extra lage prijs-noteering. KREIJMBORG d Co. MIDDELBURG, Lange Delft. Teistond te koop of te huun 16 W«l( WffèMBB Alle kleedingstukken benevens mode artikelen zullen tegen getaxeerden balans- prijs worden uitverkocht. Dik blank inlandsch SPEK Yicat, InsGctGnpoGdsr. Burgerl. stand. 396" Staatsloterij. Handelsberichten. Advertentiën. VAN DE uit het eenigen tijd later levenloos op gehaald werd. Een mislukte poging van Doopsgezinden om een vergaderplaats binnen Groede te vestigen in 1647. v Slot. Met hot oog daarop verzochten de Heeren van het Vrije „dat haar Hoog Mogenden in de voorschreven zake zulks willen disponeeren (besluiten), dat de zelve Mennonisten met hare vermaan- of te leerplaatse ten minste een half uur gaans mochten blijven aan den eenen kant of den Janderen van den voorschreven dorpe van de Groede." Naar aanleiding van dat verzoek werd door de Staten-Generaal op dienzelfden 25 Juli 1647 goedgevonden „dat dezelve Mennonisten haar zullen hebben te ont houden van de exercitie van hare religie te plegen in de voorschreven huizinge of elders aan, bjj of omtrent den meer- genoemden dorpe van de Groede, maar de voorschreven exercitie van hun reli gie bij provicie continueeren tot Nieuw- vliet ter tijd en wijle toe, dat haar Hoog Mogenden gedeputeerden gaande naar Vlaanderen tot het vernieuwen van de magistraten in het kwartier van Sluis naar ouder gewoonte aldaar zullen zijn aangekomen en, partijen wederzijds op het voornoemde stuk gehoord, vervol gens een plaatsje tot de bijeenkomste der Mennonisten buiten het voornoemde dorp in den naam en vanwegen haar Hoog Mogenden zullen hebben geordon neerd en aangewezen." Eindelijk werd de zaak bij resolutie van de Staten-Generaal van 18 Novem ber 1647 vooi goed beslist. „Zijnde ter vergaderinge gelezen (zoo vindt men daar aangeteekend) zekere requests aan haar Hoog Mogenden gepresenteerd uit den naam en van wege de Mennonistige gemeente van Cadzand, Nieuwvliet, Groe de, Breskens, Oostburg etc., is na voor gaande deliberatie goedgevonden en ver staan mits dezen te verklaren, dat de supplianten met hare vergaderingen en excercitie van hare religie zullen heb ben te verblijven in Nieuwvliet voor noemd ter plaatse, hun aldaar door haar Hoog Mogenden Gedeputeerde jongst in Vlaanderen geweest zijnde op de ver- nieuwinge van den magistraat aange wezen, en zullen zjj supplianten aldaar eenige kleine gelegenheid tot haar ge rief en commoditeit (gemak) mogen koo- pen of van nieuw optimmeren, met last en bevel op den baljuw en magistraat van Nieuwvliet dat z(j zulks zullen heb ben te gedoogen en te gehengen (toe laten) zonder de supplianten diesaar.- gaande voorts eenigszins te molesteeren of te hinderlijk te zijn". J. d. H. SLUIS. Huw.Voltr. 16 Mei. Willem van de Watering, 30 j., jm. en Elize A. M. de Vos, 21 j., jd. 18, Joannes D. Timmerman, 46 j., wedn. en Alida M. Loete, 28 j., jd. Emiel Waeghe, 24 j., jm. en Pharailde M. van den Broecke, 18 j., jd. Geboorten. 9 Mei. Ludovicus Jacobus Karei, z. van F. B. Tas en L. A. Steen- kiste. 16, René, z. van A. de Muijnck en E. Leers. 16, Gaston Eugène, z. v. A. A. Albregts en A. Sijs. 20, Richard Eduardus. z. van J. B. Martejjn en E. M. Willemkens. 