rn, Kunstmeststoffen. Oude Heien en Afval van Keien Kon. Nationaal Steuncomité 1914. Kolenveieeniging „Ons Belang" Vetkooping te Bieivliei. OUDE KEIEN, Adverteütion. le. 10810 stuks 2e. 7,5 H3 Afval van Keien, Zaterdag 7 Augustus 1915, logsveld huiswaarts naar zijne woon plaats Oeding dicht bij'de Nederland- sche grens. Hy zag er zoo veranderd uit, dat zyn vrouw hem niet meer herkende. Het leven was hem niet veel meer waard. Zijn ééne arm was afgezet. Toen hij zyn soldatenjas uitdeed, bleek hij ook zijn beide beenen te missen. Zjjne vrouw schrok zoo hevig dat ze flauw neerviel. Toen een ontboden geneesheer haar weer bijgebracht had, bleek haar man door de emotie gestorven te zijn. Een. 13 jarig meisje, teStoutjes- dijk, gemeente Mijnsheerenland, liep in een tuin bij het spelen tegen een kar, waardoor en wondje aan het been ontstond, dat tot bloedvergifti ging aanleiding gaf. Spoedig ingeroepen geneeskundige hulp mocht niet meer baten, het meisje is aan de gevolgen overleden. Zaterdag heeft in de Eerste Nassaustraat te Amsterdam een op zienbarende moord plaats gehad. Op de derde verdieping van perceel 12 woont de ongeveer 50-jarige we duwe Weinreich, geboren Mosheuvel. l)eze vrouw heeft men Zaterdag middag om vier uur dood gevonden op het achterzolderkamertje, dat zj] aan een commensaal had verhuurd. De feiten moeten zich als volgt hebben toegedragen een commensaal, een gepensionneerd millitair van on geveer denzelfden leeftijd als de vrouw, huurde veeitien dagen geleden het achterste zolderkamertje. Het was een kalm persoon, die een zeer geregelde leefwijze volgde. 's Morgens, om elf uur schelde de boterboer, waarop hij naar beneden ging en een potje boter aanpakte. Bij het naar boven gaan liep hij bij vergissing bij mej. Kemper binnen, die op de tweede verdieping woont. Toen hij zijn vergissing bemerkte, verontschuldigde hij zich en ging naar zijn eigen vertrek Een uur later kwam hij wederom bij mej. Kemper, ditmaal om te vla gen hem behulpzaam te zijn bij het vastmaken van zijn boord. De juffrouw bemerkte, naar zij me dedeelde, dat zijn handen krabben vertoonden. Hij vertrok om één uur, en dien middag heeft men hem niet weerge zien. Om- half vijf kwam een andere commensaal op de vertrekken van mej Weinreich. Hij heeft daar een kamer, maar daar hij in millitairen dienst is, slaapt hij niet steeds thuis. Hij was zeer verwonderd, de hos pita nergens te vinden. Toen hij naar het zolderkamertje ging, vond hij het hangslot gesloten, terwijl de sleutel nergens te vinden was. De militair had eehter zelf een sleu teltje, dat paste en maakte de deur open. Hij vond de weduwe Weinreich op den groud liggen, met het hoofd on der een stoel. Haar gelaat en handen waren blauwachtig getint, zoo ook de hals. De handen waren krampachtig ge sloten. Buren, die op het gerucht afkwa men, waarschuwden de politie, die vaststelde, dat de weduwe door wor ging van het leven was beroofd. Een tweetal politiehonden werd ge haald dezen werd lucht gegeven aan eenige kleederen van den commensaal. Da rechercheurs vertrokken met de honden met de honden in de richting der Nassaukkde. Het onderzoek werd geleid door den commissaris in de eerste sectie, de heer Köster Henke. Verschillende