Binnenland. Gemengd. gemeente bestaat, doch er op terug te komen in dien dit noodig mocht blijken. Voor kennisgeving aangenomen e. evenals een schrijven van den Bond van gemeente-politiebeambten tot verbetering van de jaarwedde van den gemeente-veldwachter, in welke Burg. en Weth geen aanleiding vin den om een voorstel te doen. f. De N. V. „Electra" te Vlissingen heeft een rapport ingezonden in zake de voorziening in electrische kracht, waarvan zij de kosten raamt op 1000 tegen een ontvangst, volgens de opgaaf van deelname, van ƒ1260. De heer Hendrikse blijft 't toch een groote risico voor de gemeente achten om nu al op die uitgave in te gaan, want hij kan zich niet voor stellen dat de afnemers zich blijvend zullen verbinden voor de afname van stroom tot bedragen van ƒ200, ƒ300. De heer Leenhouts is daar ook bang voor. De voorz. staat er integendeel sterk op, dat dit voor hen een werkkracht uitspaart. Intus8chen wordt deze zaak nog eens aangehouden. Als wethouder werd herbenoemd de heer F. J. Calon met 6 stemmen, tegen 1 blanco-briefje. De heer Calon neemt zijne herbe noeming aan onder dankzegging voor het hernieuwd bewijs van vertrouwen zijner medeleden. De voorz. wenscht hem er geluk mee en rekende weder op de samen werking zooals die immer plaats had. II. Bi) monde van den heer Hen drikse heeft de commissie balast met het nazien der gem.-rekening enkele vrienschappelijke opmerkingen. Zoo trof ze een notatje aan van den wagenmaker E. de Witte van 18.90 voor cement. Is dit niet openbaar aanbesteed en zoo niet, waarom is het dan opgedra gen aan een ander dan aan de met selaars, voor wie cement niet een der attributen is behoorende tot het be drijf? De voorz. verklaart zulks dat ten behoeve van den bouw der electrische centrale geen cement-, meer te krijgen was, dan enkel bij de Witte, die haar dan ook uitsluitend leverde. De bedragen der stroomlevering voor verlichting in de school, n.l. Sept. ƒ28 25, Nov. ƒ66 83 en Dec. ƒ33.22, gaf de commissie aanleiding tot de vraag of dit niet op een abuis berustte. De voorz. licht dit verschil van d"ze posten toe, als veroorzaakt door het verblijf in het schoolgebouw van mi litairen en vluchtelingen. De commissie oordeelde het noodig dat de origineele kwitantie van de Brandassurantie maatschappij aan een der mandaten was bevestigd, met verwijzing daarnaar op andere. De voorz. zegt dat bedoelde origi neele kwitantie niettemin hier berust-, maar daar z|j meerdere posten omvat, wordt, overeenkomstig het voorschrift van Ged. Staten het bedrag dier kwi tantie in de deelen, waarop zjj be trekking hebben, gesplitst, waar zij vroeger op één post mocht voorkomen. Enkele ondergeschikte opmerkingen, als een bevelschrift dat niet door den voorzitter was geteekend, een ge vraagde inlichting omtrent een niet gebleken teruggaaf van een te veel genoten rijksbijdrage, het niet aan wezig zijn van bewijzen van uitgaaf van verplegingskosten en het ontbre ken eener kwitantie van uitgegeven rente ƒ81.80 ten name der Rotterd. Bank, werden alle door den voorzitter op bevredigende wijze opgehelderd en daarna de rekening voorloopig vast gesteld in ontvang op ƒ45.096.69 in uitgaaf op ƒ42.915.79 alzoo een goed slot van 2.179.80 De rekening van het electrisch be drijf werd eveneens in orde bevon den het ontbreken van een bewijs van uitgaaf ad. 1.81 werd door den voorz. terstond verklaard, terwijl het de aandacht van de commissie 1. had getrokken dat de toegestane 100 voor de inrichtiDg van do ad ministratie geheel zijn verbruikt- tot op 66cent na. De Commissie vertrouwt dat de administratie in den vervolge, nu zij zoo is geiD8talleerd, heel geringe be drage zal vorderen. Zij werd goedgekeurd in uitgaaf op ƒ6029.02 in ontvang op 6021.061/2 alzoo een nadeelig slot van 7.951/2 III. In de loopende begrooting der El. Centiale werd eece wijziging goed gekeurd, waardoor het aan Burg. en Weth, mogelijk wordt gemaakt een nieuwe voorraad steenkolen aan te 'schaffen ten einde het bedrijf toch gaande te kunnen houden De thans aanwezige voorraad strekt tot onge veer Februari en nu zal men trach ten voorraad te krijgen tot Mei. De in de vorige zitting aangebrach te af- en overschrijving in de begroo ting is van Ged, Staten teruggeko men met de bemerking dat in eene loopende geene nieuwe posten mogen worden toegevoegd, gelijk met dit besluit het geval zou zijn. Overeenkomstig den wenk van Ged. Staten werd deze zuiver administra tieve wijziging hersteld. V. Aangeboden werd de gem.