leisjes- 8ii iiittrta, Wed. W. HEIJBOER ZOON, Automobielen Rijtuigen enz. Burgerl. stand. De oorlog. Rechtzaken. A dvertetitiftn. J. WILLE Jan., De Goedkoope Winkel! Manufacturen en Gemaakte Goederen, Buitengewone aanbieding I op Zondag 29 Augustus 1915. Op het terrein bergplaats voor fietsen. weder neergestreken, vermoedelijk donr de ontploffing van nog eene an dere zeemijn. Terstond werd de reddingssloep ge streken en nam de équipage hierin plaats, waarna zij na een tocht van 24 uur het strand van Schiermonni koog bereikten. Op dit eiland werden de schipbreu kelingen, die in deerniswaardigen toestand verkeerden, door de bevol king zeer liefderijk ontvangen, welke hen na een oproep van den burge meester terstond ruimschoots van droge kleeren voorzag. In het strandhotel werden zij door den directeur, deu heer F. A. de De ken, liefderijk opgenomen, die hen terstond op een warmen maaltijd onthaalde, waarna zij zich ter ruste begaven. Vrijdagmiddag ia een militaire auto, op w°g naar Nijmegen, door een tot nu toe onbekend defect, oven voor Heesch tegen een boom gereden, en' totaal verbrijzeld Van de vijf in zittende officieren en de chauffeur is deze laatste ernstig geblesseerd. De chauffeur J. Wasseuberg uit Haarlem is de borstkas en de kin ingedrukt en drie ribbon zijn gebro ken. De man i» naar het ziekenhuis te 's Hertogenboseh vervoerd. Van de vqf officieren heeft de kapitein Dudok van Heel twee beenen gebroken. Hij is onmiddellijk naar Breda ver voerd de andere vier bekwamen al len min of meer kwetsuren en wer den naar het ziekenhuis te 's Bosch getransporteerd. De overblijfselen van den auto zijn op twee militaire vracht wagens vervoerd en gedeponeerd in een auto-reperatie-inrichting te 's Her togenbosch. Donderdagmorgön werd er ge beld ten huize vau den hoer B. J. B. aan den Terwenakker te Rotterdam. De dienstbode, die opendeed, zag twee net gekleede jongelui op de stoep staan, van wie er een haar een brief geeft. Op die mededeeling van de dienst bode, dat mijnheer nog niet bij de hand is, zegt, dit jongmensch, dat de brief niet voor mijnheer, maar voor haar bestemd is, zoodat zij hem ge rust kan openen. Zij doet dit en leest dat zij den volgenden morgen op den Noordsin gel moet komen, op het bureau, met 20, zegge twintig gulden, artikel 184 wetboek v. Strafrecht. De dienstbode loopt met het getyp te briefje naar mevrouw, want zij is zich geen kwaad bewust; me'rouw zegt, dat zjj haar niet heeft aange klaagd en van niets weet, doch mijn heer, die er ook aan te pas komt, zegt als bij ingeving tegen de dienst bode loop spoedig naar beneden en kyk naar mijn fiets. Toen de dienstbode beneden kwam, waren de jongelui verdwenen en ook de flets van mijnheer, die in de gang achter een deur gestaan had. Het was den fietsdieven natuurlijk te doen om de dienstbode uit het portaal weg te hebben, nu ze toegang verkregen hadd°n. Dit is wel de nieuwste truc, die zij bij het stelen van fietsen uitge haald hebben. CADZAND. Geboorten. 16 Juli. Ermilda Leonarda Celeslina Marie, d. van H. M. van de Vijver en M. L. van de Waeter. 17, Marie, d. van I. M. de Bruijne en M. van Melle. 22, Maria Leopoldina, d. van A. Verbuist en M. Smidc (uit Dondermonde). Overlijden. 