Gem.engcL andere begaven zich even aan boord en vertrokken vervolgens weer, nadat de sehipper order gekregen had naar Rotterdam te varen en een wachts- man aan boord gelaten was Op den terugtocht is de boot eoh- ter aan de sluis bjj den Overtoom aangehouden en onder politiebewa king gesteld. De andere boot De Zeven Gebroe ders is reeds by aankomtt aan de sluizen der P. H. kade aangehouden. Beide booten zijn onder bewaking Vrydagavond uit Amsteidam vertrok ken en Zaterdagmorgen halfdrie te Dordt aangekomen. Terwyi in Amsterdam het onder zoek voortduurde, bleek uit het on- derzobk te Dordt en te Rotterdam, dat de olie bestemd was voor Jurgens Fabrieken te Ots. De vrachtbrief was blijkbaar vervalscht. De olie is weer in wagons geladen en Maandag naar Oss vervoerd* In verband met deze poging tot diefstal zijn versehillende aanhoudin gen gedaaD. Ben der schippers kende een wachts- man, die aafi boord geweest was. Het was zekere Van D. uit Rotter dam gakomen was om de toobt naar Rotterdam op de boot mee te maken. Hy was echter in Amsterdam van boord gegaan. Nadat hjj met behulp van den Bchipper was opgespoord, heeft hij, terwyi hy onder invloed, van sterken drank verkeerde, aanwij zingen gegeven, welke leidden tot opsporing van de lieden, die dezen diefstal beraamd hebben. De Rotterdamsche scheepsbevrach ter Vau Z. bevindt zich te Dordt in verzekerde bewaring, evenals de man, die den vrachtbrief, met Gerwald had onderteekend, zekere Van R. Rog was onder aadere aangehouden de heer de J uit Rotterdam, aan wien de olie verkooht zou worden, doch daar bleek, dat hy van de her komst van de olie onkundig was en met het geval niets te maken had, is liy weer op vrije voeten gesteld. Versohlllende lieden zullen in ver band met deze poging tot diefstal, waarin ook spoorwegbeambten de hand gehad moeten hebben, nog naar Dordt worden overgebracht. Het on derzoek duurt voort. Op ialatief van den Landraad te Kleef is thans een speciale militairs grens-visitatisdieist ingesteld. De uitvoerders van deze bepalingen moeten in stations, spoortreinen en op de wegen en paden alle goederen en personen aanhouden en grondig visiteeren. By de minste verdenking van fraude wordt wordt alles zonder oenige vergoeding in beslag genomen, met de kans op arrestatie van de in voerders. Breskens, 30 Januari 1917. Vrijdagavond hield het Ziekenfonds alhier hare algemeens jaarvergaderiug, die door een 60-tai leden werd bij gewoond Aan het uitgebrachte jaarverslag is ontleend dat de vereeniging 136 le den telde; vier zijn overleden en twoe vertrokken er naar elders. Blijkens de óvergelegde rekening was te Breskens aan contributiön ont vangen 381.40 en te Nieuwe Sluis 113.60, samen ƒ496. Het maatschappelijk kapitaal steeg tot 2541 Sö1^, doch .verminderde met /QbSSl1^ aan uitgaven, waar door thans het kapitaal 1888.28 be liep, tot welke kedragen de rekening werd goedgekeurd, Als leden van het bestuur werden herkozen de heeren A du Burck met 46, P. C. Koest, I. de Koker en J. C. Brockê 46, waarvan de drie laatstge noemden ter vergadering aanwezig zich deze benoeming lieten welgeval len onder dankbetuiging voor het in hen gestelde vertrouwen. Op voorstel van het bestuur werd, nu het eerelid is overieden als zoo danig benoemd Dirk Mookhoek Sr. De uitkeeriag wsrd op 1.per werkdag behouden. Aangedrongen werd op een nauw keurige aangifte als zieken hersteld zjjn. Door A Monjö Pz werd voorge steld om personen die hier komen wonen en elders lid.van een zieken fonds zijn, in dit fonds als lid op te nemen zoolang z{) den 50 jarigen leef tijd niet hebben bereikt. Het lid Crince ondersteunde dit voorstel in zooverre dat dan een dub bele contributie zou worden geheven, gelijk men dat in de verzekerings maatschappijen aantreft die eveneens hoogere pruimen heffen naar mate het risico stygt. Door den voorzitter werd opgemerkt dat destijds eene vergadering is ge houden vau de besturen van alle Ziekenfondsen in ons distriot om eene regeling te treffen tot overname van elkanders leden. Alleen onze vereeniging is daar niet op ingegaan omdat de praktijk leert dat er veel meer mensohen van uit andere plaatsen zloh hier vestigen dan omgekeerd, zoodat dit fonds de meeste kans had de lijdende partij te worden, terwijl bovendien bleek dat ons fonds het rijkste was en de meeste leden telde. Daarna