H, A, SCUPPERS te Mn een Gemengd. Dankbetuiging. r A d vertentiën. Uit cle hand te koop E Tsvsnjs Uitverkoop huishoudelijke artikelen Ijzerwaren, Landbouw- ei Tuingereedschap,Eijwielei en onderdeelen, Lampen onderdeden enz. een heilrijk jaar een voorspoedig jaar. reud agent, die de Oeverstraat pas seerde, een gekreun. Een onderzoek instellende, met een waker van den nachtvoiligheidsdienst, die ook ter plaatse passeerde, vonden zij in de Qortemakerssteeg den op den grond liggenden agent. Hij was toen weer eenigszins tot bewustzijn gekomen. Door do beide beambten werd hij ten naar het poli- tie-bureau geleid. Het bleek, dat hij een neusbloeding had. Verdere ver wondingen werden niet gevonden De agent klaagde over pijn in het hoofd en over suizingen in de ooren. Na wat opgeknapt te zijn werd de man naar zijn woning overgebracht en on der behandeling van zijn huisdokter gesteld. Zijn toestand is thans redelijk wel. De politie stelt een onderzoek in. (Arnh. Crt.) Breskens, 31 December 1913. De heer .T. A. Lugl en, opzichter bij den Itijks-Waterstaat, vroeger alhier, is bevorderd van de 3e naar do 2o klasse. Men maakt ons opmerkzaam, dat in de geldleening van 1887 ten laste dezer gemeente niet n° 11 maar n° 7 is uitgeloot. Op tweeden Kerstdag gaf mej. Klippink uit Amsterdam eeno zang uitvoering in de Herv. Kerk te Scnoon- dijke, begeleid en aangevuld door het orgelspel van den heer Joh. Dubois. Do talrijke aanwezigen genoten zoo wel van den zang als van det Oi gel- spel, zelfs nog in hooger mate dan bij het eetste optreden van mej. Klip pink in Juni jl. Ds Posthumus sprak namens de aanwezigen een woord van erkente lijkheid voor het geboden genot. 's Avonds had bij J. J. van Kose- veld een soirée amutante plaats, ge geven door den bekenden Abr. de Winter Sr Ook hur was heel veel publiek, dat en hier mag wel eens de nadruk op vallen-door eene opvallen de stilte toonden, dat de voordrachten in den smaak vielen. Zo werden tel kens beapplaudisseerd. Te New-York is een brul aal stukje uitgehaald. Een tiental dieven stalen in de haven een sleepboot die enkele geladen schepen voorttrok. De ladingen borgen ze op en daarna lie ten ze de schepen zinken. Gisternacht heeft te Wismar een hevige sneeuwstorm gewoed, ge paard gaande met hoogen vloed, die alles in de nabijheid der haven heeft overstroomd. Het verkeer in de on- dorgeloopen wijken wordt met vis- scherscooten onderhouden. Te Warmer.üde is door hoogen zee gang de strandboulevard voor meer dan de helft weggeslagen. Men poogt met behulp van militairen den weg geslagen grond door zakken zand aan te vullen. Do veerdienst naar Dene marken is gestoord. Het is onmogelijk loodsen aan boord van binnenkomeirde stoo.; schepen te brengen. Te Kiel heeft de hooge zee de kaaimuur en de straten bij de haven onder water gezet. Sedert Maandagavond woedt op de geheel* kust een storm uit het noor den, die gepaard gaat met sneeuw jacht. Te Binz staat de Prins Hendrik- brug onder water, men vreest dat 't brughoofd zal worden weggespoeld. Te Passnitz op Rügen is de strand- boulevard ondergeloopen. Te Wyk bij Greifswald staat het verkeer geheel stil. De vloed steeg tot H/j M. boven noodpeil. Te Poene is het water de huizen binnengedrongen. Het telefoon- en te legraaf verkeer staat stil. In geheel Oost Pruisen heeft een orkaan gewoed en groote schade aan gericht, Enkele dorp'm en gehuchten zijn door overstrooming afgesneden. Op het landgoed van baron De Seoles in het naburige Houthem wa ren op surveillance do veldwachters Knols en Linckens. Omstreeks 10 uur Vrijdagavond zagen beiden twee stroo- pers, de een met een zoogenaamde licht bak, de ander met een geweer. Beid* werden gesommeerd zich over te geven Als antwoord daarop ging do eene, tot nu toe nog onbekend-», strooper aan den haal, terwijl Quax een mes trok en als een wild beest op beida veldwachters