twee zwemmende in zee. Van deze laatste bleek een min der goed te kunnen zwemmen en dreigde door de branding by den golfbreker te worden overmand. De andere zwemmer, zyn broeder de 18 jarige H. v. H., wocende te Soheveniugen, wilde hem te hulp ko men, doch werd zelf de prooi der golven en verdionk onder de oogen van zyn vrienden in het bootje, die tevergeefs trachtten hein te redden. Een grenadier begaf zich te water en slaagde er in den and ren zwem mer behouden aan land te brengen, maar de ongelukkige H v. H. dreef door de slrooming weg en was niet meer te bereiken. Veie toeschouwers waiec op bet strand getuigen van deze tragische gebeurtenis. To Tiel bad een steenbaas het ongeluk tusschen een machine te ge raken. Hy werd onmiddeilyk gedood. Zaterdagavond omstreeks half twaalf ootstoi d te Rotterdam door onbekende oorzaak brand in een op slagplaats op een weiland nabij den Schiedamscben weg waar circa 80000 K.G. paardeboonen en klaver bewaard werden, toebehoorend aaD de N.V. Vervoermaatschappy. 'Daar de brand ongeveer 500 M. van de dichtsbyzynde leidingaanslui tingen plaats bad, was al het slan genmateriaal van 9 brandspuiten noo- dig om met 4 stralen water te kun nen geven. Ongeveer s/4 vao den voorraad ver brandde. Den goheelen nacht bleef men spuiten en de brandende massa uiteenhalen. De roode gloed was uren ver te zien. Mr. Frölich was een jong advo caat, die in den eersten tyd op een advocatenkantoor te Amsteream werk zaam was, maar sedert eenigen tijd zelfstandig optrad en ju verscbilende comité'* arbeid zocht. Hy was secretaris van het Ser visch Comité en 2e secretaris van het Vad. Club. Overigens leefde hy erg op zichzelf met zyn moeder, die hy buitengewoon vereerde. Er moet dus zeker gedacht worden aan de vlaag van verstand- verbystering. Algemeen wordt deel nemend over het treurig geval ge sproken. Er werd ook een brief gevonden door hem, geschreven en geaddresseerd aan een studievriend van hem, ook een ta Amsterdam gevestigd advocaat. De ofaeier van justitie heeft dezen brief aan den geaddresse rd tor band gesteld. Deze maakte bezwaar den inhoud van den brief mede te deelen, zoodat hot diep-tragische geval wei nimmer zal worden opgehelderd Bekenden van de familie wisten te vertelleD dat mr F. „dol op zyn moeder was". Hy was gedurende zyn gebeelen studententijd bij haar blijven wonen en nadat by zich in 1913 als advocaat bad gevestigd, werden de rollen omgekeerd en trok de moeder by den zoon in. Reeds sedert geruimen tyd be stond er vermoeden dat uit de Stel ling Amsterdam aa- zieniyke boeveel heden tarwe naar Oudewater en om liggende dorpen werden vervoerd, en tegen buitengewoon hooge pryzen aan veehouders werden verkocht. Eenige dagen geleden schynt men in de Stelling een party tarwe te hebben doorgelaten en er byzonder acht op te hebben geslagen wat er met deze tarwe geschiedde. Thans is gebleken, dat inderdaad veel tarwe tegen ƒ66 h 60 per H.L. aan de boeren werd verkocht. Verleden week zyn te Lange Buige Welde controleurs van het Ryksgraan- bureau geweest en hebben op ver schillende partyen beslag gelegd. De