Bericht vanlnstel. ijdeiij met FIETSEN, een 2e Bioodbakkeisknecht, Nieuwe blanke ZOUlEViSCH, 85 steike gezonde Kuikens, Engelsche Wales Anthraciet, Rechtzaken. Advertentiën. Yerkooping ts Biervliet. Engelsche kolen Maandag 30 Juni a.s., Kennis-Zaterdag Maandag 7 Juli 1913, 8 maal 0.44,56 Heet. beste Wintergerst. Dames-, Kinderen- en Jongens-costumes. Mej. G. v. d. WAL, Gevraagd: In voorraad - Onder Lekkum (Prieel.) is Zon dagavond een 2-ljung persoon by In t zwemmen verdronken. N. R. C. - Toen Maandagmorgen de chefs van de bekende diamanttirma Eiluard van Dam, te Amsterdam en te Ant werpen gevestigd, uit de kluizen van de fabriek ter laatst genoemde plaat se, de daarin geborgen onafgewerkte partyen zouden halen, om die weer jao de werklieden uit te geven, bleek de geheele voorraad diamanten ver dwenen. Er was letterlyk niets in de kluizen achtergelaten. De Auttferpsche recherche speurt naar de daders van dit brutale stuk. De firma is tegen inbraak verzekerd. By de kluis werd een geheele ver zameling moderne inbrekerswerktui- göU gevonden, o.a. verscheidene in strumenten om de staleu bepantse ring de kluizen te doen smelten. Ia het geheel werden zeven kistjes met onafgewerkte partijen diamant ontvreemdde kistjes waren tor plaatse opengebroken, nadat zij uit de kluis waren gehaaid. De waarde van het ontvreemde wordt op 5U,000 frs. geschat. Met het onderzoek van deze zaak is belast de hoofdinspecteur vau de recherche te Antwerpen, de heer Col- iaert Bouvy. fieuds heeft de politie het oog op een aantal personeu, die geduiende de laatste dagen in de nabyheid van de fabriek rondzwierven en wier zeer verdacht voorkomen opviel. Tel. - Tijdens een hevig onweer is een hooier te fieeg door den bliksem ge troffen en gedood. - By het lossen van een stoom schip te Zaandam is een sieng hout lit de strop een 28-jafrigen losser, de lostwinner van zijne moeder. De ge troffene werd oogenblikkelyk gedood. - Terwyl een schipper te Klazie- Düveen door het kanaal voer, had zyn 25jarige knecht het ongeluk plotse ling over boord te vallen. Onmiddel lijk zonk deze naar de diepte. Wel Werden ijlings pogingen tol redding aangewend, doch hulp mocht met baten; na eeuig.n tijd visscheo kon men slechts zyri lijk op bet droge balen. - Een 29 jarige zandschipper te 'a Öravenhage kwam door uitglijden te water terwijl hy zyn schuit voort duwde. De man werd spoedig op hot droge gebracht, maar was toen reeds bewusteioos. De gemeentelijke eerste hulpdienst werd gewaarschuwd, doch de geneesheer van dien dienst kon niets anders doen dan don dood con- «tateeren. - Te Utrecht is een 9-jarig jon- {etje by bet spelen in de Vecht ge raakt en vei dronken. - Te Eede, is in de infauterie-ka- feme een milicien uit Ronswoude aan nekkramp overleden. (.Nieuwe Ctf - Te Breda is Vrijdag een schil der, die bezig was met schilderwerk to het hospitaal aldaar, van zyn kdder gevallen. In deerniswekkenden tastand is hy opgenomen en Zater- aan gevolgen overleden. N. R. Ct. Komende per rijwiel van St. kichiels-Gestel (N.