BS an delsfoericlsten. Rechtzaken. BurgerL stand. rucht is opgedoken dat mr Dieleman ernstige bezwaren heeft eene candi- datuur te aanvaarden. Op dat bericht zijn verschillende commentaren geleverd, die we niet noodig achten te herhalen. Het bezwaar dat inderdaad bestaat is van zoo strikt persoonlijke» aard, dat dit eene bespreking in de pers niet toelaat. Alleen kan er noch van trucjes, noch al of niet gunstige verwachting van den afloop der verkiezing geen sprake zijn. Dinsdag 8 April a.s. bezoekt de Commissaris der Koningin de ge meenten Aardenburg, Schoondijke, Nieuwvliet en Groede. één vuurzee scheen. Weldra stond het geheele achtergebouw in brand, te 2 uur in den nacht stortte de groote koepel van het gebouw in en eerst te 4 uur was men de brand meester en was het gevaar voor de aangrenzende buizen geweken. De schade is nog niet to overzien. De oorzaak van den brand is niet be kend. Het gebouw werd opgericht in 1902. Te Delft is deze week plotse ling overleden een administrateur der Technische Hoogeschool. Het overlijden schijnt het gevolg te zijn van een heftigen schrik, die hem trof, toen hij den vorigen dag voor zijn oogen bijna een jongen zag verdrinken. i Scotland Yard, het Londensche poli tiebureau, iets van zieh liet hooren men had daar èn de diamanten her kend als gestolen èn den eenen man als een bekende internationalen dief. In allerijl werden nu Duitschors per telegraaf teruggeroepen en de eene wordt nu aan Engeland uitgeleverd, de andere over de Duitsche grens gezet. Breskens, 4 April 1913 Den 14en April a.s. zal in de Beurs te Oostburg optreden de alom bekende en beroemde Vlaamsche com ponist Emiel Hullebroeck te Gent, tot het geven van een voordracht- en een zangavond. Overal, waar deze musicus optrad in ons land, in Bel gis en andere landen, wist hij door zijn geestige en boeiende voordracht, zjjn heerlijke zang en schitterend pi ano-spel het publiek in verrukking te brengen. Daar in de afdeeling„Ge meenschappelijke Vlaamsche loute", den toehoorders verzocht wordt, het refrein der meest pakkende liederen mee te zingen (aan welk verzoek steeds gaarne voldaan wordt) krijgen deze zang-avonden een bijzonder intiem en gezellig-huiselijk karakter. Vooral hierdoor dragen deze bijeenkomsten niet weinig bij tot verbetering van den volkszang. Het was daarom vau het comité „Ons Genoegen" een ge lukkige gedachte, directeuren en le den van zangvereenigingen,[tegen ver laagde entrée-prijs, toegang te geven. We twijfelen niet of daarvan zal een zeer ruim gebruik gemaakt wor den. Naar wij vernemen bestaat het plan des avonds na afloop een extra-tram te doen loopen naar Zuidzande en Cadzand, Schoondijke en Breskens, tegen betaling van gewoon eerste- klasse tarief. We hopen dat dit plan zal doorgaan, opdat zeer velen in staat gesteld mogen worden een ge notvolle avond te Oostburg door te brengen. Bij het rooien van boomen onder de gemeente Groede is Woensdag een 66-jarige man door een vallenden boom getroffen en wel zoodanig dat de man geheel bewusteloos werd opgenomen. Spoedig werd geneeskun dige hulp ingeroepen. Het bewustzijn keerde bij den man een uur na het ongeval weder terug. De toestand van den man is, hoewel er geen direct levensgevaar bestaat, toch van dien aard, dat hij niet ver- voerd mocht worden. Groede, 1 Aprii. Bij de heden avond ten overstaan van notaris Hammacher en ten verzoeke der er ven mej. P. J. Vercouteren gehouden veiling van het door de erflaatster bewoond geweest zijnde huis in de Molenstraat is kooper geworden de heer H. van Peenen alhier voor ƒ1500 en van het huis aan den Boulevard Breskens bewoond door H. Vercou teren, de bewoner voor ƒ1600.—. Te Biervliet werd Maandag eene verkooping gehouden van meubilair, waarbij ten gevolge van het zeer on gunstige weder in hoofdzaak aan de vrouwelijke belangstelling gelegenheid werd gegeven om zich te verzamelen in de R.