24 Juli. Maria Leopoldi- na, d. van A Verhulst en M, Smidt. Voor Zaebrugge is een Duitsche voorpostboot door twee Fian.che torpedobooten in den grond geboord. Eeondeel der bemanning is gered. De successen der Duitschers in Rus land zijn bijna duizelingwekkend. fluu opmarsch is onweerstaanbaar. Nu weer is Novo Georgievsk, het laatste steunpunt der Russen in Po len, in hunne handen gevallen. Hei geheele garnizoen van de ves ting Novo Georgitvsk, zes generaals en meer dan 8ó 000 man, zijn gevan gen genomen. Het aantal buitgemaak te kanonnen is tot boven de 700 ge stegen. Toen den 8sten van deze maand uit het Duitsche hoofdbestuur het be richt kwam, dat Novo Georgievsk ge heel was ingesloten, begreep men, dat daarmee 't iot der vesting bezegeld was, want zooveel heeft men in dezen oorlog wel geleeid, dat een vesting, hoe sterk zij ook moge zijn, en hoe dapper het garnizoen zich uok moge verweren, niet tegen het vuur van het moderne geschut bestand is en vroeg of laat vallen moet! Wellicht zal men vragen, waarom de Russen niet evenals te Warschau en Iwangorod, teruggetiokken zijn, voordat de Duitschers er in geslaagd waren, zich van den spoorweg Novo Georgievsk—Warschau meester te maken, waardoor zij het garnizoen den laatsten uitweg afsneden, maar men vergete niet, dat het bezit van de vesting voor de Russen van het meeste belang was, daar zij zonder die vesting nimmer op zulk een mees terlijke wijze aau do omsiDgelings- bewegicg der Duitsch-Oostenr^kscho legers zouden zijn ontkomen. Bovendien beheerscht de vesting den spoorweg van Miawa en de Weich- sol en Bug, zoodat, zoolang de ves ting in handen van de Russen bleef, het transport van munitie en oorlogs- materiaal langs deze wegen onmoge lijk was. Novo Georgievsk was dus alleen om laatstgenoemde reden nog een ernstige belemmering voor de Duitsche opeiaties, toen de vesting reeds geheel omsingeld was. De strijd om het bezit van Novo Georgievsk heeft juist een maand ge duurd, daar den 19en Juli het ves ting-geschut voor de eerste maal aan de operaties deelnam. Den 8en Augustus, drie dagen na de ontruiming van Warschau, komt het bericht, dat de vesting - ook aan de Oostzqde omsingeld is. Den 9en Augustus en de daarop volgende dagen ondernemen de Duit schers verschillende aanvallen tegen de Zuidelijke fortificaties, die echter door de Russische artillerie verijdeld worden. Aan de Noordzijde der vesting heb ben hun aanvallen meer succes en wisten zjj den 18en een vooruitge schoven stelling te bemachtigen. Dsn 14en Augustus hoort men ein delijk, dat het Duitsche zware geschut in den strijd ingegrepen heeft, waar na drie dagen later weder een drietal forten vallen, Den 19en Aug. ten slotte viel.n wederom twee forten, waarbij door de Duitschers 125 kanonnen werden buitgemaakt. Door den val van deze laatste forten was het lot der vesting ongetwijfeld beslist. Invloed op den loop dar operaties hij Biest Litowak kan de val moeilijk meer uitoefenen. Het eenige wat de Duitschers met de verovering der stad bereikt, heb ben, is, dat de hinderpaal voor hun munitie aanvoer langs Weichsel en Bug uit den weg geruimd is. Herinnert men er ten slotte nog aan dat de bevelhebber van het Duit sche omsingelingsleger, ook het com mando heeft gevoerd over de Duit sche troepen voor Antwerpen. Arrondissements-Rechtb Middelburg. Zitting van 24 Aug Veroordeeld wegens diefstalC. d. G 15 j., koewach ter, Biervliet, tot 10 of 1 week tuchtschool, W. P. D, 17 j., schip- perskmcht, J J. D., 16 jveldarbr.:- der, beiden te Biervliet, ieder ƒ10 of ieder 1 week tuchtschool. Hoogwatergetij Breskens. D A G E N. voorm nam. Woensdag 25 Donderdag 26 Vrijdag 27 Aug. n 1.3 1 46 2 6 1 87 2 10 2 40 Woensd. 