§e J|ö0ft (Ie ing van ruim 1 Hectare Lncera, uitmuntend Bouw- en Weiland, Ongeveet 251011 Koolraapplanten, Openbaie Vermakelijkheden Engelsche Wales Anthraciet. lni te landbouwers-inspan Rechtzaken. Adverteiitiëii. een sierlijk hardhouten Maandag Bezoekt 29 Juni a.s. Opsning half twsg* V oorloopig bericht. Vrijdag 10 Juli 1914, VERKOOPING Muziek voor den dans In voorraad Engelsche kolen en aankfvblend. breskens, VROOM. In een circus te New York werd Zondagavond een temmer door zijn leeuwen vurecheurd. Den avond, waarop deze gebeurtenissen plaats greep, trad de man, wiens naam pietrichs was, de kooi binnen, waar jee leeuwen in bet donker lagen. Nauwelijks had hij eenige passen ge daan, toen een der beesten hem aanviel. Ook de andere sprongen onmiddellijk op hem toe en na hem doodgebeten te hebben, verscheurden zij hem ge deeltelijk. Ten einde aan de wilde dieren hun prooi te ontrukken, was het noodza- Icelijk het lichaam te besproeien met een sterk riekende vloeistof, zoodat leeuwen door de lucht verdreven werden. Gedurende de opwindiDg ontsnapte een andere leeuw, die door de straten iloop en aldus de inwoners van de dichtbevolkte wijk den schrik op het joeg. Het gelukte ten slotte, het dier io zijn kooi terug te drijven, vóórdat bet iemand had kunnen schaden. Geprikkeld door de lucht van bloed bleven de leeuwen den geheelen nacht aan het brullen Zaterdagochtend is in do nabij heid van Klein-Schwechat (Ooateniyk) de militaire luchtballon Körting op een hoogte van 20 M. ontploft. Al'» passagiers, een kapitein, vilf luitenants twee chauffeurs en een civiel inge nieur, zijn gedood. Men denkt dat een botsing van een Farman tweedekker met den ballon de ontploffing tengevolge heeft gehad. Ook de tweedekker is gevallen. De vlieger-officier, die hem bestuurde, en zjjn passagier zijn mede omgekomen. De luchtballon Körting, bemand met kapitein Hauswirth en twee eer ste luitenants, een korporaal, een sol daat en een ingenieur, vloog van Fi- schament naar den bekenden Konigs- berg. Om half negen vloog daar ook een Farman twoedekker, welke nog pas te voren voor het leger was aangekocht, bestuurd door luitenant Platz,dieeen kapitein ter zee als passagier mee voerde. De tweedekker kwam in bot sing met den ballon, en er kwamen scheuren in het omhulsel. Een ont ploffing volgde en in een oogwenk was de ballon verbrand en viel. Ook de tweedekker stortte van een van een hoogte van 400 Meter ter aarde. Alle personen, die bij de bot sing betrokken waren, zijn omgeko men de lijken zijn verkoold en vree- selijk verminkt. Maandagnacht werd brand ont dekt in het vooronder van het rijn schip Anna, schipper W. Reibel, ïig- de in de Maashaven ZZ. te Rot terdam. Daar sliepen de beide schippers knechts, n.l. de 17 jarige S. en de 26 jarige L. in Duitschland. De 17 jarige S. werd door den rook wakker, en vluchtte naar het dek, terwijl de vlammen hem reeds ach terna kwamen. Spoedig was de ha venpolitie aanwezig alsmede de drij vende spuiten Havendienst 2 en 8, die met twee stralen den brand bluschten. De agenten van de rivier politie stel den nu een onderzoek in het vooronder en vonden den 26 jarigen L. be wusteloos op den grond liggen met brandwonden aan hoofd en handen. Aan dek gebracht werden door de reddingsbrigade dadelijk