DAMES- en HINDERHOEDEN, 2 pte vertooningen een SCHRIJFBUREAU (mahonie EHaieilsenMartls, Wagensmeer. Een Woonhuis Burgerl. stand. Predikbeurten. Handelsberichten. Advertentiën. BRESKENS. Entree 25 cent, Militairen 15 cent SARA AALBREGTSE, Woensdag 24 Maart 1915, VERKOOPING Woensdag 17 Maart 1915, In voorraad Zondagmorgen half twaalf had er in de St. Vituskerk te Hilversum onder de Hoogmis een paniek plaats. Een geweldige slag waar by sommi gen meenden een blauw licht te heb ben gezien, bracht de opschudding te weeg. Velen verlieten in groote ver warring de kerk. Ongeveer 20 personen werden be wusteloos door den schrik. Vooral onder de Belgische vluchtelingen, zit tende in den linkerzijbeuk was de schrik groot, wjjl sommigen meenden, dat er bom op do kerk was gevallen. De aanleiding hiertoe schijnt ge weest te zijn, dat de bliksem bij zij ne ontlading langs den bliksemaflei der, kontact heeft gekregen met den haan van den toren. Door den storm van December was het kruis sterk verbogen, waardoor de haan in nau we aanraking kwam met de punt van een bliksemafleider. Te Kleef werden twee Neder- landsche arbeiders van de oliefabriek aldaar gearresreerd, die sedert ge- ruimen tyd met een Duitscheu me deplichtige ten nadeele hunner pa troons lijnkoeken ontvreemdden en aan de boeren in den omtrek ver kochten. Als het eene pakhuis door de po litie bewaakt werd, stalen ze uit een ander. Ze hadden overal valsche sleutels van, en als de sloten vernieuwd wer den, verschaften ze zich nieuwe sleu tels. Toen een der sleutels defect werd, braken ze eenvoudig de deur open. Ze waren zoo brutaal, dat ze de goederen op 't laatst met paard en wagen afhaalden. Op deze wijze eigenden zij zich voor ongeveer 10.000 Mark aan goederen wederrechtelijk toe. Van de afnemers zullen er eenige, die de koeken beneden de waarde kochten, als helers vervolgd worden. Dinsdagavond tuaschen half- twaalf en 12 uur heeft een agent van politie in een portiek van een per ceel aan den N,W. Binnensingel in Den Haag een kindje van 1 of 2 maanden gevonden. Üen politiehond kreeg lucht aan de kleeren van het kind en ging vervolgens naar een perceel in de Piet Heinstraat, waar de 20-jarige moeder verblijf hield. Zij bekende aan den agent, het kind ter vondeling te hebben gelegd. Woensdagmorgen, omstreeks vijf uur, werd in de nabijheid van het spoorwegstation Schijndel (N.-B.), in de richting van St. Oedenrode, een veehandelaar die zich vergezeld van zijn zoon, met twee koeien naar de markt te 's Hertogenboseh begaf, door twee onbekende personen aan gevallen. De aanranders wierpen hen eerst peper in de oogen en sloegen hen daarna met een stuk ijzer op het hoofd. In de worsteling, die daarop ont stond, kreeg de man nog verscheide ne ernstige verwondingen. Een portefeuille met ƒ140 werd hem ontrold. Hij had nog een por tefeuille met circa ƒ900 bij zich, doch, daar op zijn hulpgeroep spoedig het personeel van het station toesnelde, hadden de aanvallers geen gelegenheid meer hem ook nog deze portefeuille te ontnemen. Da aanvallers zijn ver moedelijk geen onbekenden, daar be doelde veehandelaar eiken Woensdag de markt te 's-Hertogenbosoh bezoekt en dan veel geld bij zich heeft, wat de dieven zullen geweten hebben. De politie Is van den aanval in kennis gesteld. Een 19 jarig meisje, werkzaam aan een fabriek te Arnhem, gaf haar vrijer te kennen, dat zij geen verde