Gewone jaailijksche vetkooping nieov 2 hectaren esschen hakhout, 23 olmen, 1 etk en 1 kastanjeboom, en 1? olmen boompjes, een vaarskalf, N.-B) SCHOENWERK Rechtzaken. Weyyeloopen SCHAAPHOND, VARKENS Aardappelen, OElö- Ingezonden. 409° Staatsloterij. Burgerl. stand. Handelsberichten. Prcdikbenrtcn. Maandag 28 December 1914, Vrijdag 18 December 1914, 1 OLM, Iz. Willems-Thomas, BtaaQ. Van batigo vermoedens vervuld trad men de woDing binnen. De lin nenkast in de huiskamer was open gesloten en een ijzeren kistje, waarin de familiebezettingon bewaard wer den, ontvreemd. Een aantal effecten, ten bedrage van 10,000 worden vermistvoorts drie gouden horloges en eenigo spaarbankboekjes ten; name van Kwak. De politie heeft de zaak terstond krachtdadig ter hand geno men Hot feit dat de nummers der effecten onbekend zijn bemoeilijk het onderzoek echter in hooge mate. Verondersteld wordt, dat iemand met de omstandigheden der familie Kwak op de hoogte was, den diefstal heeft gepleegd. De recherche van de politie te Scheveningen is er in geslaagd de hand te leggen op een individu dat zich geruimon tjjd aan de nasporin gen der politie heeft weten te ont trekken en wiens aanhouding een ware opluchting is voor talrijke win keliers en bezitttrs van rijwielen. De aangehoudene wordt verdacht van tal van fietsendiefstallen en op lichterijen in verschillende deelen des lands. De verdachte wist zich moestal schuil te houden door in afgelegen plaatsen arbeid te gaan verrichten, na van de opbrengst der verkochte rij wielen goede sier te hebben gemaakt. Zoo had hij zich dezen zomer doen aanmonsteren op eea Scheveningsch visschersvaartuig. Na de afmonstering bij het einde der teelt liep hij door gelijkenis op het signalement dat van hem verspreid was, eindelijk te Scheveningen in de val. Hij is thans ter beschikking gesteld van de justitie. Dezer dagen zijn te Leiden twee kommiozen in dienst van de H. IJ. S. M. ontslagen. Reeds gedurende gerui- men tijd hadden zij zich aan oneer lijkheid schuldig gemaakt en een aanzienlijk bedrag aan geld ten na- deele van de maatschappij toegeëigend. De diefstal werd ontdekt door een verificateur der maatschappij. Een kindje te 's Hertogenbocch, dat ernstige brandwonden had gekre gen, door het omvallen van een licht je, waardoor het bedje, waarin het kindje lag, in brand geraakt, is aan de gevolgen overleden. Een TBjarige weduwe te Dord recht was Zondag avond door hare dochter naar de Groote Kerk gebracht. Daar de dienst iets vroeger dan ge woonlijk eindigde, was b\j 't uitgaan der kerk de dochter nog niet aanwe zig, zoodat het oudje besloot, maar op stap te gaan langs den weg dien men altijd nam, zijnde, Grootekerks- buurt, Vischbrug en Bagijnhof. Op het bagijnhof bij de Vest schijnen evenwel de lichten van den Bleekers- dijk haar in de war gebracht te heb ben en is zjj, steeds doorloopend, in de Spuihaven terecht gekomen en verdronken. De oorlog.' Tusschen Gemmelich en Aken is Zondag een militaire trein ontspoord, waarbij minstens 60 soldaten het lo ven verloren en vele gewond werden. Woensdag is een Zeeslag geleverd tusschen een Britsch en een