He ld (L) een zindelijken INBOEDEL, HONIG. EivoTmbriketten, 45 gram a f105- en IndustilebiMen, merk 0 N 3 en 7 k° a f 110,- per 10 ton loco mijn, gGzesfds stukkolGii Qn anthraciGtkolGn Handelsberichten. Advertentiën. Door nieuwen aankoop PEK, voor levering: Septem ber beschikbaar: brug op te blazen faalden, waarom de Belgische bevelhebber die deed in brand steken. De Belgen hebben de poging der Duitschers, om over de rivier te komen, weten te verhinde ren Men verwacht, dat hun doel wer kelijk is, in de richting van St. Ni- colaas door te dringen, daar zij dan de nog eenige spoorwegverbinding tusscheu Antwerpen, Gent en Oos tende kunnen bezetten. Het Duitsche vliegtuig dat Zater dag twee bommen in Gent heeft ge worpen, is bij Sottighem gedaald. De beide officieren die er in zaten waren gewond en zijn naar Antwrrpen over gebracht. Een sterke Duitsche legermacht is Vrijdagmorgen vertrokken in Noord- Westelijke richting, blijkbaar met de bedoeling de gemeenschap tusschen Antwerpen en de kust te verbreken. Zij heeft den weg genomen over Merchtem en Buggenhout naar Den- dermonde. Op hun doortocht hebben de Duitschers weer talrijke woningen in brand gestoken. Donderdagavond reeds hadden de Duitschers het station van Buggen hout vernield en de telegraafdraden doorgesneden. Door een patroelje uhla- nen, die stoutmoedig vooruitreed, werd het verkeer tusschen Gent en Dendermonde weer afgpsneden Ten Zuid Westen van Mcchelen heeft men de dijken van de Leuvens-che vaart doorgestoken en heel de streek onder water doen loopen. De vijand werd door deze overstrooming totaal verrast De manschappen stonden tot boven het middel in het water en de kanonnen geraakten in het slijk vast. Op deze half verdronken troepen richtten heel den namiddag onze troe pen, ondersteund door de forten van de buitenste verdedigingslijn een woe dend vuur, dat onder den vijand een enorme schade aanrichHe Alle Belgische soldaten die nog in Namen waren zijn naar Antwerpen vertrokken. In 87 wagens werden zjj over Assenede naar Antwerpen ge transporteerd. Te Ostende is geland het overschot van de 4e legerafdeeling van het Bel gische garnizoen dat in Namen heeft gelegen. 14000 soldaten van dit gar nizoen hebben namelijk Frankrijk kun nen bereiken, waar zij Havre zijn opgemarcheerd. Van daar hbbben zij zich met bestemming naar Ostende ingescheept. Onder hen bevond zich generaal Michel, de oud minister van oorlog. Toen zij te Ostende kwamen, heerschte daar groote vreugde. Men was in de wolken over den handigen zet van dit Belgisch legertje, dat zoo doende de Belgische troepen voor de verdediging van Antwerpen weer met 14000 man heeft vermeerderd. Toen z(j aan wal kwamen werden zij lui de door de inwoners van Ostende toegejuicht, terwijl de Engelsche troe pen, die zich te Ostende bevinden op hartelijke wijze hun Belgische kame raden welkom heetten. De soldaten werden in speciale treinen naar Ant werpen vervoerd. Het Engelsche gezantschap in Den Haag meldt het volgende Aan het eind van de eerste maand van den oorlog is de heerschappij ter .:-»e van Groot Brittanje en z\jn bond- genooten onaangetast gebleven. De groote Duitsche en Oostenrijk- sche oorlogsschepen blijven in hun havens onder bescherming van hun mijnen enbat erijm. Vier Duitsch- k'ui-ers, een hulptrainers, twee tore pedojagers en een duikboot en een Oostenrijksche kruiser zijn tot zinken gebracht. Een Duitsche dreadnought en een kruiser zijn zonder strijd ge vlucht en hebben een schuilplaats ge