SPOltT. Ingezonden. den dan gewoonlijk. Velen verlangen dan ook naar don tijd, dat hot vee naar do weide zou kunnen. In andere jaren was er op dezen tjjd van 't jaar volop gras in de wei de (April grasmaand) en liep het vee buiten, doch door dje aanhoudende koude en regen is het gras nog niets gegroeid. B(j vele landbouwer» ia dan ook het hooi op en moeten zij hooi koopen tegen eon ongekend hoogen prtj". fir wordt zelfs 80 de 1000 K G. besteed. Breskens, 24 April 1917. In de Vrijdagavond gehouden al gemeens vergadering van het Groene Kruis alhier werd de rekening over 1916 goedgekeurd in ontvang op ƒ270.10 en in uitgaaf op 172.87i/2, alzoo me een goed slot van 97 221/a De begrooting werd vastgesteld op een cijfer van ruim 282 Het jaarverslag, getuigende van een bloeiende toestand werd goedge keurd. Over de definitieve toetreding tot de Prov. Zeeuwscbe Groene Kruis vereniging zal later worden beslist. De vereeniging is toegetreden tot de afdeeling Zeeland van de Tuber culose vereeniging. De firma W. Davids Co, com missionairs in effecten op de Groote Markt te Rotterdam, ontving uit Breskens, per post, een aaugeteekoL- den brief, die moest inhouden tien bankbiljetten vaD 1000. In plaats van 10,000 bleek de brief slechts papieren snippers te bevatten. De waarnemende adjunct-inspec teur bij de directe belastingen N. J. T. Stubba ter inspectie Tilburg is met ingang van 1 Mei aangewezen voor de tijdelijke waarneming van de in spectie Oostburg. De commandant der stelling van de monden der Maas on d.r Schelio (commando Zeeland) huift aan 11 per sonen, wonende of verblijf houd nde in een grensgemeente van Zeeuwscli- Vlaanderen, die allen betrokken zijn bij den smokkelhandel, het verblijf in zijn gezagagebied ontzegd. Zondagmiddag omstreeks 4 uur is nabij Ooatburg, een firansch ge vechtsvliegtuig, de tweedekker no. 9376 A 6, bemand met don Cana deescbeu officier Keiler, wegens een defect aan den motor geland. De vlieger werd geïnterneerd, eh het vliegtuig, dat voorzien was van een mitrailleur en een 12 tal bommen, onder militair toezicht gesteld. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de can.tiue van do Arsenaalkazerne te Vlissingen. Door uitsnijden van een ruit heb ben de dief(ven) zich een toegang we ten te verschaffen. Daar dit lokaal van achteren kan bezocht worden, is het door de schildwachten niet ge hoord. Er wordt eon bedrag van on geveer 16 gulden vermist. Wedvlucht- Roosendaal 22 April. Gelost 8.15. Schoondijke. Ie, 3e en 4e prijs L. Causijn, 2e Jac. van Lare, 6e J. de Hul'u Pz. Overduif W. de Zwart. De eerste duff arriveerde 9,15,17. School- en kerknieuws. Acte examens lager onderwijs in Zeeland. Geslaagd mej A. O Rosendaal te Groede M. d. B. I Ik wilde u wei eens een enkele vraag doen, nl. of bij de toepassing van het lichtverbod in deze gemeente de oude of de nieuwe tijd van kracht is. Ik vraag dit om redenen, dat som migen het licht eerst uitdraaien als de torenklok negen slaat en het dus naar de stand van de klok eerst acht uur is -Met dank voor de opname BEN WINKELIER Breskens. W(j kunnen den inzender niet an ders antwoorden dan dat het licht in de winkels en dergelijke plaatsen a 8 uur 's avonds volgons dewatteiykjë tijd, dat is de nieuwe zomertijd, niet meer mag worden aangestoken Feitelijk mag dus in winkels on andere voor het publiek toegankelijke plaatsen des avonds geen licht m er worden ontstoken. Red - Ho-.-gwatoiget; Biesk; n,- D A 9 E N. 'noorra nam Woensdag 25 April 3.47 4 11 Donderdag 26 4 20 4.44 Vtijdag 27 4 55 5 19 i4fViïif 'ligd. Mej M. v d, Grift, die te He kendorp alleen 'n hofstede bewoon!, hoorde in den nacht, va i Dinsd' g op Woensdag een verdacht geiitseL in huis. Toen zij voornemens was het bed te verlaten, stond er plot elir-g eon gemaskerde kerel voor haar, ge wapend met revolver en mes. Opziln eisch„Je geld of je leven" wees z(j hom een plaats aar., waar twee brief jes van ƒ25 verborgen waren, welke hij mee ram Direct ging zij bet huis uit om haar biosrs, die op eeoigen af .tand wonen, te waarschuwen Ook ging zij naar den veldwachter en toen zijdaar in do geopende deur stond, kwam do dader jüist per rijwiel voorbij De veldwachter, dio nog niet geheel ge kleed