il TÜBF. gesloten. Dekens-Vluchtelingen, 6 groote Ooilogsplaten, Stoomwasscherij en Electrische Bleek- en Strijkinrichting. BRESKENS. 40?" Staatsloterij. Adverteiitiën. Algsmssne Vergadering Onderl. Paardenverz, Mij, op Vrijdag 11 Dec. a.s., ÏVachtende: te koop aangeboden: Een Broedmachine, VOOrtS 101 6»ï HUISRAAD. Gosclili als radftrsierii. Steeds voorradig: mooie Bokkum enz. II- te bij den kleinhandel, ten nadeele van beurs en maag van den consu ment belandt, zoo spoedig mogt- lyk een einde gemaakt worde. Een Rynschipper te Rotterdam, had een party aardappellen te bezor gen. Hij huurde daartoe een paard en wagen en ging in een cafe om een persoon te zoeken om hem te helpen. Een viertal was daartoe bereid. Nadat de aardappelen bezorgd wa ren en het geld ontvangen, besloot men nog wat te gaan ryden. Verschillende cafe's werden aange daan en eindeiyk kwam men op een eenzamen Bermweg in den Prins- Alexanderpolder. Daar vielen de vier personen den schipper aan, beroofden hem van ƒ166. wierpen hem in een sloot, en gingen er vandoor. Nadat de schipper de politie van de zaak in kennis had gesteld, geluk te het deze twee kerels te arrestee ren. Een 20 jaiige dienstbode te Hilversum maakte zich by een woor denwisseling met een knecht zoo woedend, dat ze plotseling neerviel en bewusteloos bleef liggen. De te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood vaststellen. Te Maastricht is een 42 jarige werkman uit Borgharen by het schoon- vee gen van het platform van een per ron van het in aanbouw zynde station in aanraking gekomen, met op span ing staande electrische geleiding, waar door hij werd gedood. oso De oorlog. De toestand in het oosten laat zich in het kort aldus samenvatten dat de Duitschers oen voorsprong maakten door de bezetting van Lodz, al was het alleen door het bezit van een spoorwegverbinding naar Warschau. Bovendien zijn ze nu in Polen even sterk als by het begin, ofschoon zy de helft van huune aanvankelijke sterkte verloren hebben. De Duitschers zijn in de laatste da gen zoodanig bezig hunne troepen machten op het front OstendeYperen te versterken, dat men meent dat er in België een groote slag op handen is. Deskundigen sehatten de troepen op 700.00U man. De bondgenooten, die door hun uitstekenden inlichtings dienst volkomen op de hoogte zyn, hebben eveneens nieuwe reserves aan gevoerd, en gereed gemaakt voor de vuurlinie, zoodat men veilig kan aan nemen, dat byna D/2 millioen man schappen op die lyn tegenover elkan der .staan. De bondgenooten hebben hun in fanterie meesteriyk ingegraven. De steliingen zyn byna niet te on derkennen, zelfs voor ingewijden. Groote massa's lanciers van het Belgisch leger zyn in die richting heengetrokken. Men beweert te Calais met groote stelligheid, dat zelfs troepen, die nog kort geleden in en rond Antwerpen lagen, nu aan 't front by de Yser liggen. Ook is een verhoogde actie aan de kust merkbaar. Het commando te Calais is deze week gelegd in handen van de En- gelscben. Zelfs de Belgische soldaten worden vertrouwd gemaakt met het scheepsgeschut der Engelschen. Even eens is zwaar Fransch veldgeschut in ruime mate hier aangekomen. Al deze verscbynselen wyzen erop, dat in de eerstkomende dagen een groote veld slag is te wachten. Nog een ander teeken is de drukke verkenningsdienst van de vliegers.Die der bondgenooten wagen zich by her haling boven Brugge en zelfs by Gent Dezer dagen ondernamen ze speciaal een tocht, om een deel van don Duit- schen staf te treffen. Het resultaat daarvan is evenwel niet met zekerheid hier bekend geworden. (A.1 wat ryden kan met pf zonder paard wordt gerequireerd. Aan de plaatselyken zoowel als aan den grooten staf wordt dag en nacht ge- wnrkt. Een andere correspondent van den Tijd meldt d.d. SO Nov. uit Brugge, dat het uitsluitend marinietroepen zijn, die de Duitschers naar het front aan don Yser overbrengen. Eenige dorpen boven den Yser linie zyn op last der Duitschers overheid ontruimd. De versterkingen van de kustplaat sen houdt aan en er is ook zwaar geschut heengezonden, waarmede waarschljniyk reeds enkele schoten zijn gelost op Engelsche oorlogssche pen, want omstreeks 8 uur vielen een vijftal zware schoten uit de richting Zeebrugge. Het kunnen echter ook ontploffende mijnen geweest zijn, want op het oogenblik staat en een hevige storm hier, die wellicht eenige mynen kan hebben doen losgaan, die de Engelsche vloot tijdens het laatste bombardement rond Zeebrugge gelegd heeft, vaste mynen dus. Uit Brugge wordt aan de Tyd ge meld dat de toestand hoe gedrukt ook, op het oogenblik nog dragelyk, daar er althans voorloopig eten is, maar menschon, die het weten kun nen en opdracht hebben in den a.s. nood te voorzien, vertelde mo, dat er over 14 dagen geen