ren omgang met hem wenschte. De jongeman ging heen, doGh ver klaarde dat hij haar wel zou vinden. Des avonds bij het uitgaan der fabriek, waGhtte hij zijn gewezen meisje op, schoot plotseling op haar af en bracht haar met een mes een steek in de borst toe. Het meisje zakte bewuste loos ineen. Bij het geneeskundig onderzoek bleef de verwonding niet gevaarlijk te zijn. Het meisje is ter verpleging naar de ouderlijke woning gebracht. De politie zoekt den dader. Door het openkrabben van een puistje aan het hoofd is bi) een vrouw te Meliscant bloedvergiftiging onts- staan en overleed kort daarop. Een militair te Naarden, die al sedert 190S zijn militieplichten ver vult en thans onder de wapenen al daar is, werd Woensdag als te klein voor den dienst afgekeurd. In 1906 bleek hij 1.64 M. lang te zijn, doch werd herkeurd en gemeten met de voetbekleeding aan, zoodat hi) toch de vereischte lengte van 1.55 M. had. Evenwel bleef op zijn signalement 1-54 M. lang staan. Thans dacht de man er over na, of dit voor hem geen reden kon zijn, om ontslag uit den dienst te krijgen en werkelijk werd hij Woensdag door den geneeskundigen dienst afgekeurd als beneden de maat. Van 1906 tot heden was by dus de kleinste man uit het leger. De oorlog. De Duitsche overheid heeft de bur gemeester te Antwerpen verwittigd, dat zij wenscht een «inde te maken aan de vijandelijke betoogingen der schooljeugd tegenover de Duitsche soldaten. Zoo niet, zullen beteugelings- maatregelen ten laste der gansche bevolking worden genomen. De burgemeester van Antwerpen heeft, in aansluiting op bovenstaande kennisgeving de proclamatie uitge vaardigd, waarin onder meer wordt gezegd „Onze medeburgers, alzoo verwit tigd zijnde, zullen, hopen w)J, vol gaarne hunne pogingen vereenigen met die der stadsoverheid, politie en onderwijzers, om te voorkomen dat een dezer dagen Jan en alleman moe ten boeten voor de onbezonnen daad der scholieren. Bij deze gelegenheid is het mis schien niet ten onrechte, een aanbe veling, reeds vroeger aan de bevol king gedaaD, te hernieuwen, namelijk van weg te bleven ey de oefeningen, parades en concerten der Duitsche troepen Hoe licht wordt in dergeiyke om standigheden niet een misplaatste kreet geuit, een gebaar van afkeuring gemaakt en hoe gemakkeiyk worden niet in de verwarring der samenscho lingen onschuldige nieuwsgierigen aansprakeiyk gesteld voor een ver keerde daad van anderen. Wegbiyven van de gevaariyke plaatsen, zij dus het wachtwoord Dat de Antwerpsche bevolking tot het einde toe de kalme waardigheid be- houde, welke haar van het begin des oorlogs af zoo gunstig heeft geken schetst. SCHOONDIJKE. Huw.-Voltr. 6 Feb. Frans de Block, 21 jjm. en Rosalie Marie Causyn, 19 j., jd. Geboorten. 10 Febr. Michiel Johan nes, z. van J. Beerecs en J. J. Ver sprille. 18, Aimé Petrus Franciscus, z. van A. P. Modde en A. M. E. Buljck. 18, Izaak Johannes, z. van J. Verduyn en A. M. Bliek. 18, Pie- ternlla Sara, d. van J. Buize en P. de Gardeyn. 20, Jacob Johannes, z. van J. van Roo en JS. v. d. Nest. Overiyden. 12 Febr. Janneke, 5 m d. van I. A. van Roo en S. van Hoe ve. 16, Maria Tack, 100 j., wed. van Hubregt de Bliek. 19, Lea Maria Martha Barbara van Damme, 28 j., d. van Julianus en Maria Coleta Le Perre. 22, Aaltje Naeije, 72 j., wed. van Izaak Bliek. WATERLANDKERKJE Geboorten. 27 Febr. Johanna, d. van A. de Kra ker en J. Verplanke. Probleem no 58. Zwart 10 schijven. 