U Instituut Vondel Gem oil Sftlo 401st0 Staatsloterij. Handelsberichten. Predikbeurten. Advertentiën. Johanna van Putte lig liet arresteeren en wegvoereü. Het slachtoffer en haar zoon leden beiden aan zenuwziekte. Breskens, 24 December 1912. De heer J. P. de Ruijter, opzichtor bij 's rijks Waterstaat te Diever, laatst alhier, is bevorderd van de 4e naar de 3e klasse. Bij Kon. besl. is benoemd tot dijkgraaf van het waterschap Groot en Klein Baarzande c.a. de heer D. H. van Zuijen, burgemeester dezer gemeente. Voor de leverantie van leer middelen voor de handwerken in 1913 is door B. en W. volgens toerbeurt aangewezen de heer J. van Ilane- ghem-van de Sande, alhier. Zaterdag had alhier ten gemeen tehuize de aanbesteding plaats voor de levering van petroleum en steen kolen ten behoeve van deze gemeen te, waarvoor werd ingeschreven door a. voor petroleum C. Leenhouts-Meijer 8.75 H. de Baare 8.90 Maatschappij Automaat 9 25 per 100 Liter. b. voor steenkolen door Weijkman Schippers Ruhrkolen voor school I ƒ13.— II n 15.50 Eng. kolen (stukken) Gem huis 14.60 Eier school I en Gem. 14.— II 16-50 alles per 1000 K.G. Het pqst en telegraafkantoor alhier is op de beide Kerstdagen ge opend van 8—9 uur en 1—2 uur. Op den tweeden Kerstdag worden postwissels en quitantiön behandeld en postpakketten ter verzending aan genomen. Tot het comité ter bevordering van de ï'ariefwet is o. m. toegetre den de heer mr P. Dieleman, voorloo- pig candidaat voor de Tweede Kamer van wege de anti-rev. kiesv. in het district Oostburg. Sluis. Naar aanleiding van eene missive van Ged. Staten dat dit col lego zijne goedkeuring niet kan hech ten aan het raadsbesluit tot verhoo ging der jaarwedde van den Gem.- Ontvanger tot ƒ550, is door den Raad besloten de wedde te verhoo- gen tot ƒ500 en diens wedde als klerk ter secretarie eveneens met ƒ50 te verhoogen. M. Crt. Hoofdplaat. In de bieten-cam pagne zijn dit jaar alhier aangevoerd 19.496000 K.G.hiervan zijn op de weegbrug No een 7.608000, op weeg brug no. twee 11.888000 K.G. 'gewo gen. Ze zjjn aangevoerd op 9448 wa gens en vervoerd naar Moerbeke, Sel- zaete, Lillo, Sas van Gent, Ouden bosch en Bergen op Zoom, in 102 vaartuigen met een gezamenlijke ton- nemaat van 19911. Hoofdplaat, 23 Dec. In do he den gehouden vergadering van den Djjkraad van de Calamiteuze polders Hoofdplaat- en Thomaes is tot wa terbouwkundig ambtenaar benoemd de heer A. Molendijk te Oudshoorn, met 15 van de 20 stemmen. Met hem stonden op de voordracht de heeren M. de Regt te Delfland tn J. Roelse te Denekamp. Voor verschillende fabrieken werden in de afgeloopen bietencam pagne aangevoerd te IJzendijke 10596130 K. G.. Oran- jed{jk 6615670 K. G. en do Belgische Grens 1000.000 K. G., totaal ruim 18 millioen K. G. Voor het grootste deel zijn de bie ten wel al vervoerd, maar nog liggen er vele waggonladingon op de los plaatsen. Bij Kon. besluit zijn genatura liseerd L. F. Braat, H. van Vooren, L. Rabout, L. F. van Pamel, C. L. Ver- me ach, J. F. Kleenput, L. F. Sijs, allen te Sluis. School- en kerknieuws. Ev. Luth. Kerk. Op het drietal te Arnhem komt voor ds II. Snijder te Groede. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Westkapelle door ds W. Rens te Ei kerzee naar Koudekerke ds F. Post- ma te Hijkersmilde. N R. Crt. Een 41-jarige werkman is Za terdagavond van het dak van een huis aan de Prinsengracht te Amster dam gevallen en kort daarop aan de gevolgen bezweken. N. R. Ct. De 50 jarige gehuwde J. H. V., werkman te Enschedé op de fabriek Kremersmaten van de firma Van Hoek en Co., werd Zaterdag op de Werkplaats van de fabriek in hewus- teloozen toestand gevonden met eene kleine verwonding aan het hootd. De man is aan de gevolgen over leden. N. R. Ct. Te Rumpst bij Antwerpen viel een auto, waarin zich baron van Zuylen van Nyevelt, mevrouw de Bassompierre, hofdame van prinses Clementine, mejuffrouw Woot en ba ron Goffinet bevonden, in een poel. Baron van Zuylen werd gedood, de anderen werden ernstig gewond. Volgens een verslag van het onge luk in het Hbl. van Antw. 