Gemengd. ambtenaarskorps moge staan, niet uit gesloten. Enkele leden wenscbten dat het aan tal gezellen de maatstaf zoude zijn, waarnaar de vraag of een bedrijf onder of ondere valt is te beantwoorden. Slot volgt. Breskens, 9 Mei 1911. Men meldt ons nader dat de mede ontslag-aanvrage van den heer J. Q. Meijer niet geldt het buitenbeheer van het waterschap Oud en Jong Breskens, doch dat van ontvanger-griffier van den St. Anna en Nieuwenhovenpolder onder Nieuwvliet. Bij de heden gehouden aanbeste ding van het herstel, de vernieuwing en het onderhoud van de aarde-, kram-, rys-, steenglooiïng- en paalwerken van de waterkeering van het Calamiteus Waterschap Oud en Jong Breskens, werd ingeschreven door M. Boone Oostburg, 9990. H. J. Keulmans Middelburg 9885.— W. Hokken Sliedrecht, 9856.— J. de Jonge Middelburg, 9842.— J. M. H. v. d. Sande Breskens, 9729. C. J. de Smit Breskens, 9675.— A. du Burck Breskens 9656.— W.FerdinandusseKapelle-Biez. 9601.— A. Cambier Retranchement, 9589.— J. la Gasse Cadzand 9479. J. van Drongelen Hoek, 9471.425 Er waren 3 biljetten van onwaarde. De raming bedroeg f9950. De inlevering van kleeding en uitrustingstukken enz. door de verlof gangers van de Landweer zal o.m. plaats hebben te Oostburg in de Graanbeurs op Donderdag 6 Juli des nam 1 uur voor die van Oostburg, Waterlandkerkje Zuidzande en Cadzand, 2 uur Nieuwvliet en Groede, 3 uur Breskens en Hoofd plaat en 4 Uur IJzendijke, Sluis in het Gemeentehuis op Vrijdag 7 Juli des nam. 2 uur voor Aardenburg, 3 uur voor Retranchement, St Kruis en Eede en Zaterdag 8 Juli voorm 8.30 voor Sluis. Zaterdagnamiddag heeft ten raad- huize te Oostburg door den alg. voor zitter der Zeeuwsche Landbouw-Mij de opening van den eersten landbouw-cur- sus, die te Oostburg en te Groede zal gehouden worden, plaats gehad. Aan die te Oostburg zal worden deel genomen door 28 en aan die te Groede door 22 meisjes. Als leden der commissie van toezicht zijn benoemd mej. M. Lucieer te Oost burg, Iz. Leenhouts Pz. te Cadzand en C. van Dixhoorn te Waterlandkerkje voor die te Oostburg en mej. B. Frelier en Jannis de Vlieger te Groede en J. D. de Hullu te Nieuwvliet vpor die te Groede. Mej. Jac. van Prooije van Waterland kerkje, die hare opleiding genoot aan de huishoudschool te Bouckhout bij Ant werpen, en haar diploma met onder scheiding behaalde, is met de leiding dezer cursussen belast. De pogingen om te Sluis een groot internationaal muziekfeest te houden ter bevordering van het vreemdelingen-ver keer z\jn dermate geslaagd, dat dit is bepaald op Zondag 30 Juli. Zaterdagmiddag ontstond by een werkman brand in een schuurtje door dat kinderen met lucifers hadden ge speeld. Het schuurtje met wat er zich in bevond ging verloren. Maandagmorgen is in de ijzerfa briek Backer en Rueb te Breda een man, toen hy op zy sprong om een stuk ketel, dat van een wagentje gleed, te ontwijken, uitgegleden en achterover gevallen, waarschijnlijk met het hoofd op een hard voorwerp. Naar het gasthuis vervoerd, overleed hij een uur na het ongeval. Zaterdagnamiddag had een eerste- luitenant der infanterie, gedetacheerd bij de Normaalschietschool .te 'sGraven- hage, in de Javastraat het ongeluk van zijn rijwiel te storten, met het noodlot tig gevolg, dat hij bewusteloos en in ernstigen toestand in de kliniek van het Roode Kruis aan de Jan van Nassau- straat werd binnengebracht. Van daar werd hij vervoerd naar het Militair Hospitaal, waar werd geconsta teerd, dat de bij den val bekomen ver wondingen inderdaad van hoogst ern stigen aard zijn. Te Jeruzalem is groote opschud ding te weeg gebracht door het feit dat de Engelsche toeristen reliquiön hebben gestolen uit de Omar moskee. Fanatieke Arabieren riepen daartegen in de straten het volk te wapen en de kooplieden slo ten hun winkels uit vrees voor ongere geldheden. Na eenige uren kwamen politie patrouilles, die de inwoners ge rust stelden. De Engelschen moeten met hun buit ontkomen