-be- grooting voor 1916 tot een balanscij- fer van 27.851.971/2 met een sluit post van 795.98. De voorz. deelde mede dat nu reeds de begrooting. eene verhooging van den hoofdeljjke'n omslag met 1000 in zich sluit. De hefflngs verordening met de wij ziging om het maximum van 6000 op 7000 te brengen kan na aanne ming door den Raad ter goedkeuring aan de Kroon worden opgezonden. De heer Hendrikse vraagt of er geen opcenten meer op gebouwde of ongebouwde eigendommen kunnen gebracht worden. De voorz. zegt dat het maximum van 40 en 20 bereikt is. Op het per soneel zou 't nog mogelijk zjjn Maar als we de hoofd, omslag ver- hoogen wil dit niet zeggen, dat we bepaald tot het uiterste moeten gaan. Bij de definitieve vaststelling der begrooting kan hierop nader worden terug gekomen. Na aanbieding der begrooting voor het electrisch bedrjjf in ontvang en uitgaaf op 8071, word de zitting, na rondvraag gesloten. Breskens, 10 September 1916. In de Dinsdagavond gehouden vol tallige zitting van den Gemeenteraad alhier is mot 6 stemmen tegen 1 blan co als wethouder herbenoemd de heer A. du Burck. Het aangehouden voorstel van den heer Becu tot ^plaatsing van een lan taarn aan hjt woonhuis vanPh.Keij- mel te Nieuwesluis is aangenomen met 4 tegen 8 stemmen. Wegens plaatsgebrek zijn we ge noodzaakt het uitvoerig verslag te verschuiven naar het volgend nummer. Met ingang van 16 dezer treedt eene nieuwe dienstregeling voor de provinciale boot in werking, waarbij de ochtend- en avonddiensten geheel vervallen. De eerste boot vertrekt dan van hier 's morgens te 8.20 en de laatste te 4.10 Van Vlissingen naar Ter Neuzen een boot af te 6.16 en op hetzelfde uur ook een van Ter Neuzen naar Vlissingen Als op deze uren het traject Ter NeuzenVlissingen en omgekeerd kan onderhouden worden en waarvoor de duisternis geen beletsel schijnt, dan is het jammer dat de lijn Vlissingen- Breskens v.v. daarvan verstoken is, want ook de postcommunicatie zal daarvan een aanmerkelijke belemme ring ondervinden. Woensdag werd te Middelburg aanbesteed het verbeteren van de keibestrating en het aanleggen van een rijwielpad op een gedeelte van den rijksweg door Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen en het verbeteren van de keiverharding op het haventerrein te Breskens, waarvoor 16 biljetten wa ren ingekomen, waarvan het laagst van J. M. H, van de Sande alhier voor 35748. De raming bedroeg 38100. Groede, 8 Sept. In de heden gehouden raadszitting is tot onder wijzer met verplichte hoofdacte aan de school in do kom benoemd de heer M. Waelput te Overslag Nieuwvliet, 7 Sept. Als wet houder is herbenoemd de heer A. de Bruiine. Te Hoofdplaat was niet anders aan de orde dan de benoeming van twee wethouders. De heeren Sturm ou Weijnen bei den gekozen in de periodieke vaca tures de laatste in die van wijlen den heer Pateer die op den dag der stemming overleed waren reeds op 10 Augustus beSedigd en geïn stalleerd. Toen was men zelfs reeds overge gaan tot de benoeming van twee wet houders, in de vacatures ontstaan 10 Maart door het overlijden van den heer Th van Haelst en 8 Juli door het overljjden van den heer J. J Pa teer. Maar tegen deze benoeming was bij Ged. Staten een bezwaarschrift ingediend, hetwelk gegrond verklaard is, tengevolge waarvan krachtens art. 83 der Gemeentewet de benoe ming vernietigd is. Thans werden weder benoemd de heeren E.B. van Damme en H. J. Cammaert. Op den Poelweg te Goes is Zondagmiddag te kwart voor drie, i een 8 jarig meisje, dat met haar 6 ja- I rig zusje en een vriendinnelje in het I gras speelde, door een individu aan gerand, die poogde onzedelijke hande lingen met haar te plegen. Door het geschreeuw van haar zus je verschrikt, haaste een der kleinen' zich naar de nabijzijnde ouderlijke woning en waarschuwde den vador, die den misdadiger nog bij zijr. doch tertje vond. Na den onverlaat een dpchfig pak slaag gegeven te hebben, hit ld hij hem vast, totdat, de inmiddels gewaar schuwde politie hem overnam De dader bleek te zijn de 33-jarige J. G1uit Wolpbaart.