werd het voorstel bij zitten en opstaan met bflnaalgemeene stem men verworpen. Nadat nog een 6-tal personen als lid waren voorgedragen werd de ver gadering gesloten. De IJsclub BreskensGroede heeft Donderdag met het' openen ha- rer banen op de Baarzandsche Kreek terstond een wedstrijd georganiseerd, waarvoor heel wat belangstelling was. De uitslag was als volgt Hardrijden voor militairen le prijs J. Oosterhoud, 2e J. Telkens, 8e A. Schwarts. Hardrijden niet militairen le prijs M. van den Broecke, 2e B. de Pauw, 8e D. van den Broecke. Ringrydenle prya J. Cruson, 2e W. Bru|jnooge, 8e H. BraDd. Sleerijdenle prijs W. van den Broecke, 8e J. Keukelaar. Zaterdag was het enorm druk op de banen. De voortgezette wedstrjjd werd op geluisterd door de muziek van Groe de, doch de strenge koude en de har de wind maakte een avondfeest on mogelijk en sloeg aan veler verwach ting den bodem in. Aan den schoonrjjdeB wedstrijd na men 9 paren deel, waarvan de eerste prijs ward toegekend aan het echt paar Bakker te Breskens, de tweede aan den heer A. H Schippers te Bres kens en mevr. J. Weljkman-Grootea dorst, te Zeist en de derde pr|jR aan den heer E. Boom en mej. S. J. van de Sande te Groede. Aan den hardrijders-kamp namen 14 liefhebbers deel, waarvan de eer ste prijs werd behaald door P. Vos te Groede, de 2e door J. Risseeuw te Groede nn de 8e A. Jansens te Bres kens. Hardloopen klompen le nrijs J. van de Velde, 2e Iz. Boekhout, 8e P. Vergouwe. Sleertjden le prijs W. Mookhoek, 2e G. Plf ijte, 3e J van Haneghem, De eerw. heer dr J. P. Vullings R. K. aalmoezenier alhier zal als zoodanig naar hot entante-front ver trekken. Zondagavond had do conducteur P. van Hooteghem van d« Z. VI. Tram, die de laatste trein naar Drie Schouwen bediende heV, ongeluk nabij de Maagd van Gent van de tre°plank te glijden en onder den nog in bewe ging zijnde tram te geraken, waar vandaan bij zeer gekneusd en verwond gehaald werd en terstond terugge voerd werd naar IJzendijke. Tengevolge van een defeet aan de machine kon gisterenmiddag de boot van 12 10 uit Vlissingen naar Breskens hare reis niet doen en moest ook die van half twee vorvallen. Nadat een reserveboot op stoom was gebracht arriveerde de volgende boot hier te half vier, mailboot „Koningin Regen tes" der maatschappij Zeeland, die Woensdagmorgen van VlUsiDgen ver trok is werkeiyk aan een groote ramp ontsnapt. Het was gedurende de re's Woensdagmorgen slecht weer gewor den en onder deze omstandigheden zou redding zeer bezwaariyk z|jn ge weest. Aan boord bevonden zich ongeveer 80 passagiers, onder wie slechts drie mannen. De overigen waren vrouwen en kinderen. Ter hoogte van het vuurschip „Shipwash" hooide men vlak onder den achtersteven een ge weldige ontplofflDgDe boot werd opgeheven, een grobte 6traal water rees omhoog en viel neer op de ach tersteven, terwyi ook drie stukken metaal van ongeveer een decimeter lengte op dek vielen. De Konlnglng Regentes stond on der gezag van kapitein Reedeker en de officieren Koens en Beneker en had ook veel opvarenden, die behoord hadden tot de bemanning, die zich by de ontzettende ramp vao de „Ko ningin Wilhelmina" zoo flink van haar taak gekweten had. Ook eu ontstond er volmaakte orde. Dadeiyk stond leder by de aange wezen sloep, klaar om zoo noodig een aanvang te maken met do reddirg, want meu dacht werkeiyk, dat de boot zou zinken. In de machinekamer had men den sohok gevoeld, maar ieder bleef er trouw op ztjn post. Het bloek geluk kig, dat de Koningin Regentes juist eenige seconden vóór de ontploffing over de mijn heengegleden was. Dadeiyk waren er nog drie m|jnen bovengekomen, zoodat men vermoedt, dat er vier mynen onder water aan een kabel verankerd waren geweest. Dadeiyk werd alles onderzocht en toen men geen sehade kon vinden, werd de reis voortgezet. Op verzoek werd een der stukken van de myn te Gravesend aan de Engelsche admiraliteit afgegeven. De andere zyn te Vlissingen gedeponeerd. Door het dryfys in de beneden Wester-Sehelde is gisteren de dienst moeten gestaakt worden van Wal soorden haar Hansweert enomgekeerd. De Duttschars hebben bekend gemaakt, dat thans alle invoer van mosselen sc andere schelpdieren uit Nederland naar het bezette gebied vau België en Noord-Frankrijk ver boden is. De reeds verzonden mos- gelee kunnen na onderzoek langzSel zaete en