Gemengd. is daarmede voor hem geopendmoge hij nog vole jaren tot zegen zijner in gezetenen, voor Breskens' belangen werkzaam zijn De Heer van Zuyen dankte met^zijne hem kenmerkende bescheidenheid voor de hulde hem door het aanrichten van dit banket gebracht en na de verzeke ring te hebben gegeven dat hij de Ne- derl. Kolonie te Brussel en in het bi zonder de Kamer van Koophandel ook van de overzijde der Schelde een warm hart zal blijven toedragen werd de feest avond in de meest gezellige stemming besloten. Door het Bestuur der Waterkee- ring van de calamiteuze „Hoofdplaat en Thomaespolders" is benoemd tot tij delijk waterbouwkundig; ambtenaar de heer E. Pateer te Hoofdplaat, zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door de benoeming van J. Pouwer tot Opzichter van den Provincialen Water staat te Tholen. OOSTBURG. Zondagmorgen wilde een oude man aan den Tol uit den nog in beweging zijnden tram Jstappen, toen hij met zijn jas aan het balkon bleef haken, waardoor hij een honderd meters werd meegesleept. Door zijn medepas sagiers werd de man eenigszins vastge houden, wat hem stellig van een ernstig ongeluk vrijwaarde, daar hij stellig on der de wielen zou zijn geraakt. De machinist, door het roepen der passagiers opmerkzaam gemaakt, stopte onmiddellijk, waardoor de man uit zijn benarde positie werd geholpen. Met eenige schrammen en den Jschrik liep dit incident af. Het kan echter een waarschuwing zijn niet van de tram te gaan, alvorens deze stilstaat. SLUIS. De Chr. Zangvereeniging Ex celsior" gaf Vrijdagavond haar twaalfde uitvoering in het gebouw „Luctor et Emergo" voor een, zeker door de drei gende onweerswolken, niet talrijk maar voor een aandachtig, dankbaar gehoor. De verschillende nummers werden cor rect en met bezieling gezengen, terwijl de voordracht en de beschaafde klank van steeds vooruitgaande ontwikkeling en van goede leiding getuigden. De nummers Ps 93 van Baunack, no. 32 uit „Elias" van Mendelssohn en het Hallelujahkoor uit de „Messias" van Handel deden ons zien, dat het koor ook werken van groote meesters aan durft niet alleen maar in staat is deze verdienstelijk te vertolken. Eenige muzikale vrienden brachten door viool-muziek met piano-begeleiding eene aangename afwisseling en dat ook dit in goede handen was, bewees het daverend applaus. Het was een goede, een avond waar wij iets van kunst mochten hooren en waarvoor wij „Excelsior" zeer dankbaar zijn. Moge het met die vereeniging steeds excelsior, steeds hooger gaan. Te Sluis is Zaterdagnamiddag de bliksem geslagen in den korenmolen van den heer Jac. Sanders, zonder even wel brand te veroorzaken. De schade binnenwerks is niettemin aadzienlijk, doch wordt door assurantie gedekt. Te Westcapelle even over de grens werd een groote landbouwschuur door het hemelvuur getroffen, waardoor de geheele inhoud bestaande in een groote hoeveelheid hooi en stroo alsmede en kele runderen een prooi der vlammen werd. Tijdens een' kort maar hevig on- weder sloeg Zaterdagavond de bliksem in de schuur van den landbouwer C. de Clercq te Zuiddorpe. Aan redden viel niet te denkenwaardoor in de vlam men omgekomen zijneen merrie met veulen, drie vette stieren, zes kalveren en een tiental varkens. Alle landbouw gereedschappen, waaronder splinternieu we, zijn verbrand. Verzekering dekt de schade. Zaterdagavond kregen een tweetal jongens in de Poel te Goes zoo hooge gaande ruzie, dat een hunner, zeker- F., zijn mes trok en zijn tegenstander L., in de zijde stak, waardoor vermoe delijk de long geraakt werd. Onder he vige pijnen kwam de getroffene bij een kennis in de buurt binnen. Geneeskun dige hulp werd ingeroepen en zijn toe stand van dien aard bevonden, dat hij niet vervoeid mag worden. De dader was onmiddellijk na zijn droeve onbe zonnenheid de Poel ingeloopen, om zich te verdrinken, naar hij later meedeelde, doch is