'zou -de auto zijn gestort in een gat, dat was veroorzaakt door werken die werden uitgevoerd. Men had dit gat niet gevuld en het wiel van de auto zak te er diep in en brak, waardoor de auto een grooten sprong maakte. De heer Van Zuylen, die de auto be stuurde, werd eenige meters wegge slingerd en zijn hoofd moet geweld tegen de steenen zijn terechtgekomen. Al de inzittenden waren, afkomstig uit Brussel. Mevr. de JBassompierre was het ernstigt gekwetst. De eer ste hulp werd verleefid door dr. Ha- saert uit Rumpst. Het lijk van den heer Van Zuylen bleef Rumpst. Het parket zal ter plaatse onder zoeken in hoeverre de werken aan den weg hebben bijgedragen tot het ongeluk. Een drietal beruchte en om hun brutaliteit gevreesde individuen heb ben, naar het „Vad." meldt, in Gil- ze, (N.-B.) huisgehouden. Een hunner, een harmonicaspeler, vertoonde zijn kunst en men eischte met geweld betaling van de voorbijgangers. Men dronk in de café's en vertrok zonder te betalen en ten slotte drongen de kerels de schoenfabriek van den heer W. binnen, waar de muzikant een deuntje begon te spelen. De eigenaar dreef hen echter met een revolver op de vluent, waarop zij, om zich over deze nederlaag te wreken, in een ca fé den boel 't onderste boven wier pen, en een der bewoners mishan delden. Toen de marechaussee kwam opdagen, waren de heeren reeds ge vlogen. Een hunner, de grootste vechtersbaas, werd den volgenden dag echter gearresteerd het bleek, dat hij nog twee maanden te goed had. Volgens berichten in de Fran- sche bladen, heeft zich dezer dagen te Bordeaux een tooneel afgespeeld waarin de kinematograaf een groote rol vervulde, dat voor de acteurs ze ker allervermakolijks was, maar voor sómmigen onder het publiek een bit ter nasmaakje moet hebben gehad. Op klaai lichten dag werd in ge noemde stad een inbraak gepleegd in het huis van een bankdirecteur, waarbij de politie als het ware toe zicht hield, om lastige elementen ver wijderd te houdon. De inbrekers had den nl. den indruk weten to wekken dat het een kinematografische opna me voor een bioscooptheater betiof. Vlak voor de villa stond een man, die naarstig aan de kruk van een nagemaakte kino draaide, zoodat er inderdaud niets ontbrak aan de na tuurgetrouwe reproductie eener wer kelijke opname. En de oomedie werd nog echter, doordat zich eenigen van de spitboeven als politieagen ten hadden verkleed, die zoogenaamd op den loer stonden, om de inbrekers op te vangen. Het dievengezelschap speelde alle rollen zoo voortreffelijk, dat niemand van de omstanders ook maar een oogenblik geloofde, dat het hier een werkelijk inbraak gold. De werke lijke politieagenten keken lachend toe ]en amuseerden zich kostelijk over het raar gespring hunner pseudo- collega's. De inbraak had snel en volgensjal- le regelen der kunst plaats. Toen de bandieton genoeg voorwerpen van waarde geroofd hadden uit de ver laten villa, welker eigenaar op reis was, kwamen de als agenten ver- kleede misdadigers uit hun schuil hoeken te voorsthijn, en arresteer den" zoogenaamd hun collega's die zij, met inbegrip van de buit, ijlings wegleidden. De man draaide onder die bedrijven kalm door. Toen de inbraak goed en wel was afgeloopen en de gewaande agenten hu-n mak kers hadden weggebracht, pakte de operateur" zijn boeltje heel bedaard bij elkaar en ging eveneens zijns weeg3. De pseudo-agenten hadden Datuur- lijk in dien tusschentijd met de ech te inbrekers het hazenpad gekozen en hun buit in veiligheid gebracht. Zooals gezegd, stonden er verschei dene echte politiemannen bij de in braak toe te kijken, die er, op be leefd verzoek der boeven, voor zorg den, dat niemand uit het publiek de „voorstelling" kon storen. 