26, Rudolf Jozef, z. v. J. F. Robison en V. M. Mortier. 28, Marie Gilberta, d. van R. F. Maenhout en A. van Damme. Overlijden. 4 Mei. Rosalia Coppens, 80 j., echtg. van J. B. Cauwels. 12, Cornelia Francisca Duinker, 72 j., wed. van J. A. de Rogez. 16, Amelia Deroo, 70 j., echtg. van A. Fellewaar. 30, Pe trus Bei nardus Albregts, 43 j., echtg. van E. M. de Meulemeester. RETRANCHEMENT. Huw.-Voltr. 18 Mei. Willem Cornelis Vermeulen, 35 j., jm. en Suzan na Elisabeth Basting, 25 j-, jd. Collectie Zeeland. Trekking van Vrijdag 16 Juni. NIETEN. 418 IJzendijke, 17 Juni. Nieuwe tarwe f 10.50 a f 11.25 Rogge f 6.26 a f 6.50 Haver f 7.50 a f 8.- Paardeboonen f 7.25 a f 7.50 Rotterdam 19 Juni. Tarwe, per 100 Kg. f 9.50 a f 10.25 Essex f 10.50 a f 11.50 Aardappelen Z. blauwe f 4.— a f 4.50 bonte f 4.— a f 4.75 Z. Eigenheimers f 3.75 a f 4.50 Fr. f 4.50 a f 4.75 Veemarkt. Koeien en Ossen 37 tot 42 c., Kal veren 43 tot 55 c., Schapen 20 tot 24 c., Lammeren tot c., Varkens 22 tot 23 ct., id. voor export a c. alles per 1/2 K-GE Koers van het geld. België 100 fr. f47.55 Eng. 1 pd. St. f 12.08 N-Am. 1 Dollar f 2.44 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 21 Juni 8.15 8.39 Donderdag 22 9.28 9.26 Vrijdag 23 10.13 10.37 Woensdag 21 Juni Zonsondergang 8.25 Voer- en rijtuigen en rijwielen moeten dus 8.55 's av. zijn verlicht. Nieuwe Maan Maandag 26 Juni nam. 1.39 u. MOND- EN KLAUWZEER. De minister van landbouw enz. heeft goedgevonden a. met ingang van 16 Juni 1911, het vervoeren of doen vervoeren van her kauwende dieren en varkens te verbie den uit, naar of binnen een kring om vattende den Klein Baarzandepolder en den Jong-Baarzandepolder in de gemeen te Groede, alsmede de gedeelten der gemeenten Schoondijke, IJzendijke en Hoofdplaat, welke begrensd worden door de grens tusschen de gemeenten Groede en Schoondijke vanaf den Zeedijk tot den Gaternisseweg, den Gaternisseweg tot de Gaternissekreek, de Gaternisse- kreek, den Scherpenheuvelschen weg vanaf den Statendijk tot de Klakbaan, de Klakbaan, den Kruisweg tot den Zeedijk en den Zeedijk vanaf den Kruis weg tot de grens tusschen de gemeen ten Groede en Schoondijke b. te bepalen, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub a be doelde verbod noodzakelijk maken, zoo danige afwijking kan worden toegestaan door den betrokken burgemeester, onder de door den distrctsveearts te Dordrecht aan te geven voorwaarden. Ged. Staten van Zeeland hebben be sloten te bepalen, dat in art. 23 sub. 2e en 3e van het Motor- en Rijwiel-re glement opgenomen verplichting tot het voeren van licht, van 16 Mei tot en met 15 Augustus in Zeeland niet van toepassing zal zijn op voertuigen met vaste assen, gebezigd in het landbouw bedrijf. P. J. WESDORP—van dek Linde, Breskens. JJ voor alle doeleinden geschikt, staan de in de Dorpsstraat te Breskens. Te bevragen bij den heer J. M. H. VAN DE SANDEMonjé aldaar. 75 cent per K.G. P. J. WESDORP-v. d. Lindb, Breskens. benoodigd. Hotel QUEENBORO, Vlissingen. Mooie SCHOL 5 cent per ons, bosjes DROGEVISCH 15 en 25 cent per bos van 20 visschen. P. J. WESDORP-v. d. Linde, Breskens. C. J. CORNELIS, Breskens. PROFITEERT

Breskensche Courant | 1911 | | pagina 3