Gemengd. Burgerl. stand. Rechtzaken. welkom was, maakte zjj de juffrouw wijs, voorloopig op vrye voeten te zyn gesteld. Ze zou nu even haar man gaan haien, dan kwam ze over een half uur met hem terug. Toen ze vertrokken was heeft de kostganger, daar juffrouw B. hare terugkomst vreesde, de politie tele fonisch gewaarschuwd, doch de vogel was gevlogen. Nader is gebleken, dat zij in een winkel in de buurt een koffiehuis heeft opgescheld, waar haar man ge regeld kwam. Waarschijnlijk heeft zij zich daarop begeven naar de Nieu we Looierstraat, waar eveneens een bekende van haar woonde en is van daar vertrokken naar een der straten op Kattenburg, waar ook eenige per sonen wonen-, met haar niet onbe kend. Waar zij zit opgeborgen is voor alsnog onbekend aan de politie. Ver moedt wordt, dat A. R. haar echt genoot, bij zijn zwager in de Vrolik- straat geld is gaan halen, om haar weg te brengen. Met eenige zeker heid wordt gedacht, dat zij nog in de stad is, om over eenige dagen, in een behoorlijke vermomming, de wijk naar het buitenland te nemen. Naar een der laatste portretten, de recherche heeft er een opgeduikeld by een der gewezen kennissen van de vrouw, is thans het signalement verspreid. Tel. Breskens, 3 Januari 1913. In het verslag der Schuttevaêr- vergadering zijn een paar zetfoutjes geslopen. Er staat Duitsche Sas, ter wijl het moet zijn Dintelsche Sas, en voorts staat erankeren in de haven van de Vuilpoort te Dor drecht, hetwelk moet wezen v o o r de haven enz., want in een haven mag er niet geankerd worden. Aan het postkantoor Breskens, en de, daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Decenjber in de spaarbank ingelegd f 27166.97; terugbetaald f 10482.01. 'Het laatste, door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 5972. Cadzand. De beweging over 1912 in de haven alhier was als volgt Aangevoerd werdon 5000 mud gra nen, 900.000 K G. steenkolen, 300000 K.G. kunstmest, 100.000 K.G. pulp, 300.000 stuks draineerbuizen, 1700 M:! grind en macadam en uitgevoerd 800 mud granen, 250 mud fruit, 5lls millioen K.G. suikerbieten en 415Ö mud aardappelen. Art. 19 der muntwet verbiedt het in betaling geven van vroemde zilveren, nikkelen, bronzen of kope ren munten, maar zegt in een twee de alinea dat die bepaling niet geldt voor bij algemoenen maatregel van bestuur aan te wijzen gemeenten. Die algemeene maatregel van be stuur, het laatst gewijzigd 29 Juni 1911, bepaalde in art. 1 onder b., dat de betaling met Belgische zilveren, nikkelen en koperen munten in Zee land werd toegelaten voor de ge meenten Cadzand, Retranchement, Sluis, Eede, Aardenburg, St. Kruis, IJzendyke, Biervliet, Philippine, Sas van Gent, Westdorpe, Zuiddorpe, Axel, Overslag, Koewacht, St. Jan steen, Clinge, Hulst en Graauw en Langendam. In dat artikel 1 volgt nog een af- deeling c., aanwijzende de gemeenten waar slechts zilveren munten van België worden toegelaten, dus geen nikkelen, koperen of bronzen. Daar onder behoorden echter geen gemeen ten uit Zeeland. Allen vier uit N. Brabant. Maar by Kon. besluit van 14 Dec. is nu bepaald dat de drie gemeenten Sluis, IJzendijke en Hulst geschrapt wordon uit de lijst van gemeenten waar betaling mot zilveren, nikkelen bronzen en koperen munten van Bel gië wordt toegelaten. Daarentegen worden die drie ge meenten nu geplaatst in de rubriek c., waarin alleen sprake is van zil veren munten van België. M. a. w.de Belgische nikkels en bronzen en koperen munten zijn daar verboden. Voor de overige genoemde gemeen ten blijft de toestand onveranderd. Midd. Crt. Men meldt aan de Tijd Vrijda, 27 Dec. trok mr er J. van Best naar de oude veste Sluis om er een verkiezingsrede te houden ten gunste van mr Dieleman die in het district Oostburg candidaat zal wor den gesteld in de komende vacature Vorsterman van Oyen. 