opslagplaatsen werden verzegeld. Een groot aantal personen moet aan deze knoeieryen debet zyo. Teg6n verschillende is door de rijk-ponie procesverbaal opgemaakt-. Een nauwkeurig onderzoek wordt in deze byzonder ingewikkelde zaak nog steeds voortgezet. Het ministerie van buitenland- scbe zaken deelt mede, dat de Duit- fcche regeering baar leedwezen heeft betuigd over de vernietiging van den Noderlandschen stoomtrawler Geer- truida SCH 108 en zich bereid ver klaard beeft de toegebrachte schade te vergoeden. Dit vaartuig werd den 16 Juli 1916 tot zinken gebracht door een Duitschen duikbootcommandant, die van meening was, dat de Geertruida een aanval op den onderzeeër beoogde. Het ingestelde onderzoek beeft, naar de Duitscbe regeerlDg mededeelt, uit gemaakt, dat deze meening op eeo dwaling bad berust en het Dultsoha prijïgfcrecht verklaarde zich in hoog ste instantie onbevoegd van deze zaak kennis te nemen. De Duitsche regeering heeft zich eveneens bereid verklaard to. veigue ding van de schade aan het Neder- landsche stoomschip Leda op 12 No vember 1916 in ue Golf van Biskaje toegebracht Een Duitscbe onderzeeboot had dit vaartuig aangehouden door middel van een scherp schot, dat het schip had getroffen en aanmeikciyke scha de had aangericht. De Duitscbe regeering betuigde haar leedwezen over bet gebeurde en voegde hieraan toe, dat teneinde overeenkomstige betreurenswaardige iDCicenten in het vervolg te voorko men, de Duitsche zeestrydkrachten bevel hadden gekfegon de waarscou- wingsschoten op zoodanige wijze te geven, dat de mogelijkheid, dat het schip wordt getroffen, uitgesloten zou zijn. Hoogwatergecij Breskens. Nieuwe tydregeling. D A G E N. Mei vooim. 9.02 10.82 11 85 9 24 10.66 11 69 Woensdag 16 Donderdag 17 Vrydag 18 Wo nsd. 16 Mei. Zonsondergang 8.47 oer- en rijtuigen moeten dus 9.47 rywielen 'a av. 9.17 zijn verlicht Nieuwe Maan Maandag 21 Mei, vm. 1.06. SCHOOND1JKE. Huw.-Voltr. 12 April. Jannis Jacob Moggré, 26j.,jm. en Ja..nekê Jozina Ri seeuw, 22 j., jd. 19, Adrianüs Fraociscus Kom mer», 80 j„ jra. on Ant.honia Boon man, 27 j., jd 19, Abraham Tellier, 26 jjm. en Pleuntje Goossen, 22 j jd. 20, Jan Johannes Kleinputte, 24 j jm. en Eiodie Marie Robesin, 27 jid- Gfeboorcen 3 April. Jacomina Ra chel, d. van P. J. Moeiaart en E. A van de Vyvei 6, Abraham Hubrecht, z. van P H de Bmldt en M. J Cas- teley«. 7, Elizabeth Jauneke, d van 1. A d'Hont en C. C. de Jongs 17, Johannis Izaak, z. van J. 1 Risseeuw en M. C. Becu. 27, Liza Emelie, d. van E. Miunaert en L. L. Blaakman. WATERLANDKERKJE In deze gemeente hebben geen aangiften plaats gehad. list verwijding uaur de gedane openbare kenniegovin^, RECTIFICATIE. De nummers van deeiwten en boo- nen-bonnen welke geldig zyn van 14- 20 Mei zijn niet 9 en 10, doch 10 en 11. BROODKAARTEN. Brood op de broodkaart van do 14e week ingaa-de Donderdag 17 Mei, kan reeds 's Woensdags, brood op worden verstrekt Donderdag 17 Mti (Hemelvaartsdag), zal het Distributiekantoor voor het publiek gesloten. Ook is iederen Maandag van II tot 12 uur het kantoor voor net publiek GESLOTEN. LANDSTORM. Alsnog ingeschreven jaarkl. 