Duitsch eskader in de beurt van de Fakland- eilandea op de uiterste zuidkust van Zuid Amerika. Drie Dnitsche kruisers worden in den grond geboord. Door een behendige list hebben de Belgen verscheidene loopgraven aan de Yser veroverd. Zij wenden een aanval op vlotten voor en terwijl de Duitschers deza aanvielen, doorwaad den de Belgen verder zuidelijk een ondiee plaats van het overstoomde gebied en veroverden zij de Duitsche loopgraven met een bajonetaanval. De Belgen zijn op die wijze bijna een kilometer vooruit gekomen. Mijnheer de Redacteur, Het zou m(j aangenaam zijn als ik door middel van uw blad de vraag mocht doen of onze politieverordening kan toelaten dat ijzeren voetmatten op het publieke voetpad worden nedergelegd. Met dank voor de opname, EEN INGEZETENE. Breskens, 11/12 '14. Mijnheer de Redacteur I Wel, wel, wat een getob met dat electrisch licht. Reeds een paar maal mocht ik er mijn gemoed over luchten. En al kan men nu niet zeggen, dat het oogverblindend is, op eenige uit zonderingen na, kau 't er tamelijk mee door. Het is vrijwel de eenige gelegen heid, die u mij, ongetwijfeld als tolk van de vele verbruikers van het mo derne licht, verschaft, om de grieven, hoewel met geringe kans op eenig succes, te kunnen openbaren. In IJzendijke is het blijkbaar al niet beter gesteld. Daar vraagt men niet alleen oude petroleumlampen, doch zelfs oude tuitlampen om in de nieuwe electri- sche verlichting te voorzien. Ik kon mijn oogen haast niet ge- looven Ten onzent is geen enkel beroep mogelijkmen heeft eenvoudig het licht te aanvaarden zooals het komt en wanneer het komt, nadat het u onverwachts ontvliedt. Maar zooals in IJzendijke kan men zijn eiscnen luider stellen het is daar een gemeentelijke instelling, die nu wel niet met verlies behoeft te wer ken, maar toch geenszins van zoo speculatieven aard is, dat zij om meerdere winst te maken, wel wat minder stroom kan leveren, die aan de afnemers evenveel kost, als goed licht. Toen men bij die inleiding van het vraagstuk in zake provinciale electri- sche verlichting enkele gemeenten, waaronder ook die in ons district, uit schakelde, omdat er reeds eene zoo danige verlichting is, kon men natuur lijk niet denken, dat men hier zich gaarne by de provinciale of een beter gewaarborgde zou aansluiten, in de verwachting, dat het dan althans be ter zal zijn. De huisleidingen zijn eigendom der verbruikers, zoodat eene nieuwe aan sluiting niet het minste gevaar zou opleveren. Al behoeft eene particuliere licht voorziening geen philantropie te zijn, voor den goed betaalden prijs, kan men niettemin goede waar eischen. Daarover is iedereen het eens met Een niet tevredene. Br. Dtc. '14. CORRESPONDENTIE. Aan „Uw getrouwe lezer" teZuid- zande. We hebben tot dusver nog niets van u vernomen Dat is jammer voor de zaak die ge voorstaat. Ge moet ons wel begrijpen, dat ons verzot k Diet inhieldt. om uw naam tevens onder het stuk te plaatsen, doch alleen, dat wij in elk geval we ten, wie ons bet vertrouwen zijner inzending schenkt. Ten opzichte van stukken met een uitsluitend zakelijke strekking, heb ben we nimmer die eisch gesteld dat zoodanige stukken moeten worden on derteekend, maar niettemin moet de inzender toch bj) de Redactie bekend zijn. Nopens uw schrijven weten we ab soluut niet, wie de schrijver is Vandaar dat we 't Diet kunnen plaatsen alvorens u zich aan ons be ken maakt. Red. Collecte Zeeland. Trekking van Dinsdag 8 Dec. f2 0. 