Binnenland. Hij zal vooral zijn straf willen ontloo- pen. En mogelijk zal het in zijn ruwe brein opkomen, dat de zekere manier om nooit ontdekt te worden het ver nielen van het doek zal zijn... Tot dusver is nog geen spoor van het kunststuk gevonden. Door Ged. Staten dezer provincie is de najaarszitting van de Provinciale Staten bepaald op Dinsdag 7 Nov. a.s. Breskens, 5 September 1911. Vrijdag had mej. B. Woittiez in Walcheren aan het fietsen zijnde het ongeluk van haar rijwiel te vallen, waar door zij haar been brak. Nadat door dr Vaandrager te Dom burg een noodverband was aangelegd, werd zij naar Vlissingen en verder naar hier gebracht. Ten einde de bezorging van brie ven en telegrammen te vergemakkelij ken en meer zekerheid te hebben dat zij hunne bestemming zullen bereiken, moeten deze, voor zoover zij militairen betreffen die aan de aanstaande najaars oefeningen deelnemen, van onderstaand model adres voorzien zijn. In het tijdvak van 8—15 Sept. 1911: Legerplaats „Kijk in de Pot" Bergen op Zoom. Aan den Milicien 4e Comp. 4e Bat. 8e Reg. Inf. In het tijdvak van 16-26 Sept. 1911: Veldleger Ille Divisie. Aan den Milicien 4e Comp. 4e Bat. 3e Reg. Inf. Op de linker adreszijde van de brief kaart of op de achterzijde van den brief-enveioppe moet de naam van den afzender worden vermeld. De heer J. H. L. Stassen, ontvan ger der registratie en domeinen te Oost burg is als zoodanig benoemd te Sittard. Met ingang van 1 dezer is C. T. Lemaire, rijksklerk 3e klasse ter inspec tie der dir. belastingen, invoerrechten en accijnzen te Oostburg, bevorderd tot de 2e klasse. Bij het gehouden rangschikkings examen voor eene plaatsing als cadet bij de kon. mil. academie komt voor de genie hier te lande o.m. in aannierking J. J. Lako van Schoondijke. NIEUWVLIET, 1 Sept. De afloop der ten overstaan van notaris Hammacher gehouden herveiling van de landerijen, gelegen te Groede, is als volgt Koop 1. 0.7570 heet. opgehouden op f1600; koop 2. 0.68.60 heet. kooper J. B. Pieters voor f 1220; koop 3 en 4 2.7197 heet. koopers W. van de Walle en J. Elfrink voor f 5260koopen 6 en 6 3.6890 heet. kooper A. van Lare voor f5125; koop 7 1.6870 heet. kooper Adr. Casteleijn voor f2760; koop 8 1.1920 kooper P. F. de Martelaere voor f 1955. De koopers zijn allen te Groede woon achtig. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bjj den timmerman M. Maas Jr. te Koudekerke, het water in de re genbak, door het ingieten van petrole um, geheel bedorven. Er was nog wel voor een week water in voorraad. Toen een landbouwer te Seroos- kerke de vorige week om zijn jong paard wilde gaan, vond h\j het dier dood in de weide liggen. Den volgen den dag overkwam hem hetzelfde on geluk met een kalfvaars, die ook in de weide was gestorven, terwijl Zaterdag een andere landbouwer een zijner melk koeien dood in de weide vond. Van te voren was er niets aan de dieren te zien geweest. De cadavers zijn alle be graven. Even na de officieele sluiting van het Koningingefeest te Middelburg ont stond in het café „de Kroon" op de Markt een vrij ernstige vechtpartij tus- schen militairen en andere bezoekers, waarbij de eersten gebruik maakten van sabels en bajonetten, waarmede zij de bezoekers te lijf wilden. De politie was spoedig ter plaatse en ontruimde het café met behulp van de gummistokken, waarbij harde klappen vielen. Twee milicien soldaten, M. K. en A. G. werden naar den wachtpost op de Markt overgebracht, de eerste wegens vernieling van een tafel, die hij met zijn bajonet doorhoorde, de andere om dat hij den agent Visser een klap in het gezicht gaf. Beiden werden later naar de kazerne overgebracht. Een tweetal burgers, die niet volde den aan het bevel der politie om door te loopen, werden ook gearresteerd. Hierna keerde langzamerhand de rust in de stad terug en toen te halftwee de café's gesloten waren, trokken ook de plakkers langzamerhand naar huis. Uit dit bovenstaande blijkt voor de zooveelste maal al zijn dan ook de gevolgen minder ernstig geweest dan verleden jaar, toen een soldaat een boe renjongen doodstak, hoe gevaarlijk het is op feeftdagen de militairen met wa pens te laten uitgaan. GROEDE, 5 Sept. De hedenmorgen gehouden zitting van den gemeenteraad werd bijgewoond door 6 leden afwezig dhr Hammacher. Na lezing en goedkeuring der notulen legden de heeren Iz. Becu, J. de Vlieger en Iz. van de