was snelde h m achterna, doch aangezien de tolboom geopend was, kon de dader ongehinderd doorrijden. Hij loste op den veldwachter een schot zonder hem te raken. Het scheen een Belgisch geinterneerd mtli tair te zijn. De eigenaar van een noteboom te Druten, die, evenals andere, zou geveld worden, vroeg den minister van oo'log, om ter wille van zijn zieke vrouw, die onder het lommer van dien boom dikwijls uitrustte, dezen boom to mogen behouden. De minister hoeft het verzoek toe gestaan. Eenigs te Almelo gestationneer- de landwaorsoldaten, die onder den invloed van sterken drank verkeer den, werden Vrijdagavond door twee polit ie agenten aang maard zich rus tig te houden. Toon zy aan die aan maning niet. voldeden, wilden de po litieagenten hen arresteeren. Een der soldaten, zekere Puit Nijmegen, haalde uit d8n nabyzjjnden waohtpost een geweer, waarmee hij op de agenten insloeg, waardoor een agent zoo ernstig gewond werd, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. P. vluchtte daarop naar het St. Joseph Gebouw, dat als kazerre is ingericht. Een politieagent achter volgde hem naar de bovenverdieping, P-. verzette zich daar geholpen door aodere soldateD, tegen zijn arrestatie. Men dreigde den politieagent, met oen geweer en wilde hem van de trap gooien Ter zelfverdediging schoot hi) daarop met zijn revolver. P. werd in de borst getroffen en viel dood neer. Hij was gehuwd en vader van een kind. - Door het breken van een staal draad is Vrijdagmiddag een veilig- beidssem voor binnenkomende sche pen aan de oude schutsluis te IJmui- den naar benedeD gestort. De 8luisknecht K, die bezig was het sein om te zetten, kreeg den korf op het hoofd en het zware con tragewicht op de beeaen. Ernstig gekneusd en met dubbele beenbreuk is de man Daar h"t gesticht St. Jo hannes de Deo te Haarlem vervoerd. Donderdag keerden met den laatsteD trein te Vlissingen vijf Bel gische stadgenooten terug, die wer kelijk son den dood ontsnapt zijn. Ze hadden met de sleepboot „Mar cel" twee lichters, de Florence en de Pnlagi, Daar Engeland willen over brengen, maar Donderdagmorgen nabij de Noord-Hinder een üuitschen on derzeeër ontmoet, die zonder waar schuwing de Marcel beschoot. Gelukkig werd niemand gewond. De Duitschers haalden kompas, ba rometer, kope, het eten, de tabak van boord en vergaten evenmin twee zil- ve en horloges mede te nemeD, 't narticulier eigendom van twee der opvarenden. Met bommen brachten ze de drie kleine schepen tot zinken. Ze lieteD de Belgen hulpeloos in hun lekke boot achter, zonder eten of drinken (dat ze zelf behielden) en weigerend een koersaanduiding te geven. De zes schipbreukelingen (een zes de was van Antwerpen) hebben achttienuren in de boot gezwalkt, waarvan twaalf by regen. Met een zeiltje en Hemen trachtte men land te bereiken Donderdagnacht zag men een licht en voer er heen. Zoo ontmoette men den logger „Maassluis 9". Hier wer den de ongeiukkigen liefderijk gehol pen. Eén machinist was reeds be wusteloos, maar kon nog bijgebracht worden. Ook voor de anderen was het tijd geworden, dat de redding daagde. Heel lang zou men 't. niet meer uitgehouden hebben. De logger bracht de geredden Vrijdagnamiddag te Scheveningen aan. Donderdagmiddag had aan het strand ter hoogte van fort Tijkduin te Den Helder, een ernstig ongeluk plaats. Een sloep met vijf matrozen van het bewakingsvaartuig Texel op weg naar het strand, sloeg in de sterke branding om. Twee der inzittenden hielden zich aan de omgeslagen boot vast en be reikten zoo het strand. Twee anderen werden door twee miliciens, die vanaf den vuurtoren het ongeluk zagen gebeuren en on middellijk te hulp snelden, op het droge gebracht. De vijfde man, naar men mededeelde de matroos-hofmees ter van de Texel, Is verdronken. Door een gemeente werkman is Donderdagmiddag uit de Rotte aan de Zwaanhalskade nabij de Tochtstraat te Rotterdam een vrij groote brand kast gevischt, welke dezelfde bleek te zijn, in den avond van 10 Maart gestolen uit de woning van den heer A, de Korte aan de Hugo de Groot straat. De kast is van onderen bewerkt in den bodem is een groot gat ge boord en gebakt en een daardoor te bereiken metalen geldkistje, dat niet Daar buiten kon