zocht in de Dardanelles Het verlies van de Britsche vloot bedraagt alleen één lichte kruiser. Als een gevolg van deze overmacht ter zee waren meer dan 800,000 man in staat in verschillende werelddeelen de zee over te steken zonder ook éen man te verliezen Het Britsche ex- peditieleger is naar Frankrijk overge bracht, koloniale expedities zijn ge zonden naar de Duitsche koloniën in Afrika en de Stille Zuidzee, en de Fransche troepen zjjn onder dekking van de Engelsch-Fraasche Middelland- sche Zeevloot van Algerië naar Frank rijk overgebracht. De steun van het Britsche Rijk wordt onder bescher ming van de vloot ten volle ontwik keld en de legers in Europa zullen zonder ophouden worden verstrekt met die uit Australië, Canada, Indië en Afrika. De Duitsche handelsvloot is van de zee verdwenen, terwijl de zeeën vrij open blijven voor den handel van Groot Brittanje, in alle deelen van de verre zeeën. In China en in de Stille Zuidzee en den Atlantiscben Oceaan, hebben de Duitsche schepen strijd vermeden met de Britsche kruisers, en hebben er de voorkeur aan gegeven kiachte- looze aanvallen te ondernemen op ongewapende handelsschepen, in plaats van oorlogsschepen aan te tasten. Hoewel de Duitsche kruisers groot zijn, zijn hun rooftochten klein en ze zijn ;:iet in staat ergens stand te houden, waar een ernstige aanval op den Engelschen handel kon worden gedaan. De Britsche vloot, die thans reeds sterk is, zal in de volgende twaalf maanden nog worden versterkt met niet minder dan tien groote schepen le klas, vijftien kruisers en twintig torpedojagers, waardoor nog verder wordt vergroot de overmacht in sche pen van alle klassen over Duitschland dat in datzelfde tijdsverloop niet meer dan een derde van dat aantal aan zjjn vloot kan toevoegen. De prijzen der levensmiddelen in Engeland zijn zeer weinig gestegen; er heorscht slechts weinig werkeloos heid een fouds, bedragende meer dan 24 millioen, is door de bevolking aan vrijwillige bijdragen bijeenge bracht, om den nood, die zich later zou kunnen voordoen, te lenigen. De flnancieële toestand is bevredigend. De Engelsche en Fransche legers in Frankrijk hebben een aantal bloe dige gevechten geleverd, waarin ze den vijand veel grooter verliezen toe brachten. dan ze zelf hebben geleden. Hun strijdvaardigheid is weergaloos. Inmiddels zijn als gevolg van den oproep van de regeering 300,000 nieuwe recruten aan het Britsche vrijwilligersleger toegevoegd. Vele nieuwe divisies worden reed9 gevormd; het aantal recruten dat nu eiken dag wordt ingeschreven bedraagt ander halve divisie. Het geheele rijk is absoluut eensge zind en vastbesloten den oorlog tot een goed eind door te zetten. Groote Russische legers hebben een inval gedaan in Oost-Pruisen en staan op het punt om Midden-Duitschland binnen te dringen. De Oostenrijkers hebben een beslis sende nederlaag geleden, eerst tegen de Serviërs te Sjabats en aan de Dri- na en later tegen de Russen in Ga- licië. Zij hebben hun veldtocht tegen Servië opgegeven en hebben de ver sterkte stad Lemberg verloren. Buiten Europa blokkeeren de Ja- pansche vloot en een legermacht Tsingtao in China. De Duitsche kolo nie Tegoland in West- frika heeft zich aan het Engelsch Fransche leger overgegeven. Met de overgave van het Duitsche gewapende schip Wissmann op het Njassameer is de heerschappij over het heele meer aan Brittanië geko men. Handel en industrie in alle Brit sche kolonies blijven onaangetast. De kolonie Samoa in de Stille Zuid zee is genomen