Kunstmeststollen. Gouden- en Zilveren Werken, een luis met aanhoofigheden Gouden- en Zilveren Werken. In lossing BnrgerL stand. Rechtzaken. Adverfcentiën. Vrijdag 20 Augustus 1915, HANDEL IN: Fremouw, Schoondijke. Opnieuw ontvangen: W. Woittiez, Breskens. getrokken. Herhaaldelijk poogde hy zich weer met z|jn vroeger meisje te verzoenen, doch mej. Vosmeer wei gerde standvastig iedere toenadering. Hij schijnt geweten te hebben, dat hy z\jn vroeger meisje des avonds bij mej. Hoogstraten zou ontmoeten. Mej. Vosmeor was zeer verbaasd, hem daar te ontmoeten. Doch de goede stemming werd er niet door verbroken. "Want niemand kon in de verste verte ook maar vermoeden, dat Jo Smit daar dien avond gekomen was met het doel zijn vroegere go- liefde te vermoorden en daarna de hand aan zichzelf te slaan. Het verwekte dus een heele con sternatie, toen. hij tegen half twaalf plotseling opstond, een revolver uit zijn zak haalde en ia het wiide drie schoten op zijn meisje loste, schoten, welke grlukkig geen van drieën doel troffen. Eon der kogels kwam in de canapé terecht. Maar mej. Vosmeer werd geen haar gekrenkt en ook de overige aanwezigen kwamen met den schrik vrij. Nadat hy de drie eerste schotea gelost had, richtte h« het vuurwapen op zichzelf. Hy plaatste den loop tegen zijn slaap en trok af. Onmiddellijk stortte hy doodeiyk gewond neder. Een der aanwezige dame» was by het eerste schot overhaast wegge vlucht. Zoo haastig was haar vlucht, dat zy met het hoofd hevig tegen de trappen stootte, waardoor een vry ernstige hoofdwonde ontstond. Door het geluid der revolverscho ten kwamen dra surveilleerende poll, tieagenten ter plaatse De geneeskundige dienst werd ont boden, i Doch voor den zelfmoordenaar mocht geen hulp meer haten. De juffrouw met de hoofdwonde werd verbonden, tsrwyi Jo Smit in stervenden staat naar het Wilhelmi- nagasthuis aangekomen, bleek bij reeds overleden. De gasten der verjaarparty werden nog denzelfden avond door de politie gehoord. Uit Peize (Dr.) meldt de Ass. Crt., dat Woensdagmorgen op 20 mi nuten afstand van Groningen, de blik sem sloeg in de woning van W. Pe- ra aan den Peizerweg. De vrouw stond in de geopende zijdeur, een venter stond voor haar dus buiten zijne waren aanbiedende haar echtgenoot zat in een zijkamertje met twee kinderen en een oude moe der om de tafel. Plotseling was alles vuur en damp om hen heen. De vrouw zeeg be wusteloos neer. Haar echtgenoot zag haar nog vallen, maar viel toen ook van den stoel, terwyi een groote ruit van het raam, waarvoor hy zat, stuk sloeg. De oude vrouw en kinderen bleven ongedeerd. Weldra kwamen ook de ouders weer by, dooh de man voelde zich nog zwaar in het hoofd, terwyi het de vrouw nog in de ooren suisde. De venter, die was staan gebleven, klaagde over pyn in de keel en ver volgde eerst den tocht met zyn kar doch voeide zich alras zoo onwel, dat hy weer stadwaarts moest trekken. De Winterswyksche grenswacht heeft een goede vangst gedaan. Een 7tal Duitsche spoorweg-arbeiders, werkzaam aan de verharding van de lijn van Winterawyk naar de Duit sche grens, wilden op den leegen ba salt wagon 2600 pond meel vervoeren, Reeds hadden ze 1600 pond opge laden, toen de wacht hen in het oog kreeg. Deze arresteerde vier van de zeven smokkelaars met drie fietsen, terwyi de overige drie aan den haal gingen. De lading werd in beslag genomen en eenigen tyd later werd ook nog de overige 1000 pond gevonden, ver borgen in een boschje. De machinist wilde den