De Tweede Kamer nam deze week eon voorstel van den voorzitter aan om op 2 April aan te vangen met de ziektewet, waardoor het Ta rief-ontwerp in geen geval meer voor de verkiezingen kan worden behan deld. Verder werd goedgekeurd een ont werp tot wijziging van de landweer- wet waardoor de diensttijd van zeven tot vijf jaren en de herhalingsoefenin gen van twee tot een werden terug gebracht. Breskens, 7 Maart 1913. Woensdag had te Goes onder groote belangstelling de centrale keu ring plaats van goedgekeurde dek hengsten. Voor 3-jarige hongsten werden o. m. behaald de 2e prijs voor „Belfort" van P. J. Lannoye te Aardenburg, 3e door „Avenir de 1' Ecluse" van H. J. Aernoudts en J. Baas te Sluis, 4e door „Alfort" van A. Moggré te Schoondijke, 5e „Max de Knocke" van C. Dombrecht te Knocke (B.) Voor 4-jarige hengsten2e prijs door „Fleur de Marnix" van G. Bujjs- se te Biervliet, 4o prijs door „Albert" van A. Moggré te Schoondijke. Voor 5- en 6jarige hengsten: 2e prijs door „Vainqueur" van E. F. Bonte te Sluis, 5e door „Mayor" van A. Moggré te Schoondijke, 6e door „Pierrot d' Ophain" van E. F. Bonte te Sluis. Men meldt uit Wolfaartsdijk aan de VI. Crt. Woensdagnacht om half éen brak een hevige brand uit in de bakkerij van A. van der Li.ido. In een uur tijds was de geheele bakkerij met winkel en woonhuis totaal uitgebrand. Gelukkig stond er slechts weinig wind en regende het hard, terwijl 't naast bijzijnde perceel vrijwel tot den grond afgebroken was, zoodat de brandweer van alle kanten het vuur kon bestrij den. Daardoor wist men den brand tot bovengenoemd gebouw te beper ken. Wat het voornaamste wasalle bewoners wisten zich te redden en vonden onderdak bij hun familie. De materiéele schade is zeer aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedect. Als oorzaak, welke men echter on der het noodige voorbehoud dient te aanvaarden, wordt opgegeven, dat de bakkersknecht bij ongeluk een petro leumlamp heeft laten omvallen. Vermelding verdient voorts, dat reeds vroeger van denzelfden persoon een bakkerij te Baarland uitbrandde en dat hij ook verleden jaar schade leed bij een brand in een aangrenzend huis. In de Dinsdag te Ter Neuzen gehouden raadszitting toonde de heer Drost zich nieuwsgierig naar hetgeen gebeuren zal ter gelegenheid van de van Belgische zijde aangekondigde feestelijke opening van de nieuwe sluis aldaar en van het verbeterde kanaal naar Gent, meer bepaaldelijk of het juist is, dat H. M. de Konin gin voornemens is die feesten bij te wonen. De voorzitter gaf te kennen daar omtrent met zekerheid nog Diets te kunnen zeggen. De heer Drost gaf daarna te ken nen dat hij hoopte dat Ter Neuzen niet door de omstandigheden zou ge noopt worden, om feestelijk gestemd te moeten zijn, omdat daarvoor naar zijne meening bij die gelegenheid allerminst aanleiding is. Hij hoeft daarover vroeger weieens anders gedacht, maar moet nu tot de conclusie komen dat de nieuwe werken alleon komen ten bate van Gent en dat deze voor Ter Neuzen, in ver band met den weinigen steun die men hier van de Nederlandsche regeering krijgt integendeel nadeel opleveren. VI. Ct- Tot hoofd der openbare school te Axel is benoemd de heer D. A. van van Houte, hoofd der bijzondere school te Lobith. Hedennacht is door insluiping ingebroken in den winkel van C. P. Gast in do Noordstraat te Axel. De winkellade werd gelicht en een 10 tal guldens ontvreemd. De fiets van een conmensaal is ook medege nomen. Van den dader geen spoor. Gemengd. Bjj een Bloemist in de le van den Boschstraat kwam gisterenmid - dag een vrouw met een zuigeling op den arm, om haar man te spreken, die bij den bloemist als knecht aan het werk was en bij hem inwoonde sedert man en vrouw van elkander gescheiden leefden. Zij maakto een „standje", legde hut kindje op den grond en maakte zich uit de voeten. De patroon, die van dergelijke relle tjes niets wilde weten ontsloeg daar op den knecht op staanden voet. Deze wilde óók van 't kind niets weten en zeggende dat hij naar Amerika zou gaan, verwijderde hij zich. Een politieagent vond het kind op straat liggen en nam het mee. De politie tracht don vader en moeder op te sporen en vertrouwde het kind aan het Burgerlijk Armbestuur toe, dat tijdelijk voor het knaapje zal zorgen. Dinsdag vernam de heer Theod. C. J. Semmelink, toen hij uit Frank fort Ie Doetichem aankwam dat een zijner auto's, die Maandagavond te 7 uur uit 's-Heerenberg naar Arnhem was vertrokken, daar