Beste Nieuwe eene landbouweis-hofstede, een Renteniets-woonhuis Meisjes- ee KiifleriirieD, De Goedkoope Winkel! <[=]>- De oorlog. <[=]>- Oorlog ter zee. Advertentie», Verwacht heden: Notaris Beuningh, Groede. Aardenburgs fanfaren. S. M. POLAK, Donderdag 1 Juli 1915, Donderdag 8 Juli 1915, ssn Arboiders-woonhuis Manufacturen en Gemaakte Goederen, Buitengewone aanbieding! Te Goch viel een Nederlandsche metselaar, werkzaam aan de Niederr- heinische Oelwerke, met een bak kalk van een hoogen steiger. De verongelukte, die uit Arnhem afkomstig is, overleed kort daarop aan de bekomen kwetsuren. Dinsdagavond kreeg de 21 jarige J. S. uit IJselstein ongenoegen met zijn meisje en haar moeder te Jutphaas S. trok daarbij zijn revolver en vuur de op de beide vrouwen, waardoor het meisje aan een arm niet ernstig verwond werd. De moeder kreeg echter een kogel even onder het hart en werd daardoor zeer ernstig verwond. S. richtte vervoleens het wapen op ziohzelf en schoot zich in het hoofd. Ernstig gewond werd hij naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd, waar hij denzelfden nacht om half drie reeds overleed. Te Havre heeft Maandagnamid dag in de opslagplaatsen een hevige brand gewoed. Twee gebouwen met 12700 balen katoen zyn een prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt meer dan een millioen francs. Het Fransche hoofdkwartier meldt In de streek te Noorden van Atrecht zijn in den loop van den 23sten dezer slechts eenige infanteriegevechten ge leverd. De nacht is betrekkelijk kalm geweest, met uitzondering van ten Noorden van Souchez, waar het ka nonvuur niet opgehouden heeft. De Duitsehers hebben Atrecht ge bombardeerd. De ambulanche van het H. Sakrament is in het bijzonder getroffen. Nonnen en verplegers zyn gedood. Het kanonvuur is voortdurend gaan de geweest in den sector van Angre3 en Ecurie. Voor Dompierre, ten Westen van Péronne, is een Duitsche mijn gespron gen, waarop een hevig bombardement van de Fransche loopgraven volgde. Een poging van de Duitsehers om aan te vallen, die met een zwakke afdeeliug bij Berry au Bac werd on dernomen, is met gemak gestuit. By hoogte 108 hebben de Fran schen een mijn laten springen, die een trech ter vormde van 35 M. middellijn. Daardoor zyn de Duitsche schansen zwaar beschadigd. In Champagne is aan het front Perthes—Beauséjour voortzetting van de inijngevechten een hevige kanon- nade. Op de Maashoogten hebben de Duitsehers aan de schans van Calon- ne in den ochtend van den 23sten een hevigen tegenaanval gedaan, die hen in staat stelde hun oude tweede linie te bezetten. In den loop van den namiddag is een nieuwe Duitscbe aanval onderno men, die dadelijk gestuit werd. De Franschen zijn daarop op hun beurt tot het offensief overgegaan en hebben opnieuw voet gekregen in de tweede linie van den vijand De Franschen handhaven zich daar. Aan den zoom van het Bois le Prêtre hebben de Duitsehers met bui tengewone hevigheid de Fransche stellingen van Quart en Reserve ge bombardeerd. In Lotharingen hebben de Fran schen zich van twee Duitsche veld werken by Leintrey meester gemaakt. Zij hebben gevangenen gemaakt, on der wie drie officieren. De vyand deed een tegenaanval. Na een zeer hevi gen stryd is hij teruggeslagen. In de Vogezen onweer