trein eerst pog ia beweglDg zetten, doch toen de wacht met het geweer dreigde, stopte hij dadelijk. Iemand in Duitschland trachtte door een tusschenpersoon by een boer te Wanssum (L.) een paard te laten koopen. De boer wilde zich echter niet aan medeplichtigheid by het uitvoeren van het paard schuldig maken en wei gerde het te leveren. Toen wilde de kooper het paard betalen en het dan deB nachts weg halen, de boer behoefde er immers niets van te weten 1 Deze was echter te eeriyk en wil de ook dat niet. Nadat vruchteloos gepoogd was een paar familieleden van den boer te bewegen de hand te leenen in het zaakje, besloot de kooper een bekend smokkelaar in den arm te nemen. Deze ontving de koopsom, zynde 2400 mark, en zou de zaak wel op- Knappen... doch' verdween met het geld en liet niets van zich hooren, weshalve de man is aangeklaagd we gens opllobtiag, welke zaak door de rechtbank te Roermond wordt behan deld. Wel een eigenaardige combinatie van overtredingenpoging tot dief stal, poging tot smokkelen en oplich- tery, het oen uit bet andere voort vloeiende I Een Btalhouderskueoht te Bar- neveld, geraakte bij het op een wa gen laden van een yzoren revervoir, ter zwaarte van 2000 K.G., onder dit gevaarte, Hoewe) zyn redders het ergste vreesden, scheen de man zich, won der boven wonder, niet noemenswaard bezeerd te hebben. In een café te Bchjjf, onder Ruopnen, had Zaterdag een treurig ongeluk plaats. Een milicien was bezig zijn geweer schoon te maken, er niet aan den kende, dat het geladen was Plotseling ging een schot af en werd een soldaat, die in een aangren zende kamer met het hoofd op een tafel lag te slapen, getroffen, en on middellijk gedood. Twee dames uit Londen, eene Oostenrljksche en eene Duitsche, dis uit vrees voor molestatie Engeland verlaten en zich te Winterswyk ge vestigd hadden, zijn dezer dagen, toen zy door nieuwsgierigheid gedreven naar de Duitsche grens fietsten by het overschreden dier grens door de Duitsche wacht gearresteerd Meende men dit eerst te moeten toeschryven aan het ongeoorloofd over- schryden dier grens, thans meent men te mogen aannemen, dat ze van spi- onnage verdacht worden, waarschijo- ïyk doordien ze ofschoon ze de Duit sche taal machtig tusachen de Duit- schers zich van het Engelsch bedien den. Daar ze reeds meermalen getracht hadden de grens te oversohryden, werd de argwaan grooter en zyn ze naar Munster overgebracht in afwach ting van haar vonnis By een landbouwer te Venraay werden in den nacht van 26 op 27 Juli twee veulens uit de weide ge stolen. De dieven poogden herhaalde lijk met behulp van nog een paar anderen -deze paarden uit te voeren, doch de grens werd te scherp bewaakt, Eindeiyk werden de veulens in een bosch in de nabyheid teruggevonden. In verband hiermede werden een vjjftal personen gearresteerd, terwyi men ook den eigenaar der veulens verdaoht niet vreemd aan het geval te zyn, hetgeen niet te verwonderen is, daar den laatsten tyd zooveel paarden gestolen worden en de eige naars er toch geen sohade bij 'lyden. Een der verdachten echter viel ein delijk door de mand en bekende met twee anderen, een arbeider uit Ven raay; en een uit Overloon werkeiyk den diefstal gepleegd te bebben, ter wijl de beide aDderen slechts hulp hadden verleend by de poging tot uit voer, doch van den diefstal onkundig waren. IJZENDIJKE. Geboorten 6 Juli' Jan Johannes, z. van C. Cor|jn en E' Overmeire. 