door' een leger uit Nieuw Zeeland. De volgende neutrale koopvaardij schepen zjjn, volgens mededeelingen van de Britsche admiraliteit, door Duitsche mijnen vernield, in de mees te gevallen met verlies aan mensohen levens5 Deensche, 2 Nederlandsohe, 1 Noorsoh en 1 Zweedsch schip. Zaterdagmiddag zijn tusschen He- renth&li ^tusschen Gheel en Antwer- WHBB—WM—iCiM—ÉMM—l»M—'f uv Wi .i pen) en Zamel, twee automobielen, waarin 3 Belgische officieren, aange vallen door een troep Duitsche sol daten, welke in een molen verscho len waren. Twee officieren werden gedood. POSTERIJEN. Gewijzigde dienstregeling. Gedurende de mobilisatie, is het postverkeer voor het postkantoor al hier voorloopig als volgt vastgesteld: Laatste buslichtingen voor de post naar Vlissingen, Middelburg, Neuzen, Holland enz. ten 7.15 v.m. 10.10 v.m. 2.06 n.m. 4.55 n.m. NaarGroede, Nieuwvliot, Hoofd plaat en Biervliet ten 8.20 v.m. en 2.45 n.m. en bovendien naar Groede 's av. 6.30 Met de tram van 7.50, 2.30 en 5.30 wordt post verzonden. De tweede bestelling naar Nieuwe- sluis is tijdelijk opgeheven. Het kantoor is geopend van 8 vm. 2. nm. en 6.— nm.7.30 nm. IJzendijke 29 Aug. Nieuwn tarwe f 11.— a f 12. - Rogge f 9.— a f 9.51 Wintergerst f 9.50 a f 9.75 Zomergerst f— a f— Haver f 8.- f 8 76 Paardeboonen f 8.— a f 8.75 Koolzaad f— a f Rotterdam 31 Aug. Nieuwe tarwe puike f 11.70 a f 11.90 Goede Tarwe f 11.26 a f 11.50 Overige flO a f 10.50 Wintergerst f 11.75 a f 12.50 Haver f 10. a f 10.50 Aardappelen Z. Eigenh. f 1.45 a f 1.60 Spuische dito f 1.60 a f 1.90 Zeeuwsche blauwe f 1.90 a f 2.20 dito bonte f 1.80 a f 2.10 Veemarkt. Koeien en Ossen 32 tot 40 c., Kal veren 35 tot 40 c., Schapen 20 tot 26 c., Lammeren 30 tot 35 c., Varkens 21 a 23 ct., id. voor export 20 a 21 c., alles per K.G. N. R. Ct. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 9 Sept. 8.29 3 53 Donderdag 10 4.09 4.33 Vrijdag 11 4.56 5.20 Woensd. 9 Sept. Zonsondergang 6 30 Voer- en rijtuigen moeten dus 7.80 en rijwielen 7 's av. zijn verlicht. Laatste Kwartier Zaterdag 12 Sept. nam. 6.08 u. - - a CORRESPONDENTIE. Abonnementsgeld ontvangen van I. H. te Williamson en J. B. te Sodus tot 1 Jan. 1915. Adu. Met verwijzing naar de gedane openbare kennisgeving INENTING EN HERINENTING. Donderdagmiddag om 2 uur zal aan de Nieuwe Sluis gelegenheid be staan tot inenting en herinenting. De herinenting is voor hen die in de laatste 7 jaar niet zijn ingeënt. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden mijner geliefde echt- genoote en onzer geliefde moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. HK WEIJKMAN Sr en Familie. Breskens, Sept. 1914. Notaris Beuningh te Groede, zal op Donderdag 17 September '14 des namiddags te 2 ure, ten verzoeke en aan de woniDg van Mej. de Wed. DE VRIEND, op het dorp Niemovliet, in het open-baar verkoopen bestaande in: Kabinet, linnenkast, tafelkastje, 2 tafels, 12 stoelen, ma chinetafeltje, pluimen bed, kapok bed, beide met toe- behooren, vloerkleed, geleierd- glas-, aarde-, koper-, ijzer- en blikwerk en hetgeen meer zal worden voorgebracht. Koopen tot ƒ8.contant. Puike bij H. DE HONDT, Groede. Wordt franco thuis gebracht. PRIMA C. DIELEMAN, Breskens. <l=l> Verzending onmiddellijk na ontvangst rimise. Tevens beschikbaar: voor vulkachels en centrale verwarming (ter vervanging van cokes.) Pryzen op aanvraag bü de MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN LIMBURG SCHE STEENKOLENMIJNEN te Heerlen.

Breskensche Courant | 1914 | | pagina 3