Padvinder-Chocolade. iso Irao ariH. een geriefelijk Buigei-woonhuis, VERHUISD. Docter Fraser Wagensmeer, Bensdorp's Veikrijgiiaar bij L BRAKMAN-de Smit, Breskens. Gemengd. Burgerl. stand. Advertentie!!. Uit de hand te koop EEN WOONHUIS. Superphosphaat 14 °|0, Ammoniac=Super 7x9, Bij bestelling: Kaïniet 12.4 °j0, L.... v"®i' 3 De lekkerste chocolade! 1\ cent per reep. jezof ;ozic ame 3 ve 3t ee rd Her doi hei id ïwei )kei i de jijn van de achting die men hem toe draagt. Door het zoontje van den opzichter A. Salomé werd te dier gelegenheid aan mevr. van Zuijen een bouquet aangebo den voor welks aangename attentie vriendelijk dank werd gezegd. Van half 5 tot 6 uur verleende Z. E. A. receptie aan de ingezetenen waar van een ruim gebruik werd gemaakt en ieder de gelegenheid aangreep om den li nieuwen burgemeester en zijne echtge- noote de hand te drukken. Middelerwijl werd aan elk eene verversching naar keuze uitgereikt. En nog was het einde der hulde-be- tuigingen niet gekomen. Kond half acht stelde de muziekver- eeniging, die zich reeds den ganschen dag verdienstelijk hadden gemaakt, op nieuw op om den heer van Zuijen en zyne echtgenoote een muziekale ovatie te brengen. Nadat de laatste tonen uit de kope ren monden waren weggestorven, nam de heer de Hullu het woord om den burgemeester geluk te wenschen met zij ne benoeming. Hij hoopte en vertrouwde dat hij als oud-Bressiaander de belangen der gemeente zonder aanzien des per- soons zal behartigen. Een driewerf hoera bezegelde deze woorden, die door den heer van Zuijen op een hartelijke wyze werden beant woord, belovende de burgemeester van en voor allen te zijn. Lustig blaasde de muziek er nogmaals op los, en onderwijl werd het bestuur binnenshuis onthaald. Eu toen werd de heer en mevr. van Zuijen de gelegenheid aangeboden de gondeltocht, die nijvere handen in de Spniboezem, daartoe welwillend van wege den Waterstaat beschikbaar ge steld in oogenschouw te nemen. Door dichte drommen omstuwd ging het, onder het spelen van een vroolyke marsch derwaarts en weer ieder was vol bewondering over het keurige en kleurige lichteffect dier wiegelende vaar tuigen. De burgemeester hield hierbij een hartelijke rede in hoofdzaak tot de vis- scheis die hij, als mannen van karak ter een goed hart toedroeg en ook van hen verwachtte steun en medewerking by de vervuiling van zijn ambt. Af en toe ging een gejuich en een hoera-geroep uit de dichte menschen- droin op en weerklonk hier en daar het feestgezang. Langzamerhand verspreidde zich de menigte en kon ook het oftïeieuse ge deelte van het feest als geëindigd wor den beschouwd. Nog langen tyd daarna werd de feest vreugde voortgezet en kan Breskens ook thans weer wijzen op een aange name bladzijde in zijne geschiedenis. By het eindigen van onze teboekstel- ling zij een woord van dank voor zoo veel medewerking hier op zyn plaats en voegen we aan de vele wenschen ook de onze, opdat Breskens als slechts een deel daarvan in vervulling moge gaan, een tydperk van bloei en rust tegemoet gaat I Breskens, 5 April 1911. Met ingang van 1 Mei a.s. is de heer F. Bosschaart, klerk bij de poste rijen van Neuzen naar Rhenen verplaatst. De veld-artillerist P. J. de Ruijs- scher van Groede te Bergen op Zoom heeft aan de rij- en hoefsmidschool te Amersfoort een ruim voldoend examen afgelegd in het hoefsmidsvak, zoowel voor de praktijk als voor de theorie. In het hoofdpostkantoor te Rot terdam was Zaterdagochtend plots een heele oploop op het gerucht, dat er valsche postwissels in betaling gegeven waren. Een was er al uitbetaald ook. Kort daarna werden in het postkantoor twee kantoorbedienden en een loopknecht gearresteerd en tusschen de politie in naar het bureau in do Pauwensteeg ge bracht. Daar bleek spoedig dat alle drie ter goeder trouw en slachtoffer waren van een April-„grap". Een fa brikant daar ter stede had n.l. een 2000 tal nagebootste, van onechte postzegels en nagemaakte stempels voorziene post wissels, alle ingevuld tot een bedrag van f 5, aan verschillende adressen daar ter stede laten bezorgen. Zij die de postwissels ontvingen en niet goed op letten liepen er in. En aau het post kantoor betaalde men er zelfs een uit Dit geld is later teruggegeven. De boerun burgers en buitenlui van De Bildt