Plassche herbenoemde raadsleden in handen des voorzitters de vereischte eeden af. De voorz. wenschte hen met hunne herbenoeming geluk en sprak de hoop uit dat ze met evenveel belangstelling de belangen der gemeente Groede zullen behartigen. Als wethouder, wegens aftreding van den heer Iz. Becu, werd deze met 4 van de 6 stemmen (2 in blanco) herbenoemd. De voorz. wenschte den heer Becu geluk met zijne herbenoeming en ver trouwde dat de raad zich in zijne keuze niet zal beschaamd zien en de aange name samenwerking in het college van Burg. en Weth. zich op dezelfde wijze zal blijven kenmerken, als ze dit reeds deed. Dhr Becu dankte voor de medewer king der leden die hunne stem op hem uitbrachten en beloofde ook in deze betrekking de belangen der gemeente naar zijn vermogen te behartigen. Als onderwijzer aan de school in de kom werd met algemeene stemmen be noemd de heer J. Kareis, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam te Nieuwvliet. Met dezen stonden op de voordracht de hh. D. Ista te Oud Vosmeer; inmid dels benoemd te Oosterland, en P. A. 'J. Bosselaar te Middelburg. Over de post der begrooting „onvoor ziene uitgaven" waaruit zonder machti ging van Ged. Staten mag worden afge schreven werd beschikt over een bedrag van f8.75 ter vergoeding der kosten gemaakt door het hoofd der school ten einde de sollicitanten naar de pas ver vulde betrekking, in hunne scholen werkzaam te zien. Aangeboden werd ten slotte de gem.- begrooting voor 1912 tot een balanscij- fer van f 18.360.721/2 met f 1259.27 voor onvoorziene uitgaven. Aan de korte financieele beschouwing van den voorz. is ontleend, dat als bui tengewone uitgaven zyn geraamd :f 100 voor den nieuwen aanleg van het plant soen, f50 voor een vuilniskar, f 75 voor het bestrijken der buiten-schoolmuren met calcarium, f130 voor het alg. arm bestuur, en f300 voor de Tentoonstel ling. Daarna werd de zitting gesloten. Gemengd. Te Joure is een 44 jarige arbeider in de zuivelfabriek door een machine gegrepen en vermorzeld. Te Amsterdam zijn Zaterdag een 6jarig knaapje de beide beentjes afge reden. De kleine overleed kort daarop. Donderdagmorgen bemerkte een boer dat een houten schietpoort van de schietbaan der Kon. Scherpschutters aan den Bermweg in den Prins Alexan- derpolder te Rotterdam brande. Het gevaar was groot, want daar tegenaan stond een huisje, waarin een aanzienlijke hoeveelheid scherpe patronen, een vat olie, winterprovisie, enz. was geborgen. Hij waarschuwde den adj -opzichter Bruijnzeel en met behulp van een zes tal omwonenden werd nog een aantal kisten met 47.000 patronen in veiligheid gebracht. Toen de hut mede in brand geraakte waren er nog 6000 scherpe pa tronen en 23 000 leege hulzen in. Tijdens den brand hoorde men herhaaldelijk ont ploffingen ook een tweede travers ge raakte in brand. De brandweer wist met de autospuit en drie handspuiten den brand meester te worden, zoodat om half twaalf het gevaar voor verdere uitbreiding geweken was en de schiet baan met verdere gebouwen gespaard bleef. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een kapitein der marechaussees en een brigadier hebben met behulp van do politie te Antwerpen, aldaar aange houden zekeren J. v. d. Zen diens vrouw, afkomstig uit Budel (N. Br.) die du bekend hebben in den nacht van 18 op 19 Augustus brand te hebben ge sticht bij den landbouwer de Jongh op Klein Schoot, in die gemeente, waardoor de geheole hoeve was in asch gelegd en acht koeien en twee paarden waren omgekomen. Van de verwarring tijdens den brand hadden zij gebruik gemaakt om nog in te breken bij den landbou wer van Oyen, alwaar zij uit een brie- ventasch f600 in Nederlandsch papier geld, 1200 francs Belgisch papiergeld, 1JO francs aan zilver, 5 gouden horloges en 1 zilveren horloge ontvreemdden. Bij hun aanhouding waren de uur werken reeds verkocht, doch het geld was nog grootendeels in hun bezit. Zij zullen ter beschikking van de Neder- landsche justitie gesteld worden. Een ware veldslag is Zaterdagnacht tusschen een afdeeling politie en een bende inbrekers geleverd, seint de Ber- lynsche correspondent van de „N. R. Crt." d.d. 2 September: De politie was er achter gekomen dat vijf inbrekers plan hadden Zaterdagnacht in te breken in de kantoren van een groote bouw onderneming. Een commissaris van po litie met acht van de beste speurders bezetten