-B.; op weg naar «hjjndel, week een heer, wonende te Schyndel, verkeerd uit en kwam dien tengevolge in aanraking met een auto. in bewusteloozen toestand en met 'wwondigen aan den hals werd hy Tel. - Te Bremen heeft Vrijdagmidag 99 n gruwelijk tafeereel afgespeeld. iÈn blijkbaar krankzinnige man drong 990 schoei binnen en ontmoette in 39 gang een onderwijzeres, op wie hy onmiddellijk een schot loste, dat gelukKig niet trof. Daarna ging hij een klas binnen, waar 65 meisjes van 6 tot 7 jaar bezig waren. Hij schoot onmiddellijk blindelings op de kindereu die verschrikt om den on derwijzer gingen slaan en voor een gedeelte wegliepen. B\) het afhollen van de trap brak een van de meisjes de nek. Intusschen vuurde de krankzinnige onafgebroken door en trof velo meis jes. Ook de schoolbediende die ter hulp snelde, weid aan de wang ge wond. De krankzinnige liep vervol gens op het venster toe en schoot van daar op de jongens, die op de binnenplaats speelden. Vyf hunner werden getroffen. Inmiddels trachtte de onderwyzer den gek van achteren te pakken. Deze keerde zich echter onverwachts om en schoot hem een kogel in het onderlijf, zoodat de on derwijzer stervend neerviel. Daarna snelde de moordenaar de straat op, waar hij gevangen genomen werd, nadat de opgewonden menigte hem half dood had geslagen. Drie kinde reu zyn gedood en tien gewond. De op den dader gevonden papieren ston den ten name van Schimdt. Men ver onderstelt, dat de papioret. vervalscht of gestolen zijn en vermoedt, dat de man een Rus is. Bij het fouilleeren van zijn zakken werden nog 5 revol vers en 100 patronen gevonden. Een kameel veroorzaakte Zon dagavond om 10 uur in het Luna park te Brussel een ware paniek. Het dier, dat door een meisje met slagen van een parasol geplaagd was sloeg op hol en doorliep het park in alle richtingen, stoelen en tafeltjes omver werpend. Achtereenvolgend be proefden vier personen het dier te bestijgen, maar weer uit het zadel geworpen. Ten slotte drong het dier, dat voortdurend woedeDder was ge worden, een café binnen en wierp al les wat het iu den weg stond omver. Een geweldige paniek ontstond, in den loop waarvan vyftien personen gewond werden. Drie van hen had den een been gebroken. Slechts met de grootste moeite kon men zich van het woedende dier meester maken. Arrondissements Rechtb. Middelburg. Zitting van 24 Juni. Veroordeeld wegens mishandeling: A. B. M., 26j,veld- arbeider te IJzendyke, tot 10 boe te of 10 d. hecht, (eisch idem.) J. B. C25 j., koopman te Hoofd plaat, tot 5 of 5 d. (eisch 25 of 25 d. hecht.) Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht de heer J. G. d. J., kassier te Vlissingen, ver dacht van fraude. Reeds werden door den Rechtercommissaris te Middel burg gistereD een 5-tal getuigen ge hoord. - Door den heer J. G. van Nifte- rik te Vlissingen is by den officier van justitie te Middelburg eene aan klacht ingediend in zake de versprei ding van een strooibiljet voor de Sta- ten-stemming in het district Vlissin gen, waardoor de heer ^van Nifterik zich in zijn eer en goeden naam acht aangetast. Hoogwatergety Breskens. DAGEN. voorm. nam. Juni 4.66 5.60 7.- 6.20 6 14 7.24 Woensdag 25 Donderdag 26 Vrydag 27 Woensd. 25 Juni. Zonsondergang 8.24 Voer- en rytuigen moeten dus 9.24 en rijwielen 8.54 's av. zyn verlicht. Laatste Kwartier Donderdag 26 Juni. nm. 6,- ure. uauüelsberichteu. Rotterdam 23 Juni Nieuwe tarwe Essex flO.ft f12. Wilhelmina-tarwe 110.50 a f 10.85 Overigens van f 9.— a flO.