zqn. Daarna keerde de woede der bevolking zich in de eerste plaats tegen het opperbestuur der Omar moskee en eenige andere hooggeplaatste Turksche ambtenaren, die beschuldigd worden den diefstal begun stigd te hebben. Het verwijt richtte zich zelfs ook tegen den pacha van Je ruzalem en deze moet daarom het cere- monieele bezoek aan de Omar Moskee op het heilige feest van den profeet Mo- zes achterwege gelaten. De Mohammedanen hebben verschei dene telegrammen aan den grootvizier te Constantinopel gericht, waarin zij om een onderzoek en strenge bestraffing van de schuldigen verzoeken. De regeering heeft daartoe een com missie van onderzoek naar Jeruzalem gezonden. De diefstal moet bestaan in kostbare heiligdommen, die uit een sinds eeuwen niet geopenden kelder zijn ver dwenen. Bij de vergemiste schatten moet zich de kroon van Salomo bevinden. Onder Gouda heeft een man van 33 jaar, in een vlaag van godsdienst waanzin, zich door een schot hagel van het leven beroofd. De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. De heer W., steenkolenhandelaar te Leiden, krabde een dezer dagen een puistje aan zijn gelaat stuk. Hierdoor ontstond bloedvergiftiging, tengevolge waarvan hij is overleden. Bij een ongeval in het artillerie park aan het Kanaal te 'sGravenhage is een milicien ernstig verwond, tijdens het verplaatsen van een stuk geschut. Hy werd op het terrein verbonden door een officier van gezondheid en vervol gens naar het militair hospitaal ver voerd, waar hij overleden is. Een 12jarig meisje uit Lhee, dat te Dieren op bezoek was, speelde daar met een karmolen. Het kwam met het hoofd tegen een scherp voorwerp en is aan de bekomen verwonding over leden. Ongeveer een week geleden werd in het Semmering district van Oosten- rijksch Tirol een dame, met name Ma ria Weber, dood gevonden aan den voet van een steilte. Genoemde dame was te Weenen wel bekend wegens haar liefdadigheid. Ze had een groot fortuin verworven met gelukkige speculaties in huizen. Zij was een hartstochtelijke toeriste en zoo maakte zij onlangs een uitstapje naar den Semmering. Daar zij een dame op leeftijd was en aan hartzwakte leed, nam men algemeen aan, dat zij tengevolge van een hartaan. doening overleden was. Haar latei- openbaar gemaakt testament verhoogde de belangstelling van het publiek in deze zaak, daar de overledene haar gansche vermogen van eenige millioenen kronen voor liefdadige doeleinden had vermaakt. Een werkman uit het Sem mering district heeft nu bij de politie de bekentenis afgelegd, dat hij Maria Weber vermoord heeft. De man had een taschje der vermoorde, waarin ver schillende ringen, in zijn bezit. Hij vertelde, dat hij het geld begraven had bij de plek, waar zij gestorven was. Hij had haar geworgd en haar lijk in de diepte geworpen. Een 66jarige vrouw te Scherpenis- se is over een dorpel gevallen en aan de gevolgen overleden. In de Maaskade te Rotterdam is een 16jarige schippersknecht overboord gevallen en verdronken. Een zesjarig knaapjo geraakte in de Leidsche vaart te Haarlem te water bij de remise der tram. Na een tijd dreggen werd het levenloos opgehaald. Te Rotterdam is een 34jarigo man in het ruim van een schip door een baal papier op hoofd en rug getroffen, met het gevolg dat de ongelukkige on middellijk dood was. Aan den Noord-West-Binnensingel te 'sGravenhage had Zaterdag een treu rig ongeval plaats. Een zesjarig knaap je liep in dit zeer druk stadsgedeelte, met andere kinderen tollen. Bij zijn spel niet lettende op een aanrijdende electrischo tram, liep het kind zijn tol voortslaande, tegen de tram aan en geraakte er onder, met het droevig ge volg, dat de knaap, ondanks alle pogin gen van den wagenbestuurder, de wie len over het lichaam kreeg en dood van onder het tramrijtuig werd tevoor schijn gehaald. In den Toerijstuin, te Rotterdam staat een huis, dat sedert jaren bewoond is geweest door verdachte gezelschappen. Trok de een er uit dan kwam de ander er