niet was aan gekomen. Onmiddelijk aan een onge luk denkende, ging de heer S. op onderzoek uit. Hierbij bleek weldra, dat de verdwenen auto Maandagavond Wehl was gepasseerd op weg naar Keppol, waar het voertuig echter niet was aangekomen. Dat er een ongeluk was gebeurd werd hierdoor zekerheid. Woensdagmorgen werd het onderzoek voort gezet en in den als zoo gevaar lijk bekend staanden „Sopperkolk" gedregd, waar weldra de automobiel werd gevonden, geheel onder het water bedolven. Na korten tijd wer den ook de lijken der drie inzittenden gevonden en naar het lijkenhuis te Hoogkeppel overgebracht. Hun namen zijn Leo Burkens, chaffeur, oud 25 jaar, wonende te Arnhem, gehuwd en vader van een kind; Bernard Schim mel, oud 20 jaar, wonende te Apel doorn, leerling-chaffeur ongehuwd, en Johan Hendriksen, wonende op den Paaschberg te Terborg, oud 22 jaar, leerling-chaffeur. Tijdens de laatste week wordt Haarlemmermeer weer bezocht door een bende Zigeuners. Den inwoners wordt het door die luidjes erg lastig gemaakt en onkele kippen bij land bouwers worden door hen tot welko me buit verklaard. Ook de winkeliers moesten het ontgelden, en misten meestentijds wat, als dat volkje in den winkel was geweest. Dinsdag trok de geheele bende, bestaande uit niet minder dan een 15tal woonwa gens, bij de Cruqulus samen. De po litie is natuurlijk dubbel op haar hoe de en zal trachten ze uit dé gemeen te te verwijderen. Tel. Dinsdagnacht heeft de Duitsche vloot een ernstige ramp geleden. De torpedoboot S 178 is na een nachteljjko oefening door een Duit- schen kruiser aangevaren en in zeer korten tijd gezonken. Een 70 man is verdronkenhet reddingswerk werd zeer bemoeilijkt door de zware zee. In een café aan de Zandstraat, te Rotterdam een matroos door de vrouw, waarmee hij leefde met een appelmes in de borst gestoken en wel zoodanig, dat hij op de plaats dood bleef. De vrouw nam de vlucht doch werd spoedig daarna in hare woning in de Zandstraat gearresteerd. De twist, die aan den doodslag vooraf ging, was ontstaan, doordat de ma troos te weinig geld van zijn afmon stering aan de vrouw had afgegeven. Een 60-jarige arbeider te IJsel- monde, die door een mestwagen werd overreden en daarbij inwendige kneu zingen bekwam is Dinsdag aan de gevolgen overleden. Aan het Maasstation te Rotter dam is aangekomen, een 5-jarig meisje uit Melisgant, dat aldaar bij het spe len in een vuurhaard was gevallen en zeer ernstig brandwonden bekwam. Op advies v in den geneesheer zou zij naar Utrecht vervoerd wordenze kon echter de reis niet verder voort zetten en moest in het ziekenhuis te Rotterdam worden opgenomen, waar het arme kind kort na de aankomst overleed - Een landbouwer te Wy- chen bij Nijmegen was een geladen geweer aan het nazien, teen het schot afging en don man in den buik trof. Enkoio uren later is hij gestor ven. - Onder den Hempolder is een visscher uit zijn boot geslagen en verdronken. Tel. De politie te Heerlen (Limburg) deed een goede vangst met de aan houding van een 3-tal personen we gens diefstal en heling. Zekere Sch. had nog wat met de justitie uit te staan en, bevreesd door de politie te worden gearresteerd, had hij zich teruggetrokken in een bosch en daar een hut gebouwdhet eten werd hem door familieleden bezorgd. Nu was er in het begin der week ontvreemd een pomp en een hoeveel heid lood, en het gelukte dor politie een paar dieven aan te houden. Toen kwam haar tevens ter oore, waar Sch. zich bevond. De politie-inspec- teur en een 5-tal agenten doorzochten het bosch en vonden den gezochte. Op zijn aanwijzing werd ook de hut gevonden. Een 3-tal personen zijn naar de gevangenis te Maastricht overgebracht. Een noodlottig ongeval heeft plaat gehad op de Lauriergracht te Amsterdam waar een oude heer va.n bijna 67 jaar en een dame van 68 jaar woonden. De zoon had op een brief, dien hij een paar dagen geleden schreef, geen antwoord ontvangen. Hij kwam daarom naar Amsterdam en vond de deur gesloten. Met geweld heeft men zich toen toegang verschaft en treurig was de toestand, welke toen gevonden werd. De vader zat in een stoel met een book voor zich en de vrouw lag op den grond, met een koffikan in de hand. Beiden wa ren dood. Een der buizen van de gaskachel was defect, man en vrouw waren door het gas gestikt. Vermoed wordt, dat de man alleen in de ka mer was en door het gas in de stoel bedwelmd is. De vrouw schijnt toen met de koffiekan de kamer te zijn