personen werden ge hoord. Het bleef den geheelen avond zeer druk in de Nassaustraat en omstre ken. Honderden personen bleven voor de woning staan, zoodat de politie een gedeelte moest afzetten, Even buiten Meerkerk in de buurtschap Lakerveld staat aan den rijksweg het huisje van H. van Be- soyenwaarin clandestien bier en sterke drank verkocht worden. De baas genoot een zeer slechte re putatie, twistziek van aard moest na dronkenschap vooral zjjn gezin het ontgelden. Zyn losbandig leven was indertyd de aanleiding, dat hjj ontslag als on derwijzer te Sleeswijk moest vragen. Daarna is hjj sergeant geweest en sedert zijn huwelijk, nu ruim 20 jaar geleden, is hier gevestigd. Zondag zat de 22 jarige T. de J., die schuin tegenover hem woont, in gezelschap van de gebroebers Van Vliet en een anderen van Besoyen aan den weg langs de straat, toen H. van Besoyen met een bijl gewapend op hen toeliep. De J. stond op en ging hem tege moet. Deze kreeg een slag over den arm, waarop hy Van Besoyen aangreep. Samen geraakten zy in de sloot, waaruit later Van Besoyen- overdekt met wonden, dood werd opgehaald. De dader is ongehuwd en staat als een gevaarlijke dronkaard bekend. Hy is de jongste zoon uit een ge zin, dat als fatsoenlijk bekend staat en waarvan de vader niet werken kan. De J. was volkomen nuchter en gaf zich gewillig in arrest. Men meldt uit 's Gravenhage d d. 31 Juli Door een defect aan de gasleiding werden in den afgeloopen nacht een tweetal werklieden, vader en zoon, wonende aan de Hoefkade, in hun woning door gas bedwelmd. De 41 jarige zoon is hedenavond aan de gevolgen van het ongeval oyerleden. De 71 jarige vader, wiens toestand eveneens ernstig is, is naar het zie kenhuis overgebracht. Damppobleem No. 6S. De op 26 geplaatste schfjf moet in plaats van een zwarte, een witte zijn. Red. SPORT. Uitslag Duivenwedvlucht Zwolle. 1 Augustus. Los zes uur met Zuidwesten wind. Breskens» Oude duivenle pr. J. van de Velde, 2e en 8e Joz. Schij- ve, 4e P. Jacobs, 6e 6e en 8e W. van den Broecke, 7e A. Vermeulen, 9e Joz. Pleyte, 10e J. van Wefjnsbergen, lie J. van de Sande. Overduif A. van Gijs Jonge duivenle en 2e prijs Joz. Schyve, 8e H. Brakman, 4e A. Ver meulen, 6e J. van de Sande, 6e en 7e Joz. Pleyte. Eerste overduif P. de Munck. De eojste arriveerde 9.18.80, de laatste 9 46 9, Oostburg. le, 4e, 7e, 9e prijs J. Lucieer, 2e, 8e en 6e J. Aere, 6e en 10e M. Mabesoone, 8e E. Dhaenen. Eerste overduif J. Duste, tweede J. Aers. De eerste duif arriveerde 9 84.8, de laatste 10.0.12. Cadzand. le prijs P. Vasseur, 2e, 8e en 6e W. Brevet, 4e en 6e A. Ceulemans, 7e P. A. Contant, 8e A. de Neef, 9e D. Faa\ 10e B. P. de Ridder. Overduif de Ridder. De eerste arriveerde 9.19.01, de laatste 9 84 08 Groede. le, 8e, 4e, 6e en 6e prijs M. Elfrink, 2e en 7e J. Risseeuw, 8e en 9a L. da Meester. le en 2e overduif van M. Elfrink, 8e L. de Meester. Zuidzande. Jonge duiven, le en 6e prys A. C. le Grand, 2e, 8e, 4e en 6e A. I. Risseeuw, 7e P. Willems, 8e D. Luteijn, 9e A. A. de Vlieger, 10e A. J. Albregtse. Overduif A. I, Risseeuw, Oude duivenle en 8e prijs Jac. Kool8, 2e A. I. Risseeuw. Overduif P. Willems. Hoogwatergetij Breuken*. DAGE N. vöorm. nam. Woensdag 4 Aug. 7 7.24 Donderdag 6 814 8 88 Vrydag 6 9.80 9 54 Woensd. 