weder in. Nadat een week of zes geleden daar weder een berooving had plaats gehad, werd een politieagent voor de deur ge plaatst, om de bewoners tot verhuizen te dwingen. Daarin hadden zij echter geen zin, maar evenmin om huur te betalen. Thans heeft de huisbaas alle deuren en ramen uit het huis laten ne men en hangen hier en daar lappen voor de gaten. Overdag is nu de po litiepost ingetrokken, doch daar de be woners nog geen plan hebben het huis te verlaten, staat deze er des nachts nog voor. Eenige jagers vonden in een den- nebosch over de Twentsche grens een vossenhol, waarin zich maar evon 9 jongen bevonden. Het ouderpaar had de ruimte gezocht, toen het de onge noods gasten bespeurde. De jachtop ziener Lorth bedacht een slim middel, om de oude moedor-vos te vangen. Hij veronderstelde, dat zij wel terug zou komen, om naar de jongen te kijken. Daarom werd een der jongen, goed vast gebonden, in het hol gelaten, waarna bij den ingang een klem geplaatst werd. Deze werd zoo gesteld, dat er niets van te bemerken was voor den niet-ingo- wijde. Den volgenden morgen vond men het jong verdwenen. De klem was onaan geroerd, zoo vertelt men, doch een nieuwe ingang wees den weg aan, waar langs de jonge vos ontsnapt was. Het touw, waarmee het was vastgebonden geweest, bleek doorgebeten. Waar schijnlijk is de moedervos inderdaad teruggekomen, heeft ze de zaak aan den ingang niet vertrouwd en is dade lijk een nieuwen loop gaan graven, waarna het doorbijten van het touw kinderwerk was*. Er is weder een vliegenier dood gevallen en wel de Franschman Vallon, die Zaterdag te Shangai van een aan zienlijke hoogte naar omlaag viel. Hij was onmiddellijk dood. Op het terrein van de maatschap pij Cockerili te Seraing (België) is Vrij dag een galerij, die voor het vervoer van steenen diende, ingestort en op lieden, die aan het sintels rapen waren, terechtgekomen. Vijf hunner zijn ge dood, drie ernstig gewond. Omtrent dit ongeluk deelt het „Han delsblad van Antwerpen" nader mede Niet verre van het Maison blanche bezit de maatschappij Cockerili een de pot van scories (dit zijn niet gansch uitgebrande uitgebrande kolen, welke op hooge hoopen worden gestapeld). Kleine wagons, aan luchtkabels hangend, stor ten de scories op die steeds grooter wor dende, hoopen, ten slotte heele bergen terriles, op welker wanden arme vrou wen en kinderen de kooltjes, soms nog half gloeiend uitrapen. Zware pylonen op de terrils opgericht houden de lucht kabels, langs waar de waggonnetjes door de lucht zweven. Vrijdagavond na 6 uren, nadat het overschudden had op gehouden, werden de vrouwen tot het rapen toegelaten en van manden en ijze ren haken voorzien begonnen zij het werk. Zij waren meer dan vijftal in getal. Eensklaps liet ee.n dof en zwaar geluid zich hooren. De vrouwen keken op en zagen de pyllone wankelen en ten slot te omstorten. De vrouwen vluchtten. Eenigen konden zich niet bijtijds uit de voeten maken en zij kregen de 300'H) kilo's zware massa op het lijf. Werklie den snelden toe, met groote moeite wer den de vrouwen opgegraven en in na burige huizen gebracht, waar genees- heeren haar de eerste zorgen toedienden. Voor vijf was het niet meer noodig zij waren dood. Twee aadere waren zwaar gewond evenals een negenjarig meisje. Deze 3 laatsten werden ter verzorging naar 't gasthuis gebracht. Het Grieksche stoomschip Elli van Middlesbro naar Rotterdam in ballast keerde naar de Tees terug na in aan varing geweest te zijn met het Deenscho stoomschip Alfa. De Alfa zonk en vier der opvarenden verdronken, terwijl de overigen door de Elli werden gered. De kapitein van de Alfa lag te slapen in zijn kajuit, toen deze door de boeg spriet en de steven van de Elli werd doorboord, waardoor de gezagvoorder ernstig werd gekwetst. Hij poogde naar het dek te ontkomen, doch vond zijn weg versperd. Geen anderen uitweg ziendo, greep hy de ankerkettingen van de Elli toen

Breskensche Courant | 1911 | | pagina 2