-K. bewaarschool. Opeens begaf zich de vloer en kwa men de bezoekers terecht in den kel der, die met de hooge waterstand van den laatsten tijd met heel wat wa ter gevuld was. Het meerendeel kwam met den schrik en wat natte kleeren vrij, doch voor een hunner moest geneeskundi ge hulp worden ingeroepen. Behalve de Centrale Anti-revo lutionaire Kiesvereenigingen hebben ook de Katholieke Kiesvereenigingen in het district Oostburg de heer mr P. Dieleman te Middelburg als can- didaat voor de Tweede Kamer ge steld. Men weet dat in de pers het ge- Een zware, volgeladen wagen van het circus Paul Wilke reed Woensdagavond in do smalle Wijn gaardstraat te Goes tegen het hek werk van een huis en verbrijzelde dit Men spande daarna de paarden achter den wagen, om het gevaarte terug te trekken. Plotseling rukten de dieren, die nu zonder disselboom moesten trekken, den zwaren circus wagen los. Het gevaarte draaide schuin de staat over en het voorstuk drong tusschen een groepje belang stellenden door in den gevel van een der omstaande huizen. Een jong meis je werd tegen de huizenrij gedrukt schoof toevallig juist voor een van de ruiten en werd daar doorheen in een kamer geduwd. Een van de Duit sche koetsiers geraakte zoondanig tusschen wagen en huis bekneld, dat hij, na uit zijn benarde positie ver lost te zijn, neerviel en zwaar in wendig gekneusd bleek. Hoewel spoe dig geroepen doctoren zjjn overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtten, wilden zjjn makkers hem blijkbaar niet alleen in den vreemde achter laten en droegen hem naar het station. Het Bouwland groot 6.05.30 H.A. te Oostburg Donderdag j.l. be hoeve erven le Grand, door Notaris Mijs te Oostburg geveild, is toegewe zen aan dhr. I. P. Risseeuw te Oost burg voor 9990.- Het Huis in de Brouwerijstraat te Oostburg Donderdag j.l. geveild, is toegewezen aan dhr. S. Cuveljé te Oostburg voor 3610.— School- en kerknieuws* Bij het toelatingsexamen aan de Rijkskweekschool voor onderwijzeres sen te Apeldoorn is o. m. geslaagd en als kweekelinge benoemd mej. J. S. van Baal te Oostburg. Eene vreeselijke ramp had plaats op de rivier Wislok in Gali- cië. Daar een trein uit Yaka vertrok met landverhuizer naar Amerika, hadden dezer bloedverwanten hen uitgeleide gedaan. Zij keerden per boot terug langs den kortsen weg. Ondanks het verzet der eigenaars van het bootje namen allen er plaats in. Doch nauwelijks was het vaartuig in het midden der rivier gekomen of de boot kantelde. Allen vielen in het water. De eigenaar der boot die zwemmen kon bereikte de kust, zoo ook een meisje dat echter in het wa ter sprong en verschillende drenklin- lingen redde. Ondanks de toegesnel de hulp verdronken 15 personen. Bij de slachtoffers telt men een jonge vrouw wier man pas naar Amerika was vertrokken. De Belgische bladen melden een hevigen brand, die Maandag heeft gewoed in het hipodroom te Antwer pen, dat gedeelteljjd werd vernield. De brand brak even na de voorstel ling, toen de toeschouwers de zaal reeds hadden verlaten. Hij breidde zich in enkele minuten uit, zoodat toen de brandweer aanrukte de zaal Maandagmorgen voer een sleep op de Rijn. Ter hoogte van de suiker fabriek bij de Klingelbeek, hoorde de gezagvoerder van de Rijnaak plot seling een gil, bij nader onderzoek bleek dat zijn 15-jarig nichtje over boord was geslagen en verdronken. jongste trachtte met den zak op fiets te ontkomen, maar het »i was te zwaar, hij viel en werd- grepen. Zijn medeplichtige wist' ontvluchten, maar hij is herkend - Een kantoorlooper in diensti: de firma A. van Hoboken Co. Rotterdam, verliet Woensdag kantoor van de Disconto-Maatschat in de Wijnstraat aldaar met een p tefeuille, waarin een bedrag- van geveer 2500 aan bankpapier eenige effecten. In de gang van; kantoor zag hij zich plotseling ij middelpunt van een zestal als h gokleede personen, van tusschen 40 en 50 jaren, van wie er eenpï tegen hem aanliepen, hetgeen fo om deed kijken. Even later op; staat komende, was hij zijn pon feuilïe kwijt. Deze is hem vermots lijk door een van het zestal ontrol; Slechts van 2 hunner kon hij beschrijving geven aan de politie. Van een fabriekant uit Delft die op het beursplein alhier ops tram stapte, is een portefeuille c 1000 gerold, welk geld hij ei, te voren bij de firma R. Mees Zoonen bad ontvangen. Later herii nerde hij zich, dat een paar eubekf: de heeren op het beursplein top- hem aan geloopen waren. N. E. Oostburg, 2 Apr. Tarwe f 9.75 f 10.; Haver f 9.80 a fit Wintei gerst f 9.90 a fid.: Zomergerst f 9.75 a f 101 Rogge f 6.50 a f 71 Paardeboonen f 8.50 a f 8.; Groene erwten f 7.50 a f 8i Kroonerwten f 9.50 a f 101 Middelburg, 3 Apr. Nieuwe Tarwe f 5.50 a f Zomergerst f 5.25 a f (6s Rogge f 6.