G. Robijn A Co. 100 CANADABOOMEN, n J. bakkersknecht, Mrili 23 Siïisr 1915, Lam Dit l li Fiuit en Aan Handehfterichten. reniefituvji. .Schoenwsrk, Terstond gevraagd: Dinsdag 28 September 1915, VERKOOPINGr Canadaboomen Zaterdag 2 October 1915, Toen op het terrein van de fir ma H., te Wost IJselmonde, een vat carbid werd geopend, sprong dit vat uit elkander. Ü6 27-jarige brandersbaas A. V., wonende aldaar, werd door de?uit slaande vlammen ernstig in het gelaat gebrand. Na eerst door dr. Wagtendonk te zijn verbonden, is hij naar het zie kenhuis te Rotterdam vervoerd. Te Tilburg waren in een woning in de Prinses Sofiastraat zes militai ren ingekwartierd. Vrijdagmorgen vond men een hun ner, J. Meerens genaamd, dood op de binnenplaats, ten gevolge van sche delbreuk. De ongelukkige ls vermoedelijk dos nachts de nooddeur uitgegaan, in plaats van de trap af, en is toen van de tweede verdieping op de plaats gevallen v De saheepsjager K., te Mussel- kanaal, die zich op de tramrails te slapen had gelegd, is door de tram overreden en na eenige uren overleden. Te Wormerveer is Zondagmid dag het 21/2-jarig zoontje van den heer M., in een onbewaakt oogenbhk in de Karnemelkpadsloot gevallen en verdronken. In de veldkazems te Utrecht hebben zich bij een 20tal manschap pen van de bereden troepen ernstige ziekteverschijnselen voorgedaan, die het noodig maakten dat nog dos nachts de militaire geneesheeren ont boden werden. De geheele geneeskundige dienst van het linie-stafkwartier stelde reeds den volgenden morgen een nauwkeurig onderzoek in en des mid dags arriveerde eveneens uit Den Haag de generaal majoor Qunnje, in specteur van den geneeskundigen dienst om de voeding en de -ligging na te gaan. Bij een door een correspondent van „de Maasb." ingesteld onderzoek naar de oorzaak van deze ziekteverschyn selen, werd het volgende medegedeeld. De geneeskundige dienst zocht in de richting van het gebruiken van besmette spijzen en dacht aanvanke lijk, dat de oorzaak gezocht moest worden in besmetting van de paarden die bij den aankoop met serum wa ren ingespoten. Spoedig werd eehter het onderzoek in andere richting geleid, toen uit kwam dat brood en kaas, door de manschappen, die met den bedzak plat op den vloer moeten slapen en geen berging hebben, ook op den grond voor een tweeden maaltijd be waard werd. De manschappen zijn gehuisvest op de zolders der paardenstallen die on middellijk aan de Mineurslaan staan. Onze zegsman beweerde dat het in deze stallen krioelt van ratten, waar bij exemplaren zijn zoo groot als een kleine kat. Om nu van die diertjes bevrijd te worden had een onderofficier 'n par tijtje oud brood gedrenkt in serum, dat verleden jaar door de Rotterdam- sche Seruminrichting voor het uit roeien van ratten was verstrekt. De ratten, die van het serumbrood gegeten hebben, schijnen later aan het brood en de kaas van de ziekgewor- den manschappen geknaagd te hebben waardoor deze voedingsmiddelen be smet werden, met het bekende gevolg. Door samouwerking van rijks ambtenaren en rijksveldwachters zijn te Wouw vijftien personen aangehou den, die beproefden ruim 650 K G. tarwebloem over de grens te smok kelen. Ondanks de strenge bewaking van het grensgebied is de smokkelhandel geenszins onderdrukt, daardoor de de rijksambtenaren in 14 dagen tijds tegen ongeveer 50 personen