Tandarts Willemstl eene zijn laliöBie- sn Noten KABIf Gemengd, Handelsberichten. OOSTBCIiG. In voorraad: Opnieuw ontvangs) Te Amsterdam is een werksta king onder de kleermakers losgebro ken. Zij omvat ruim 2200 personen. Breskens, I April 1913. Toen gisterenmorgen de vrachtrij der A. van Oostburg naar hier kwam gereden kwam zijn wagen op het on verwachts torecht in de schutting van H. F. Meijer, waarin een groote opening ontstond. Hot paard sloig op hol, gleed van do helling aan de kade on belandde in de havon, waaruit het spoedig met vereende krachten op het droge word gehaald. Aan het postkantoor Breskens, en de, daaronder ressorteorende hulp kantoren word gedurende de maand Maart in de spaarbank instelegd 18585.60; terugbetaald ƒ16472.995. Hot laatste, door dat kantoor uit gegeven bookje draagt het nummer 6057. Door den minister van binnen- landsche zaken is o. m. benoemd tot kweekeling aan do Rijks kweekschool te Middelburg A. A. Leenhouts te St. Kruis. Woensdag is te Westdorpe uit de Canisvlietkreok het lijk opgehaald van een naar schatting ongeveer 30- jarig onbekend manspersoon, hetwelk na bekomen vergunning van den offie cier van justitie Vrijdag is begraven. Thans is men opgiet vermoeden gekomen da', deze vondst in vorband zou kunnen staan in t een Vrijdag der vorige week te IJperen gepleeg- den broedermoord. Do moordenaar was op zijn bloote voeten en bloots hoofd gevlucht, gekleed iD blauw lin nen broek. Het lijk werd aldus in de kreek gevonden en terstond is gecon stateerd dat het er nog maar eenige dagen kon gelegen hebben. Op den overweg van den spoor weg Gent-Ter Neuzen bij de Poel- straat is een kar door het schichtig worden van het paard aangereden door eon goederentrein. Het paard werd gedood en de kar vernield, de voerman kwam met de schrik vrij. Do baanwacjjteres had verzuimd don overweg ai' te sluiten. De dochter en de dienstbode van den heer Kr. Haak, manufactu- rier te Zaamslag, stonden Maandag in een achterkamer van de woning toen opeens een kogel door de ruiten vloog. Gelukkig werden ze niet ge troffen. De schutter van den ver dwaalden kogel is onbekend. L. E. Doordat de vulkachel den gan- schon nacht brandde en waarschijn lijk te veel afgesloten was, gevoelde een echtpaar op het eiland Vlissingen zich gisterenmorgen onwel. Voor den man moest geneeskundige hulp wor den ingeroepen. De woning was vol kolendamp. VI. Ct. To Staphorst had een enrstig ongeluk plaats. Een landbouwer was bezig mest over het land te brengen. Uir het land komende en op de ge meenteweg zijnde, sloeg het paard op hol met het ongelukkig gevolg, da' de man onder den wagen kwam en de beide wielen over zijn hoofd kreeg. Bewusteloos is hij in oen wo ning binnen gebracht, alwaar hij bin nen enkele minuten overleed. Iemand te Groningen ontving een aangeteekenden brief met. onge veer 1300. Onder het papiergeld was ook een biljet van 1000, en daar do man eerstdaags precies 1000 te betalen had, liet hjj dit biljet in de geopende envelloppe en legde die ter zijde. Doch wat later was hij vergeten wat de enveloppe borg en wierp deze met ander papier in de kachel. De asch is verzameld en naar het labo ratorium gebracht, waar ze onder zocht zal worden. Doch het is natuur lijk zeer twijfelachtig of men zal kun nen vaststellen, dat de asch herkom stig is van een bankbiljet van 1000 en zoo al, welk nummer dit bankbil jet dan had. En naar 't schijnt is slechts voor 't geval, dat dit uitge maakt kan worden, vorgooding moge- üjk- Tel. - De heer G. van Nimwegen, hoofd van een R. K. school te 'Rotterdam, ontdekte