Handelsberichte»». 0 op Donderdag 16 Maart a.s. haren 0 75ston geboortedag te ge- men, om dan later uit hun midden een benoeming te kunnen doen. Inmiddels besloot de raad met alg. st. tot opheffing van het armbestuur met ingang van 1 April a.s. Aangaande de schoolbouw kon de voorz. Biets prositiefs mededeelen. Op de bemerking van dhr Brevet dat het plan in den volksmond in den breede wordt besproken, zonder dat den raad iets bekend is, zeide de voorz. dat dit op niets anders kon berusten dan op fantasie, want dat natuurlijk de raad het eerste lichaam is, dat officiéél er kennis van krijgt. Dat men B. en W. en de gem.-opz. enkele terreinen heeft zien opnemen, is natuurlijk niet te ontgaan en als men dezen laatste da& met een rol ziet gaan, daa leidt dit er ongetwijfeld toe om aan die fantasie verder voedsel te geven. Vaar in 't stadium, waarin deze zaak thans is, valt ook niets mede te deelen. Dhr van Dam was toch geenszins aangenaam getroffen over de afbreken de critiek die nu reeds voorkwam in de Baanbreker over het plan, waarvan dan raad nog niets bekend is. Hoewel de volks-fantasie inderdaad niet te cou- peeren is, meende hij niettemin dat in geen geval voet mocht worden gegeven, aan de gelegenheid, die althans den achyn had van vage officieuse gegevens. De voor. kan dit allerminst bevroeden, doch mocht daarvan iets blyken, dan zou hij daaraan onmiddellijk paal en perk stellen. Daarna werd de zitting gesloten. BRESKENS. Bij de gisteravond ten overstaan van notaris Hammacher en ten behoeve van P. A. van Houte ge houden veiling van een woonhuis aan den zeedjjk en den achterweg werd koo- per de bewoner J. Notebaart voor f961 es van het woonhuis met aanhoorighe- den in den Elisabethpolder, ter grootte van 9 aren 40 centiaren, bewoond door den verkooper werd kooper J. M. H. van de Sande-Monjé voor f810. OOSTBURG, 18 Maart. Door de hee- ren gebr. Meijer bierbrouwers alhier is aanbesteed het bouwen eener bierbrou werij waarvoor waren ingekomen 17 in- schrjjvingsbiljettenhet hoogst word ingeschreven door H. Jansen te Middel burg voor f19700 en het laagst door F. Christiaansen alhier voor f12894.—aan wien de uitvoering is opgedragen. GROEDE. Zaterdag j.l. vergaderde het Ziekenfonds „Helpt Elkander" alhier tot het doen der jaarljjksche rekening opgekomen waren 20 leden nn 4 begun stigers. Uit het door den Voorzitter uitgebrachte verslag bleek dat de ver- eeniging was toegenomen in 1910 met 6 leden, waartegen 2 leden overleden, zoodat op 1 Januari het ledental bedroeg 61 waaronder 9 vrouwen, terwijl het aantal begunstigers bedroeg 21. Aan contributie werd ontvangen f 220.05, aan inleggeld f6. Uitgekeerd werd aan ziekengelden aan 8 leden over 205 dagen f 187.08s, wegens overlijdens f20. De bezitting der Vereeniging bedroeg op 1 Januari f 934.981/2de hoogste ui tkee- ring aan 1 persoon bedroeg f66. De periodieke aftredende bestuursleden A. Bosschaact, Iz. van Belois Sr. en P. A. van Lare werden herkozen. AARDENBURG. Zaterdagavond kwam de gemeenteraad in voltallige zitting bijeen, die aanving met een aanmaning van den voorz. tot de toehoorders om niet te rooken. Tot de ingekomen stukken behoorden a. missive van Ged. Staten tot goed keuring van het kohier der hondenbe lasting; b. een verzoek van de Wed. van Hootegem om ontheffing van haren aanslag in den hoofd, omslag; c. een verzoek van P. J. Hol Wage en 29 an deren omjde vereeniging „Werkverschaf fing" geldelijk te ondersteunen, omdat door deze nuttige instelling vele arbei ders voor werkloosheid gespaard blijven. Voor wat het laatste adres betreft, werd dit met alg. st. voor kennisgeving aangenomen. Ten slotte deelde de voorz. nog mede dat een stuk tuingrond, gelegen naast de nieuwe school voor 16 jaren is ver huurd aan G. P. H. Wijffels 11 cent per roede. Verder stelden B. en W. voor, om het schoolhuis met tuin voor f80 's jaars te verhuren aan den gem.