's Avo ids waren zij zeer verbluft, toen zij op het bureau van den dief stal hoorden. Eerst lachten zij er om, en ver klaarden zij, dat het slechts een bi oscoop vertooning had gegolden, maar spoedig moesten ^zij erkennen, dat men hen op schaamtelooze en stout moedige wijze bij den neus had ge had. Er werd bij deze zeer merk waardige inbraak voor niet minder dan 15.000 frans buit gemaakt. Da ders onvindbaar. Collectie Zeeland. Trekking van Maandag 23 Dec. ƒ45. 3086 3100 3879 3901 3912 3977 5016 5715 5811 5816 5829 5870 5884 5915 5946 8680 10065 10070 10112 10118 12921 19138 Rotterdam 23 Dec Nieuwe tarwe Essex f 11.50 a f 12.25 Wilhelmina-tarwe f 10.— a f 10.75 Overigens van f 7.- a f 8.- Bruine boonen f 10. a f 12.- Groene Erwten f 12.— a f 13.— Karwjjzaad f 16.- a f 16.25 Lijnzaad f 17. a f 18.50 Z. Eigenheimers f 1 10 a f 1.20 Z. blauwe f 1.75 a f 2.- Z. bonte f J .75 a f 2.- Groote bruine ajuin, 60 kg. f 0.95 Kleine id. id. id. f 1.05 Veemarkt. Koeien en Ossen 36 tot 43 c., Kal veren 50 tot 60 c., Schapen - tot - c., Lammeren tot c., Varkens 29 c., 30 ct., id-. voor export 27 a 28 c., alles per i/« K.G. N. R. Ct. on Ned. Herv. Kerk, Woensdag 25 Dec. Breskens v. 9^2 u ds Meeuwen',. Donderdag 26 December Breskens v. 9'/2 u ds MeeuwenlJ Nieuwesluis. Vrijdag 27 Dec. nm. 5.30 u. Kerstfeestviering, Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. -> voorm. nat 2.15 2! 2 49 31 3.23 3.1 Woensdag 25 Dec. Donderdag 26 Vrijdag 27 Woensd. 25 Dec. Zonsondergang. Voer- en rijtuigen moeten dus 4.46 rijwielen 4.16 's av. zijn verlicht. Laatste Kwartier Maandag 30 n.m. 8.31 ure. Ds Mot verwijzing naar de gedane openbare kennissevJ INLIJVING 1913. Van de lichtina 1912 worden m nog ingelijfd 18 Maart a.s. des tod middags 10 uur in de bomvrjje fa zerne te Vlissingen en bestemd vos! het 3e reg. infanterie F. Verduijn, P. J. Dierx, J C. Ml Ier. Van de lichting 1913 worden it gelijfd 16 Januari a.s. voorna. 10 ui te Vlissingen in de bomvrije kazera bestemd voor het 3e reg. infanten# 1 H. P. van elzen, 2 J. C. Ritco, beiden in Amerika, hebben jaar uitstel gevraagd. 3 Ph. Monjé, 6 J. van de Velde. Lichting 1913 ingelijfd 16 Juni 191;; 10 u. voorm. te Middelburg in de ka zerne en bestnmd voor de ponton niers 6 T. Muller, heeft alsnog vrijstel ling wegens broederdiene aangevraagd. 8 J. A. Riemens. Lichting 1913 ingelijfd 1 Octobe: 1913 voorm. 10 u. te Middelburg i# de kazerne bestemd voor 3e reg. veld artillerie te Bergen op Zoom 4 A. Jansen. Lichting 1913 ingelijfd 1 Oct. 191S voorm 10 u. te Vlissingen, bomvrijs kazerne en bestemd voor 3e reg. in fanterie 7 H. van Kampen. 9 A. van Haneghem, 1 jaar uitstel verkregen, hoeft niet op teke men voor de inlijving. smber Woensdag 25 December la.s. hoopt haar S5sten geboortedag -^te gedenken. Een belangstellende, TE AMSTERDAM. Onderwijs per bïief in Talen, Wis kunde, Werktuigkunde, Electrotecli- niek, Teekenen (op elk gebied), Land meten en Waterpassen, Boekhouden, Stenografie, enz. Billijke conditiën. Vraag gratis prospectus.

Breskensche Courant | 1912 | | pagina 2