Zondagavond, toen hij met vrouw en kinderen thuis kwam in zijn woning aan den Boesemslngel, dat er tijdens zijn afwezigheid inbre kers in zijn huis geweest waren. Ze hebben zich met een valschen sleu tel waarschijnlijk toegang verschaft. In een achterkamer hebben zij een linnenkast geopend, waarin een ijze ren geldkistje geborgen was en uit dit kistje aan bankpapier, gouden tientjes en gouden vijfjes een bedrag van ongeveer ƒ2000 gestolen. Van de daders heeft men geen spoor ontdekt. N. R. Ct. - In een sigarenwinkel te Rotter dam kwam Zaterdagavond een man om een paar sigaren te koopen. Hij verzocht de juffrouw een kistje siga ren voor hem in te pakken en gaf een bankbiljet van ƒ10 in betaling. Do juffrouw gaf hem hiervan ƒ8.75 terug. In een onbewaakt oogenblik ging de onbekende er met dit geld van door, terwijl hij ook zijn bank biljet behield en de onthutste juffrouw met haar kistje sigaren liet staan. N. R. Crt. - Door de rijkspolitie te Zaandam is iemand, aldaar woonachtig, gear resteerd, die verdacht wordt te Wor- merveer te hebben gepoogd een kan- toorlooper een tasch met 8000 af handig te maken. De aangehoudene ontkent echter de dader te zijn De aangehoudene was reeds eerder in een vermomming, zoowel te Wor- merveer als elders gezien. Hij droeg een puik, valschen baard en een groote regenjas. In die vermomming ont moete hij op Plein 1913 te Wormer- veer den kassiersbediende van de fli tna Schaap aldaar, wien hij een brief ;n drukletters geschreven voor hield. De bediende, die van deze ge- heele wijze van doen schrok, sprong direct op de flets en reed weg. Ook de aangehoudene, die eveneens op de fietswas, reed daarop weg in de richting van Zaandijk, waar hij in een urinoir zich van zijn vermomming ontdeed. Dit was door eenige jongens gezien, die daarvan bij de politie mededeeling deden. In de jas die eveneens achtergelaten was, vond men nog het briefje, wat tot de arrestatie leidde. Men veronderstellt, dat de aange houdene, die het vertrouwen van twee banken genoot, gehandeld heeft in overspaunen toestand ten gevolge van financieels moeilijkheden. De aangehoudene is op last van de justitie naar Haarlem overgebracht. Op den weg van Polsbroek naar Haastrecht, is een woonwagen om geslagen en in het water gevallen. Twee kinderen van de bewoners zijn hierbij verdronken. De bewoner zelf zijn vrouw en één kind werden ge red. De vrouw heeft brandwonden opgeloopen, doordat de kachel omviel. Een schipper uit Delfzijl, liggende met zijn vaartuig te Tjuchem, ging op familiebezoek naar Leentier. Te 4 uur keerde hij terug, doch kwam 's avonds niet aan boord. Den volgen den morgen heeft men zijn lijk ge vonden in de Munnekesloot. Veron dersteld wordt, dat de 28-jarige man door een toeval ongemerkt van den weg in de sloot is geraakt. Hij laat een weduwe met twee kinderen na. De heer J. van Iperen te Leer dam is, tengevolge van kneuzingen hem door een vallenden boom toege bracht, Zaterdag overleden. Schipper Drost uit Surhuister- veen is Vrijdagnamiddag te Ooster- ineer verdronken bij een poging om zijn dochtertje, dat in het kanaal was gevallen, te redden. Het kind is ge red. Zaterdagnamiddag heeft door tot nog toe onbekende oorzaak een geweldige ontploffing plaats gehad in do vuurwerkbewaarplaats van de firma J. N. Schuurmans te Leeuwar den. Door den luchtdruk werden heel wat ruiten van de belendende per- ceelen vernieldvan de naastbijlig- gende werden de muren verzeteen begin van brand ontstond in het hulpziekenhuisde bakkerij van den heer Gillebaard brandde geheel uit. Een kDecht van den fiirma Schuur mans werd met ernstige brandwon den onder een ingestorten muur Van daan gehaald. De schade wordt op rond 20,000 geraamd. De brandweer was binnen het uur het vuur moester. Burgerl. stand. AARDENBURG. Geboorten. 