Bïtuu ni&iuï. Gemengd- Rechtzaken. Rurgcri. stand. Handelsberichten. overeenstemming mot do Kamor be reid is. Ging het or om de geheele wet op de persooneele belasting te herzien, dan zou spr. zeker een an dere regeling wenschen ook voor her bergiers en kofflehuishouders en zelfs voor winkeliers. Maar waar het nu gaat om ruim 5 ton, ongeveer 6 ton, eenvoudig bij wijze van amendement uit de schat- Kist te lichten, kan spreker daaraan niet meedoen. De Kamer heoft dik wijls neiging om bij amendenent de uitgaven te verhogen. Gaat ze nu bij amendement ook nog de inkomsten verkleinen, dan wordt het een droe vige toestand. Alleen op dien financieëlen grond zal spreker bij aaneming van het amendement stappen doen tot intrek king van het ontwerp. Dan zal een voudig ongedaan blijven datgene, waar naar de Kamer zelf zoo heeft ver langd. Het amenderaent-Trenb voornoemd word verworpen met 88 tegen 28 stemmen en daarna de wijziging aan genomen. Breskens, li Maart 1913 Onder leiding van ds van Petegem van Groede had Vrijdagavond de uit voering plaats van de zangrereeniging „Concordia" onder directie van den heer J. van Melle. Hoewel ook deze vereeniging, gelijk zoovele andere, de gevolgen onder vindt van hot verlies en de omwisse ling van eenige zijner goede klachten ondervindt, die niet steeds zoo spoe dig door andere zijn aangevuld, zoo gaven nogtans de zangnummers en solo afgewisseld door enkele voor drachten andermaal blijk van goe de studie, die telken male met luid applaus werden beloond. In eene gisteravond gehouden samenkomst, van de alhier woonach tigo leden der Vrijzinnige Kiesvereeni- ging in het voormalig 4do district is eene afdeeling opg"rieht. Waterlandker-kje, 8 Maart. Heden had de jaarvergadering plaats van de leden der Geitenfokvereeniging „Eendracht maakt macht1", onder voor zitterschap van den heer W. Meew- sen Allereerst werd verslag uitgebracht van de provinciale vergadering te Goes gehouden, waarbij hulde werd gobracht aan het hoofdbestuur voor het plan van het op te richten fok- station te Sorooskerke. De rekening word nagezien en in orde bevonden in ontvang op/129.40 en in uitgaaf op ƒ76 81, alzoo slui tend. met een batig saldo van ƒ52.59. In de plaats van de heereu P. van Hullo en R. Boeije die als leden van het bostuur aan de beurt van aftre ding waren doch voor eono herbenoe ming niet meer in aanmerking wensch- ten te komen, werden gekozen de heereu D. van den Broecke met 16 en E. de Pauw met J9 van de 26 stemmen, dio deze benoeming aan namen. Uit hoofde van den minder gunsti- gen toestand der financiën werd de onderlinge verzekering opgeheven. Ten slotte wekte de voorzitter alle leden op tot medewerking en het wel slagen van eene kringtentoonstelling, als deze eerlang te Groede gehouden wordt. Cadzand, 8 Maart. Heden werd door Burg. en Weth. aanbesteed het bouwen van eene nieuwe onderwij zers woning waarvoor het laagst werd ingeschreven door de heeren A. Ka reis Jz. en A. Risseeuw Az. van Groe de voor ƒ5144. Nadat de oude woning zal zijn af gebroken en het daardoor vrij ko- mendo terrein voor den bouw van eon nieuwe school zal zijn ingenomen, zal de aanbesteding ook hiervan pl lats vinden. IJzendijke, 10 Maart, lieden kwam de Gemeenteraad bijeen, waar in afwezig waren de heeren J. A. Bekaar en P. J. de Milliano, om een besluit te nemen betreffende de op richting van een elect.rische cei.trale. Nadat in eene bijeenkomst te vo ren gehouden met den ingenieur van de heeren Gebrs Polak te Vlissingen de zaak uitvoerig was bespioken, werd met algemeene stemmen defini tief besloten tot oprichting daarvan voor rekening der gemeente. De kos ten begroot op ongeveer ƒ80.000 met inbegrip van den aanleg voor straat verlichting en fonds voor aanleg van meters zullen gevonden worden door het aangaan van eene geldleening. Na af en overschrijving op de be- grooting voor 1912 en wijziging der begrooting 1913 en grond in erfpacht werd uitgegeven aan de firma van der Weijde tot het bouwen vantwee woningen werd de vergadering ge schorst tot Vrijdag 14 Maart a.s. des vooi middags 9 uur, tot behandeling van het kohier van den hoofd, omslag. School- en kerknieuws. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen voor de nuttige haudwerken zijn o.m. geslaagd mejn. R. Fledde- rus te Oostburg en M. de Munck te Groede, J. G. Woittiez, Breskens, J. S. van de Sando IJzendijke en C. P. van Overbeeke, Aardenburg. Te Amsterdam is Vrijdag aange houden de directeur voor Nederland van de Mutual Life Insurance Com pany of New York, verdacht van ver duistering van f' 43.000 ten nadoele van die maatschappij. De „Telgr" meldt daaromtrent De verduisteringen zijn gepleegd over een tijdsverloop van eenige ja ren. Door het bijspringen van famie- heleden, die in financieële moeilijk heden verkeerden, was de betrokkene die bij de desbetreffende levensver- zekering-maatschappij gunstig en als een goede weikkracht stond aange schreven, in geldelijkeu achterstand geraakt. Hij trachtte zich te redden door voor te geven, dat op loopende polissen door de houders voorschotten werden gevraagd. Deze sommen wer den door het hoofdkantoor gezonden in afwachting van de oolissen, waar op de voorschotten zouden moeten worden afgeteekend. Met de aldus verkregen sommen werden de tekor ten gedekt. Het hoofdkantoor wachtte tever geefs op de polissen. Toen die, na herhaalde aanmanin gen niet werden gezonden, werd den te Amsterdam gevestigden hoofdac countant der maatschappij een onder zoek opgedragen. Hij ontdekte niets, want de administratie was in orde. De directeur deelde hem echter zelf mede, tot welke handelingen hij zijn toevlucht had genomen. Aan het hoofddirectie werd daarop bericht, hoe de vork in de steel zat. De rechtskundige adviseur der maat schappij, bekend met de omstandig heden, die tot de malversaties had den geleid, adviseerde om de zaak onder de roos te houden en den be trokkene in de gelegenheid te stellen het bedrag van het tekort, in den loop der jaren aan te zuiveren en hem als directeur te behouden. De hoofddirectie scheen niet ongeneigd tot, een dergeljjk oplossing mee te werken en het persooneel van het bureau, dat op den chef zeer was ge steld, verheugde zich in de gevonden oplossing. Plotseling schijnt er een kentering te zyn gekomen in de opinie der hoofddirectie. Toen een der hoofddirecteuren uit het buitenland Vrijdag te Amsterdam kwam, had hij schadevergoeding ver langd van de verzekering-maatschappij tegen fraude te Londen, waarbij de levenSVerzekingmaatschappij tot een bedrag van f 25,000 geassureerd was. De assurantiemaatschappij wenschte de f 25,000 wel uit te keeren, mits de frauder, als afschrikwekkend voor beeld, werd gearresteerd. The Mutual Life Insurance Compa ny of New-York heeft aan dien eisch toegegeven, en de man is Vrijdagna middag gearresteerd, om voor den officier van justitie te worden geleid. Zaterdagmiddag is, naar de Res. bode meldt, te Zegwaart het 3-jarig zoontje van I. Maaskant verdronken. De vader haalde zelf hot kind op, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Zaterdagmiddag is bij Hariinx- veld een 15-jarige jongen uit Bozen- daal, van oen sleepkaan te water ge- valler, en verdronken. - Te Hem- broek is Zaterdag een 14-jarigo jon gen verdronken. Zaterdagmorgen had te Harinx- veld een 15-jarige schippersknecht met het waterputten het ongeluk, over boord te vallen en verdronk. Vrijdag werd naar het Ziekenhuis te Rotterdem gebracht, een 3-jarig knaapje dat al spelende van de trap was gevallen en tengevolge daarvan een hersenschudding bekomen had. Nog dionzelfden avond overleed de kleine aan de gevolgen van den val. Te Boxtel geraakte een vierja rig meisjo ongelukkigerwijze te wa ter. De aangeboden hulp kwam te laat. De levensgeesten waren reeds geweken. Te Overvoen kreeg een vierjarig kind bij het lossen van ijze ren buizen een buis op het hoofd. Het kind is aan inwendige kneu zingen overleden. Op het Noordijs te Harlingen is een schippersjongetje overboord gevallen en verdronken. Tel. Dezer dagen is in Rozendaal een Oostenrijksoh saccharine-smok keiaar gearresteerd, die een zeer gevaarlijke anarchist bleek te zijn. Nu zijn in Berlijn en in H unburg weer zes saccharine-smokkelaars aan gehouden. De hoofdman van de ondi r- neming is een zekere