- a f I, Kroonerwten f 8.- a f li Paardeboonen f 7.- a ft Witte boonen f 10.- a. f li Bruine boonen f 12.- a nt M.C. Arrondissements-Rechtb. Middeltaj Zitting van 4 April. Veroordeeld wegens eenvoudige beleediging van es ambtenaar: A. B. D., slager te IJ» djjke tot ƒ10 of 10 d. hecht, (ove: eenkomstig den eisch.) SLUIS. Geboorten. 14 Maart. 8e né Camille, z. van B. "F. van Je Broecke en L. S. Verduijn. 19, J hanna Catharina, d. van G. Beun e J. C. de la Vienne. Overlijden. 27 Febr. Henri Lu vicus Souvain (overl. te Rosmalf 37 j., echtg. van Janneke Hillebra: 8, Pieter Leijsennaar, 73 j., echtg. Anna Suzanna Noest. 12, Johana Adriaan Anton Noest, 14 j., z, r,: Pieter en WilhelmiDa Levina de Prin ter. 17, een als levenloos kind het mannelijk geslacht van S. V* sprille en S. van Houte. 31, P® Jacobus Daschot, 92 j., eerst woli van Magdalena Merk, daarna van 9' zabeth P. Wilfert. RETRANCHEMENT. Huw.-Vo# 13 Maart. Jannis de Meij, 26 j., i11 en Adriana Lijbaart, 27 j., jd. Geboorten. 13 Maart. Janna, d.ï# I. Luteijn en A. A. do Bliek. Janneke, d. van S. A. LergnereU' Hendrikx. IJZENDIJKE. Huw.-Aangiften.-' Maart. Petrus B#rnardus Dellaert,;; j., jm. en S. J. de Deckere, 22 j-,> Josephus van de Veordonck, 83j./ en Aldina W. Gilles, 26 j., jd. ArtP Em. Versaevel, 28 j., jm. en S. 1 Maertens, 22 j., jd. Maandagmorgen heeft aan boord van het panterschip „Jacob van Heemskerk", liggende in de haven te Nieuwediep, een ernstig ongeluk plaats gehad. Een korp. konstabel, bezig zijnde een revolver schoon te maken, wist waarschijnlijk niet, dat het wapen geladen wasplotseling ging een schot af en trof hem in het hoofd. Ernstig verwond werd hij naar het marine-hospitaal vervoerd. De man is gehuwd en vader van twee kinderen. In de Voorstraat te Dor drecht had Dinsdag een droevig on geluk plaats. Een 17-jarige jongen die per rijwiel passeerde, kwam in botsing met een wielrijdster, met ge volg dat hij van zijn fiets viel. Om standers ziende dat hij onwel was trachten hem binnen bij bewoners van de Voorstraat. Medische hulp werd ingeroepen, doch mocht niet meer baten. Toen de ouders per rij tuig op de plaats des or.heils aan kwamen, was hun zoon reeds over leden. Een 81-jarige vrouw te Maastricht, die in de afgeloopen week bjj het aansteken van haat kachel ernstige brandwonden bekwam, is Dinsdagnacht in het gesticht Calva- rienberg overleden. Levend verbrand, op vreeselijke wijze, is voor eenige dagen een meisje van elf jaar in het oostelijk deel van Londen. Haar kleeding was bij een fornuis in brand geraast. Op het ge schrei van het kind snelde een tante toe met een klein kind op den arm, en het gelukte der jonge vrouw ook om de vlammen aan het meisje te verstikken. Toen bemerkte de redster n dat de kleeren van haar baby vuur vatten verschrikt liet zij het tapijt vallen, waarin zij haar nichtje had gewikkeld en bemoeiede zich met haar kind. Brandend vluchtte nu het meisje de trap afsnellend, op straat en liep daar als een levende fakkel, gillend voort. Een voorbijganger rukte zijn jas uit en wikkelde het kind daarin. Maar het was te laat om haar te redden. De ongelukkige stierf enkele uren later in het hospitaal. Te Munchen is op het drukste uur van den dag op een der leven digste punten een brutale straatroof gepleegd, die evenwel niet gelukt is. Een vroegere koetsier van een groote schoenenfirma had met een 20-jarigen medeplichtige een der be stelwagens van de firma den gehoe- len dag gevolgd en bemerkt, dat de koetsier een zware zak geld van een der banken gehaald had en die in het kasje onder den bok had wegge sloten. Toen de koetsier bij een an der kantoor zijn wagen een oogen- blik verliet, liepen de beide bandie ten op den wagen toe en zonder zich om de voorbijgangers en de talrijke daar surveilleerende politieagenten t6 bekommeren, braken zij het kastje opeD en namen den zak eruit. De

Breskensche Courant | 1913 | | pagina 2