f. J. AdverUntitën. Wegens uitbreiding der andere afdeelingen, der Afdeeling HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. Kachels, Haarden, Keukenbenoodigdheden enz. wor den tegen zeer verminderde prijzen opgeruimd. v, h. Qebrs, POLAK, Vlissingen. De Daitsche militaire overheid in Noordelijk Vlaanderen deelt mee, dat binnen enkele dagen, zoodra de electrische grensversporring zal zjjn voltooid, het grensverkeer van en naar Nederland langs alle openbare wegen zal worden als vroeger, ter wijl dit tot nu toe alleen mocht ge schieden van Watervliet naar IJzen- dijke en van Sas naar Selzaete. De volgende hoofdwegen voorloopig reeds toegankelijk gesteld, te rekenen van het marine gebied afSluis-Moer- kerke, Eede-Maldegbem, Oostburg-St. Marguérite, Waterlandkerkje-Oude man, IJzendijke-Watervliet, Philip- pine-Bouchaute. De te verwachten maatregel be- teekent een belangrijke verbetering van het grensverkeer, n Daardoor kan b.v. het verkeer met Brugge rechtstreeks van Moerkerke uit geschieden, terwijl men tot dus ver gedwongen was over Watervliet te gaan. Te Rijnsburg is plotseling over leden de heer R van Ham, burge meester aldaar, tot voor enkele jaren burgemeester van Hoofdplaat. Gisterennacht te circa half twaalf is in een beneden perceel in de Bouwen Ewoudstraat, te Vlissin- gen wdarvan de ramen openstonden, van buitenaf brand gesticht door de gordijnen aan te steken. Een in de kamer slapend meisje werd wakker en zag de gordijnen geheel in brand staan, terwijl het vuur zich ook reeds had medegedeeld aan de zoldering en aan het behang selpapier, terwijl een drietal ruiten waren gesprongen. Het meisje riep om hulp en kon den de bewoners den brand blusschen. Voor het raam buiten op straat zijn eenige lucifers gevonden, waaruit het opzet om brand te stichten, blijkt. De onverlaat schijnt te circa 12 uur op dergelijke wiize in 'n perceel in de Glacisstraat, waarvan de ramen openstonden, brand te hebben gesticht. De tiewoners werden daar wakker door het knetteren van brandend hout en kwamen toen tot de ont dekking dat de gordijnen en een ge deelte van de zoldering boven de ra men, het behangselpapier en een kast en naaimachinetafel vuur hadden ge vat. Ook hier is de brand met eigen middelen gebluscht kunnen worden. Het vermoeden is nu opgewekt dat voor een paar weken in een an der perceel in die buurt, op gelijke wijze is getracht brand te veroorzaken. Toen een inspecteur van politie en een hoofdagent zich in den nacht van Zaterdag op Zondag te ruim één uur aan het hoofdbureau van politie te Middelburg bevonden hoorden zij van de richting der Rotterdamsche kade luide om hulp roepen. Zij spoedden zich naar die kade en troffen op den hoek van den Brak straat een troepje menschen aan, waaronder zioh een huzaar bevond die ernstig aan het hoofd verwond was en die hevig bloedde. De man werd naar het bureau overgebracht, waar even later een ge waarschuwde dokter verscheen, die verschillende lange snij wonden op het hoofd en het rechteroor, waarvan de schelp was doorgesneden, verbond, en in verband met het vele bloed verlies gelastte den man per brancard naar het militair hospitaal over te brengen. Ook de commandant van de wacht in het entrepot, een wachtmeester der huzaren, was op het hulpgeroep afgekomen en arresteerde jeen viertal personen, die hij naar het bureau bracht, terwijl de politie een vijfde aanhield. Bij nauwkeurig onderzoek van |'t terrein van de vechtpartij werd door de politie een scherp met bloed be vlekt mes gevonden. De politie zette het onderzoek tot laat in den nacht voort en daarbij kwam aan het licht dat de huzaar het