en omstreken, werden 31 Maart verblyd met een prachtige circulaire, waarin werd medegedeeld, dat de vete rinaire gezondheidsdienst uit Utrecht, in overleg met den minister van justitie te Baaro, een streng onderzoek zou instellen naar den staat derjgezondheid aller honden. De directeur der vee artsenijschool, geassisteerd door twee veeartsen, zou in de militiezaal van het oude gemeentehuis te Baarn van 9-12 uur zitting houden. Dies togen boeren, burgers en buiten lui bovengenoemd met derlui vroolyk, minzaam, woedend of bedroefd keffende en jankende viervoeters naar het ge meentehuis. Er waren legio hondenbe zitters en legio kwadaatblaffers. Edoch, van een veterinairen dienst was niets te zien, en ze konden teleurgesteld naar hun dorpske weerkeeren. De vorige week stierven te Beu- sichem twee kalveren, die op het erf begraven werden. Vrijdag wilde mende cadavers opgraven om hen te onderzoe ken, of de dieren aan mond- en klauw, zeer waren gestorven, tevergeefs echter; ze waren verdwenen en men vreest, dat zy consumable zyn gemaakt. OOSTBURG. Geboorten. 8 Maart. Janneke Pieter- nella, d. van S. Wage en J. M. C. Nor- tier. 10, id. Eletair Pieter, z, van P. Wesdorp en G. van Dale. Overlijden. Izaak Suwijn, 76 j., wedn. van E. de Bruyne. CORRESPONDENTIE. Aan don heer I. van Melle. Uw verzoek tet opname van uw laat ste schryven staat te veel gelyk met een eisch die men aan een ondergeschik te stelt, dan dat we ons in dezen daar toe zouden kunnen leenen. We moeten uit dat schrijven en ook uit hot door u hoewel geheel niet steekhoudend aangehaald schrijven, constateeren, dat ge evenmin eenig on derscheid kent tusschen redactie- en re- porterswerk. Bij dergeiyke opvatting te debattee- ren over verantwoordelijkheidsgevoel, is vrijwel onbegonnen werk. De moed uwer overtuiging voor een zaak waarin ge feitelijk leek zijt en al- zoo moet afgaan op anderer voorlichting geeft u nogtans niet het recht een toon aan te slaan alsof ge als specialiteit op onderwijsgebied diep gegriefd waart. Zouden we uw schrijven beantwoor den in den trant van uwe redactie, we zouden het verwijt van het publiek niet kunnen ontgaan tamelijk grof te zijn. Red. Schooi- en Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen de toezegging van beroep naar Koedijk door ds A. Jager te Aardenburg. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 5 April. 6.11 6.35 Donderdag 6 6.22 6.46 Vrijdag 7 7.48 8.12 Woensdag 5 April Zonsondergang 6.41. Voer- en rijtuigen en rijwielen moeten dus 7.11 's av. zijn verlicht. Eerste Kwartier Donderdag 6 April vm. 6.14 u. Mandelsbei'iclitem. IJzendijke, 1 April. Nieuwe tarwe Rogge Wintergerst Zomer Erwten Haver Paardeboonen f 9.60 h f 10.50 f 6.25 a f 6.50 f 8.75 a f 9.- f 8.50 a f 8.75 f 14.50 a f 15.50 f 7.— af 7.25 f 7.25 Rotterdam 3 April. Tarwe, per 100 Kg. f 8.75 a f 9.90 Essex f 10, a f 11.75 Haver f 7.— a f 7.50 Bruine boonen f 10.60 a f13.— Aardappelen Z. blauwe f 4.50 a f 4.70 bonte f 4.20 a f 4.50 Z. Eigenheimers f 4.50 a f 4.75 Fr. f 4.50 a f 4.75 Veemarkt. Koeien en Ossen 35 tot 40 c., Kal veren 60 tot 65 c., Schapen 25 tot 30 c., Lammeren tot c., Varkens 25 tot 27 ct., id. voor export 24 a 25 c. alles per */2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.70 Eng. 1 pd. St. f 12.09 N-Am. 1 Dollar f 2.44 Heden overleed tot onze die pe droefheid onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder ?OR£IELiA RiSSEEUW, Wed. J. Leenhouts, in den ouderdom van 79 jaar en 8 maauden. Uit aller naam. Iz. LEENHOUTS. Breskens, 2 April 1911. YËELORM tusschen Breskens en Schoondijke Terug te bezorgon aan de Marechaus- sée-kazerne te Breskens. Te bevragen bij JANNIS FAAS te Breskens, Oesterput. staande op de Boulevard te Breskens. Te bevragen bij J. HILLEBRAND. is verhuisd naar zijn nieuwe woning aan de BRESKENSCHE WEG. '•"«sOndergeteekende belast zich met het maken van bestek ken, teekeningen en begrootingen, methet houden van toezicht over alles wat tot het BOUWVAK enz. behoort; ook over nieuwe kleine en gtoote herstellingen, geeft alle inlichtingen en schat roerende en onroerende goederen, geheimhouding verzekerd. Aanbevelend, A. RISSEEUW Az. Bouwkundige, Groede. Breskens. WEIJKMAN SCHIPPERS. C. J. CORNELIS, Breskens.

Breskensche Courant | 1911 | | pagina 3