1.111 Canadabooraen Dili Mail IÉaflsci Spel 70, ziivsrs Inluisde Reuzel 75, Groots Opruiming een geriefelijk buigerwoonhuis Manufacturen, Gemaakte Goederen iwislHl. Bur^erl. stand. Rechtzaken. Advertentiën. VERKOOPING 69 Canadaboomen, Uit de hand te koop: Als sneeuw zoo wit. Een schaapram Dinsdagmiddag vervoegde zich ten huize van den zeevisscher Hoogenboom te Vlaardingen een als heer gekleed per soon, voorgevende rechercheur der politie te zpn en opdracht te hebben een on derzoek in te stellen naar in omloop ge bracht geld hetwelk de firma Joost Pot aan hare zeevarenden in betaling moest hebben gegeven. Aan vrouw Hoogen boom verzocht hij het aanwezige geld te mogen controleeren. Deze, niets kwaads vermoedende, haalde een pakje waarin f 19.50, te voorschijn. De heer, langzamerhand wat vrijer ge worden, doorsnuffelde nu zelf het aan wezige zilverwerk en bekeek ook een aanwezig spaarbankboekje. Dit kwam de vrouw wel wat verdacht voor. Nauwelijks werd dit door mijnheer bemerkt, ot onmiddellijk gaf hij haar de meest geruststellende verzekering, dat hij over een paar dagen met het geld zou terug keeren. Van de emotie waardoor de vrouw een oogenblik was bevangen, maakte de myn heer zich uit de voeten. Donderdagmiddag kwam hij in werke lijkheid terug, nu vergezeld van een con frater. Eerst beproefden zij hun geluk by een ander, doch zonder succes. Daarop togen zij naar de woning van vrouw Hoogenboom, alwaar de reeds niet onbekende door de steeg naar bin nen ging, en de ander voor de deur post vatte. Zoodra de vrouw de heer van Dins dagmiddag ontwaarde, liep zij naar hem toe, zeggende hem te willen spreken, doch bij de voordeur. Blijkbaar kwam hem dit wat verdncht voor, want dadelijk zette hij 't op een loopen, achtervolgd door de vrouw, die maar steeds luidkeels riep -Houdt den dief 1" Terstond snelden eenige menschen hem achterna en smaakten de voldoening niet alleen de mijnheer maar ook zijn mak ker te grijpen, die twen sujetten uit de Zandstraat van Rotterdam bleken te zijn. Ingezonden. Groede, 7 Sept. '11. Mijnheer de Redacteur U gelieve het volgende in uw blad op te nemen. „Wie zwijgt, stemt toe", zegt het spreekwoord en wij mogen niet toestem men, dat de onderwijzers en onderwij zeressen zoo goed betaald worden. Deze indruk zal toch by menigeen ontstaan zijn bij het lezen van uw gemeente- raadsverslag van 28 Aug. 1.1. Dat het hoofd der school met inbe grip der woninghuur f 1500 salaris heeft, daaraan hebben de onderwijzers en de onderwijzeressen niets. Deze hebben een jaarwedde volgens het w e 11 e 1 ij k minimum f25, terwyl er na 2 5 jarigen dienst f50 bijkomt. Overigens is het precies zooals de wet bepaalt. Maar er is nog iets. Reeds 4 A 5 jaar moeten de onderwijzeressen 21/, uur per week buiten de gewone schooluren les in handwerken geven, zonder er één cent vergoeding voor te ontvangen. Om dus tot voorbeeld gesteld te wor den als een „niet karige" salarisregeling, zou deze, dunkt ons, heel wat gunstiger mogen zijn. Onder dankzegging voor de verleende plaatsruimte, de onderwijzers en onderwijzeressen van school A. School- en Kerknieuws. Aan den heer A. F. Wisse te Bres- kens is op zijn gedaan verzoek eervol ontslag verleend als leeraar in de ge schiedenis aan de Ryks Normaallessen te Oostburg. SLUIS. Uit een vijftal sollicitanten is tot hoofd der Chr. School alhier be noemd de heer J. B. Visser, hoofd aan die Chr. School te Gameren iGelderland). Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ha- zer woude ds H. Smelt te Wissekerke; te Domburg ds G. J. Koldewyn te Goudswaard. Bedankt vooi het beroep naar St. An- naland te IJsselstein. Naar Dedemsvaart als hulpprediker door P. G. de Vey Mest- dagh, cand. te Vlissingen. AARDENBURG. Huw.-Voltr. I7 Aug. J. Banen, 27 j".. jm. (van Cappelle a/d IJssel) en J, M. van Daalen, 25 j., jd. Geboorten. 3 Aug. Janneke Suzanna, d. van K. Huijsseti en J. Luteijn. 9, Maria, d. van J. Pieters en S. S. L. Hoogerwerf. 15, Joannes Franciscus, z. van E. Musson en P. A. de Rijcke. 31, Elisabeth Maria, d. van A. van der Lin de en S. M. van Wu(jckhuijse. BIERVLIET. Geboorten. 10 Augus tus. Maatje Geertruida, d. van W. H. van Haneghem en C. J. Babijn. 15, Joost Jannis, z. van M. Vermeulen en C. M. Moes. 21, Abraham Willem, z. van W. P. Verplanke en S. J. Verplanke. 22, Adriaan Hendricus, z. van J. Willem- sen en J. A. de Koster. 