daarom Zaterdagnacht om 1 uur het gebouw. Een uur later zagen zij de vijf dieven voorzichtig het kan toor binnenklimmen. In alle stilte be zetten nu de speurders de toegangen tot de woning. De commissaris ging zelf op de binnenplaats staan, waar hij kon waarnemen, hoe de dieven met on gelooflijke handigheid en snelheid de brandkasten openbraken. Van tijd tot tijd keek er een uit het raam. Daarbij kreeg hij den commissaris in het oog. Hij waarschuwde z(jn makkers en nu openden zij alle vijf uit de vensters een snelvuur op den commissaris. Deze en zijn mannen stonden in het donker ^en waren daarom niet gemakkelijk te raken. Zij daarentegen openden nu ook het vuur op de dieven die tegen de verlich te vensters een goed mikpunt boden. Men zag er twee valloD, die echter onmiddellijk weer opstonden en voort gingen met vuren. Intusschen waren eenige agenten in het kantoor gedron gen, waar zij met hun brownings de dieyen in het nauw dreven. Dezespron. gen door de ruiten op de binnenplaats Wel werden zij daarbij alle door glas scherven gewond, maar zij zetten toet onmiddellijk het vuurgevecht voort. Daarbij zakten wederom twee van d« dieven ineen. Nu was het pleit beslecht, In een gevecht van man tegen man moesten de door bloedverlies verzwakte inbrekers het onderspit delven. Eenigen trachtten nog te ontvluchten, maar ten slotte werd de heele bende ingerekend, Twee waren ernstig gewond, waarvan een niet minder dan vijf kogels in zijn beenen hadde drie anderen waret minder ernstig gewond, evenals twee van de agenten. Dat was me Vrijdagavond ook eet geschiedenis in het Grand Theatre van Lier te Amsterdam, De heeren Solser en Hesse (ook hier niet onbekend) zouden dien avond in dien schouwburg de eerste opvoering geven van een S -ptember klucht„kom j' ook op de bruiloft van Mietje?" Zij hadden ^daartoe van de heeren Van Lier de schouwburg gehuurd tot 1 October, op welken datum de huur zou beginnen van Hans Edmund, die even eens met de drie gebroeders als direc teuren van de Naaml. Vennootschap] Theatre van Lier een contract had ge sloten. Vrijdagavond dan om half zeven wa ren in het nog gesloten gebouw aanwe zig de gebr. Van Lier om straks hun taak in het bureau op zich te nemen en om de laatste schikkingen te treffen voor de opvoering. De machinist was op zijn post, de kleedsters waren aanwezig en de zaal was zoo goed als uitverkocht. Plotseling kwam een gezelschap onge- noode gasten binnen. Het was een deurwaarder met zijne mannen. Hoogstwaarschijnlijk door de verge zellende mannen zijn de gebroeders aan gegrepen. Mon vatte o. a. een der broe ders Van Lier bij de keel, en wilde hen het gebouw uitgooien, maar zij hielden voet bij stuk evenwel zaten ze in het gebouw met kettingen en sloten verze kerd en als zij er uit gingen mochten ze er niet meer in. Wat was het geval. Het schynt dat een der voornaamste aandeelhouders Rudolf Lehman zijne rechten heeft over gedaan aan een bioscoop firma Albert Frères, waai door de chef dier firma be weerde nu de directeur van het Theatre te zijn. Men heeft bij den president der recht bank om een uitspraak in kort geding gevraagd, die Zaterdag om 5 uur zou woiden gedaaD. Maar voor dat uur had de vermeende nieuwe directeur verklaard af te zien van zijne rechten tot de rechter na ge woon onderzoek vonnis zou kunnen vellen. Des avonds ging de voorstelling in een stampvolle zaal door. Bij gelegenheid van de vieriDg van het Koninginnefeest te Ellectom maakten een paar inbrekers gebruik van de afwezigheid der bewoners, om een bezoek te brengen aan de tuinmanswo ning op huize „Dalstein" aldaar. Toen de huisvrouw omstreeks 9 uur thuis kwam, merkte ze onraad en op haar roepen „Is daar iemand zag ze twee kerels, die ijlings door een raam op te schuiven de vlucht namen. Ze riep bu ren te hulp en nu bleek, dat de dieven zich toegang hadden verschaft door een bovenraam. Kabinet en linnenkast wa ren opengebroken de spaarpot der kin deren, een zilveren horloge met ketting, benevens een bedrag van ongeveer f 400 aan bankpapier was verdwenen. Door het te sterk dichtrygen van haar corset is te Londen dezer dagen overleden eene Hollandsche jongedame. Het lijk -kwam te Ylissingen per nacht boot aan en is met den trein van 6.25 naar Hoogezand vervoerd. Een I2jarige jongen te Enschede vond by bet ontsteken van vuurwerk

Breskensche Courant | 1911 | | pagina 2