en dikke mist. Het aantal Duitsehers dat sedert den 14den in de streek van de Fecht gevangen is genomen, bedraagt 25 officieren, 63 onderofficieren en 638 man. Lemberg is door de Oostenrijkers hernomen. Dinsdag heeft de bevelvoerende ge neraal met eenige officieren van zijn staf en te midden van de marchee- renden kolonnes zyn intocht gedaan in de heroverde stad. De binnenst ad is by na geheel ver nield zy was ryk met vlaggen ge tooid. In do straten, voor de ramen en op de balkons stond een menigte van duizenden en nog eens duizenden te wachten, die, toen de bevelhebber van het leger verscheen, in een ont roerend gejuch losbarstten. Uit duizenden kelen weerklonken onafgebroken de kreten „Leve onze beminde Keizer I" „Leve Oosteryk- Hongarije en hun zegevierende legers!" „Leve onze bevryders 1". Voor een der openbare gebouwen werd generaal Boehem Ermolli plech tig welkom geheeten. Professor Bhlam Tacz hield, als vertegenwoordiger van het stedelyk bestuur, een hartstochtelyk toespraak, waarin hij uitdrukking gaf aan de blijdschap van de inwoners over de bevrijding van Lemberg, aan de oude en beproefde trouw voor den vorst, en aan de groote bewondering voor de heldendaden der zegevierende le gers van de centrale mogendheden. De bevelhebber gaf er hierop zyn vreugde over te kennen, dat het aan het leger, waarover hij het bevel voerde, gegeven was geweest, de hoofdstad van Gallciö voor den wel beminden Keizer en Koning te her overen. Hij besloot zyn rede met het uit brengen van een „Hoch" op den Kei zer van Oostenrijk. De woorden van den overwinnenden veldheer verwekten een storm van geestdrift, en db onafzienbare menig te zong met daverend geluid eu on- gedekten hoofde het keizerlied. Een Lloyd's telegram uit Fraser burgh meldt, dat het Engelsche stoom schip Carisbrook, van Montreal op weg naar Leith, met een lading tar we, ooor een Duitsche duikboot op de hoogte van Kinrard Head, tot zinken is gebracht. De bemanning is te Fraserburg ge arriveerd. Bij zijn aankomst te Newcastle deelde de kapitein van het Noorsche stoomschip „Venus" mede, dat hy door een Duitsche onderzeeboot ge praaid was en gedwongen werd een groot deel van zijn lading, uit levens middelen bestaande, overboord te werpen. Het schip werd daarna toegestaan de reis te vervolgen. Het stoomschip „Belgrave" is ter hoogte van de kust van Pembrokes hire getorpedeerd en met de kiel bo ven Broadhaven binnengesleept. De bemanning wordt vermist. Woensdagmiddag werd de stoom boot „Tunisians" bij Kaap Taketleld in den giond geboord, het vaartuig was getorpe 'eerd door een Duitschen onderzeeër. De bemanning bestaande uit 33 koppeD, werd te Lowestoff aan wal gezet. De Tusiuiana hoort te Londen thuis en was op weg van Montreal Daar Hull met een lading tarwe aan boord. De stoomtrawler „Nerd P. C. 194" van Geestemunde werd door oen En- gelschen onderzeeër getorpedeerd acht mijlen ten Noorden van Hanstholm. De bemanning werd door andere Duitsche visschersbooten overgenomen behalve de kapitein, die als marine officier door de Engelschen werd ge vangengenomen. Zooals „Skagens Avis meld, is de bemanning Woensdagmorgen om half acht in de haven van Skagen binnen gebracht. Handelsberichten. Oostburg, 23 Juni Nieuwe tarwe f 16- k f17.