25 Aug Zonsoiidotgang 7.03 Voer- en rijtuigen moeten dus 8.08 en rijwielen 7.°8 's »v ziin verlicht, L. Kwartier. Woensdag 1 September nam 3 16 ure. Eiiindelsitoerichten. Amsterdam 20 Augustus Eierveiling der V. P. N. Aangevoerd 34516 ei- ren Kipeieren ƒ6 38 midden; rijs per 100 Eend- ƒ6.35—ƒ7— Gans- ƒ-.-ƒ_.- Oude hanen ƒ0 841 30 Jonge hanen ƒ0 19ƒ1.24 Oude kippeD ƒ0 53—1 80 Eenden ƒ0.70-ƒ0.— Konijnen ƒ0 55 ƒ0 68 IJzei.dijke, 21 Augustus, Oude tarwe f12.a f 18.50 Nieuwe tarwe f 12.75 A f 13. Wintergerst f 14.a f14 25 Rotterdam 28 Augustus. Nieuwe tarwe f 12. a f 12.50 Wintergerst f14 50 a f 14.75 Zomergerst f 13 75 a f 14 Haver f 14.— a f 14 75 Aardappelen Zeeuwsche blauwe f 2.75 s f 3.25 dito bonte f 2.75 a f 8 Z. Eigenh. f 2 50 a f 2 80 Spuische f 2 75 a f 3 '■Dl.i.i.-J.., h - Met verwijzing na»r de gedane openbare kennisgeving MAXIMUMPRIJZEN KLEINHANDEL De Bivgemeester maakt bekend dat de door den Minister van Landbouw enz vastgestelde maximumprijzen voor den kleinhandel worden gehand haafd, dus óok witte geraffineerde suiker ƒ0.55 per K G. boter ƒ1.60 zout ƒ0 09 PLAATSELIJKE BELASTINGEN. Nu de Gemeentekas voor zooveler lei doeleinden voorschotten mo«t ver strekken, wordt een ieder nogmaals dringend uitgeroodigd om reeds nu de belastingen te voldoen, nu allen volop werk hebben, en niet te wach ten tot den komenden winter, wan neer het eenigen wederom moeiljjk zal vallen het verschuldigde te vol doen. ESjs ust us Op Zondag 29 Augustus Ihoopt onze geliefde Moeder ANNA SARA DEIJ, Wed Jannis Vebkeij, haren 70sten verjaardag te gedenken. Dat zij nog lang gespaard mo ge blijven, is de wensch van hare dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. ï=l GroedrMosseldijk, 25 Aug. 1916. De ondergeteekende be veelt zich aan voor den verkoop van zure en zoete ap pelen, peren zoowel stoof- ais tafelperen, alsmede eierprui- men. Ook AARDAPPELEN te beko men, alles aan concurreerende prijzen. NIEUWVLIET-BRESKENS. a "Door J. WOUDSTRA van Amster dam wordt een groote oprui ming gehouden van welke tot spotprijzen worden op geruimd. *ijdt met paard en wagon I JDeze reis reuzen koopjes in en verschillende andere artikelen. Adres: Hotel VERDEGHEM, Breskens. Hoogachtend, J. WOUDSTRA. No 221 Prinsengracht 224, Amsterdam. 1—2 uur 2—3 i. 3—41 4Xio51 2 ii ®l/i—6l/j i n B.V. II - S.S.S. II. S.C. I S.S.S. I. T.D. I Militair Elftal. B.V. I A.V.V. I. Breskens Aardenburg (Korfbal.) Hardloopen voor voetballers. De wedstrijden zullen worden opgeluisterd door Muziek. Door medewerking van enkele particulieren zullen de prjjzen uit verscheide ne zilveren medailles bestaan. Dagkaarten 20 oent. Voor Militairen 10 oent. M I D D E L B U R G Moderne inrichting voor het Schilderen en Lakken van Vakkundig personeel. Tot het geven van schriftelijke of mondelinge inlichtigen gaarne bereid, BELEEFD AANBEVELEND.

Breskensche Courant | 1915 | | pagina 3