Zondagmorgen na een nacht te hebben rondgezworven, in de ouderiijke woning teruggekeerd. Mej. S. J. C. Hammacher is op verzoek benoemd tot tijdelijk klerk der posterijen en telegrafie te Amsterdam (telegraafkantoor). AARDENBURG, 13 Mei. Heden kwam de gemeenteraad bijeen.. Bij afwezigheid van den voorzitter werd de vergadering gepresideerd door den heer P. B. Wijffels, oudste wethou der. Na mededeeling van enkele ingeko men stukken, waaronder eene kennisge ving van mr van den Broecke, dat hij zijne benoeming tot regent van het Burger-Gasthuis aanneemt en eene re clame tegen den aanslag in den hoofd.- omslag van G. H. Blondeel, werd tot de behandeling van het eenige punt der agenda overgegaan. Na langdurig beraadslaging werd met 6 tegen 1 stem, die van den Heer de Glopper, besloten den weg buiten de kaaipoort uit te breken en te verhoogen met aansluiting aan den weg naar mo len van Blondeel, een steenen voetpaadje van het trottoir naar den Steenweg bij de Wed. Lootens en een fietspad van koolasch tusschen tramspoor en keibe strating in aansluiting met dat van het rijk. Dit besluit werd genomen op voorwaarde dat het Rijk tegelijkertijd en onder gelijk profiel den weg zal ver hoogen voorbij de Wed. Lootens. Bij de rondvraag wees de heer Eek hout op den slechten toestand van den pompput in den boomgaard van C. Blon deel. De voorz. beloofde dien put in het najaar te doen in orde brengen omdat thans de waterstand te hoog is. ONWEER. Tengevolge van den bliksem brandde Zaterdagmiddag tot den grond af de kapitale boerenhuizen, toebehoorende aan de Ned. Herv. Kerk te Steenwijk, staande te Basse, onder die gemeente, 't Huisraad kon gedeeltelijk gered wor den. 't Vee liep in de wijde, uitgezon derd een paar kalveren en eenige jonge varkens, die in het vuur omkwamen. Te Moerstraten, onder Wouw, is de bliksem geslagen in een boerderij. Het wagenhuis raakte in brand en ging geheel in vlammen op, waarbij mede een zeug met biggen en een kalf om kwamen. Te Zeist werden een paard en een veulen van een melkslijter in de weide door het hemelvuur gedood. Te Bussum heeft van 3 tot 5 uur een zwaar onweder gewoed. Zware don derslagen volgden onmiddellijk elkander op het bliksemlicht. De bliksem sloeg in een huis aan den Singel, alwaar een schoorsteen werd vernietigd, en op ver schillende plaatsen aan het telefoonnet schade werd veroorzaakt. Uit alle.deelen van België komen nog berichten over het noodweer dat daar heeft gewoed. Te Charleroi meende men dat de we reld ging vergaan. De bewoners van stad en omstreken sloten zich verschrikt in hunne huizen op. De waterhoos strekte hare verwoes tingen over groote vlakten uit. Bij Oudenaarde is de spoorbaan over een lengte van BO meter ingestort. Het tramverkeer moest onderbroken worden. Op de baan Oudenaarde Brussel bleef het verkeer gedurende 5 uur totaal on derbroken. De ramp want het is eene ware ramp, duurde slechts een twaalftal mi nuten, maar nooit heeft iemand zoo iets beleefd. De dijk, waarover de spoor weg loopt bezweek onder de drukking van den watervloed die van de hoogten het water naar het riviertje de Zwalm moet leiden. Grond en dwarsliggers werden mede- gesleept, zoodat de rails in de lucht hingen, maar overdekt met het steeds stijgende water, dat woldra eon meter hoogte in de weide stond, zelfs in de statie van Munkzwalm. Het spoorweg personeel heeft zich merkwaardig ge dragen. De statieoverste halfslijfs in liet water badende, bleef op zijn post. Do vrouw van den bareelwachter stond tot aan de heupen in het water. En toch nam zij plaats nevens de baan om de roode vlag te zwaaien. De trein naderde de machinist zag het alarmsignaal en de trein was gered. Landbouwgerief dreef verloren ha gen, hekkens en deuren werden meege- rukt. Stallen werden ondermijnd en vee, kiekens en konijnen verdronken. Elders redden de koeion zich al zwem mende