verkoopingT 9 POEUES en 1 ierkooping id Hoofdplaat. Woonhuis SchoQnwsrk, De oorlog ter zee. 408* Staatsloteril. Predikbeurten. Handelsberichten. Adverteutien. Dinsdag 11 Mei 1915, Mevr. DEX BOER, Woensdag 28 April 1915, Maandag 3 Mei 1915, Maandag 10 Mei 1915, Een goed onderhouden In voorraad niéville uit, omsingeld te worden. Kunnen de Franschen de behaalde voordeel benutten en de Duitsche communicaties met Metz bedreigen, dan zal er, volgens den correspondent, voor de Duitschers niets anders over blijven dan St. Mihiel te ontruimen. De Olanda, een Nederlandschstoom schip dat Zondagochtend van Rotter dam naar zee vertrok, is in de Noord zee op een mijn gestooten. Onder ruim 2 veroorzaakte dit een geweldige ontploffing, waardoor ech ter niemand gekwetst werd. Het ruim liep spoedig vol water, dat zijn weg vond naar de machine kamer, maar het schip zonk zoo lang zaam, dat men zich niet behoefde te haasten om het te verlaten. Twee booten werden uitgezet, le vensmiddelen en zeilon werden mee genomen. Ongeveer twee uren later zag de kapitein in. de vorte een groot stoom schip en onmiddellijk schoot hij eeni- ge vuurpijlen af maar op deze seinen werd geen acht geslagen. Daarop heeft hij in een van de kleine booten het zeil geheschen, de Nederlaudsche vlag laten wapperen, maar het stoomschip heeft niets ge daan, boewei hij zoo snel als moge- was naar het schip zeilde, Het stoomschip was spoedig uit het gezicht verdwenen. Na 7 uren is de Olandia gezonken en de twee booten hebben de zeilen geheschen en rondgekruist, tot zij 's midhags om 4 uur door de Onward werden opgepikt. Het weer was kalm en de beman ning had weinig af niet geleden. De gezagvoerder is vol lot voor de bemanning van de Onward, moar be treurde het de vlag van het verdwe nen stoomschip niet te hebben onder scheiden. Van de 12 op 11 dezer naar Cux- haven opgebrachte IJmuider stoom trawlers, zijn er 2 teruggekeerd. Z(j werden aangehouden door een groep van twee ongemerkte Duitsche torpedobooten, die bevel gaven, ach ter blkaar op te stoomen naar Cux- haven. Een zegsman, die een der minst snelvarende trawlers onder zijn bevel had, moest achteraan stoomen en de twee zeer snel varende torpedobooten bleven als de haan en de kloek rond de opstoomende trawlers heendraaien, opdat er geen mocht ontsnappen. Op enkele der trawlers stapten ter bewaking een onderofficier en twee matrozen, zwaar gewapend, aan boord. Een der officieren vertelde, dat de trawlers opgebracht werden, omdat 'éren Engelsche trawler onder Neder- landsche vlag en merken gesnapt werd, toen hij aan het mijnen strooien was onder de Duitsche kust. Dit ver haal heeft bij de IJmuider schippers weinig geloof gevonden. Van het oogenblik der aanhouding door de torpedobooten en het aan boord ko men der Duitsche militairen af, wa ren de Nederlandsche schippers het gezag kwijt. Zij waren allen visschen- de geweest op of omstreeks 65 gra den, 17 minuten Noord en 7 graden, 1 minuut Oost, volgens aanwijzing, buiten het verboden gebied. Over de vangst had men niets meer te vertellen. De fijnere vischsoorten, als tong, tarbot en griet, verdwenen bij aankomst in diverse expresselijk daaovoor meegebrachte zakken, en