langs Esschen nog doorge laten worden. De tramwegbruggen der Zeeuwsch Vlaamsehe Tramwegmaatscbapplj over den Oost en mlddenkanaalaim te Ter Neucen kunnen voor hst spoor wegverkeer in gebruik worden geno men. Te Rhenen is een zoontje van den heer Tollenaar met zyn prik- sleetje in een wrak geraakt en ver dronken, Er is een poging gedaan om den trein, waarin de Koning van Spanje reisde te laten ontsporen. Men had daartoe in de buurt van Granada een yzeren balk over de spoorriggtls gelegd. Deze balk werd echter tijdig gezien, zoodat een ramp kon worden afgewend. Een jonge Spanjaard, geboortig te Barcelona, is in hechtenis genomen. Andere arrestaties zyn op handen. In het laatst der vorige week is, hoofdzakelijk door het optreden der kommiezen van 's rijks belastin gen aan het Dok te Dordrecht ten geratüneerde diefstal aan het licht gekomen. Donderdag 1.1. kwamen aan het Dok aan 7 wagons, bevattende onge veer 840 vaten olie ea bestemd voor Dordrecht, tot een waarde vau onge veer 60.000. Op vertoon van een schijnbaar in ord6 zljnden vrachtbrief werd de olie ter beschikking gesteld van twee schippers, W. Westbroek van de La Sspero uit Krimpen a d. IJ tel en H, Kort van de Zeven Gebroeders, even eens uit Krimpen a. d. IJ sol en in genoemde motorbooten overgeladen. Naar men aan 't Dok vernam, moesten de schippers de olie naar Amsterdam vervoeren. Dit nu kwam den kommiezen en ook den chef ver dacht voor. Immers, wanneer de olie van Rotterdam naar Amsterdam moest, was de eenvoudigste weg ze in de wagons te laten en direct te zenden en ze niet naar Dordt te stu ren, daar te doen overladen en per boot naar Amsterdam te brengen. De eerste gedachte was aan smok kelarij en nadat de politie te Dordt op de hoogte was gesteld, gingen de kommiezen in een bootje de belde inmiddels vertrokken booten na. De reis was werkeiyk naar Amster dam en den geheelen tocht volgden de kommiezen de beide booten. De Amsterdamsehe politie was echter gewaarschuwd van Dordt uit en de beide booten werden reeds opgewacht. Uit het vervolgens ingestelde on derzoek bleek het volgende De schippers hadden van den scheeps bevrachter Van Z. te Rotterdam op dracht gekregen uit Dordreeht de olie te halen. Z|j hadden daartoe van hem ontvangen een vrachtbrief, on derteekend Gerwald. De olie moest oorspronkelyk naar Rotterdam ver voerd worden, doch later werd de order veranderd en moeBt de olie naar Amsterdam. De schepen moesten aanleggen voor perceel Prins Hendrikkade 189 aldaar, waar de olie door eenige heeren ge keurd zou worden. Iu genoemd perceel is gevestigd de Zeevaartschool, wat echter de schip pers niet wisten. De La Espero is werkeiyk doorgevaren naar de P. H. kade. Daar stond van Z. te wachten en by deelde mede, dat de bedoelde heeren 's middags om halfdrie zouden komen. Werkeiyk kwamen ook drie heeran per auto. Eén bleef ia de auto, de Te Amsterdam is by een bin nenbrand het verkoolde lijkje gevon den van een ljarig*kind. Iu in de richting van de Duit- sche grens rydende automobiel van den stalhouder Ariens, bestuurd door zekeren Veugelers, en waarin de vrouw en dochter van eerstgenoemde zaten, werd Woensdagavond door een kommies aangehouden. Deze vond niets, doch nam naast den chauffsur plaats. Nabtj Lauth werd hy door Veuge lers aangevallen, toen hy stilhouden gelastte, nadat de chauffeur onder het ryden een luik van den dubbelen bo dem, waarin een baal peporkorrels, had geopend. Een worsteling ontstond, met het gevolg, dat de auto van den dyk viel, en ernstig beschadigd werd. Db Inzittenden bekwamen snjjwon- den aan handen en hoofd, doch kon den zich te voet naar Nymegen be geven. Proces-verbaal is opgemaakt. Men verwacht dat deze smokkel- familie alsmede haar chauffeur, nu wel voor goed uit het in staat van beleg zynde gebied zal worden ver- wyderd. Dr Schmidt te Wormerveer overkwam het tot driemaal toe, dat zijn onbeheerd staand rywiel werd gestolen, als hy by een patiënt was. Daarom had hy den laa sten tyd steeds een bond by zich, die op de flets paste, als dokter binnen was. Donderdag by een visite op „Ze venhuizen", vond de geneesheer, naar Het Volk meldt, zyn hond dood by het rijwiel liggen, toen hy terug kwam. Kwaadwilligen hadden het dier een of ander vergif toegegooid, waaraan het oogenblikkelijk was gestorven,

Breskensche Courant | 1917 | | pagina 2