1 2 3 4 h 47 48 49 50 Wit 10 scbyven. Oplossing van probleem no 57. Wit 19 18, 13-8, 27 21, 82-28, 15-10, 24-20, 81-26, 86:9, 5 21 Goede oplossing ontvangen van J. K. en W. L te BJ. W. L. te D., D. d. H. te 0. en A K. te Z. Zondag 7 Maart. Ned. Herv. Kerk. Breskens v. 91/s u ds Meouwenberg. Collecte Orgelfonds. n. 7 u de heer van Bel- leghem van Antwerpen. N-Sluis n. 2 u ds van Petgehem voor militairen en andere belangstellenden. Herv. Ev.-Lokaal. Schoondljke vm. 9 u de heer Slager. nm. 2 u de heer Slager. Oostburg nm. 6 u ds v. d. Vlugt. Oostburg, 8 Maart Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruine boonen f—.- a f f 13.75 a f 14 f 13.75 a f 14. f 14 26 a f 14.60 f 13.25 a f 14. f 15.a f 16.— Aangevoerd: Prys per 100 28916 kip-eieren ƒ4.70 a ƒ5.021/3 4242 eende ƒ5.40 a ƒ6.40 66 ganze ƒ8.a 98 kg. Boter ƒ1.65 a ƒ1.60 Hoogwatergety Breskens. D A G 3 N. voorm. nam. Zaterdag 6 Mrt. 3 69 4.23 Zondag 7 4.44 6.08 Maandag 8 5.89 6.03 Dinsdag 9 6.47 7.11 Zondag 7 Mrt. Zonsondergang 5.48 Voer- en rijtuigen moeten dus 6.48 en rijwielen 6.18 's av. zgn verlicht. Laatste Kwartier. Maandag 8 Maart 12.47 u nm. In de zaal van F. BESEMER. Bij deze maak ik het ge- achte publiek van Bres kens en Omstreken bekend, dat ik weer ruim voorzien ben van eene groote en prachtige sorteering K. HEILNIANNS komt hier op Maandag 8 en Dinsdag 9 Maart geven met zyn Ultra Cinema, des avonds 7 uur. Groot Suoces. ZIE PR.OGRAMMA. TE KOOP voor halwen prijs met bybehoorende stoel, in zeer goeden staat. Te bevragen bureau van dit blad. (speciaal voor Aanneming en H. Communie). Deze zyn opgemaakt te bezich tigen by P. AALBREGTSE vanaf II Maart. Komt deze bezien en ik ben over tuigd, dat u byzonder voldaan zult zyn. Minzaam aanbevelend, Modiste. De notaris Beuningh te Groede zal op des nam. te 2 ure, aan het sterfhuis van de echtelieden F. J. VERPLAN KE en M. J. LE CLERCQ, in het openbaar verkoopen kabinet, eikenhouten chiffoniére, dito linnenkast, 4 tafels, 30 stoe- len, 2 spiegels, 8 hanglam- Jjgk pen, 2 kachels met toebe- SELSBbooren, 3 pluimenbedden met dito, herbergwinkel- en bakkersgerief, trapnaaimachine, tuingereedschap, geleierd-, glas-, aarde-, koper- en blikwerk, en wat meer zal worden voorgebacht. Koopen tot ƒ8.— contant. De Notaris Beuningh te Groede zal op telkens de» namiddags te 3 ure, in de herberg bewoond door Emile de Schepper op het dorp Hoofdplaat krachtens Art. 1228 B. W. in het openbaar veilen en verkoopen met Schuur en Erf te Hoofdplaat, kad. sec tie B no. 1147, groot .-.lyyuii 3.48 Aren. Aanvaarden 1 Mei. Betaling koopprys 22 April. GroDd- en andere lasten voor reke ning kooper van 1 Januari 1915. Nadere inlichtingen te bekomen by genoemden Notaris SCHOONDIJKE. De Notaris W. C. de Smidt te Schoondyke zal op des namiddags 2 uur, ten buize en ten verzoeke van P. HUBREGTSE, werkman te Schoondyke, aan den Dam in het openbaar verkoopen Kabinet, Stoelen, Tafels, Kachels, Spiegel, Wfk-_ kers, Lamp, koperen Ke-S tels, Casserollen, yzeren PotteD, Kooktoestel, 'Tobben, Glas-, Gelei erd- en Aardewerk, Veerenbed met toebehooren, 2 Fietsen, Var ken, Geit, 12 Kippen, Spek en Vet, Aardappelen, Delflaarzen, Kuikenbok en een party Arbei dersgereedschap enz. Koopen tot en met 3. kontant; overige op 8 maanden, mits solide koopers. C. J. CORNELIS, Breskens.

Breskensche Courant | 1915 | | pagina 3