Rechtzaken. Uemengrd, üen uit elkaar te gaan, waaraan geen gevolg werd gegeven, waarop de po litie sabel en gummistok trok, en de betoogers uiteen sloeg. Enkele kregen gevoelige klappen. Een der betoogers maakte zich zoo driftig, dat hi1 een zenuwtoeval kreeg. Een opgeschoten jongen pakte den gummistok van een agent en trok deze over den grond. De toestand liet zich een oogenblik dreigend aanzien, dat het niet zonder bloedige botsing zou afloopen. Door het tactvol optreden der poli tie werd erger voorkomen. De men- sshenmassa werd langzamerhand in verschillende richtingen verstrooid. Toch bleef het nog geruimen tyd na de vergadering rumoerig op het kruispunt Qoudache Singel en Goud- Rijweg tot Hoogstraat, waartoe niet weinig de dreunorgels bijdrogen, die om dien tyd juist pp die hoogte wareü. In de Staatscourant komt eene beperking voor van den verbouw vau land- en tuinbouwgewassen, welke is uitgebreid sedert de omstandigheden na de afkondiging der circulaire van 17 Febr. j 1. nog moeilijker zyn ge worden. De teelt van suikerbieten wordt by de nieuwe beschikking beperkt tot 80 pCt. van do gemiddelde uitzaai in de jaren 1918, 1914 én 1915, die van kar wy zaad, mosterdzaad enz. tot 70 pCt. van die uitzaai, terwijl die van vlas niet verder beperkt zal worden. Hij die gebruik heeft gemaakt van een bepaling in de eerste beschikking om in piaats van een aantal H A., die bij met zaderijen mocht bebou wen, de helft van dat aantal H.A met saikerbieten te betelen, zal deze oppervlakte niet verder behoeven te verkleinen. Ook is hot niet noodig te velde staande karwy om te ploegen. Bij de vraag of het noodig was om nog op het opgevorderde tijdstip we- dei om tot dit ingrijpen in het land bouwbedrijf over te gaan, heeft voor al die overweging den doorslag gege ven, dat suikerbieten zeer veel ar beidskrachten en vooral ook kunst meststoffen vragen Beide zya thans schaarsch en door de inkrimping zuilen de viijkomendo arbeidskrachten zoowel als de mest stoffen aan de teelt van andere voe dingsgewassen ten goede komen. De landbouwers hebben de vergun ningsbewijzen, die hun reeds werden verstrekt, bij de burgemeesters moe ten inleveren om ze door nieuwe te doen vervangen. Breskens, 2 Maart 1917. We verwijzen belangsteller.den naar de achterstaande aankondiging dat de algemeene vergadering van Volkbou- derwys niet hedenavond plaats heeft doch op nader te bepalen datum zal gehouden worden. Blijkens alhier gedane waarne mingen viel er gedurende de maand Februari 5.9 m.M. neerslag. De groot ste hoeveelheid in 24 uur was 5 m.M. Op 6 dagen bedroeg zy 0.1 m.M. of meer en op 1 dag I m.M. of meer. Aan het postkantoor Breskens en de daaronder ressorteerende hulpkai toren, werd gedurende de maand Feb in de spaarbank ingelegd 11684.18; terugbetaald ƒ0692 80 Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje, draagt het nr 6851. De herijk van maten en ge wichten zal dit jaar gehouden wor den in de verschillende gemeenten van ons district van 21 Mei tot en met 8 Juli. Cadzand, 28 Febr. Bij de beden gehouden aaubusteding van het her stel, de vernieuwing en het onderhoud der waterkeerende werken van het Calamiteus Waterschap Tienhonderd en Zwarte werd ingeschreven door de hoeren H. la Qasse te Cadzand voor 12190 en J Cambier te Rstranche- ment voor ƒ12147. De ramiDg bedroeg ƒ8440. Dinspagmorgen moest tusschen Kruishoofd en Cadzand een Engelsche vliegmachine, een noodlanding doen. 't Was een kleine Fransche twee dekker, gemerkt 58981, mooi van vorm, kloek van bouw en naar het uitzicht te oordeelen, nog nieuw. Spoeren van kogels op stijlen en in het linnen werden niet opgemerkt, maar 't benzine reservoir was lek en toen had de aviajeur moeten landen en had by daartoe Hollands gebied gekozen. Waarschijnlijk liop de vogel de wonde op, toen hij boven Zee brugge zweefde en er zoo geweldig beschoten werd. Men zag de aeroplaan naderen en snel zakken en ze dan glijden op het strand en nog een eindje rollen tot het toestel met den kop tegsn 't duin stootte. Een jong vliegenier sprong er uit en keek om zich heen. Twee boerep