1904 P. Fijoefnau en Iz. Vergouwe. KEURING JAARKL, 1904 en 1905. Op Woensdag 27 Juni voormiddags 11 uur te Groede in de school. BRANDSTOFFEN. De aar;vr&agbiljott6n der brandstof fen moeten uiteriyk Woensdag 16 Mei op het Distributiekantoor zyn ingeleverd. Zij die nalatig zijn kunnen niet voor de brandstoffen-distributie in aanmerking komen Heden overleed tot onze diepe droefheid zacht en kalm, onzen geliefden vader, zoon, broe der en behuwdbroeder JACOB PIETER NEELE, Weduwnaar van Elizabeth Verkeij, in den ouderdom van ruim 42 jaren, nalatende twee nog jeug dige kinderen, te jong om het verlies te kunnen beseffen. Uit aller naam, Wed. W. C. NEELE. Groede, 15 Mei 1917. Bij gunstig zomerweer is de te wachten Augustus, uiterlijk Septem ber, voor het land van Cadzand. Aanbevelend, S. ROUKEMA, Breskens. door de Muziekvereeniging „UIT HET VOLK—VOOR HET VOLK" te Bres kens, op Zondag 20 Mei des avonds te 6 uar. Ondergeteekende bericht bij deze aan het geachte publiek van BRESKENS EN OMSTRE KEN dat zij in plaats van Donderdag, WOENSDAG 16 MEI Is uiige* staid met hare collectie IHIOEDEN ter gewone plaatse. Aanbevelend, SARA AAEBREGTSE, Modiste, Aardenburg. Het Bestuur der ST1E- REN-VEREEN1GING van Groede en Omstreken maakt bekend aan de leden dat ter dekking staan de Stier Frits bij J. D. de Hullu te Nieuwvliet, Isaac bij I. Cappon te Breskens en Johan bij Corn. Salomé te Groede. Alle drie de stieren zijn ingeschre ven in het Stamboek, en stammen af van den wereldbèroemden stier Dirk IV. Ook koeien van niet-leden kunnen toegelaten worden mits tegen ƒ3. contant, een en ander te beslissen door den Stierhouder. Allen welke bij bovengenoemde Maatschappij met hun pand of inboedel tegen brand verzekerd zijn of willen verzekeren en hunne verzekeringen wenschen te verh.oogen wegens tijdsomstandigheden, verhui zingen, verkoop of anderszins gelieve zich met hun polis te vervoegen bij ondergeteekende tusschen 21 en 26 Mei, daar op alle overschrijvin gen, verhoogingen enz. binnen afzien- baren tijd hoogere zegelkosten zullen worden gevorderd. Vertegenwoordiger voor Brand-, Inbraak-, Transport-, On gelukken- en Levensverzekeringen. De Notaris W. C. de Smidf te Sehoondijke bericht dat de op 12 Mei 1917 ten verzoeke van de Erven van den Heer F. J. CALON geveilde ON ROERENDE GOEDEREN, bij in stel en hooging zijn gebracht Gemeente IJzendijke. Perceel 1 op 1801 Perceel 2 „1160.— Perceel 3 „1120. Perceel 4 „1152 Perceel 5 675.— Perceel 6 789.— Perceel 7 1400.— Perceel 8 1350.— Perceel 9 20.50— Gemeente Biervliet. Perceel 10 op ƒ2100.— Perceel 11. 2550.— Perceel 12 2500.— Perceel 13 4300.— Perceel 14 4125. '.Perceel 15 3200.— Perceel 16 3300.— Perceel 17 „2000.— Boomprijs 2550. De TOEWIJZING blijft bepaald op des namiddags 2 uur in de herberg bewoond door den heer C. Dsceu- ninck, te IJzendijke, bij de remise van den tram. Dadelijk na afloop van de toewij zing zullen nog worden verkocht een op perceel 13 staande partij Mut saards en de op perceel 17 staan de Tronkboomen. C. OIELEMAN, Breskens.

Breskensche Courant | 1917 | | pagina 3