4 Aug Zonsondergang 7 44 Voer- en rijtuigen moeten dus 8.44 en rijwielen 8.14 's av zijn verlicht. Nieuwe Maan Dinsdag 10 Ang. nm. 11.12. ggandeisbericliten. Amsterdam 80 Juli Eierveiling der V. P. N. Aangevoerd 86606 eieren. Kipeieren ƒ6.06 middenprjjs per 100 Eend- ƒ6.85—ƒ6.75 Gans- ƒ-._ƒ_._ Oude hanen ƒ1.10ƒ1 50 Jonge hanen ƒ0.14ƒ1.48 Oude kippen ƒ0 90ƒ1 50 Eendon ƒ0ƒ0. IJzendijke, 81 Juli. Nieuwe tarwe flS.k f 18.26 Wintergerst fa f Zomergeret f 18 75 af 14.10 Haver - fa f Koolzaad f80 a f 81. Rotterdam 2 Augustus. Koeien en Ossen 4255, Kalveren 6262, Schapen 8188, Lammeren 8948, Varkens 44<6, lichte idem. 88—42, alles per i/s K.G. N. R. C. Mot verwijzing naar de gedane openbare kennisgeving LANDSTORM. Ingevolge de wet van 11 Juni 1915 worden alsnog ingedeeld bij den Land storm die in 1911, 1913 en in 1918 vóór 24 Mei '18 wegens volbrachten dienst zijn ontslagen, t w. 1911: J. de Koene, A. I. de Koo- ker en Jac. van den Heuvel. 1912W. Morel en J I Reinhout, KEURING LANDSTORM. De voor den Landstorm tjaarklasse 1916) ingeschrevenen kunnen een ge neeskundig onderzoek ondergaan op Woensdag 4 Augustus des namiddags 2.30 te IJzendijke in de schooi. VISSCHERIJ. Bij de wet van 9 Juli 1915 is ver boden om gedurende den tijd van oor logsgevaar in visscherstuigen goede ren te laden of te vervoeren, waar van de uitvoer verboden is. In bijzondere gevallen kan de Ter ritoriale Bevelhebber op aanvrage ont heffing verleenen. INKWARTIERING. Uitbetaling Woensdag 4 Augustus des namiddags van 24 uur. V Hoden behaagde het den Heeb van leven en dood, na een smartelijk lijden tot Zich te ne men ons veel geliefd zoontje en broertje ABRAHAM, in den nog jeugdigen leeftyd van ruim 2 jaren. Dat wij het waartoe? na de zen zullen verstaan, zi) onze troost en kracht. C. GEELHOED—Welzoet en Kinderen. Schoondijko, 27 Juli 1916. Algemeene kennisgeving. BRESKENS. Laatste betaaldag a.s. Zater dag 7 Augustus van 6 tot 9 uur bij den Penningmeester V. J. VAN VOOREN. Het Bestuur. TE KOOP. Bij inschrijving uit de hand te koopi liggende aan 12 hoopen langs den Provincialen weg Wederzijds Sluis liggende aan 8 hoopen langs boven- genoemden Provincialen weg. Inschrijvingsbiljetten met opgave van prijs per hoop of voor de geheele massa franco in te leveren vóór of op 7 Augustus a.s. bij den Ingenieur van den Provincialen Water staat te Terneusen. Inlichtingen verstrekt dn Iügenieur voornoemd en de Opzichter A. SA- LOMÉ te Breskens. De Notaris Zijlstra te IJzendij ke is voornemens des namiddags 2 uur, te Biervliet, Beukelspolder, aan de Groenestraat-, publiek te verkoopen voor den heer Cl. THOMAES 8 maal 0.44.56 h.a. Te vergaderen aan de party. r i Ten einde hun clientèle zooveel mogelijk en tijdig van meststoffen i te kunnen voorzien levering na- en voorjaar verzoekt de Firma j WEIJKMAN Ac SCHIPPERS ten spoe- r digste opgave der benoodigde hoeveelheden. BRESKENS, Aug. 1915. j t) Afd. Breskeng. Het DAGELIJKSCH BESTUUR houdt a.s.Vrijdag 6 Augustus des avonds 8 ,uur, en voorts om de 14 dagen des Vrijdagsavonds ZITTING in 3. het Gemeentehuis voor hen, die meenen, in verband met den oorlog, steun t. noodig te hebben.

Breskensche Courant | 1915 | | pagina 3