12, Levina Suzanna, d- van J. van Hanagem en J. de Gar" doyn. 12, Johan, z. van C. Cruysber- gen en A. de Pré. 18, Marie Louise, d. van C. de Greve en L. van Pame- len. 26, Cornelia Suzanna, d. van J. Willemsen en E. Vermeulen. 26, Marie Johanna, d. van J. Reynbóudt en C. Vonhout. 27, Johanna, d. van J. Rip en J. Reijmerink. Overiyden. 26 Juli Angelus Roe- giers, 69 jechtg. van Hortensia Veeaaort. 81, Franciep. Hameiynck, 72 j., echtg. van Catharina Marseille. BWi myaiwpiiiiiiiijiiiiri i sr ri»i»WMjLiii i j.wwjinül Arrondissements-Rochtb. Middelburg. Zitting van 17 Aug. Veroordeeld wegens mishandelingB. d. S., 22 j., land- boiiwerskneeht te Aardenburg tot ƒ6 of 6 d. hecht. landloopery E. D., 88 j.,opperman, zonder vaste woonplaats, (afkomstig uit Oostburg), gedetineerd, tot 2 d. hecht, on 1 jaar rijks-werkinrichting. Maredeigfeerichtiftia. Amsterdam 18 Augustus. Eierveiling der V. P. N. Aangevoerd 32871 eieren. Kipeieren ƒ6 76 mlddenpr|js per 100 Eend- ƒ6.70ƒ7. Gaas- Oude haneD ƒ122 ƒ0 Jonge hanen ƒ0 81ƒ1.10 Oucte kippon ƒ0.68ƒ1 28 Konijnen ƒ0.70-ƒ0 - Rotterdam 16 Augustus. Nieuwe tarwe f 12. flS.60 Wintergerst f 14-.50 a f 1476 Zomergerst f 14.26 a f14 50 Veemarkt Koeien en Ossen 4460, Kalveren 6055, Schapen 8842, Lammeren 4046, Varkens 4448, lichte idem. 88—42, alles per i/j K.G. N. R. C. Aardappelen Z. Eigenh. f 2.60 a f 2.75 Spuische f 2.50 a f 2.75 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm nam. Woensdag 18Aug. 5 50 6.14 Donderdag 9 7.- 7 24 Vrijdag 20 8.15 8 89 Woensd, 18 Aug. Zonsondergang 7 28 Voer- en rijtuigen moeten dua 8.28 en rij wielen 7,53 's av. zijn verlicht. Eerste Kwartier Woensdag 18 Aug. vm. 2 87. Met vei'wijsting naar de gedane openbare kennisgeving BROODKAARTEN. OndaDks het strenge verbod is het toch nog voorgekomen dat 'n bakker eenige broodkaarten zijner klanten onder z'n berusting had. Wordt dit verbod nog in den ver volge overtreden, dan wordt den bak ker het rageeringsmeel onthouden cd wordt de broodkaart van hen die in overtreding zyn ingetrokken. VEREENIGING VAN NEDEK- LANDSCHE ARBEIDSBEURZEN. Werkgevers dis arbeiders behoeven en werknemers die door tusschenkomst der arbeidsbeurzen arbeid zoeken, kurinen zich daartoe op werkdagen tusachen 9 121/a en 2 6 vervoegen t»r secretarie. GEMEENTE REKENING 1914 De Rekening ligt 14 dagen ter vi sie en is tegen betaling in afschrift verkrijgbaar. is weer eiken Woensdagochtend in OOSTBURG te OOHSULTEE- REN. Wat men zaait, zal men oogsten, Want al is de leugen nog zoo snel, De waarheid achterhaald haar wol. J. ZEEVEN—Kooi. De Notaris W. Q. de Smidt te 8choond|jke zal op des avonds 6 uur, tar herberge be woond door J. Buijzb te Groede, krachtens rsohtsriyk bevel, in het openbaar verkoopen voor de Wed. J. NOTEBAERT c.s. te Groode aan den Bavodijk, met het recht van erfpacht tot 81 De cember 1988 op den grond, kad. bekend sectie A no. 1084, groot 4 Aren 19 Centiaren. Betaling kooppenningen 1 October 1916. Aanvaarding by de betaling der kooppenningen. Belastingen vanaf 1 Januari 1916 voor den kooper. Inlichtingen verstrekt voornoemde Notaris. RUIME VOORRAAD Barometers, Klokken, enz. Speciaal voorzien van Minzaam aanbevelend, FREMOUW, Schoondijke. EJEN 8CHEEPJE Aan het aohip genomen tegen fa brieksprijzen. Ten einde zijne clientèle zooveel mogeljjk en tijdig van meststoffen te kunnen voorzien levering1 na- en voorjaar verzoekt de onder- geteekende ten spoeclig-ste vóór 1 September opgave der benoodigde hoeveelheden. BRESKENS, Aug. 1915. M, VROOPf,

Breskensche Courant | 1915 | | pagina 3