andere vischsoorten werden gelost en verkocht, geheel buiten de équipage om. Den schippers werd vergund, de wal op tc gaan, doch alleen onder geleide van een onderofficier. Hen werd echter gezegd, dat zij met tegenkonmede collega's geen woord mochten wisselen. - Alle scheepspapieren en journalen waren in beslag genomen en werden aan een onderzoek onderworpen. Na afstempeling werden ze aan de trawlers, die weder vrijgelaten wer den, teruggegeven. De trawlers, die niet naar Ham burg behoefden te stoomen, en waar van de meesten geen steenkolen meer hadden, werden van proviand, kolen en ijs voor zeven dagen voorzien en mochten vertrekken. Een schipper van een der teruggekeerde trawlers, werd Zondag, na de vrijlating, aangehouden door een Duitschen onderzeeër, die een los schot loste en wien men weer de scheepspapieren moest toonen. Na inzage van de Duitsche contróle- merken werden ze zonder eenige be merking teruggebracht, doch kwam eon onderofficier een zoodje visch vragen, waarop onze Nederlandsche visscherman met de hem eigen gulheid, hem een mand visch van de laatste trek mede gaf. Gevraagd naar de reden van het opbrengen van zes trawlers naar Hamburg, wist hij geen andere oor zaak op te geven, dan het niet in orde zijn der scheepspapieren en jour- nalën. In Duitsche marine-kringen, al dus meldt de Korr Norden uit Berlijn, ziet men met spanning den uitslag tegemoet van het onderzoek inzake de Katwijk. Men zou het levendig betreuren, indien werkelijk een Duitsche duik boot oorzaak van het ongeval zou zijn geweest, Men erkent te Berlijn te zeer de' loyale onzijdige houding welke Ne derland gedurende den oorlog heeft aangenomen en welke door geen inci denten is gestoord, dan dat men zou schaden. De Duitsche marine denkt in dit opzicht niet anders dan het overige Duitsche volk. Collecte Zeeland. Trekking van Dinsdag 20 April. ƒ45. 305 1512 1533 1557 1677 2216 2218 7249 7250 7263 7267 8943 15593 17524 17538 19182 19191 19207 Trekking van Woensdag 21 April. ƒ45. 318 323 836 1680 1626 1629 6894 6938 6990 7206 7214 7299 8944 17601 Trekking van Donderdag 22 April. ƒ46. 7248 17513 Zondag 25 April. Ned. Herv. Kerk. Breskens v. 91/, u geen dienst. n. 2 u ds v Petegem. Ev. Luth Gem. Groede. nm. 2 u. ds Snijder, van Vlissingen. Oostburg, 21 April Nieuwe tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruine boonen Kroon erwten Kook erwteD kip-eieren ƒ5.10 eende ƒ6.25 ganze ƒ8.40 kalkoen ƒ6.70 Boter ƒ1.36 f 16.50 a f 17.60 f a f f 13.75 a f14.— f 18.75 a f 14. f 14.a f 14.26 f 13.25 a f 13.50 f—a f f 18.50 a f 14.— f—a f— a ƒ6.35 a ƒ5.30 a a ƒ1.421/, Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 24 April 8 08 8.32 Zondag 25 9.80 9.64 Maandag 26 10.86 11.— Dinsdag 27 11.27 11.51 Zondag. 