naderden en riepen hier is 't Holland. De aviateur lacht- te viiendelijk en op de vraagt: „Zfit ge Franschman of Eugelschman antwoordde hij: „Englishman". Een officier en twee militairen kwamen toeloopen en de vroemdeling ging hen tegemoet. Eenige stonden geleden was hij nog in 't hevige vuur van de Beigische kust geweest en nu had eensklaps zijn oorlogscar- rièrre een einde genomen. Woensdagmorgen verliok hij als geïnterneerde verder Holland in en op 't strand demonteerde men reeds de tweedekker onder leiding van een daartoe overgekomen officier. Zondag ontstond door een onge luk met een petroleumlantaarn, brand in de landbouwschuur van den heer J. Goense te Driewegen. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat alleen de paarden ge red korden worden, 89 stuks hoorn vee, w. o. 9 melkkoeien en 2 stieren, kwamen in de vlammen om. Ook een partij ongedorscht graan is door het vuur vernield. Sluis. Donderdagavond werd door een wielrijder ia de Meermin nestraat albier een oude schippersvrouw on- vorgeredeo. Door den val bezeerde zij zich dermate dat zij per rijtuig naar haar schip moest worden vervoerd. Ned. Heev. Kerk. Zondag 4 Maart. Breskens v. 91/, u ds Meeuwenberg. Collecte Orgelfonds. n. 2 u ds Meeuwenberg Doop. Groede v. 9 u ds v. Beuk. Herv. Ev Lokaal. Schoondijke n. 2 u de heer v. Dam. Oost burg av. 6 u de heer v. Dam. Boogwatergetij Breskeus. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 8 Maart 7.50 6.14 Zondag A 8.59 9.23 Maandag 5 10 03 10.27 Dinsdag 6 11.49 12.13 Volle Maan Donderdag 8 Maart - n.m. 10.18 Zondag 4 Maart. Zonsondergang 5.49 Voer- en rijtuigen moeten dus 6.42 riiwiplen 's av 6.12 ziin verlicht. Arrondissements-Rechtb. Middelburg. Zitting van 2 Maart. Veroordeeld wegens pogirg tot uitvoer en poging tot omkoopingV. M. V., 27 j., te Eede, tot 1 week g v. straf Naar men verneemt, ligt het in de bedoeling, eeiiige wtjzigirg aan te brengen in de wittebroodkaarten, waarvan gemakshalve de bons van 100, 200 en 250 gram zouden komen te ver vallen, om gedeeltelijk te wor den vervangen door bons van 400 gram. De 50 gram bons zouden blijven bestaan. Centrum. In den trein tusschen Rotter dam en Delft heeft deze week een brutale roof plaats gehad. De heer Van Essen had dien dag op een veiling te Dordrecht een aan zienlijk bedrag geïnd, waar hy echter dadelijk een deel by een bank aldaar deponeerde. Met een kennis keerde de heer Van Essen dien avond naar Amsterdam terug. Even voordat de trein uit Rotterdam vertrok, stapten twee personen in den tweede klas coupé, waarin alleen de beide heeren gezeten waren. Laatstgenoemden vie len tusschen Rotterdam en Delft in s aap Toen de trein in het station Delft stiihield, werd de heer Van Essen wakker en zag toen, dat de twee mannen die in Rotterdam wa ren ingestapt, den coupé weder ver lieten. Even later (de trein had zich iutussohen weder in beweging gezet) bomerkte de heer v. E. dat zyn ,por tefeuille, inhoudende 6000 aan bank papier, uit zijn binnenzak was ver dwenen. Rondzoekende in den cou pé; vond hij zyn portefeuille op den vloer liggen, doch het bankpapier was er uit verdwenen. - In den Haag werd het geval aan dc politie meegedeeld de bestolene ging per auto naar Delft terug, nam de politie te Delft in den arm, die met hem naar Rotterdam op Zoek ging. De twee vermoedeiyke dieven waren intusschen per tram van Delft naar Den Haag gegaan. Nu was het aau Commissaris Hee roma, van het bureau St. Pietershal te Amsterdam, bekend dat Haleber en Vermeulen dien bewusten Vrydag naar Rotterdam waren gegaan en daar bovendien het signalement der treindieven klopte met dat der beide Amsterdammers, besloot de commis saris Zaterdag jl. tot hun arrestatie over te gaan. Boverdidn werden nog drie perso nen gearresteerd, die by de hunzoe kingea in de woDingen der beide verdachten van groote beiaugetelling in het doen en laten der gearresteer den deden biyken. In het bezit der beide eerst aange houdenen werd een bedrag vaa on- veer 1600 gevonden. De drie anderen hadden samen on geveer ƒ2500 in bun bezit. Er werden evenwel geen termen