bekeu ring is ingesteld wegens poging tot uitvoer van rjjst, bloem en petroleum. Bij verschillende huisvisitaties wer den ook vrij groote partijen in beslag genomen, varieerende tusschen 500 tot 1400 kilogrammen, van ten uit voer verboden goederen. Vrijdagmorgen had aan boord van de motorboot Luik I, liggende in de Leuvehaven te Rotterdam by het aansteken van den motor met saam- geperst koolzuur een ontploffing plaats. De machinist D. Pwonende Zwarte Paardenstraat, die zich in de machinekamer bevond, geraakte in brand. Hjj begaf zich naar boord en sprong in bot water. Met een roeiboot gered, werd hem in het pakhuis van den heer Cleton de eerste geneeskundige hulp verleend. De stoker A. Luthers uit Amster dam, die zich op het dek bevond, kreeg mede brandwondeii aan gelaat en linkerhand. Beiden zijn naar het ziekenhuis vervoerd, waar D. P. werd opgeno men en A. L. verbonden. Herhaalde malen kwam het den laatsten tyd in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw, in de Eilandstraat te 's Gravenhage voor, dat een jong net gekleed dametje, met een lorg netje op en een blauw manteltje aan, op een in de kerk wat afgezonderd zittende dame toeliep om belangstel lend eenige inlichtingen omtrent het uur van sommige kerkdiensten te vragen. De dame, dia dan welwillend deze inlichtingen verstrikte, mis later te laat om de divegge te doen aan houden haar portemonnaie of. eenig ander voorwerp van waarde. Thans is de vermoedeiyke dievegge gevat. Een dametje, dat heel veel geleek op het bovenbedoeld», bevond zich Vrijdagmorgen tyden een rouwdienst in de St. Jozefskerk, en een der in de keik aanwezige dames had by den koster reeds aangifte gedaan, dat zg haar portemonnaie miste. De koster van de O L. Vrouwe- kerk herkende het dametje terstond uit de be«chrgving, die hem van de vermoedeiyke dievegge door beroofde dames was gegeven. Maar het dametje met lorgnet en blauwe manteltje scheen hem ook te kennen en vluchtte de kerk uit. Zij werd terstond achtervolgd door den koster die die dén niet ver van de kerk op post staanden politieagent inlichtte De vermoedeiyke dievegge vluchtte in een café, waar zy zich in een pri vaat opsloot. (geduldig werd gewacht tot zij te voorschijn trad, waarna zij werd ge arresteerd en naar het politiebureau gebracht. 409° Staaisloteril. Collecte Zeeland. Trekking van Maandag 20 Sept. 1000 6834 200 4509 ƒ70 2993 8578 14108 16003 NIETEN 2888 2918 8200 8231 3237 3671 4496 5484 8001 8007 8086 8094 8100 14120 14594 14599 17820 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. Sept. 12.12 12X9 1.17 nam. 12 36 123 1 41 "Woensdag 22 Donderdag 28 Vrijdag 24 Woensd. 22 Sept. Zonsondergang 5 67 Voer—en rijtuigen moeten dus 6 57 en rywielsn 6.27 's av. zijn verlicht. Volle Maan Donderdag 23 Sep tember v.m. 9.55. IJzendijke, 18 September. Jarige tarwe f 11.75 f12. Nieuwe tarwe f 11.50 a f 12. Wintergerst f 13.76 a f14.— Zomergerst f 13.50 a f 13-75 Groen erwten f 16.—:aif 17.— Kroon erwten f S6.a f17. Bruine boonen f16.a f 15.50 Amsterdam 17 September. Eierveiling der V. P. N. Aangevoerd eieren. Kipeieren ƒ8 41 middenprijs per 100 Eend- ƒ7.