inhakte. Uit zelfverdediging heeft toen een der rijksveldwachters Q doodgeschoten. Elkaar ondersteunend hebben beide veldwachters nog hunne woning kun nen bereiken. De maréch vussée van Valkenburg werden 's nachts nog ge waarschuwd en vonden het Hjk van Qbenevens een vlijmscherp slagers mes. De toestand van Linckens is goed, die van Knols ergers, dc-ze wordt in 't hospitaal te Maastricht verpleegd. Q stond bekend als berucht strooper en laat een vrouw en 6 kinderen na. Zaterdagmiddag is het parket van Maastricht ter plaatse geweest. Binnen de wallen van de St. Peter- en Paulvesting i*, naar uit Petersbuig gemeld wordt, een geheim zinnige misdaad ontdekt In de woning van kolonel Razdorls- hin is nl. het lijk gevonden van een Duitsche vrouw, Alma Gei sin ge naamd, die bij den kolonel als huis houdster in dienst was. De moord de vrouw was door middol van een dolk gedood moet reeds vier dagen geleden gepleegd zijn. De oppasser van den kolonel, die zelf eenige dagen buiten de Rus- sissische hoofdstad vertoefde, is ver dwenen. Over de motieven, die de moordenaar tot zijn daad h »bben aar- gezet, tast men geheel in het duister. Zaterdag kwam tijdens het dor- schen met een machine eou meisje to Sevenum bij Horst (Lin aanraking met de raderen. De ongelukkige werd enkele keeren rondgeslingerd en op slag gedood. Na afloop van een serenade ter gelegenheid dat iemand te Blerick tot li i dor Prov. Staten van Limbuig was gekozen, ontstond tusschen twee fa brieksarbeiders een twist, die reeds in don voormiddag was begonnen met een woordenwisseling. Een zekere Sparidaens mengde zich, als om hen te scheiden tussctn-n henj doch eenige oogenblikken daarna zeeg S. ter aaide. Toen men dit zag dacht men eerst dat S. voor do grap in do sneeuw ging liggen. Toen mon nader bij kwam, zag men evenwel dat zijn gelaatskleur verbleekte en de pols niet meer sloeg. Een der ruziemakers, Houben, hielp het slachtoffer nog mee liet hoofd vasthouden en in een naburig huis brengen. Onmiddellijk was genees kundige hulp ter plaatse, doch het mocht niet meer baten. De getroffene waren in de linkerdij twee slagaders doorgesneden waardoor de dood on middellijk intrad. De verdachte en de verslagene zijn beiden gehuwd en va ders van 6 kinderen. Reeds gedurende ruim een half jaar kwamen bij de directie van het Postkantoor te Amsterdam klachten in, over het niet ontvangen van post wissels welke naar uit de gevoerde briefwisseling bleek, wel degelijk door derden waren afgezonden. Van zoek raken kon bij nader onderzoek geen sprake zijn, daar uit het ingestelde onderzoek bleek dat de wissels be hoorlijk geïnd waren. De recherche in de zaak gemoeid, kon aanvankelijk geen enkel treffend punt van over eenkomst in verschillende gevallen van aangifte bespeuren, waardoor zij op een spoor kon worden gebracht, tot eenigen tQd geleden haar opmerk zaamheid werd getroffen door de om standigheid, dat vele der verduisterde en geïnde postwissels gericht waren aan personen, die tijdelijk buiten de stad vertoefden. De bedrijver van de diefstallen moest dus worden gezocht in dat deel van het postkantoor, waar de aan de af wezigen geadresseerde postwissels ontvangen worden. De besteller die dorgelijke stukken te bezorgen krijgt, brengt dezi niet naar het postkantoor terug, doch bergt ze in een couvert of tascbje, hetwelk hij eenvoudig in de bus werpt. Langs den gewonen tfeg komen de stukken dan in het hoofdkantoor terug. Garuimen tijd hebben do rechercheurs op de loer gelegon, totdat het ten slotte Zaterdag mocht gelukken, den beambte do G. op heeterdaad te betrappen. De arresteerde was werkzaam op het bureau waar de wissels voor af wezigen kwamen. De laatste dagen worden de douane-formaliteiten op het station Rozendaal in alle gestrengheid toege past. Van de binnenkomende treinen uit België worden zelfs de begeleidende beambten en machine personeel ge visiteerd. Ja, zelfs de ro.'kkasten van de machines moeten open gemaakt worden om te zien of zich daar ook geen smokkelwaar in bevindt. De controle was zdf.