-dilr, die reeds driemaal voor een dergelijke misdaad 1- urige gevangenisstraffen achter rug heeft. Hij is naar Middelburg overgebracht en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. School- en kerknieuws^ Ned. Herv. Kefk. Beroepen te Oost burg ds Sterringa te Lobith. P 0 S T E R IJ EN. Met ingang van 16 September a.s. zullen de postbestellingen te Breskens plaats hebben ten 9.15 vm. 11.vm. 1.15 nm. en 6nm. De tweede bestelling in de buiten wijk Nieuwesluis, zal plaats vinden ten 1.15 nm. Een 20 jarige knecht op een stoom houtzagerij te Steenwjjk over kwam een ernstig ongeluk. Teiwjjl hij bezig was met de cir kelzaag, werd zijn rechterhand door dit werktuig gegrepen en vier vingers werden geheel doorgezaagd. Door de militaire grenswacht te Vlodrop (statioD) is aangehouden en geverba lliseerd de echtgenoote van den rijksambtenaar O. de B., welke een kan petroleum trachtte uit te voeren. De petroleum isjjin beslag genomen. Tegen den te Dalheim gestati- onneerden rijksambtenaar K. is te Vlodrop proces-verbaal opgemaakt aangezien hij 25 K.G mec-1 naar Duitschland trachtte uit te voeren. Het meel lag in den bagagewagen en werd in beslag genomen. Zondagnacht te omstreeks 3 ure is nabij Doggersbank de Schevening- sche bom SCH 816 op een mjjn ge- loopen en geheel vernield De hom lag op het oogenblik van de ontploffing aan de vleet en had juist een boot uitgezet, om de vleet binnen te halen. Doordat men de boot aan eon lijn had, was de bemanning in de gele genheid om zich onmiddellijk in haar eigen boot te begeven, waaruit zij door de SCH. 141, reeder G. v. Leeu wen aan boord werden genomen. Eén man echter, die de wacht vóóruit had, werd door de ontploffing over het schip heen op groote afstand in zee geworpen, doch later door zijn kameraden gered. Zijn borstkas was ingedrukt. Aan boord van den logger dacht men, de ontploffing hoorende, op het eerste oogenblik, dat het eigen schip getroffen was, doch weldra zag men wat er geschied was. Terstond heeft men alles in het werk gesteld om de bemanning van het verongelukte schip aan boord te krijgen. De-verwonde matroos is een Hage naar, B. van Mastrigt geheeten en wonende aan de Zorgvlietstraat al daar. De „Rutgers van Rosenburg" bracht alléén, naar nader wordt gemeld, den verwonde naar den walde andere schipbreukelingen bleven aan boord van de „Minister Cort van der Lin den", totdat deze de haven kon bin nenvaren. In een benedenhuis in de P. C. Hoofistraat te Amsterdam is een dienstbode bewusteloos in haar ka mer gevonden. Het bleek, dat er een lek in gas leiding in de slaapkamer was geko men en het meisje door 't uitstroo- mende gas bedwelmd was geraakt. Zij is naar een gasthuis-vervoerd, waar zij aan de gevolgen vau de gas- bedwelming is overleoen. Te Sunderen bij Varseveld (Geld.) is een landbouwer dooi 't wild wor den van zjiu paard, door zijn eigen kar overiedeu. De dood volgde on middellijk. Te Asch (Geld.) is een vierjarig meisje in een tobbe met kokend wa ter gevallen en aan de bekomen brand wonden overleden. Dinsdagmiddag werd een twee jarig knaapje dat voor de ouderlijke woning in de Spanjaardstrsat te Rot terdam speelde, door een bakkerswa gen overreden, waardoor het knaapje ernstige kneuzingen aan borst en buik bekwam. Het knaapje is in het ziekenhuis aan de bekomen kwetsuren overleden. Een loodgietersknecht, werk zaam aan een dak in een straat te Arnhem, had het ongeluk te vallen, en bekwam zulke kwetsuren aan het hoofd, dat hij aan de gevolgen over leed. Te Ido Ambacht is een meisje met een z.g. sjalotten karretje van den Veerschendijk gerold en aan de gevolgen overleden. Gisterenmorgen is een 6jarig dochtertjè van een schipper, liggende met zijn schuit te Delft, in de vaart geraakt en verdronken. Een knaapje te Harmeien kwam uit de school, toen een auto en een motorfiets hem naderden. Hij week voor de auto uit met 't gevolg, dat'de motorwielrijder hem

Breskensche Courant | 1915 | | pagina 2