859 1766 8016 3028 3102 4314 6638 5690 9416 t4"l 9488 19009 20684 2070'. Trekking van Woensdag 9 Dec. ƒ20. 333 3010 3018 3065 3128 4333 5611 6661 5676 6691 94J5 9478 17003 17043 19037 19039 20701 20707 Trekking van Donderdag 10 Dec. ƒ20. 4326 6618 17001 IJZENDIJKE. Huw-Aang. 27 Oct. Camiel de Greve, 21 j., jm. en Loui- za M. van Pamelen, 20 j., jd. Huw.-VoltrekkiDg. 6 Nov. Alex P. F. Ketel, 28 j., jm. 6n Rachel C. de Witte, .80 j., jd. 17, Karei L de Causf-maeker, 2-t j., jm en Maria van Heeke, 20 jjd. Geboorten. 8 Nov. Lma Virginia, d. van F. de Croes en M. E. de Ko- ninck. Overlijden. 16 Nov. Joanna Bokho- ve, 86 jwed. van Casper H. ten BruggeDcate. 29, Jacob J. Vermeu len, 72 j.. weduwn. van Sara M. van der Meere. Arrondissoments-Rechtb. Middelburg. Zitting van Vrijdag 11 Dec. Veroordeeld wegens beleodiging van een ambtenaarP. K., 85 jschipper te Hoofdplaat, tot ƒ10 of 10 d. hecht. Oostburg, Nieuwe tarwe Rogge Win tergerst Zomergerst Haver Bruineboonen Paardeboonen Groene erwten Kroon erwten Aangevoerd: 9 Dec f 12 a f '.4.26 f 10.60 a f 11 8) f 11.60 a f 12.75 f 10.- a f 11.26 f 10.60 A f 11.— f 18.76 a f 16.26 f 8.75 a f 9.26 f 9 76 a flO f 12.50 a f 14 Prijs per ICO 821 kip-eieren ƒ9.921/a a ƒ10.021/, 78 eende ƒ8 50 a Boter niet aangevoerd Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 12 Dec. 8.15 8.39 Zondag 18 9 28 9 52 Maandag 14 10.18 1087 Dinsdag 16 11.17 11.41 Zondag 13 Dec. Zonsondergang 8 45 Voer- en riltuigen moeten dus 4.45 en rijwielen 4.15 's av. zijn verlicht. Nieuwe Maan Donderdag 17 Decem ber vm. 2 65 u. Nbd. Herv. Kerk. Zondag 13 Dec. Breskens v. 91/, u ds Meeuwenberg. n. 2 u geen dienst. N-Sluis n. 2 u ds Meeuwenberg. voor militairen en andere belangstellenden. Herv. Evangeliesatie-lokaal. Scboondijke v en n. de heer A. Slager. Oostburg n. 6 u de heer A. Slager. Ev. Luth. Gem. te Groede. nm. 2 u ds Biveker, vau Middelburg. een Groenendaal (zwarte) voorz'en van een koperen Jha'sband met naam Terag te bezorgen tegon belooning bij H. L. LIPPENS te Groede (Kruisdjjk) van op 's namiddags te 2 ure, op het hof plein van Alpii VAN QUKKEL- BERGHE te Groede. Notris Beunlngh. De notaris Beuningh te Groede zal op des namiddags te I ure precies, ten verzoeke van Jonkvrouwe douai rière SNOUCK HURGRONJE-Boreel te 's Hage, in H Eds bosch" in den Groot Baarzandepolder gemeente Groe de, irj het openbaar verkoopen metende tot 1.60 M., geschikt voor dilthouten. Te beginnen met de boomen, waar onder alsnog metende ruim 2 M. in om trek, op bet eif vaD den laudbouwer van Duke bij P. DE VISSER, Breskens. Dorpstraat, BRESKENS, is het beste adres voor sterk l in vele soorten voorradig. Reparatie wordt vlug en bil lijk afgewerkt. Ook te bekomen i voor winterprovisie. Concurreerende prijzen. Aanbevelend.

Breskensche Courant | 1914 | | pagina 3