— Veemarkt. Koeien en Ossen 40 tot 46 c., Kal veren 60 tot 52 c., Schapen 26 tot 32 c., .Lammeren tot c., Varkens 27 a 28 ct., ld. voor export 27 a 28 e., alles per l/a K.G. N .R. Ct. V Getrouwd JOZIAS BECU Az. EN JACOBA J. VAN DEN HaMER Ld., die, ook namens wederzydsche fami lie, hunnen hartelijke» dank betuigen voor ue Veie uiijlcen van be langstelling zoowel van nier als el ders ondervonden. Groeue Brouwershaven 18 Juni 1913. De oudergeteekende be tuigt zijn hartelijke» oank aan uiegene, die nun stom op hem hebben uitgebracht en voor de vele bewyzeu van belangstelling out- vangen bij zijn verkiezing tot lid der Riovinciale Staten van Zeeland. Cadzaud, 22 Juni 1913. P. ERASMUS. De notarissen A. Mijs te Oostburg en J. W. Verhulst t-> Middelburg, berichleu, uat Ue perceelen Maandag jl. te bunnen oveistaan geveild, ziju in bod gebracht als volgt Perc. 1IV. (Torenweide Oostburg) groot 1H.A. 21 A. 16 c.A. op 3600. Perc. V. Bouwland te Oost burg, (Piins Wtllempolder) groot 1 H.A. 90A. 90 c.A. op 3211. Peic VI. idem, groot 2 H.A. Oz A. 10 c A. op 3331. Perc. VII. Bouwland en Val lei, Stamper&hoekpoider, Oost burg, groot 2 H.A. 69 A. 40 c.A. op 2950. Perc. VIII. Bouwland in den Elisabethpolder te Zuidzande groot 1 H.A, 65 A. 80 c.A. op 3203. De HERVEILING Olyft bepaald op des namiddags 3 uur, by de Kinde ren Risseeuw te Ooatburg. by de geiegenueid van den te BRESKENS. Aanmelding bij Iz. DE HULLU en C MANNEKE. VERGADERING Vrijdag 4 Juli des avonds 8 uur, by E. Besemer. De Notaris Zijlstra te IJzendyke is voornemens des namiddags 2 uur, te Biervliet, iD den Beukelspolder, publiek te verkoo- pen voor den heer C. J. DE BEER Te vergaderen aan het hofsteedje van Nabije aan da Wittestraat, Bij dezen heeft de ondergeteekende de eer, bekend te maken, dat zij zich voorloopig te BRESKENS denkt te vestigen tot het vervaardigen van Bij voldoende deelname, is zij gaar ne genegen een CURSUS ie houden in het maatknippen. Iu dezen cursus wordt geleerd Par(jzer original costumières-coupe. Weener Engelsche Duitsche Verder Parijzer original kleermakers-coupe Weener Engelsche Duitsche (alle voor taillor, madecostumes, Man tels enz.) Verder De original Kleermakers-coupe voor Jongens-costuum. Het knippen en vervaardigen van alle Linnen- en Ondergoed voor Da mes, Kinderen en Heeren. Het vervaardigen van Dames-cos tumes, Kinderkleerderen, Mantels, Jaquettes, Meisjes-Coufectie, Jongens- Confectieen alle modellen Reform- costumes. Beleefdelijk aanbevelend, Gediplomeerd Leerares van de Mode- Academie R. v. E. WOHB.YZEK, Amsterdam. N.B. Deze dames Wohryzek be haalden op de Intern. Tentoonstelling te Londen 1907 de „Grand Prix" voor de door hen ingezonden modellen. De prijs en verdere condities kun nen bepaald worden, als bet aantal deelnemer s bekend is. Duur der cur sus 2 3 maanden. Voorloopig is opgaaf van adres vol doende aan H. B. H. BLOK, Keipad, Breskens. Op een fabiiek van SUIKER WERKEN wordt gevraagd een vak man in bovenstaande artikelen, be ken.. met vacuumkoken. Br. fr. met opgaaf van leeftijd en waar gewerkt worden ingewacht on der letter T. P. I. NIJGH VAN DITMAR'Ö Alg. Adv. Bur., Rotterdam. voor gemengde zaak. Adres: A. L. FRANKEN, Firma Ouwerkerk, Kerkstraat 11, Vlissin gen. 37i/2 cent pel- k.g. P. J. WESDORP v/'d Linde, Breskens. mot of zonder kunstmoeder, bij Iz. BU1JZE, Breskbüs. prima kwaliteit grove EN AANBEVELEND, BRESKENS. VROOM»

Breskensche Courant | 1913 | | pagina 3