Ellpi ZMïfioiu, Een Woonhuis 9 POELJES en 1 HAAN, Burgerl. stand. Rechtzaken. Advertentiën. Woensdag 21 April 1915, Woensdag 21 April 1915, lag in een grooten plas bloed ge- neeskunnige hulp werd gehaald en de geneesheer, die constateerde, dat een hoofdslagader was doorgesneden, ge lastte de overbrenging van M. per auto naar het hospitaal te Maastricht, waar hij na korten tijd overleed. Een vierjarig jongentje te Lei den is van de Oostawarsgracht al spelende in een sloot gevallen en verdronken. Te Amsterdamsche veld is een knaapje in een tobbe met water ge vallen en gestikt. De oorlog. Volgens een reuterbericht uit Pa- rys heeft de heer Le Guales de Mi- zauban, voorzitter van de Vereeni- ging van Eigenaars van schepen, den Franschen minister van marine voor gesteld, om ieder schip van de bond- genooten, door een Duitsche duikboot tot zinken gebracht, te vervangen door een Duitsch schip van overeen komende grootte, genomen uit de 278, die in Fransche havens worden vast gehouden. Zoodoende zouden de scheepseige naars te Hamburg en Bremen de kosten van deze soort van oorlogvoe ren moeten betalen eu misschien den Duitschen keizer overhalen er een einde aan te maken. De minister zou hpt plan overwe gen, maar moest eerst met de En- gelsche regeering overleg plegen. Volgens een telegram uit Nauen over het incident met de Katwijk verklaard Duitschland zich bereid overeenkomstig het internationale recht onmiddellijk de schade te ver goeden en verontschuldigingen aan te bieden. Duitschland bevestigt, dat er in 't geheel geen gespannen verhouding met Nederland bestaat. In de Egelsche zee is het Engelsche transportschip Manitou door een Turk- sche torpedoboot aangevallen, en we- derkeerig door de Engelsche kruiser Minerva en eenige Engelsche torpe dojager achtervolgd tot de Turksche boot op het strand van het eiland Chios (Griekenland) geloopen waar de bemanning is geinterneerd. De torpedoboot was een klein vaar tuig en had een bemanning van 84 koppen, waarvan 7 Duitschers van de Goeben. Het bevel over het schip scheen verdeeld te zijn tusschen den Duit schen luitenant von Fritsch en den Turkschen luitenant Loefti bei, die van gelijken rang waren. De bewapening bestond behalve uit torpedo-lanceerinchtingen uit kleine snelvuurkannonen. Volgens de verklaringen van de officieren aan den gouverneur van Chios is de Demir Kapoe in een don keren nacht, ongeveer een maand ge leden, uit de Dardanellen weten te komen. By dag had de boot zich in de in hammen en uithoeken van de Aziati sche kust opgehouden, terwijl zy, wat haar mogelijk was door haar ge ringe tonnemaat, haar aanwezigheid voor onze patroeleerende vaartuigen verborgen wist te houden, om zoo de gelegenheid af te wachten een van onze transportschepen. Een dergeiyke kans scheen zich twee dagen geleden voor te doen, toen een Fransch troepenschip in in zicht kwam. De Turken en Duitschers, die op den loer lagen, naderden het trans portschip, dat van zyn escorte was af geraakt, en vuurden zonder succes een torpedo af. Het tweede torpedoechot was een treffer en moet volgens de zegslieden ernstige schade aangericht hebben, als hét niet tot nevolg gehad heeft, dat het troepenschip gezonken is. De torpedo moest yiings de vlucht nemen daar hulpseinen waren gege ven en twee kruisers reeds bezig wa ren haar in zuidwestelijke richting te vervolgen. De torpedoboot koerste nu op de Golf van Smirna aan, haar vervolgers ver achter zich latende. By het invallen van den nacht kroop ze een kleine baai van de Aziatische kust binnen. Aangezien echter de Golf van Smir na, waarin naarstig