brood in Brugge te krygen zal zijn, daar tot dan nog slochts vooraad is van bloem en tarwe. Het comité de Palimentation wil nu trachten uit Amerika den noodi- gen voorraad te laten komen, maar dan moet de provincie 500.000 fr. borg storten, en dit bedrag is nog niet volteekend. In ieder geval ziet de toestand er voor de toekomst zeer treurig uit, daar Brugge geheel van de buitenwereld is afgesloten en die Amerikaansche bloem en tarwe, af gezien van andere moeiiykheden, er in geen geval over 14 dagen kunnen zyn. Ondanks den naderenden Dood blij ven de Duitschers alles opeischen wat er nog is en ze betalen slechts met bons ten name van de gemeente. Zoo zyn er hotels, die al voor 25 tot oO duizend trancs wisselen heeft de ge meente een leening moeten sluiten, waarvoor de Burgelyke Godshuizen van Brugge borg moest blyven. Er bevindt zich ook weer een priester in gevangenschad, n.l. abbé Beynaerth, oen Belg van geboorte, die zyn pnesterlyke bediening vroe ger in Engeland heeft uitgeoefend en sedert eenige tyd rustend geesteiyke in zyn geboortestad was. Hy is ge vangen genomen, omdat by brieven schreef als correspondent aan een Engelsch blad. Wetende, dat sonrini- personen brieven naar Heiland tracht ten te bezorgen, liep een „burger" sommige adressen af, om te vragen, of men ook brieven in Holland had te posten. De abbé heeft dien man een brief voor het Engelsche blad meegegeven, en een paar uur later werd hy gevan gen genomen. Eerstdaags zal hy naar Duitschland worden veroerd. Probleem no 54. Zwart 13 schyven. 1 2 3 4 5 47 48 49 50 Wit 18 Bchyven. Oplossing van probleem no 53. Wit 81 26, 26-21, 28 22, 86 80, 44 40, 84-80, 29:88, 88:111 Goede oplossing ontvangen van J. K. en W. J. L. te B. en J. W. L. te D. Met verwijzing naar de gedane openbare kennisgeving MOND- EN KLAUWZEER. Aangezien weder vplerlei gevallen van mond- en klauwzeer voorkomen, worden belanghebbenden gewezen op het gevaar door in hunne stallen kooplieden, bekenden of familieleden uit Duiischland toe te laten. Vocris moet van ieder geval of verdacht geval van mond- en klauw zeer onmiddellyk kennis worden ge- g ven aan don Burgemeester. Aan landbouwers en veehouders die het vorenstaande niet nakomen zal de vergoeding wegens bedryf schade worden onthouden. Collecte Zeeland. Trekking van Maandag 7 Dec. 1000 9470 ƒ20. 1382 1390 3084 8049 8089 3095 8114 8131 4384 4886 6684 5657 5713 9884 9392 9487 9495 17086 17089 19026 19055 20721 20780 Mamlelsiberichten. IJzendyke, 5 Dec. Nieuwe tarwe Rogge Win tergerst Zomergerst Haver Bruineboonen f 12.50 a f 14.— f 10.50 a f 11. f 12.60 a flS.- f a f f 10.60 k f 11. f 14.a f 14.25 Rotterdam 7 Dec. Brouwerijgerst f 18.26 a f18.50 Voergerst f 14.50 a f 14. Haver f 12. a f 12.76 Bruine boonen f 12.50 a f 16.25 Aardappelen Z. Eigenh. f 2.40 a f 2.60 Zeeuwsche blauwe f 2.90 a f 8. dito bonte f 2.80 a f 8.10 Ajuin 4000 balen, ƒ4 26 a ƒ4.50 de 60 K G. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 9 Dec. 4.66 5.2J Donderdag 10 6.60 6.14 Vrydag 11 7— 7.24 Woensd. 6 Dec. Zonsondergang 8.46 Voer- en rijtuigen moeten dus 4.45 en rywielen 4.15 's av. zijn verlicht. Laatste Kwartier Donderdag 10 December vm. 11.61 u. Ondergeteekende betuigt mede namens zyne kinderen zynen hartelijken dank voor de vele blyken van belangstelling by zyn' 80sten jaardag ontvangen. C. BRUIJSSCHAART. Schoondyke, 9 Dec. 1914. Van vele dekens, door de burgerij aan de vluchtelingen uitgeleend, zijn de merken uitgewasschen. Ten einde een ieder zyn dekens te kunnen teruggeven worden de eige naars beleefd verzocht, zelf hun de kens te komen uitzoeken in het pak huis van de Firma WEIJKMAN SCHIPPERS, Dorpstraat K 28, op Woensdag 9 December tus- schen 9 en 12 uur voormiddag en 2— 4 uur Damiddag. HgT STEUNCOMITÉ. tot definitieve oprichting der TE GROEDE, des namiddags 2 uur, by den Heer A. BOSSCHAART. BV Zij, die nog lid wenschen te worden, worden verzocht deze vergadering by te wonen. A.s. Donderdag 10 December is bet hotel „Du Canon d' Or" te Breskens voor het publiek Gez. VAN LEEUWE Aanbevelend, S. ROUKEMA. Breskens. Wegens vertrek naar elders fabrikaat Muijsert, accuraat werkend; alsmede een Kunstmoeder. KOOPJE! Alles a contant te bekomen by Iz. BUIJZE, Breskens. Ten onzen bureele is ter Éh*4Sr inzage gesteld een tweetal van een serie van ter herinnering aan den geweldigen oorlog van 1914. Aanbevelend, P. J. WESDORP-v. d. Linde. Breskens. De agent J. WILLE Jz., Nieuwvliet, beveelt zich weder aan voor den verkoop van voor de Firma D. TURKENBURG te Bodegraven. Vraagt een prijscourant. Beleefd verzoeken wy onzen klan ten de wasch zooveel mogeiyk ge regeld te blyven toezenden. Gaarne nemen wy zelfs nieuwe klanten aan. DE DIRECTIE,

Breskensche Courant | 1914 | | pagina 3