worden gehaald, is ter plaatse eveneens met geweld ge opend. De brandkast, welke gedepo neerd is op het politiebureau aan de Meermansstraat, bevatte vele effecten met volledige coupons. Vermosdt wordt, dat de brandkast per gereedstaande automobiel naar een plaats is gebracht, waar de in brekers tamelijk op hun gemak de dubbole operatie hebben kunnen ver richten. Deze kast heeft een heel wat lan gere waterkuur meegemaakt, dan haar veel -kleinere collega, met meer dab een halve ton uit het kwartier van den étappendienst aan den Ouded(jk weggehaald en door de dieven met spekkist en al aan de S.hie toever trouwd. Een deputatie der Nederlandsche sociaal democraten heeft zich naar Stockholm begeven in verband met de vredesbeweging. De heer Troelstra deelde aan Het Volk mee, dat het besluit van de Hollandsohe delegatie in het Uitvoe rend Comité van het Internationaal Socialistisch Bureau, om naar Stock holm te reizen, od te pogen, daar een conferentie bjjeen te roepen van de sooialisten uit alle oorlogvoerende landen, is genomen zonder overleg met de Belgische leden van Uitvoe rend Comité. Mr. Troelstra was uitgenoodigd door het Duitsche Partijbestuur, om met heu en eeDige Oostenrijksche partygenooten te Berlijn samen te komen. De leden van het Uitvoerend Comité hebben, zoo zelde de heer Troelstra onder meer, by het innemen van bun standpunt met gezocht naar algemeene theoretische beschouwingen maar gepoogd, zooveel mogeiyk zich aau te sluiten by uitingen van vei- antwoordeiyke regeeringspersonen. Ik doel met name op Kerenski en Wilson. Daarmee zeg ik niet, dat wy onnerschryven al wat zy hebben ge sproken of geschreven maar dat wy, om te komen tot een vrede geiyk wy dien willen, de beste kansen kiezen als wy gaan in bun richtiDg. Wij gaan niet naar Stockholm om, een afzonderiyken vrede tusschen Duitschland en Rusland in de hand te werken, wy gaan om de pogingen van verschillende socialistische party en, om in kontakt te komen met de Russische arbeiders, te benutten om te geraken tot overleg tusschen de socialistische partyen van alle landen. Wy willen te midden van de ge- isoleerde en nationale strevingen juist het internationale element ver tegen woordigen. Ons streven is dus gericht op een vrede tusschen alle oorlogvoerende naties, en wei een vrede, zooveel mo geiyk in overeenstemming met onze beginselen, op een zoo duurzaam mogeiyken vrede. In het s.s. Maurtensdyk van de Holland-Amerika-lyn, dat zyn reeds ingenomen lading te Rotterdam we der moest lossen, om voor de regee ring in ballast naar Amerika te ver trekken, had een ürma ten party verf, waarop zy thans by de terug ontvangst invoerrecht hebDen móeten betalen. Dit komt haar voor, een byzonder kras staaltje van bureaucratie te zijn. Het stoomschip i» blgkbaar uitge klaard geweest en by de vföderdn- klaring zyn nu invoerrechten geheven. Zeer waarschyniyk zal het wel mo gelijk biyken, deze betaalde invoer rechten by reclameering van het mi nisterie van financiën terug te ont vangen, doch dat is dan toch wel zeer omslaohtig. Het ware ons inziens heel wat eenvoudiger geweest, indien de in specteur der douane voor dit geval voor de geheele lading ontheffing Yan invoerrecht van den minister had verkregen. Dr van Perre sehryft in „Vrjj Belgiö" Het kwaad van den oorlog moge nog zoo groot zyn, maar zyn er dan geen andere kwalen, die onze over weging en onze werkzaamheid op- eischen, kwalen waarvoor we zelf kunnen ter verantwoording worden geroepen kwalen, die, indien we van nu af niet waken, onze meester zul len zyn. En de eerste onder haar is wel het alkoholisme. Het alkoholisme is voor zeker een grooter kwaal dan de oor log. Daarmee wil ik niet een paradoxe uooiuitzetten of de kwaal over dry ven om de aandacht te vestigen. Uit het volgenUe moge blyken, dat ih steun op onweerlegbare bewyzen. Ware bet niet, dat al de Wester- sche staten onder de kwaal ïyden, sommigen meer, anderen minder, maar allen ln ernstige mate, ik zou verlegen zyn het kwaad, dat ons volk teisterd, in zyn volheid in een blad, dat in Holland zooveel lezers vindt, te doen uitkomen. Na over de slachtoffers van den al- kohol gesproken te hebben, spreekt

Breskensche Courant | 1917 | | pagina 2