jmeerderen menschen en ook de aangehoudenen had lastig gemaakt. Van wien het mes was, kwam ech ter niet uit. Zondagmorgen zette de politie hst onderzoek voort en toen bleek dat het mes behoorde aan den 27 jarigen werkman J. L. aldaar, die zich met vier anderen in arrest be vond. L. bekende nu de mishandeling te hebben gepleegd, waarop de an dere vier direct op vrjje voeten wer den gesteld. L. werd gehouden en is voor den officier van justitie gesteld. Een bewoner van een pand aan de Elandstraat te 's Gravenhage heeft bij de politie aangifte gedaan van een mishandeling welke in of bi) z|jne woning op hem zou zijn gepleegd door zijne, in een woning aan Voldersgracht verblijf houdende, doch ter. Na het vertrek van die dochter werd op een raamkozijn van zijne woning gevonden een soort „bom" welke naar hij vermoede, door die dochter daar was geplaatst en welke later ontplofte', evenwel zonder ern stige gevolgenalleen werd eenige materieele schade aangericht. School- en kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te An- loo (Drds W. A. Noest te Hoofd plaat. Bedankt voor het beroep te Sint Kruis dr. J. van Beek te Waterland- kerkje. liigezondeii. Mijnheer de Redacteurl Het behoeft niet te verwonderen dat bij de kleine vischhandelaar de vraag opkomt„waar moet het met ons heen met die vischverkooperij van overheidswege Gelukkig dat er nog gemeente be sturen zijn, die dezen handel niet zel ve gaaa drijven en zich kunnen in denken wat het beteekent schade posten te verwekken. Hopen we, dat anderen die er mee bozig zijn, er spoedig mee ophouden. Er zijn vischhandelaartjes genoeg die hunne klanten hun visch kunnen bezorgen, wel te verstaan, die te vol doen zijn. Maar zij, die altijd wat hebben, bijvoorbeeld de scharretjes zijn te klein, of de schol is te duur of schel- visch heb ik liever niet, ja, die wor den langzamerhand voorbij geloopen en dan laat ik aan het oordeel van den lezer over om te beslissen hoe het komt dat dezulken geen visch kunnen bekomen. Nu hebben ze misschien de eerste keur I Als het weder wat koeler wordt, dan is 't mogelijk weer overal onze visch rond te venten, zoowel binnen als buiten de dorpen. Goedkoope soorten, ja, die kunnen we ook wel bekomen, maar dan moet men niet te nauw zien. Maar mooie schol of mooie schar, kunnen we niet minder dan 80 tot 85 cent per Kilo verkoopen en dan verdienen we hoogstens 10 tot 15 percent. En werkelijk, dat mag men wel hebben 1 Dat is niet zoo'n woekerwinst, dat de overheid zelve handel moet gaan drijven. Een kleine vischhandelaar. Wedvlucht Roosendaal, 29 Aug. Tweede ronde, jonge duiven. Cadzand. Ie en 4e prijs B P de Ridder, ?e W. Brevet, 3e A. Ou- lemans. Overduif A. Ceulemans. De eerste arriveerde te 9 28.04, de laatste 9 84.46 Het beloofde wel niet veel, het weder, dat een onmisbare factor is voor ëen feestje, maar toen 's mor gens de zon doorbrak was men vol moed dat ze ook des middags een goede genius zou zijn voor het sport- feest van wege de Voetbal-vereenlging „Breskens Vooruit". En een tijdje ging 't ook goed maar toen ze goed en wel aan het spelen waren, werd de lucht zoo lood kleurig, dat het bijna niet anders ko i of 't zou gaan regenen. Het liep zoo ook uit. Het overi gens mooie veld van de hofstede „het. kasteel" daartoe op zeer welwillende wijze afgestaan door den heer Ris- seeuw werd glibberig en menig deel- n*mer gelaakte tegen de vlakte. MeD moet een hartstochtelijk ken ner zjjn van het spel om de mooie zetten te kunnen beoordeelen, maar zoo is 't met allesis men dat niet en heeft men er geeD begrip van, den is er van zelve weinig aan dat door- een-gevlieg