— Haver f 15 - a f15 25 Paardeboonen f 13.25 a f13 50 Aangevoerd: Prijs per 100 68650 kip-eieren ƒ6 55 a ƒ6 72Q2 3679 eende ƒ6.55 a ƒ6 60 12 ganze ƒ9.— a 83 kalkoen„ ƒ7.60 a 43 parelhoen,, ƒ2.60 379 kg Boter ƒ1.16 a ƒ1 25 Hoogwatergetij Breskeos. DAGEN. voorin nam. Zaterdag 26 Juni. 11 49 12.'3 Zondag 27 12.29 12 53 Maandag 28 1 26 1 60 Dinsdag 29 2.15 2 39 Zondag 27 Juni. Zonsondergang 8 22 Voer- en rijtuigen moeten dus 9.22 en rijwielen 8.62 's av. zijn verlicht.. Volle Maan Zondag 27 Juni vm. 4.47 u. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 27 Juni. Breskens v. 91/, u ds Meeuwenberg. n. 2 u ds Meeuwenberg. Oostburg n. 2 u ds v. d. Vlugt. N.-Sluis n. 2 u ds van Petegem. voor militairen en andere belangstellenden. Herv. Ev. Lokaal. Oostburg geen dienst. Schoondjjke v. en n de heer Slager. Met verwijzing naar de gedane openbare kennisgeving REGEERINGSBROOD. De groene broodkaarten, geldig tot en met 26 dezer, moeten op Zater dag worden ingewisseld nadat daarop het op Zaterdag ge leverde brood is aangetee- kend. De Minister van Landbouw wijst er nogmaals met Dadruk op, dat de broodkaarten niet by de bakkers mo gen worden gelaten. Ondergeteekenden betui gen openlyk hunnen har- telijken dank aan de heeren Doc toren van Noppen te Groede en Sta- verman te Vlissingen voor de uitste kende behandeling aan hun zoontje bewezen. J. VERDUIJNKeijmel Breskens, 24 Juni 1915. a 70 cent per K.G. P. T. WBRDORP-v. d. Linde, Breskens. By acte verleden voor ondergeteekende den 18 Mei 1915, is voor den tijd van 15 jaaritot 1 Januari 1929) verlengd de duur van de Coöperatieve Vereeniging tot ex ploitatie van de Weegbrug „de Nij verheid" te Breskens. De acte is in haar geheel opgeno men in het byvoegsel tot de Neder- sche Staatscourant vair Zaterdag 12 Juni 1915, nr. 185. Geschiedende hiervan aankondiging, ingevolge de wet. ,op Zondag 27 Juni a.s., half uur te S C H O 0 N D IJ K E, met medewerking van prachtvolle afwerking. Aanbevelend, Sarasijnstraat. 5, Vlissingen. De Notaris Beuningh !e Groede zal ten verzoeke van de Familie COR- NELIS, op in „De Witte Leeuw" bewoond door A Bosschaart en op in „De Drie Koningen" bewoond door J. Luteijn te Groede, telkens des namiddags te 4 ure, in het openbaar veilen en verkoopen lo. 1 op en met 13 1530 hectaren of 29 gem. -220 r. ERF, TUIN, BOUW- EN WEILAND enz. aan.den Torenweg, Groede, Kad. Sectie D nrs 40, 42, 46, 67 k 70, 386. 456 en 457, in huur tot Mei/Oct 1916, by den heer J CORNELISBecu en zulks in 5 perceelen en samen voegingen 2o. te Groede, aan den Schoondijk- schen wegSectie B. nr. 1007, groot 2,25 a 3o aop het dorp Groede, aan de Molenstraat. Sectie C nr 1325, groot 4.60 aren, waar van de grond is belast met cyns of rente behoeve iz. Tromp. Alles breeder omschre ven bij uitgezette plakbil- jettsn met kaart, waarvan exemplaren zijn te verkrijgen ten kantore van genoemden Notaris, die tevens nadere inlichtingen verstrekt. Door J. WOUDSTRA van Amster dam wordt een groote oprui ming gehoudeD van welke tot spotprijzen worden op- geiuimd. Rijdt mot paard on wagen 11 Deze reis reuzen koopjes in en verschillende andere artikelen. Adres: Hotel VERDEGHEM, Breskens. Hoogachtend, J WOUDSTRA. No 224 Prinsengracht 224, Amsterdam,

Breskensche Courant | 1915 | | pagina 3