pogingen in het werk gesteld met een zuurstof apparaat de levensgeesten op te wek ken, waarin men echter riet mocht slagen. Een dokter kon slechts den dood tonstateeren. In de haven te Noordwijkerhout Was een 7jarige knaap verdronken, zonder dat iemand het heeft bemerkt. Alleen een klomp dreef boven en deze werd opgemerkt door een voor bijganger. Toen hy zich te water be gaf, haalde hy hot lykje van den jon gen op. Maandagmiddag bevond zich de landbouwer J. Hekkert te Gorssel met eenigen zijner huisgenooten en een paar buurjongens aan de overzijde van den IJsel in het hooiland, toen zij door een o iweersbui werden overval len. Om zich voor den stroomenden regen, en meer nog voor de groote hagelsteenen te beveiligen, kropen er enkelen in een hooiopper, terwijl H. met zyn 14 jarig dochtertje en B jarig zoontje alsmede zijn buurjongen A. Scholten een schuilplaats onder een knotwilg zochten. Opeens kwam er een bliksemstraal onder den boom door, en smakte alle vier genoemde personen tegen den grond. H. had zyn zoontje vóór zich staan, om hem met zyn bovenlijf voor de hagelsteenen te beschutten. Het kind werd eerst het hoofddeksel afgeworpen en onmiddel lijk daarna werd het voor de voeten van den vader neergesmakt. Alle vier waren bewusteloos. Toen zy weer bij kwamen en wilden opstaan, konden zy zulks niet, zij vielen telkens weer neer en hadden het gevoel alsof er geen grond meer onder hun voeten was. Na eenigen tijd konden zich met veel moeite staande houden, behalve het meisje, dat naar huis moest wor den godragen. Dit kind heeft het meest geleden. Zij is getioffen links in haar hals. Aan haar linkerheup vertoont zich een klein zwart stipje, vanwaar een roode, steeds breeder wordende schrijnende streep over haar gelieele dijbeen loopt. Verder werd aan den bal van haar rechtervoet een roode plek opgemerkt, terwijl de klomp van den voet was gebarsten. Het kind was Woensdag nog erg onder den-indruk en klaagde over pijn in haar dijbeen en rechtervoet. Het jongetje heeft het er het best afge bracht. De overigen klagen over ge voelloosheid en gedruktheid. Een won der mag het genoemd worden, dat deze vier personen er nog zoo goed zijn afgekomeu. De derde knolwilg, vanaf dengene waar de menscnen ston den, is geheel uit elkander geslagen. Arrondissements-Rechtb. Middelburg. Zitting van Vrijdag 26 Juni. Veroordeeld wegens brandstichting: L. M, 49 j., veld- arbeider te Biervliet, gedetoneerd te Middelburg, tot 6 maanden gev. straf met inmindering brenging der door gebrachte hechtenis, overeenkomstig den eisch. overtreding woningwetJ. A. G 46 j., timmei man en aannemer te Oostburg, tot ƒ10 of 10 d. hecht met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Oostburg, over eenkomstig den eisch. *8 andeïsbericliten. Oostburg, 24 Juni. Tarwe Haver Groene Erwten Kroon Erwten Paardeboonen f 0.00 a f O Rogge f 6.60 a f 7.25 Bruine boonen faf Aangevoerd: Prijs 22905 kipeieren ƒ3 92V2 a ƒ4,— 1744 eende ƒ4,20 a ƒ4.10 1 ganze ƒ8.— 22 kalkoen ƒ4.32'/, 4 parelh. ƒ3.50 hanen 18 k g. boter ƒ1.171/, Predikbeurt»'». Ned. Herv. Kerk. Zondag 28 Juni. Breskens v. 91/, u ds Val. n. 2 u Geen dienst. Biervliet v. 9 u ds Meeuwenberg Herv. Ev.-Lokaal Schoondijke. nm. 2 u dhr de Vos, afscheid. Ev. Luth. Gem. te Groede. vm. 9 u ds van Genderen Stort. 