-secr. Zonnevijlle. Dhr de Glopper wilde als minderheid in het college andermaal trachten het huis publiek te presenteeren, teneinde een hoogere huur te krijgen, en daartoe liever enkel de tuin te verhuren en het huis, zoo noodig een jaar te laten leeg staan. Verder gaf hij den bieder in overweging de huur te brengen op f 100. De voorz. wenschte de woning liever voor iets lager te verhuren dan het huis ledig te laten staan, waardoor er ver vat op komt. Dhr de Glopper handhaafde zijn ge voelen. Dhr van Oyen vond f 80 ook wel wat weinig, maar aan den anderen kant zijn de voorwaarden voor den huurder ook bezwarend hij zit immers altijd op een schopstoel met het meubileeren, de aan schaffing van gordijnen, vloerkleeden enz. Daarop werd het voorstel tot verhu ring aangenomen met 6 tegen 1 st., die van dhr. de Glopper. Eeuige af- en overschiijvingen iu de begrooting 1910, waaronder een post van den opzichter L. Bok van f60.50 voor het onderzoek der nieuwe school c. a., werden goedgekeurd. Eveneens werd goedkeuring gehecht aan een gelijksoortige comptabiliteit in de begrooting van het Burger-Weeshuis, evenwel onder de opmerking, dat de overschrijding reeds heeft plaats gehad vóór de raad daarover zijne goedkeuring kon uitspreken. Op een vraag van den heer Reepma ker of het onderzoek der nieuwe school zich alleen heeft bepaald tot den muur van den tuin, antwoordde de voorz. dat de geheele school met het gymnastiek lokaal is onderzocht. Alsnu wordt van het zeer lijvige rapport van den deskundige lozing gegeven, waaruit bleek, dat aan het schoolge bouw, den tuinmuur en het gymnastiek lokaal heel wat ontbreekt om normaal te zijn, hetgeen aan dhr Van Oyen de bemerking ontlokte dat de herstelling aan den muur niets zal beteekenen en enkel een bepleisterd graf zal blijken te zjjn. Nu men weet dat er zooveel aan mankeert, kan men afwachten wat de verbeteringen hebben teweeggebracht. De architect is belast met het bou wen en hjj moet iemand aanstellen die behoorlijk dagelijks toeziet. De hoofd verantwoording rust op B. en W. die moeten zorgen voor goed personeel. Wij hebben een nieuwe school gebouwd om van de groote reparatie's af te zijn, ter wijl de nieuwe school het dubbele aan reparatie zal kosten van de oude. Dhr Reepmaker verklaarde dat het toch een onaangename geschiedenis is en dat B. en W. den opzichter de han den boven het hoofd houden. Dhr Wijffels verklaarde den architect meermalen op gebreken te hebben ge wezen, doch deze verklaart dat het be stek behoorlijk is uitgevoerd. Dhr van Oyen zegt dat de architect goed kan zijn, doch dat hjj een fout heeft gemaakt met iemand aan te stel len die geknoeid heeft of heeft laten knoeien. Spreker komt verder tot de conclusie dat het werk mislukt is en dat er niet voldoende is toegezien. Daarna werd de vergadering gesloten. AARDENBURG. Bij de gehouden verkoop van ODgeveer 170 gemeten sui kerbieten van wege den bor.d van Aar denburg en Omstreken, was geen enkele inschrijving ingekomen. Volgens geruchten zijn de suikerbie ten-fabrikanten overeengekomen om geen bieten van bonden te koopen. De miliciens der lichting 1910 zullen dit jaar van 8 Augustus tot 2 September voor herhalingsoefeningen on der de wapenen komen, terwijl de mili ciens der lichtingen 1907 en 1908. voor zoover zij in 1910 voor gelijk doel niet in militairen dienst zijn geweest, van 4 tot 29 September in werkelijken dienst zullen moeten opkomen. Er is weer spraak van om de licht schepen Wielingen, Wandelaar en West- Hinder, die alle drie aan België belmo ren, van eene inrichting voor draadlooze telegrafie te voorzien. Dit zou zoowel zijti in 't. belang van de opvarenden als in dat van de scheep vaart in 't algemeen. Moest 't bijvoorbeeld voorkomen, dat een schip in 't licht van een dezer lichtschepen schipbreuk leed of in ge vaar verkeerde, zou hulp van den wal kunnen ontboden worden,wat thans niet het geval is. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft te Middelburg een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij eon matroos le klasse, Davidsn genaamd, wiens ouders te middelburg wonen, met een scherp voorwerp een diepe wonde in den rug werd toegebracht. De vermoedelijke dadt-res is aange houden. De gemeenteraad van Terneuzon heeft met 7 tegen 5 st. besloten een gemeentelijke Hoogere Burgerschool op te richten met 3 jarigen cursus. Donderdag liep te Ter Neuzen een verdachte de gemeentepolitie in handen, 't Was zekere M. P. houder van een z g. Middenstandsbureau te 's Gravenhage die geld ter leen biedt en uitlokkende betrekkingen en tegen wien door den hoofdcommissaris van politie te 's Hage wordt gewaarschuwd. Hij heeft aldaar zaken gedaan en een agent weten aan te stellen die hem een bedrag als borg tocht voor 't nakomen zijner verplich tingen ter hand stelde. Daar hij zich niet aan de afspraak hield om terug te komen kreeg de agent argwaan, waarschuwde de politie en deze arresteerde hem toen hij voorne mens was met de prov. boot naar Vlis- singen over te steken. Hij dee i dat nu Vrijdag met een reis makker in uniform en het huis van be waring te Middelburg als einddoel. De audiëntie bij den minister van justitie in zake de verwijdering van de bookmakerskantoren te Vlissingen, Mid delburg en Goes heeft niet tot het ge- wenschte succes geleid. School- en Kerknieuws» Tot onderwijzer aan een der openb. lag. scholen 3e klasse te Rotterdam is benoemd de heer G. A. van Overbeeke te Krimpen a/d IJsel. Tot de rijks normaallessen te Oost burg zijn toegelaten M. I. Hoste, P. Wesdorp, H. de Hul- lu, Abr. Leenhouts, Johanna S. van Baal en Johanna C. Manneke te Oostburg, A. J. Dhont, J. P. Aerts en C. Ververs, IJzendijke, W. H. Hardon en H. Lutejjn Groede, Maria S. Leenhouts, P. A. Wis se, Elizabeth J. Brakman, Jacoba Q. Schippers te Breskens, F. A. van Rose- velt Jz. en Jacoba M. Bosdjjk, Schoon- dijke, P. E. Martijn Aarden burg en A. A. Leenhouts, St. Kruis, allen tot de le afd. der voorbereidende klasse en tot de le klasse der R. N. L.M. P. Hejj- boer, Breskens, L. I. Versprille, Jozina M. Catsman, F. A. van de Plassche en I. W. van Nieuwenhuize, Oostburg, P. F. van Overbeeke en J. A. Ros, Aar denburg, F. A. van Rosevelt Fz., Schoon- dijke, Irma Lombaard, Zuidzande, E. M. van der Hart, Hoofdplaat, Chr. A. La ret, Retranchomont, Adriana Risseeu en D. Risseeuw, Waterlandkerkje. Ger. Kerk. Aangenomen het beroi naar Oostburg de heer W. van 't San cand. te Sleeuwijk. bg Bur^erl. stand. ia N1EUWVLIET. Geboorten. 8 Fob Hendrik, z. van H. Vermeulen en 1 Hoste. 22, Dirk, z. van M. JQuaak e E. Scheele. AARDENBURG. Huw.-Voltr. 1 Febi Lodewijk de Bree, 23 j., jm. en Mari Louise de Clercq, 25 j., jd. 23, Abn ham Johannes Serlé, 32 j., jm. en Jaco 8 ba Johanna Ros, 32 j., wed. van A. Pol - derman. Geboorten. 3 Febr. Maria Wilhelinina d. van I. A. Lucieer en E. M. van di Vijver. 2, Bertha Maria, d. van A. E Moelaert en E. M. Landschoot. 10, Eli n| zabeth Adriana, d. van P. J. Kouwe ei S. C. Risseeuw. 13, Orair Alois Josepl Maria, z. van L. A. de Schaapmeestei en A. H. Dhondt. 25, René, z. van E. F. van de Bussche en H. E. Fockedeij, 27, Clementina Emerence, d. van P. B, Verpraet en E. M. Musson. Overlijden. Elizabeth Adriana Kouwe 2 dagen d. van P. J. Kouwe en van S. C. Risseeuw. 18, Maria Beun, 72 j echt- genoote van J. J. de Muynck. 24, een als levenloos aangegeven dochter van E. de Deijne en E. M. Tuiloen. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 15 Maart 1.27 1.61 Donderdag 16 1.46 2.10 Vrijdag 17 2.18 2.42 Woensdag löMrt. Zonsondergang 6.04.' Voer- en rijtuigen en rijwielen moeten dus 6.34 's av. zijn verlicht. Laatste Kwartier Donderdag 23 Maart vm. 12.46 u. IJzendijke, 11 Maart. Nieuwe tarwe f 9.50 a f 10.50 Rogge f 6.25 a f 6.50 Wintergerst f 8.50 a f 9. Zomer f 8.25 a f 8.50 Erwten f 14.50 a f 15.50 Haver f 7.— af 7.25 Rotterdam 13 Maart. Tarwo, per 100 Kg. f 8.50 a f 9.70 Essex f 10.a f 10.75 Haver f 7.a f 7.50 Bruine boonen flO.— a f 13.25 Aardappelen Z. blauwe f 4.50 a f 4.70 bonte f 4.20 a f 4.50 Z. Eigenheimers f 4.50 a f 4.75 Fr. f 4.50 a f 4.75 Veemarkt. Koeien en Ossen 33 tot 40 c., Kal veren 50 tot 62 c., Schapen 22 tot 26 c., Lammeren tot c., Varkens 26 tot 27 ct., ,id. voor export 25 a 26 c. alles per t/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.70 Eng. 1 pd. St. f 12.09 N-Am. 1 Dollar f 2.44 Adverteutiën. Zoo het de Heer behaagt en V haar het leven spaart, hoopt onze v 0 geliefde, zorgzame moeder 0 Wed. Pieten de Geijter, 0 denken. 0 Hare dankbare kinderen. 0 Breskens, Maart '11.

Breskensche Courant | 1911 | | pagina 2