gevonden het drietal in bewaring te houden. Haleber en Vermeulen ontkennen beslist iels van de zaak af te weten. Zy beweren zelfs dien dag in het geheel niet naar Rotterdam te zijn geweest. Beiden zijn echter beslist èn door den bestolene èa door dieDB metgezel herkend. Herhaaldelijk kwam het den laatsten tyd by veehouders te Water graafsmeer voor, dat een of meer kippen op onbekende wyze verdwenen. Wel was dien veehouder opgevalleD, dat steeds een net gekleed persoon kwam vragen of hy op hun erf en land vinken mocht vangen, hetgeen dan door hen werd toegestaan. Toch koesterden zij wantrouwen tegen dat heerschap en stelden de politie van dien vinkenvanger op de hoogte. Het gevolg daarvan was, dat door haar werd aangehouden een 19 jarige kantoorbediende uit Amsterdam. Uit hot onderzoek der politie bleek, bat jhij de kippen aan een poelier te Amsterdam verkocht. De methode om de beesten te van gen bestond hierin dat hy een stukje brood op den grond neer wierp, in dit brood zat een vischhaakje, aan dat haakje bevond zioh een sterke draadhapte de arme kip toe, dan werd zjj als een visch gevangen, waardoor het dier veel pijn moest ondergaan. In den nacht van 26 op 26 Fe bruari, ongeveer te tien uur s' avonds heeft een individu getracht de echte lieden H. Drummen, wonende t-e Nieuwenbof- Reierebeek te vermoor den. Beide echtgenooten liepen be- langryke verwondingen op, de man in zyn gelaat, de vrouw aan de polsen. Verdacht wordt de kneeht van den heer Drummen, die sedert Zaterdag nacht verdwenen is. De veldwachter, die 't eerste on derzoek ter plaatse instelde vond in 't slaapvertrek der echtelieden, de pet, de sjaal en het ines van den verdachte. Waarschy.'iiyk heeft deze zich door een kelderraam toegang verschaft tot den kelder en vervolgens tot het slaapvertrek van zyn meester en meesteres. Oorzaak van den moord schijnt de aanwezigheid van geld te zijn De verdachte, een Duitsch deserteur, stond by zijn meester nog al hoog aangeschreven, en hetft nooit de minste kwestie met hom gehad. Nader verneemt meD nog, dat de verdachte Zaterdagnacht by den va der van den hoer Drummei te Kloos ter Amstel Kerkrade is gekomen on der voorgeven, dat hij door de kom- raiezsn in zake smokkoiarij vervolgd word. Daar zag by nog de kans schoon jas, broek, pet, enz. van een der knechts te grypen enteverdwynen. Een minder aangenaam avon tuur had dezer dagen de heer v. d. G te Keukelum. Per rijwiel zich naar Herwynen willende begeven, werd hy ter hoogte van de buurtschap Leuven staande gehouden door drie personen, twee mannen en en vrouw, of een in vrouwenkleeren gestoken man. Dezen eischten, dat hy geld zou geven. Zich bekend makende als on bezoldigd Ryks veld wachter, zeiden de randers zich daaraan niet te storeD en terwyi een zyn rijwiel vasthield en de ander bem by de schouders vastgreep, wilde de vronw reeds tot fouilleering overgaan, Gelukkig 'was de aangevallene ge wapend on zijn revolver voor den dag halende, sommeerde hy han hem vrij te laten. De bandieten zeidon goen respect voor dat vuurwapen te hebben, daar het mogeiyk toch niet geladen was, waarop de aangerande een schot in de lucht loste, terwijl hij er bijvoegde dat wanneer zijn weg met onmiddellijk werd vrygelalen, hy hen zou neerschieten. Daarop verwijderden zich de aanranders Probleem no 91. Zwart 11 schyven. 1 2 3 4 5"'- 6 16 26 36 15 25 35 45 46 47 48 49 50 Wit 14 schyven. «g «rasKweerajat r w - S3- sjasnqjma et verwijzing naar <le gedane openbare kennisgeving KIPPENVOEDER. By circulaire van den Minister van L. N en H. wordt bekend gemaakt, dat men zich voor het verkrijgen van klppenvosder niet meer tot het ge meentebestuur behoeft te wenden, doch rechtstreeks tot zyn gewone leverancier. De leverancier stelt pluimveekaar- ten beschikbaar. Deze moeten eigen handig door den belanghebbende wor den ingevuld en onderteekend, als mede ook de daaraan gehéchte bon, welke Da invulling door d6n belang hebbende wordt afgescheurd. Op deze bon is naderhand hot voeder ver krijgbaar. Bestellingen voor de maand April

Breskensche Courant | 1917 | | pagina 2