ƒ7.50 Gaas Oude hanen 1 06—1.70 Jonge hanen ƒ0 3*ƒ1.70 Oude kippen ƒ0.40ƒ1.84 Eenden ƒ0.62—ƒ1 38 Konguen ƒ0.60—ƒ1.70 Rotterdam 20 September. Nieuwe tarwe f 11.26 a f 12 Chevaiiergerst f 15. a f 16 W in ter gerst f 13.25 a f 13.75 Haver f 11.50 a f12 25 Bruine boonen f 16.a f 17.26 Aardappelen Zeeuwsche blauwe f 2.50 a f 3. dito bonte f 2X0 a f 2.90 Z. Eigenh. f 2.20 a f 2.60 Spuische f 2.30 a f 2.70 Veemarkt Koeien en Ossen 4455, Kalveren 4055, SchapenLammeren Varkens 44'47, lichte idem 3542, alles per l/2 K.G. N. R C CONCURREEREND ADRES van N. B Heeren-, Dames-en Kinder- waaronder de nieuwste modellen. Ook VetlederWaterkap-,Geps- en Rijgbottines en Sokschoenen. Verder Ledersmeer, Gummi hakken in 80orteo, Cream, feters Voordeelige prijzen. Ook Aardappelmanden. Aardappelen per mud en per kilo. Aanbevelend. Iz. WILLEMS-Thomas, Dorpstraat, Breskens. Allen die iets te vorde ren h»bb#n van- of ver schuldigd zyn aan de nalatenschap van wijlen den Heer H. VAN DER HEIDE, in leven Ryks Havenmeester te Breskens, worden beleefd verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór 27 September a.s. aan Mej. J. VAN DER HEIDE, Haven, Breskens. een flinke aankomende by J. M, VERBRUGGEN, bakkerij de Nieuwe Tijd te Axel. Wil u goed en goedkoop behandeld worden, koop dan uw by J. WILLE, Nieuwvliet-Breskens. ÏWF" Bij hoeveelheden vermindering van prijzen. De notaris Beuningh te Groede, zal op des namiddags te 2 ure, aan de ha ven te Breskens, r n sterf huize van deu heer VAN DER HEIDE, in le ven Havenm-ester, ten verzoeke van Mej. JOHA VAN DER HEIDE, en tegen coniante betaling, in het openbaar verkoopen geverfde kast, grenen ledikant met ressort, tafels in soort, waar- °-'der wasch kantoor- en j WTfr bloemtafels, 2 nachtkast- je», veerenbed met toebe- hooren, kapokbed met dito, huis orgel, penantkastje, 4 hanglampen, ganglamp, stoelen, waaron der 6 met pluche zitting, 3 vouwstoelen, 2 vul en an dere kachels, spiegels, wascli- machine, zoo goed als nieuw trappen, x groote en 2 kleine vloerkleed, vloerzeil, loopers en kleedjes, lancaster- en vitrage- gordijnen, teekenbord met schra gen, tobben, emmers, ketels, ge- leierd-, glas en ander werk, en wat meer zal worden voorgebracht. Te bezichtigen dag ver- kooping van 10 tot 12 ure voorm. De Notaris Beuningh te Groede zal op des nam. te 1 ure, ten verzoeke van de erven van den heer Abr. DE HULLU, aan de Dorpsstraat te Zuid- zande, tegen contante betaling, in het openbaar verkoopen Ouderwetsch boogkabi- net, bureau, antieke kast, dito barometer, dito por- oelein, klok, pendule, tafels, stoelen, lampen, spiegels, kachels, doofpotten, petro leumstel, droogrekken dui tven kooi, ketels, tobben en emmers, dambord, harmo nica, schragen met plankeD, trap, ladder, basdule met gewichten, slijpsteen, zigzage, kruiwagen, schaafbank, kisten, boekeD, gelei- erd glas- en aai de werk en wat meer zal worden voorgebracht. Te bezichtigen 's voormiddags vóór de veiling. van TE HOOFDPLAAT. De Notaris Zijlstra te IJzendiike is voornemens des namiddags 2 uur te Hoofdplaat op ro. zeven bij den dyk van den Thomaespolder aan den grintweg pu bliek te ^erkooDen voor de familie BUSSCHAERT geschikt voor klompenmakers enz. Te vergaderen aan de partij. Onbekende koopers moeten contant betalen met 2 korting op do on kosten. Oiitvaiig-en de nieuwe modellen in ÜJ MGntfllpno|j iiiiiiuiiuuumui uiuuuuu, «"iiuvii, PELTERIJEN in groote 'verscheidenheid. AANBEVELEND, Atelier voor het vervaardigen van COSTUMES, ROK KEN, BLOUSES, enz.

Breskensche Courant | 1915 | | pagina 3