's Avonds zou de spreker per auto naar Brugge worden gebracht. Door onbekende oorzaak kwam echter de auto, alvorens Brugge te bei eiken, in een kreek terecht. De auto was on beschadigd, doen de beide|inzittenden waren tot den Jhals doornat en vol modder. Door de hulp van eenige boeren, die werden opgeklopt, kwam de auto weer op het droge en werd de reis naar Brugge voortgezet. De heer van Best moest echter Za terdag tot 1 uur te bed blyven, niet .ompat hij persoonlijk iets van het ongeval ondervond, maar omdat zyn geheele kleeding nog niet in orde was. Alzoo was niet de rede, maar de redenaar in het. water gevallen. Met Nieuwjaarsdag werd aan de in aanbouw zijnde cokesovens te Sluis kil gewerkt. Op-den 15 meter hoo- gen kolensilo werkten twee Luiksche monteurs met een werkman van Sluis kil aan het verplaatsen eener hijsch- stelling. Door het breken van een daarvoor gebruikt werktuig, kwamen allen te vallen. De Sluiskillenaar kon oen touw grijpen en bleef daardoor op de stelling, doch de beide anderen stortten naar beneden, waar zij op den harden betonvloer neer kwamen. Do eene, 38 jaar en ongehuwd, was terstond dood, de andere, 25 jarige gehuwde, overleed na een paar uren, een weduwe en 2 jeugdige kinderen nalatende. VI. Ct. Zaterdagnacht werden in de Do- listraat te Katendrecht, vyf Griek- sche matrozen, behoorende tot de bemanning van het stoomschip „Prin ses Sophie", door drie personen aan gevallen en met revolvers bedreigd. Twee der Grieken werden bloedend aan het hoofd verwond en een hun ner werd beroofd van hoed, jas en een portemonnaie met 40 fr. Nog denzelfden nacht werden de aanranders, die alle drie te Katen drecht woonden, gearresteerd. Een hunner was nog in het bezit van eenige revolverpatronen en den hoed van den aangevalle. De revolver hadden zo weggewor pen. N. R. Ct. Men meldt aan de Tel. Te Oud-Gastel heeft Zondagmiddag de 21-jarige J. Vervaart zijn stief vader, -F. de Bruin, met een mes een tweetal steken gegeven. Men vreest voor het leven van de Bruin. De Bruin was, zooals dikwijls ge beurde, om half drie dronken thuis gekomen. Om een nietigheid zocht hij ruzie, waarby hij zijn vrouw deer lijk mishandelde. De zoon van de vrouw trok natuurlijk partij tegen .zijn stiefvader, waarbij hij zich zoo danig opwond, dat hij een mes greep en de Bruin een steek in den rug toebracht, waardoor een long geraakt werd. De meeder, die nu tusschen beide kwam, kon de zoon niet tot bedaren brengen en bij de tweede steek, die de borst van den man trof, werd ook zij gewond. Direct werd de gemeenteveldwachter in kennis gesteld, die geestelijke en geneeskun dige hulp liet inroepen en daarna de maréchaussee te Oudenbosch ging waarschuwen. Deze was direct ter plaatse en stelde een onderzoek in. De wachtmeester wist den jongen, die niet gevlucht was, tot bekentenis te brengen, waarna hij met eenige bewijsstukken naar Oudenbosch ge bracht werd. De Berlijnsche correspondent van de Telegraaf schrijft Toen Julia Culp Zaterdagmiddag met den trein naar Liverpool vertrok en in Londen afschfid nam van ver schillende vrienden, werd haar valies door treindieven gestolen. Ik ont ving Zondagochtend |te Berlijn het bericht. De juweelen en prachtige geschenken, die zij van verschillende gekroonde Europeesche hoofden ont ving, benevens hare vele ordeteeke- nen, waren in dit valies gepakt. Het valies draagt de initialen J. C. "Ver schillende kostbaarheden zijn van de dezelfde initialen voo.zien. Natuurlijk werd onmiddellijk door de Londen- sche vrienden van haar alles in het werk gesteld om de dieven op het spoor te komen. Scotland Yard heeft eon uitgebreid onderzoek ingesteld. De Duitsche en Hollandscho gezant zullen al hun invloed gebruiken om dectivea aan te zetten overal inlich tingen te vragen. Men schat het ge- stolene op ongeveer 80 000 mark waar de. Een groote belooning zal uitge loofd worden, om de daders machtig te worden. Haar echtgenoot vertrekt naar Londen, om nauwkeurige inlich tingen te geven van de gestolen ju weelen. Haar Londensche seint nader in verband met dezen diefstal, het vol gende De juweelen van mevrouw Julia Culp zijn gestolen, terwijl zij Zater dag aan het Eustonstation plaats nam in de boottrein naar Liverpool, ten einde naar Amerika te vertrekken. Mevrouw Culp was vergezeld van haar meid en haar accompagnatour- Zij plaatste haar blauw lederen tasch- je, voorzien van de initialeu J. C in een eer.'te.klas coupé, en nam ver. volgens op het balcon van haar'vrien den afscheid Toen zij eenige minu ten voordat de trein vm trekken moest in de coupé plaats nam, miste zij haar juweelenkistje. De stationschef was zoo vriendelijk het vertrek van den trein eenige minuten op te hou den, waarvan mevrouw Culp en haar vrienden gebruik maakten, om over al te zoekon, maar tevergeefs. Op weg naar Liverpool werd de trein van het begin tot het einde door zocht, doch ook zonder eenig resul taat op te leveren. Het kiste was