en gespring en geschop en gespartel. Zoo heeft ook het korf balspel voor een oningewijde weinig bekoring. Dat de regenvlagen van invloed waren op het bezoek, is te begrijpen. En toch was er nog wat aardig volk, dat inderdaad met belangstel ling de match volgde. De muziekvereeniging „Uit het volk Voor het volk" die het feest zoude opluisteren was vrijwel tot niets-doen gedoemd, daar de aanhoudende regen een letsel was om bij tusschenpoozen, gelijk dat gebruikelijk is, een num mertje ten beste te geven. Het slotnummer, hardloopen voor vootballers, kon niet worden uitge voerd en is niet afbesteld maar uit gesteld. De medaille van jhr de Muralt werd gewonnen door het militair elftal, dat speelde tegen een gecombineerd elftal van velschillende vereenigirgen, daar Tiap Door van Sluis ter elfder ure hunne medewerking hadden ingetrok ken, die van den heer De Thouars door S. S S. II van Schoondijke en die van den heer Van Zuijen door S. S. S. I van Schooiidijké bij loting met S. C. van lJzendijke. Verder behaalde A. V. van Aar denburg er een, terwijl de Aarden- burgrche Korfbal er met gemak een verwierf in de match tegen de Bres- kensche en de muziekvereenigirg ten slotte een btrinneringsmedaille ont ving uit erkentelijkheid voor hare medewerking. frianticlsberichteu. Amsterdam 27 Augustus Eierveiling der V. P. N. Aangevoerd eieren Kipeieren ƒ6 74 middenprijs pet 100 Eend- ƒ6.60ƒ7.05 Gans- -- Oude hanen ƒ0 68ƒ1 28 Jonge hanen ƒ0.19ƒ0.88 Oude kippen ƒ0 55ƒ1 50 Eenden ƒ0.68—ƒ0.— Konijnen ƒ0.ƒ0. lJzendijke, 28 Augustus Jarige tarwe Nieuwe tarwe Wintergerst Zomergerst Haver Paardenboonen Koolzaad f 18.k f 13.50 f 12.50 a f 18. f 14.a f14 50 f 14.— a f 14.25 f 13.50 a f 14.— f-.— a f f-.— a-f Rotterdam 80 Augustus. Nieuwe tarwe f 11.75 a f 12.25 Chevaliergerst f 16. a f 16.50 Wintergerst f 14.25 a f 14.75 Zomergerst f18 75 afU.- Haver f 13.— a f 14. Aardappelen Zeeuwsche blauwe f 2.75 k f 8. dito bonte f 2.70 a f 2 90 Z. Eigenh f 2.25 a f 2.50 Spuische f 2.6^ a f 2.80 Veemarkt Koeien en Ossen 44—57, Kalveren 5060, Schapen 3842, Lammeren 4045, Varkens 4548, lichte idem 39—43, alles per 1/2 K-G- N R C. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voo; m nam. Woensdag 1 Sept. 5.20 5.44 Donderdag 2 6 20 644 Vrijdag 3 7.35 7 59 Woensd. 1 Sept. Zonsondergang 6 48 Vo- - en rijtuigen m-aet'- n du- 7.48 en rijwielen 7.18 's av zijn,verlicht. L Kwartier. Woensdag 1 September nam. 3.16 ure. Met verwijzing naar de gedane openbare kennisgeving LANDSTORM. Keuring Landstorm jaarklasse 1913 en 1914Woensdag 15 September des namiddags 1 uur te Groede in hot Gemeentehuis. INKWARTIERING. Uitbetaling Vrijdag 3 September van 24 uur. V Heden overleed te Heer de tot onze diepe droefheid on ze lieve Moeder Mevrouw in den ouderdom van ruim 72 jaren. H. C C MEEUWENBERO- Knottnerus. R MEEUWENBERG. Breskens, 29 Aug '15. Het Bestuur der Voet- bal-vereeniging „Breskens Vooruit" betuigt bij deze openlijk zij nen welgemeenden dank aan de hoeren Jhr R. de Muralt te 's Gravenhage, D. H. van Zuijen en E. de Thouars te Breskens voor de ge schonken medailles, aan den beer Risseeuw te Groede voor het welwil lend afstaan van zijne weide, aan de verschillende spelers voor hunne deel name en aan de muziekvereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Breskens voor hare gewaardeerde medewerking en het publiek voor zjj- ne tegenwoordigheid, door welker al- geheele samenwerking het Sportfeest op 29 dezer mogelijk is geweest HET BESTUUR VOORNOEMD. Breskens, 31 Aug. 1915. N. V. My. v. Handel in Ijzerwaren en Industrieele Benoodigdheden.

Breskensche Courant | 1915 | | pagina 3