-. zoo streng dat den bedienden treinbeambten gelast wordt langs de visitatiezaal te gaan en zoo door de wachtkamer weer naar het peiron, waardoor zelfs eenige veitraging in den treiner loop ontstond. Bij nadere informatie, b'eek dat strenge toepassirg der formalitei ten voortaan meermalen zal plaats hebben. In de buuitschap van Nijker- keiveen, g< meente Nijkerk, is op Kerstavond door Ev. Suurmait, or der- den invloed van sterk.,n drank, een schot hagel gelost op Van Polen. De volle lading ging door het hart ende dood trad onmiddellijk in. Zaterdagmiddag wei d op de ou de Scheveningsche weg een 60 jarige voerman door een mailt jan overreden waarbij een der zware wielen hem over 't hoofd gingen, dat geheel werd verbrijzeld. Do ongelukkige was ter stond dood. In een aardewerkfabriek onder Hazerwoude, werd een 21 jarige werk man, toen hij een drijftiem, die van de as was gezakt, daarop terug wilde brengen, door de machine gegrepen. De beide boenen werden hem afge- kneld de jonge man was bijna dade lijk dood. Aan de IJkade te Amsterdam zijn Maandagmiddag op het terrein van de Kon. Ned. Stoombootmij twee bootwerkers van de loopplank van eeu daar liggend schip te water geraakt, waarbij een hunner verdronk. Op het stations-emplacement te Roozendaal is een ongehnwde trein- smid onder een trein geraa t, waar door hem beide beenen onder de knie werden afgereden en hij in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis werd vervoerd. Te Garrelsweer is een 40-jarige arbeider met zijn fiets in het Dam- sterdiep gereden en verdronken. De vrouw van den caféhouder in de Utrechtschestraat te Amster dam, die voor eenige dagen door su blimaatvergiftiging een einde aan haar leven wilde maken, is thans in het Binnengasthuis aan de gevolgen dier vergiftiging overled.n. Een 73 jarige ma i te Alfen a.d. Rijn is door de duisternis misleid in den Bijn gevallen en verdronken. CORRESPONDENTIE. Abonnementsgeld ontvangen van J. B. L Milwaukee tot 31 Dec. 1913; M. K. Williamson tot 1 Oct. '14. Van de Dieuwe abouné's I. L., Ma rion, J. v. B., Marion, beide tot 1 Oct. 1914. Adm, Hoogwatergetij Breskens, voorm DAGEN. Woensdag 31 Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Dec. .Tan. 2.52 3 29 3 55 4.34 5 20 6 20 7.85 nan SU 8.5! 4.1! 4.51 5.4 64 7.5.9 Zondag 4 Jan. Zonsondergang 3? Voer- en rijtuigen moeten dus 4.58a rijwielen 4.21 's av. zijn verlicht. Eerste Kwartier Zondag 4 Jam», nm. 1.29 u. Prt'dikftcn rt en. Ned. Herv. Kerk. Zondag 4 Jan. Bieskens v. 91/, u ds Meeuwenberg Bevestiging van ouderl. en diakenet o. 2 u ds Meeuweuberg Woensdag 7 Jan. Nieuwesluis n. 6 u ds Meeuwenbe# Lokaal Weijkman Breskens. nm. 5.3Ó u ds van 't Sant, Ev. Luth. Gem. te Groede. nm. 2 u ds Snijder. Lokaal Vrije Ev. Gem. 3e Zanikt- nm. 6 u Samenkomst. Ondergeteekende betuigt, bij dnz zijn dank aan de Zwits. Mij. van Verz. tegen Ongel, t Winterthur voor de prompte uitt» taling bij het ongeval hem in beetencampagne overkomen, en li veelt genoemde Mij ten zeerste aai Alle inlichtingen verstrekt de Agei voor Z.-Vlde heer lz. WESDORP, Oostburg, 81 Dec. 1913. toe bui om direct te aanvaarden met volfedigeu inventaris en voorraad. Te bevragen bij E. VERDEGEH de Jaeger te Hoofdplaat. van alle rin Sn )oi TTeil en zegen in het nieuwe -*-®-toegewenscht aan begunstigers, vrienden en bekenden. Groede. J. SEEN, Schoen- en Gareelmate Ut Begunstigers, vrienden en beken- den, zoowel binnen als buiten de ge- t-S! meente ft jaar toegewenscht. Breskens. Iz. WILLEMS,' Schoenhandel «4 Bij de jaarwisseling wenschen aan vrienden, begunstigers en kenden, zoowel binnen als buiten gemeente Familie VAN KAMP® Breskens. Dorpsstra»* w: »6f i

Breskensche Courant | 1914 | | pagina 2