26, Cijril Ed- mond, z. van L. P. Caus en E. Raes. Overlijden. SI Juli. Prudentia Saeij, 61 j., echtg. van P. de Tollenaere. 22 Aug. Gilles Jozias Baert, 34 j., ongeh. 24, Maatje Geertruida, 15 dagen, d. van W. H. van Haneghem en C. J. Babyn. NIEUWVLIET. Huw.-Voltr. 17 Aug. Jan Bentschap Knook, 21 j., jm. en Janneke Vasseur, 22 j., jd. Geboorten. 27 Juli. Pieternella Maria, d. van I. P. van der Lijcke en A. A. Vasseur. 20 Aug. Suzanna Elizabeth, d. van A. P. Verhage en J. de Hullu. 26, Maria, d. van W. Versprille en J. du Bois. Overlijden. 6 Aug. Pieter Vermeulen, 86 j., wed. van Levina van der Lycke. Arrondissements-Rechtbank Middelburg, Zitting van 12 September. Veroordeeld wegens mishandelingJ. A. d. V., 21 j., landbouwer, Biervliet, tot f10 boete of 10 d., hecht., J. d. S., 31 j., landbou wer, Hoofdplaat, tot 14 d., gev. straf. strooperij met een wagenD. D., 51 j., landbouwer, Hoofdplaat, tot f3 of 3 d. hecht. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 18 Sept. 4 04 4.28 Donderdag 14 4.47 6.11 Vrijdag 15 5.35 5.59 Woensdag 13 Sept. Zonsondergang 6.19 Voer- en rijtuigen moeten dus 7.19 en rijwielen 6.49 's av. zijn verlicht. Laatste Kwartier Vrydag 15 Sept. nm. 6.10 u. Handelsberichten. IJzendijke, 9 Sept. Nieuwe Tarwe flO.— a f 10.50 Rogge f 5.75 a f 6. Wintergerst f 8.60 a f 8.75 Kroonerwten f 16.25 a f 16.50 Bruine boonen f 16.50 a f 17.25 Rotterdam 11 Sept. Nieuwe tarwe Essex f 11.k f 11.75 Wilhelmina-tarwe f 9.50 a f 10.20 Wintergerst f 9.— af 9.50 Zomergerst f 8.76 a f 9.25 Chevaliergerst f 9.50 a f 10,25 Haver f 8.50 af 9.- Karwijzaad f 12.75 a f 13. Rogge f 6 25 a f 6.60 Bruine boonen f 17.50 a f 18.— Erwten f 15.25 a f 16.50 Veemarkt. Koeien en Ossen 35 tot 43 c., Kal veren 45 tot 67 c., Schapen 20 tot 24 c., Lammeren tot c., Varkens 23 tot 25 ct., id. voor export a c. alles per 3 /2 K.G. Aardappelen Z. blauwe f 2.4° a f 2.60 bonte f 0.— af 0.— Z. Eigenheimers f 1.80 a f 2.— Burg. en Weth. maken bekend, dat wegens gebrek aan kasgelden, de ge meente niet aan hare verplichtingan kan voldoen. Een ieder zal gehouden zijn om vóór of or 20 Sept. 1911 ten minste de helft van den hoofdelyken omslag 1911 te hebben betaald. Hondenbelasting in zijn geheel voor 1 Oct. a.s. Bij niet-voldoening zal moeten wor den overgegaan tot vervolging. De gemeenteontvanger zal op Woens dag 20 dezer van 12 1 zitting houden aan de Nieuwe Sluis. VAN TE HOOFDPLAAT. De Notaris Zijlstra te IJzendijke is voornemens f Zaterdag 7 October 1911, één uur stipt te Hoofdplaataan den grintweg van No. 7 en op de hof stede bewoond door J. de Putter, pu bliek te verkoopen voor Mevrouw de Wed. BUSSCHAERT Stevens ,;r^. metende tot 1.55 M. in de koord. Te vergaderen op gemelde hofstede. Nieuwe blanke ZOUTEVISCH 40, Gebeukte STOKVISCH 60,' alles per K.G. P. J. WESDORP-v. d. Linde, Breskens. voor klein gezin, op de Markt te Bres kens. Te bevragen K 13. Nieuwe ZOUTEVISCH 35 cent, Nieuwe SCHELVISCH zondor kop 20, beiden per K.G. KEES, Breskens. ter dekking beschikbaar 40 cent per schaap, bij K. I. HEIJBOER, Glacé te Breskens. Wegens vertrek WOENSDAG 13 SEPTEMBER Laatste Rondrit door de gemeente Bres kens met'eene van de overgebleven tot spotprijzen. Hoogachtend, J. WOUDSTRA, Prinsengracht 224, Amsterdam, De Goedkoope Winkel. Ondergeteekende belast zich met het maken van bestek, ken, teekeningen en begrootingen, met het houden van toezicht over alles wat tot het BOUWVAK enz. behoortook over nieuwe kleine en gtoote herstellingen, geeft alle inlichtingen en schat roerende en onroerende goederen, geheimhouding verzekerd. Aanbevelend, A.RISSEEUW Az. Bouwkundige, Groede. «o» Aan opruimings-prijzen verkrijgbaar de volgende gebruikte RIJWIELEN Een Heeren-rijwiel (Feluza) ƒ45.— Een idem (Express) 40.— Een idem (Juliana) 30.— Een idom(RudgeWhitw.) 35.— Een idem (Cats) 25.— Een idem 20'— Een idem 20.— Een Dames-rijwiel (Express) 45.— Een idem (Diamantin),, 30.— Haast u, eer het mooiste Opruiming aan najaarsprijzen, dus aan zienlijke korting, van een party Heeren en Dames-rijwielen, merk „Feluza", pri ma en gegarandeerd werk. Ontvangen de nieuwste soorten Car bid lantaarns aan goedkoope prijzen. De Feluza-Carbid is gebleken van de beste te zijn, koop ze dus! Bates banden zyn en blyven de beste, er uit is

Breskensche Courant | 1911 | | pagina 3