Frits Sittel, die met zijn liefje in de Lietzmannstrasse. te Berlijn woonde. Dez i Sittel stelde zich in verbinding met. een firma in Züricb en bestelde 80 kilogram sac charine. Twee Zwitsers lieten er zich voor vinden de smokkelwaar over te brengen inde daarvoor gemaakte ves ten, die zij over hi t bloote lichaam droegen. Op deze manier werd de saccharine naar Amsterdam vervoerd van waar meisjes ze naar Osnabrück en Munster brachten, Waarna het ver der in kisten naar Bei lij n ging In Hamburg stelde men zich met afne mers in verbinding en men vond daar iemand, die het geheele partijtje in eens opkocht. Maar de tocht naar Hamburg werd den smokkelaars nood lottig, want daar werden ze gearres teerd, hetgeen ook leidde tot de aan houding van hen, die in Berlijn waren achtergebleven. Onder Apeldoorn is een meisje uit Epe door een trein overreden en gedood. Van een metselaar t.e Zeven- bergschen Hoek i3 Dinsdag een 3-ja- rig zoontje op jammerlijke wijze ver dronken in een achter zijn woning gelegen sloot. In den korenmolen te Maasland heeft een knecht, die bijna vijftig jaar dienst had, een on geluk gekregen, tengevolge waaraan hij twee uren later is overleden. Te Maasneil (Limb.) is een 8-jarig jongetje uit een woonwagen door een voermanskar overreden. Het kind was bijna dadelijk dood. Tel. Te Amsterdam is een beweging tegen de hoedenspelden in wording. In een te houden vergadering zal het plan worden besproken om te vor- zoeken in de politieverordening een bepaling op te nemen, waardoor het publiek tegen do lange pennen in de dameshoeden wordt beschermd. Na afloop van een bierfeest op een boerderjj liet zich te Dantzig een zekere Wachter met zijn vrouw en zijn beide dochters door den eigenaar der boerderij en diens schoonzoon in een boot over de Weichsel zotten. Tengevolge van den ijsgang kantel, do de boot midden in den stroom, Allen verdronken. Men schrijft aan het U. D. Toen de landbouwer Witting te Erika (Drin het begin van October j.l. met de dorschmachine aan het dorschen was, geraakte hij een van zijn kippen kwijt. Er werd overal tevergeefs gezocht., totdat dezer dagen bij het opruimen van de stroopakken het dier levend voor den dag kwam. Het was gelijk zich laat denken, ge. heel vermagerd en zeer zwak. Wel een bewijs, dat een kip het lang zon. der eten of drinken kan uithouden. Vrijdagmiddag vervoegden zich naar „de Tel." meldt, twee kapiteins in politiek ten kantore van den kapi tein-magazijnmeester, hoofd van de magazijnen aan de Hembrug, en ver. zochten dezen met hen meo to gaan en zich in arrest te begeven. Het is gebleken dat de aanhouding geschied is omdat de kapitein ver dacht wordt van de verduistering van de 15.300, die vermist worden. Arron dissements-Rechtb. Middelburg Dinsdag 18 Maart a.s. zal voor bovengenoemde rechtbank, worden be handeld de zaak tegen E. L. 48 jaren, wonende te Vlissingen, thans gedeti neerd te Middelburg, beklaagd van abortus provocatus. Door het O.M. zijn een zevental gtt tuigen gedagvaard, waaronder twt geneesheeren tevens als deskundigen. Als verdediger van beklaagde zal optreden mr. J. Adriaanse, advocaat te Middelburg NIEUW VLIET. Huw.-Voltrekking 6 Febr. F. D. Clarissen, 21 jjrn. en W. F. Fremouw, 22 jjd. Geboorten. 15 Fefir. Adriana Maria Anna, d. van A. Schtjve en M. Schij ve. Hoogwatergetij Breskens. D A G U N. Woensdag 12 Donderdag 13 Vrijdag 14 Mrt. voorm. nam 3.29 4 09 4.56 3 53 4 33 5.20 Woensd. 12 Maart Zonsondergang 5.' Voer- en rijtuigen moeten dus 6 56 en rijwielen 6.26 's av. zijn verlicht. Eerste Kwartier Zaterdag 15 Maart nm. 9.18 ure. Rotterdam 10 Maart Nieuwe tarwe Essex f 9.50 a f 11.50 Wilhelmina-tarwe f 9.75 a f 10.- Óverigens van f 7.75 a f 9-25 Bruine boonen f 6.— a f 10.— Groene Erwten f 8.— a f 9.50 Lijnzaad f 14. a f1650 Z. Eigenheimers f 1 80 a f l.W Z. blauwe f 2.— af Z. bonte f 2.- af 2.25 Grooto bruine ajuin, 60 kg. f 0.45 Kleine id. id. id. f 0.60 V eemarkt. Koeien en Ossen 35 tot 43 c., Kal veren 52 tot 62 c., Schapen tot - c., Lammeren tot c., Varkens 28 c., 29 ct., id. voor export 28 a 29 c., alles per »/2 K.G. N. R. Ct,

Breskensche Courant | 1913 | | pagina 2