11 Februari. Maria Johanna, d. van A. Provoost en M. J. Pelis. 12, Wilhel- mina Maria Christina, d. van Th. de Clerck en S. M. Delnat. 24, Pieter Jacobus, z. van J. J. de Clerck en S. P. Wage. 25, Richard Johannes Fer- dinandus, z. van Ph. Galle en S. M. BraSt. 27, Celesta Maria, d. van F. W. Dhondt en C. M. Vijnckior. 26, Eugène Comelis Gustaaf, z. van L. J. M. Blondeel en M. Verbiest. Overlijden. 25 Febr. Jacobus de Maree, 72 j., wedn. van M. J. Klaaij- sen. BRESKENS. Huw.-Aang. 20 Maart Marinus Dirk van den Broecke, 23 j., jm. en Neeltje Jannetje Vermeu len, 24 j., jd. Huw.-Voltr. 6 Maart. Charles Hie- ronymus Raes, 37 j., jm. on Anna Catharina Maria Baert, 24 j., jd. Edu- ard van de Moortel, 31 j., jm.en Le- onie Marie Baert, 18 j., jd. Willem Johannis Moelker, 21 j., jm. en Jan- ïteke Oosterling, 21 jjd. 13, Edou- ard Frederilc vau de Velde, 24 j ,jm. en Maria Esther Keijmol, 23 j., jd. Geboorten. 10 Maart. Bastiaan, z. van B. Nieuwburg en W. J. Pols. 14, Martina Johanna, d. van J. D. Ris- seeuw en J. Cornelis. 12, Jan, z. v. J. I. Reinhout en C. Jacobs. 17, Ge- rardus Jacobus, z. van G. J. Verduijn en M. J. Pleijte. 25, Johannes Adri- aan, z. van P. H. Janse en A. J. Hoogstad. Overlijden. 9 Maart. Lambertus Ja cobus, 4 j., z. van J. Verduijn en Su- zanna Boekhout. 29, een als leven loos aangegeven kind van Abr. Man- have en A. van Geijten. 29, Johan nes Baas, 77 j., ongeh. Rotterdam 31 Maart Nieuwe tarwe Essex flO.— h f 11.50 Wilhelmina-tarwe 1 9.90 a f 10.25 Overigens van f 7.75 a f 9.25 Bruine boonen f 6.— a f 9.75 Groene Erwten f 8.— a f 9.50 Lijnzaad f 14. a f 16.50 Z. Eigenheimers f 0.90 a f 1 30 Z. blauwe f 2.— af 2.25 Z. bonte f 2.— af 2.25 Groote bruine ajuin, 60 kg. f 0.40 Kleine id. id. id. f 0.60 Veemarkt. Koeien en Ossen 36 tot 43 c., Kal veren 50 tot 60 c., Schapen 30 tot 33 c., Lammeren tot c., Varkens 27 c., 28 ct., id. voor export 27 a 29 c., alles per 1/2 K.G. N. R. Ct. Hoogwatergetij Breskens, DAGEN. voorm. 9.30 10.28 11.28 Woensdag 2 April Donderdag 3 Vrijdag 4 Woensd. 2 April. Zonsondergang Voer- en rijtuigen moeten dui-T.t rijwielen 7.03 's av. zijn verlicht. Nieuwe Maan Zondag 6 April 6 ure. CORRESPONDENTIE. Abonnementsgeld ontvangen C. K. te Williamson tot 1 Oct, 1 Ami Adverteiitiën., V Ondertrouwd MARINUS I. VERSCHELLINGJ EK JANSJE W. VAN LEUVEN, Breskens Ter Neuzen -, 27 Maart 1913, Voor de vele blijken- belangstelling ondervcd op mijn 70sten jaardag betuig ilJ allen mijn oprechten dank.] J. A RISSËEÜHI Groede, 25 Maart 1913. is door ziekte verhinderd Woe., dag 2 April consult tel den te De BURGEMEESTER van DUKE vraagt tegen Mei a.s. kunnende koken. Brieven onder het nummer 1 Advertentie aan het Bureau t Courant. Tuin-, Bloem- en Landbmiw-ZA Gloxinia's 7 cent p. st., Begonia's in 6 afz. kl., öiiii 8 ct. per stuk, 80 ct. per 10 st,i co na ontvangst van postwissel, j Aanbevelen!, J. J. DROOG, Breskei) RUIME SORTEERING Kasten, Secretaires, Bureafj TAFELS, STOELEN, SCHILDEK LEDIKANTEN met ressorü| Raamhorren, enz. N.B. Nog enkele Meubels! opruiming. Minzaam aanbevele:-1 Wed. J. RISSEEUW-LC! voor Vlasboeren) ƒ1.10 per 100 stuks (bij HUGO VAN STIGT, Putte Stokvisch 0.60 Zoute visch 0.1-". Goudsche kaas 0.70 Komijne kaas 0.50 Bosjes drooge visch Bosjes van 20 cent enz. esz. Aanbevelen! J. P. HIOGGRÉ,

Breskensche Courant | 1913 | | pagina 2