gestolen, waarschijnlijk door een der leden van een internationale dieven bende, die mevrouw vermoedelijk van het vasteland gevolgd is. Maar daar niemand, die geen spoorweg-uniform droeg, in de nabijheid gezien was, vermoedt men, dat de dief zich als kruier verwomd en ongemeakt onder het publiek had gemend en zoo de gelegenheid had gevonden om te ont snappen. De politie Jwerd terstond met het feit in kennis gesteld, doch een onmiddellijk ingesteld onderzoek leverde geen resultaat op. Mevrouw loofde een belooniDg uit voor de terugbezorging van haar waardevolle gestolen juweelen, waar onder zich een broche met de Duit sche kroon in robijnen bevond, haar door den Duitschen keizer geschon ken, alsmede een zilveren medaille van Koningin Wilhelmina, een gou den medaille van den hertog van An- halt, twee paarlen halssnoeren met saüieren en brillanten, drie 'armban den met brillanten en paarlen, twee ringen mot paarlen en edelgesteen ten, een paar zilveren armbanden met diamanten bezet, twee zilveren siga rettenkokers en verder zilveren toi let benoodigdheden, voorzien van de initialen der bestolene. De totale waarde der juweelen bedraagt 30.000, doch is voor haar veel groo- ter, Zij is zeer onder den indruk van het geleden verlies. Zij begeeft zich tot het maken van een tournée naar Amerika per s.-s. „Germauia", van de Cunard Line. In den nacht van Zaterdag Zondag bemerkten, volgens hot H van Antw twee agenten in de v Ruubroeckstraat te JAutwerpen fr jonge mannen, waarvan er twee den drempel zaten van een huis de andere tegen de deur leunde. kwam den agenten nog al verdat en om het drietal eens te toast» vroeg de agent of ze verdwaald» ren geraakto en duwde op hetze!! oogenblik tegen lichaam van dengt die rechtop stond, om te voelen of soms ook pakken onder hunne fe deren verborgen hadden. De agent voelde een revolver, het volgende oogenblik waien de fr; jongens aangehouden en naar het: litiebureau van Zurenborg over; bracht. Daar bevond men dat ze j drie van "top teen gewapend waret Ieder van hen had een splintergje we revolver bij zich, met zes keg; geladen, een nieuw dolkmes van centimeter lengte, een automobs bril en verschillende sleutels; te z men hadden ze nog een 50-tal M doezen en een twintigtal francs. 't Waren drie Hollanders, een vs 15 jaar, twee van 18 jaar oud. 1 waren, naar zij beweerden, van At sterdam gekomen, om te tracht» zich bij een circusgezslschap aan sluiten. De wapens moesten diec: voor het geval ze aangerand weri» en de automobielbril gebruikten wanneer ze met den trein reisde om door het rijtuig te kunnen zie In hun logement in de Static: straat, waar ze sinds twee dag» vertoefden, werd niets gevonden. Alle drie zijn ter beschikking ï- het gerecht gesteld, terwijl te At sterdam nadere inlichtingen overt zonderlinge trio wordon ingewonnt: In een kleedingmagazijn 11 Amersfoort heeft in den nacht vs Vrijdag op Zaterdag een brutale in braak plaats gehad. De dief of frit ven, want blijkbaar zijn er meederc bezig geweest, hebben zich toegand, tot den winkel verschaft en aldaj een kpuze gedaan uit de aanwezi- heerencostuums daarbij een en arfr* duchtig door de war gooiend- l hebben in de paskamer de uitgefa zen costuums aangepast en zijn toe hun oude plunje achterlatend ve: trokken na eerst de winkellade gt visiteord te hebben, doch daar nit! veel van hun gading vindend. Vo*:: zoover kan worden nrgegaan zijl eenige heeren- en kirdercostuumsra: vreemd. De politie etelt een onder zoek in. Tel. BRESKENS. Geboorten. 6 De Francina, d. van I. J. de Jonge e: W. do Kooker. 13, Henrietta nelia Maria, d. van K. F. Rosdorffa H. C. M. Beukers. 17, Cornelis Jat nis, z. van J. Erasmus en J. S. va: de Sande. 19, Suzanna Anna, d. vu A. I. de Kooker en C. M. Verduiji 22, Adrianus Johannes, z. v. I. J. fr Koster en A. M. Janse. 26, Leet dert Corneli3, z. van T. Tol en F. 4 Hulster. Overlijden. 7 Dec. E. A. Catsmat 2 mnd., d. van P. M. Catsman en A Schijve. 26, Esther Kense, 71 j» wed. van P. Jacobs. Huw.-Aang. 24 Dec. J. J. Verspril le, 25 jjm. en S. Verduijn, 26 j, CORRESPONDENTIE. Abonnementsgeld ontvangen vat P. P. te Marion tot 1 Juni '13. Ad». Arrondissements-Rechtb. Middelburg- Zitting van Vrijdag 3 Jan. Veroordeeld wegens wederspannigheid J. M. B, 42 h visscher te Cadzand, tot 14 dage» gevangenisstraf, (eisch 1 maand.)

Breskensche Courant | 1913 | | pagina 2