Vrijdag kwamen Lwee jongens in een winkel in de Leidsche straat te Haarlem een paar eieren koopen. Maar zoo rauw schenen die kippenproducten niet van hun gading te zijn, want vrien delijk vroegen ze de winkeljuffrouw Wil u ze even voor ons koken De juffrouw bereidwillig, ging naar binnen om de eieren de gewenschte bewerking te doen ondergaan. Maar toen kwam de ware bedoeling der jongens aan het licht. Ze openden de toonbanklade, haalden een gulden daaruit en verwij derden zich Zoo snel ze konden, de eie ren achterlatend. De politie heeft de ladelichters echter al opgespoord, en tegen hen procesverbaal opgemaakt. Door een treineontroleur is in een coupé van trein 64, die Donderdagmid dag van Rotterdam te 12.04 te Gouda arriveerde, in bewusteloozen toestand een jongmensch aangetroffen die zich blijkbaar door een revolver, die hij nog in de rechterhand had geklomd een diepe schotwond in den rechterslaap heeft toegebracht. De gewonde is op last van den ontboden geneeskundige naar het Van Iterson ziekenhuis te Gouda per politiebrancard getranspor teerd. Uit op hem gevonden papieren bleek hij te zijn A. V. te Utrecht woon achtig. In het ziekenhuis is de gewonde tot bewustzijn gexomen. De toestand schijnt bevredigend. Omtrent de be weegreden tot deze hopelooze daad is niets bekend. Bij het plukken van bloemen is onder Almenum nabij Harlingen, een driejarig knaapje te water geraakt. Moe- wel spoedig geneeskundige hulp aanwe zig was, mocht het niet gelukkon de levensgeesten weder op te wekken. Te Veldhoven is de vrouw van een landbouwer overleden aan bloedver giftiging. Bij het aardappelénschillen was namelijk een weinig Chili salpeter dat zich aan de aardappelen bevond in aanraking gekomen met een wondje, dat zij aan het hoofd had. Te Blijham sloeg een paard ophol, den wagen in dollen ren achter zich aansleepende. De voerman, een land bouwersknecht, geraakte onder den wa gen en werd ernstig gewond. In het ziekenhuis te Groningen is de man overleden. Te Capelle a.d. IJsel is een 4jarig knaapje spelende te water geraakt en verdronken. Van een Keulsche aak, liggende te Zaandam, is een 5 jarig kind over boord gevallen en verdronken. Een 26jarige man te Medao (gem. Winterswijk) was bezig met houthakken. Ongelukkigerwijze schoot do bijl uit, trof hem in de borst en longen, met het gevolg dat de jongeman spoedig daarop stierf. De luchtvaart heeft weer twee slachtoffers geëischt. De vlieger Bokemuller, die te Johan- nisthal aan het vliegen was, vloog, mis leid door den mist, tegen het oude posthuis, werd zwaar gewond en stierf na eenige minuteh. Te San Antonio is de Amerikaansche luitenant Kelly, die tot op een hoogte van 100 M. vloog, bij de daling geval len. Zijn toestel kipte om en werd op den grond verpletterd. De aviateur was op slag dood. Ma» clclsbericlitc». IJzendijke, 13 Mei. Nieuwe tarwe f 10.75 a f 11.75 Rogge f 6.25 a f 6.50 Haver f 7.75 a f 8.- Paardeboonon f 7.— a f 7.25 Rotterdam 15 Mei. Tarwe, per 100 Kg. f 9.50 a f 10.25 Essex f 11.00 a f 11.75 Haver f 7.75 a f 8.25 Bruine boonen f12.a f 16.50 Aardappelen Z. blauwe f 4.50 a f 4.70 bonte f 4.20 a f 4.50 Z. Eigenheimers f 4.50 a f 4.75 Fr. f 4.50 a f 4.75 Veemarkt. Koeien en Ossen 35 tot 40 c., Kal veren 42 tot 55 c., Schapen 20 tot 30 c., Lammeren tot c., Varkens 25 tot 26 ct., id. voor export 24 a 25 c. alles per t/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.70 Eng. 1 pd. St. f 12.09 N-Am. 1 Dollar f2.44 Ingezonden. Mijnheer de Redacteur Ongetwijfeld handel ik in veler geest, die jl, Vrijdagavond bij de uitvoering van de zangv. „Excelsior" door het woord van diepe afkeuring dat zich deed hooren ook aan uwe kolommen toe te vertrouwen, over de groote teleurstel ling die èn bezoekers èn koor werd be reid door de onaangename gewaarwor ding, dat men zich tydens de pauze,

Breskensche Courant | 1911 | | pagina 2