wordt gepatroel- jeerd, geen veilige schuilplaats werd geacht, trachtte de Demir Kapoe gis terenmorgen vroeg weer in open zee te komen. Tegen tien uur ontdekten twee on zer kruisers de torpedoboot in de buurt van Kaap Kara Boernoe. Dadelijk stoven zp er op af. De torpedoboot gooide het roer om en trachtte weer de Golf te bereiken, maar een derde kruiser dook, uit die Goli komende, voor haar op. Opnieuw moest zij wenden. Er ontstond nu een felle vervolging in de richting van Chios. In de straat tussche het eiland en het vasteland haalden de kruisers de torpedoboot gaandeweg in. Ze schoten een deatigtal granaten op haar al, die echter alle het doel misten en in zee vielen. Toen men op de torpedoboot ein delijk zag, dat langer te vluchten hopeloos was, besloot men de boot op het strand te zetten. Dit gebeur de op het zandige strand bij Komi in de baai van Kalamoeti op de zuid- westelyke kust van Chios. De bemanning ging over boord en naar wal. De kruisers schoten in- tusschen op hen. Zoo althans zegt men op de kruisers. Maar dit is in tegenspraak met wat de Grieksche kustwacht zegt. Deze ontmoette de mannen op strand en zy gaven zich aan haar over. Voor de bemanning landde had zij den tyd om torpedo's en munitie in zee te werpen. De goeverneur van Cios kreeg be- rich en zond een officieren om de onverwachte gasten naar de hoofd stad Kastro te brengen, waas zy nu geinterneerd zyn. Toen de Turken en Duitschers door de straten liepen werden zij door een vijandige menigte van Grieksche vluchtelingen begroet. Deze schenen veel meer dan op de Turken op de Duitschers gebeten te zijn, aan wie zij vooral hun ongeluk wyten. 408' Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Maandag 19 April. ƒ4 B. 816 321 1671 1581 1593 1605 2217 6932 6940 6948 6966 6978 7226 7259 15521 15669 17515 17622 19189 AARDENBURG. Geboorten. 6 Fe bruari.'Antoinetta S. M. L., d. van E. J. van Hootegem en I. M. Blon- deel 7, Maria Sophia, d. van J. de Ryck en A. S. M. Meijer. 17, Adriaan, t. van C. Looijsen en D. S. Dhaenens. 21, Christiana M. J. W. C., d. van J. F. D. van de Plas en Ch. J. M. E. Samijn, te Yperen. 7 Maart. Johanna, d. van C. de Kraker en J. de Kra mer. 8, Prudent M., z. van H. de Vriend en M. L. Leeuntjes. 12, Ja cobus G., z. van J. G. Houg en E. M. Deij. 22, Marie L. Ad. van A. E. de Bruijckere en S. M. van Assel. 26, Louis, z. van P. J. A. Bidart en G. C. M. A. Blom, te Brussel. 27, Catharina, d. van M. A. Pieters en M. S. de Ridder. Overlijden. 1 Februari. Hortentia Taelman, 63 j., echtg. van J. I. Doog- he, te St. Andries. 20, een als leven loos aangegeven z. van B. de Reke- neire en H. de Baets te Aaltre. 21, Jacobus B. v. d. Kerkhove, 67 j., wedn. van Francisca Stoffers. 9 Mrt. Maria Th. Maes, 70 jechtg. van P. Teirlinck. 11, Anna M. van Aalst, 55 j., ongeh(van Sluis22, Magda- lena C. Meertens, 27 j., ongehuwd. 30, Jacobus J. Buijsse, 77 j., echtg. van E. P. Quattaert. Mr. M. Jacq. de'Wirt Hamer, de ken te Middelburg, stelt het Weekbl. v/h. Recht in kennis met de navol gende mededeeling over den uitslag van de beslissing van den Raad van toezieht en discipline bp de Arrond.- Rechtb. te Middelburg in zake mr. P. Dieleman Na een nauwkeurig onderzoek is aan den Raad van Toezicht en disci pline gebleken dat er geen grond be staat om aan te nemen dat de advo caat mr. P. Dieleman zich zou hebben schuldig gemaakt aan het bewerken van de getuige D. in de strafzaak eon- tre C. om haar te bewegen eene val- sche verklaring onder eede af te leg gen, terwijl ook uit de mededeolingen van den vice-president der rechtbank en van den (vorigen) subsituut officier van justitie aan onzen Raad is ge bleken, dat hunne woorden op de strafzitting van 11 Dec. 19 4 geuit niet bedoelden gezegden advocaat te treffen. Deze beslissing van onzen Raad is Donderdag 1.1. genomen in eene vol tallige zitting met algemeene stem men. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam Woensdag 21 4.?0 4.54 Donderdag 22 5 27 5.51 Vrydag 23 6.39 7.08 Woensd. 21 April. Zonsondergang 7 08 Voer- en rijtuigen moeten dus 8.08 en rijwiolen 7.38 's av. zijn verlicht. Eerste Kwartier Donderdag 22 April nm. 3.59 u. Handelsberichten. Amsterdam 16 April. Eierveiling der V. P. N. Aangevoerd: Prps per 100 Aangevoerd 65789 eieren. Kipeieren ƒ5.19 middenprps per 100 Eend- ƒ4.90-ƒ5 20 Gans- 16.— Wilde eenden ƒ0.ƒ0 Jonge hanen ƒ1.15—ƒ130 Oude hanen ƒ1.01 Oude kippen ƒ0 69—ƒ0. Kalkoenen ƒ0. Konynen ƒ0.ƒ0.— Rotterdam 19 April.- Tarwe, puike f 16.75 a f 17.75 gew. fit-.- a f 16. Chevaliergerst f 13 50 a f 14. Winter- en Z. Gerst f 13.50 a f 14.— Haver f 14.75 a f 15.20 Aardappelen Z. Eigenh. f 8.— a f 8.20 Spuische f 8.a f 3.40 Zeeuwsche blauwe f 3.90 a f 4.30 dito bonte f 8.90 a f 4.20 Poters f 0 a f 0. Bravo's f 3.60 a f 4.— Veemarkt Koeien en Ossen 36—53, Kalveren 5262, Schapen 30—45, Lammeren 8087, Varkens 43—46, voor export 32—40, alles per i/s K-G. N. R. C. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ADRIAN A POISSONNIER, Wed. P. Cobnelis, betuigen wy onzen oprechten dank. Uit aller naam, I. CORNELIS. Groede, 19 April 1915. Koers 4312. L REISSBERG, p/a Bootsgezel, Breskens. .De Ontvanger-Grif fier van de Water schappen Groot- en Klein Baar- sande en Oud- en Jong Breskens verzoekt bij dezen beleefd doch dringend de nog- aeli- terstallige polderlas- ten ten spoedigste te komen voldoen daar de uiterste termijn van betaling reeds geruimen tijd verstreken is. De Ontvanger-Griffiep, H. J. WEIJKMAN. De Notaris W. C. de Smidi te Schoondyke zal op ten verzoeke van de erven Js. WE- MELSFELDER in het openbaar ver- koopen des namiddags twee uur, ten sterfhuize van Js. Wemelseelder te Schoondyke Kabinet, tafelkastje, klok, spie gels, lampen, kachels, stoe len, houten ledikant, 2 plui- menbedden met toebehooren,| kleerkisten, spektobbe, vlag met stok, koperen ketels, casserollen, glas ereleierd- en aardewerk, ge ëmailleerd, aardappelen, steenkolen, tuingereedschap, delflaarzen, hon denkar, kruiwagen, enz. Koopen tot en met 8.— contant; de overige op 3 maanden mits solie- de koopers. h des avonds half 7 uur, ten herberge ,,'s Lands Welvaren" te Schoondijke Ien verdere aanhoo» righeden te Schoondyke, met het recht van erfpacht tot 31 December 1928 op den grond kadastraal bekend Sectie D. nommer 995 ter grootte van 2.60 aren. Betaling kooppenningen 2 Juni 1915 Lasten vanaf 1 Januari 1915. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen. De Notaris L. G. James te Sluis is voornemens op des namiddags ten U/2 ure, ten ver zoeke en ten huize van den Heer P. Günther te B r e s k e n s in de 3de Zandstraat publiek te verkoopen 1 Mahoniehouten linnenkast, 1 salontafel met kleed, 10 stoelen, 2 tafels, houten le- 'dikant, 2 veerenbedden met dekbed, dekens, vloerkleed, kachel, spiegel, lampen, ganglamp, bloem-, potten, glas-, geleierd- en aarde werk, waschketel met stoomer, een naaimachine, petroleumstel, 10 kippen en een haan sdz. Koopen tot en met ƒ6 moeten contant betaald worden. Eetaardappelen per K.G. 5 cent en ook per H.L. te bekomen; evenals Zuurkool, by J. J. DROOG, Breskens. bij Iz. JANSEN, Breskens. p/a Jac.DIERiNGS—v. Meenen,

Breskensche Courant | 1915 | | pagina 3