binnengekomen en onmiddellijk 't be wustzijn te hebhen verloren. Ook dit geval verwekte in de buurt algemee- ne deelneming. Op last der politie moest alles in aangetroffen toestand worden gelaten. Aan misdrijf kan echter niet worden gedacht. Tel. Te Rotterdam trok een twee jarig knaapje een op de tafel staan de pan heet water om, tengevolge waarvan nagönoeg de geheele inhoud over 'den kleine stroomde en deze uitgebreide brandwonden bekwam. Het kind is kort daarna aan de gevolgen overleden. N. R. C. Dinsdagavond is in het volks kosthuis van het Leger des Heils te Amsterdam een zwerver gearresteerd verdacht een 9-jarig meisje te heb ben medegelokt naar de Utrechtsche poort te Naarden. De verdachte zal met verschillen de personen worden geconfronteerd. Het meisje heeft hem reeds herkend als den man, die haar Donderdag avond, onder verschillende voorwend sels, heeft meegetroond. Voorts is gebleken, dat de g«a, resteerde is een 45-jarig man,! door middel van den verkoop prentbriefkaarten aan den kost tracht te komen en in den regel in obscun logernentjes verblijf houdt. Hij heeft het kind Donderdagavond eerst meegenomen naar IJ IJ en n. het daar een stuk chocolade koonen Daarop is hij met haar de Weesner zijde afgeloopen. Het kind herinnert zich, precies te kwart over 9 Donder, dagavond met den kerel aan het eind pund van lijn 5 bij Schollsnbrug1, zijn geweest. Zij is met hem doorge. loopen, moest wachten voos de brut over het Merwedekanaal en liep J hem tot aan de Utrechtsche poort bij Naarden, waar het kind in ee der Nissen is gaan slapen. Te zes uur Vrijdagmorgen isd, terugreis te voet naar Amsterdam aanvaard. Te Muiderberg kocht man voor zich zelf eon brood t, Diemen vroeg hij op het raadhui, een bon voor brood, die hem wrtj verstrekt. De man heeft reeds eet vonnis voor een soortgelijk feit act ter den rug en is vroeger herhaalde- lijk op verschillende politiebureau gehaald, verdacht van dergelijke mis drijven. De man is thans op het politie bureau Westerstaat in bewaring ge steld. Door dat bureau zijn de nasrfr ringen gedaan, die tot de arrestatie van den dader leidden. De dader oni- kent alle schuit en zegt van niets te weten en dien bewusten avond nie: in Amsterdam te zijn geweest. Hij zal nu zoo spoedig mogelijk worden geconfronteerd met den veld wachter van Diemen, die hem met het kind op het raadhuis hebben ge- zien. (Tel) - Woensdagmorgen is te Arnbei een hulpbesteller der posterijen ee- airesteerd, wegens verduistering vai postwissels en valschheid in geschrif te. Benige dagen geledon vervoegd zich aan het hoofdkantoor een jnd mensch, dat een postwissel, besten' I voor een winkelier kwam innen. 11 dienstdoende commies twijfelde ii: de echtheid van de handteekenioil en vroeg of er ook iemand ander, to: I de firma was toegetreden. De jonge-1 raan verliet jjlings het Postkantoor,I Inmiddels waren er klachten ingeko-l men van personen die al geruimd tijd postwissels Verwachtten, maarzei nog niet ontvangen hadden. De directeur bracht een en andd ter kennis van de justitie. Het onder zoek bracht aan het licht, dat een I hulpbesteller, belast met het sorted ren van de poststukken aan een bij-1 kantoor zich in een onbewaakt oogei-1 blik een aantal postwissels had toe-1 geeigend. Deze had hij aan verschil-1 lende personen geendosseerd, daarm valschelijk met den naam van der I geadresseerde onderteekend en ter I slotte aan het hoofdkantoor geinen-1 soerd- N. R. Ct. I - Een apotheker te Parijs hij goede zaken gemaakt en vond daail om, dat er wel eens een fuif met zijl viienden op over kon schieten. Hjl noodigde ze daarop uit methemnai'B een carabet op Montmaire te gaao-1 Het ging er lustig toe, maar toen del rekening kwam, vond de apotheker ft deze wel wat gepeperd. Hij vroeg den kastelein te spreker I en weldra ontstond tusschen hen te den twist. Plotseling stond er een heer op aan I een tafeltje naast dat van den apo- V theker en zeide, dat hij er getuige I van was geweest, wat er verteerd! was, en de rekening zeker veel hoog was. Hij gaf zich voor der I consul van Guatemala uit, en nsarl zijn uiterlijk te oordeelen, kon t(| daarvoor ook wel doorgaan. Bjj zoc| t alles den volgenden morgen wel iaI orde maken, zeide hij. De apotheker, dankbaar voor zjja I bereidwilligheid en vereerd met zoo'1! hoog gezelschap, stelde hem voor me'I hem te gaan soupeeren. De zooge naamde consul vroeg vergunning®-

Breskensche Courant | 1913 | | pagina 2