111.- a f 11.90 f 7.50 a f 8.25 f a f f 10.25 a f 11.50 Hoogwatergetij Breskens. D A 0 N. voorm. nam. Zaterdag 27 Juni 3.1* 3 42 Zondag 28 4 10 4 34 Maandag 29 5.07 5.31 Dinsdag 80 6.20 6.14 Z dag 28 Juni. Zonsondergang 8 24 oer- en rijtuigen moeten dus 9.24 en r iwielen 8.54 's av. zijn verlicht. Eerste Kwartier. Dinsdag 30 Juni urn 7 53 u. Voor de vele blijken van belangstelling zoowel van hier als van elders ontvangen bij ge legenheid van mijnen 60sten jaardag, betuig ik mijnen hartelijken dank. P. D. J. DE SMIT. Breskens, 26 Juni 1914. richten Allen, die LID wenschen te worden van eene op te worden uitgenoodigd tot het bijwonen van eene vergadering in het lokaal van den heer Weijkman op Dinsdag 30 Juni des avonds te 71/, ure. met Kommen. Te bevragen aan het Bureau van dit Blad. ö.vuw„um.v..„.ö v~,, te houden te Groede, op de weide van den Heer JANNIS SCHIPPERS, nabij het dorp. IV Deze tentoonstelling zal worden opgeluisterd door het Muziek gezelschap van GROEDE. De verkooping van den kapitalen van den Heer J. R. BREVET, op de door dezen bewoonde hofstede onder IJzendijke, Zuidcjiepe, zal plaats hebben Dinsdag 21 Juli 1914. Notaris Zijlstra. De Notaris W. C. de Smidi te Schoondijke zal op des namiddags 3 uur, ten verzoeke van den Heer Js ERASMUS te Cadzand, in het openbaar verkoopen alles wassende op landen ivan de door hem bewoond fgeweest zijnde hofstede. Te vergaderen op de hofstede. van De notaris W. C. de Smidi te Schoondijke zal op Vrijdag 3 Juli 1914, des namiddags 2 uur, bij instel en Maandag 13 Juli 1914, 's nam. 2 uur, bij toewijzing, ten herberge van de Kinderen Ris- seeuw aan de Langstraat te Oostburg, in het openbaar verkoopen, voor den Heer Eduard VAN HEVELE en con sorten Een kavel ter grootte van 11 heet. 55 aren 30 centiaren (26 G. 34 R.), gelegen onder IJzendijke, tusschen den St. Lievensdijk en den Oude Passageuleweg, kad. bekend in Sectie I no. 13, ter voormelde grootte. Te veilen in 6 perceelen en combi natiën. PERCEEL 1. Een Oostelijk gedeelte ter grootte van ongeveer 2.02.04 Heet. (4 G. 170 R.) zijnde 4 stukken bouwland, begrensd door den eigendom van den heer Th. de Jaeger en perc. 2. PERCEEL 2. Twee stukken weiland, ter grootte van ongeveer 1.22.94 Heet. (2 G. 234 R.), begrensd door perc. 1 en 3. PERCEEL 3. Zes stukken bouwland, ter grootte van ongeveer 2.69.75 Hectaren (6 G. 29 R.), begrensd door perc. 2 en 4. PERCEEL 4. Vijf stukken bouwland, ter grootte van ongeveer 2.05.82 Hectaren (4 G. 196 R.) begrensd door perc. 3 en 5. PERCEEL 5. Vier stukken bouwland, ter grootte van ongeveer 1.48.42 Hectaren (3 G. 106 R.), begrensd door perc. 4 en 6. PERCEEL 6. Een Westelijk gedeelte, zijn de 5 stukken bouwland, ter grootte van ongeveer 2.06.33 Heet. (4 G. 199 R.), grenzende aan perc. 5 en eigen dom van de familie Breijdel. Te aanvaarden rooven oogst 1914; het met suikerbieten bezaaide land uiterlijk 1 December 1914. Grondbelasting van af 1 Januari 1915 en polderlasten van af 1 Mei 1915 voor de koopers. Betaling kooppenningen uiterlijk 15 Augustus 1914. Nadere inlichting verstrekt voor noemden notaris. bij J. J. DROOG, Breskens. TE BRESKENS. Op Zondag 5 Juli'aanstaande van af 4 uur nam. DE HERBERGIERS. Prima kwaliteit grove

Breskensche Courant | 1914 | | pagina 3