26 April. Zonsondergang 7.15 Voer- en rijtuigen moeten dus 8.15 en rijwielen 7.45 's av. zijn verlicht. Volle Maan Donderdag 29 April nm. 2.89 u. Met verwijzing naar de gedane openbare kennisgeving HINDERWET. De aanvragen van T. Tol tot op richten van een warmwater-vlasroterij in de kom van hit dorp door aan vrager teruggenomen. KOSTWINNERSCHAP. Uitbetaling vergoeding Maandag 26 April van 2—3 uur. WAARSCHUWING. De Commissaris der Koningin waar schuwing tegen proktijken om zich opzettelijk voor den dieDst ongeschikt te maken, of te laten maken. Volgens art. £06 van het wetboek van Strafrecht wordt dit misdsijf met gevangenisstraf van ten hoogste 2 jaren gestraft. EERSTE ZITTING MILITIERAAD (LICHTING 1916.) De le zitting van den Militieraad, waarin alleen wordt beslist over de ingediende aanvragen om vrijstelling wegens broederdieDst (niet we gens gebreken) zal worden ge houden op Woensdag 28 April des namiddags 1 uur te Middelburg in het Gemeentehuis. Een hartelijk vaar- wel aan vrienden en be kenden bij mijn vertrek naar N.-O. Indiö. J. W. WOITTIEZ. Ontvanger-Grif- fier van de Water schappen Groot- en Klein Baar- zande en Oud- en Jong Breskens, verzoekt bij dezen beleefd doch dringend de nog- ach terstallige polderlas- ten ten spoedigste te komen voldoen daar de uiterste termijn van betaling reeds geruimen tijd verstreken is. De Ontvanger-Griffier, H. J. WEIJ KM AN. De Notaris Zijlstra te IJzendij- ke is voornemens des namiddags twee uur te Hoofd plaat, ten verzoeke en ten huize van Mej. de Wed. A. EGOWijffels, publiek te verkoopen voornamelijk bestaande in kasten, 8 tafels, 30 stoelen, zetels, kachels, lampen, re gulateur, klokken, lekikan-j ten, pluimenbedden, dekens, kus sens, 4 spiegels, karpetten, matten, keukenkachel, keukengerief, koper-, glas- en aardewerk, schilderijen, ornamenten, gereedschap, tobben, emmers, kleeden en gordijnen, naaimachine, waschtafels, koolbak ken, vogelkooien, enz., enz. Koopen tot ƒ8.— contant. p/a den heer W. L U T E IJ N, vraagt voor de morgenuren. De Notaris Beuningh te Groede zal op des namiddags te 2 ure, ten verzoeke en aan de woning van den hwer .C. KOLE op het dorpjNiruwvliet, in het openbaar verkoopen Kasten, Tafels, Stoe len, Veerenbed, Karpet, Loopers, Matten, Gelei- erd-, Glas- en Aarde werk, Koper-, IJzer- en Blik- werk en wat meer zal worden voorgebracht. Koopen tot ƒ8 contant. te HOOFDPLAAT. De Notaris Zijlstra te IJzendijke is voornemens bij instel, bij toewijzing, telkens des namiddags 6 uur, te Hoofd plaat, in de herberg van den heer Cam. Diebicks, publiek te verkoopen voor Mej. de Wed. Auo. EGOWijf fels waarin winkel in ge- yi;| liistïHcerd met ver- B£&&gunning, erf en tuin en het recht van erfpacht op het ERF en den TUIN, aankomende de Godshuizen van Sluis, alles te Hoofdplaat op het dorp, sectie B nommers 188 nn 184, samen groot 0,03,18 h a. Hierbij behoort een derde in een weegbrug waarvan de balans geplaatst is in een winkel van hot te verkoo pen perceel. De kooper moet dit een derdedeel overnemen voor ƒ800.—. Aanvaarding 15 Mei 1915. Betaling I Juli 1915. Verdere voorwaarden te vernemen ten kantore van voormelden Notaris. bij Iz. JANSEN, Breskens. p/a Jac.DIERiNGSv. Meenen. EENE PRACHTIGE SORTEERING waaronder de nieuwste modellen, aan zeer voordeelige prjjzen. REPARATIEWERK wordt vlug en billyk afgewerkt, Ook te bekomen puike aard appelen, per mud on per Kilo. Iz. WILLEMS-Thomas, Dorpstraat, Breskens.' Voor Nieuwvliet en Omstreken Nieuw SCHOENWERK en REPA RATIEWERK bij Jac. Willems van Meenen te Groede b(j Nieuw vliet. Minzaam aangevelecd.

Breskensche Courant | 1915 | | pagina 3