ixmm cu tntkHab poor >11 Woensdag 15 Maart 1011. Binnenland. FEUILLETON. ONTWAAKT. r mi llend inktl te s ay No. 1598. 20" Jaarg. BRESKENSCHE COURANT. «p lel. SR RTI intei lings sold, wiel o ton zich 'eo- 6e idigi. 'ohl R. 01 1RS. ïS. uk- E>\ Abonnement per maanden 0.50, franco per post door het geheele rijk 0.55, voor Belgis ƒ0.026 en voor Amerika 1 dollar voor 3 kwartalen bij vooruitbetaling. Abonnementen worden aangenomen bij boekhandelaren en brievengaarders. Ad verten tien van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag- ihiddag te twee ure. Bit blad verschijnt eiken !linsda<r- en Vrijdagavond i>y den uitgever C. DIELEHUK te Breskeng. Breskens, 14 Maart 1911. OOSTBURG, 10 Maart. De hedenavond mder voorzitterschap van burg. Grata- na gehouden raadszitting werd door ille leden bijgewoond. De voorz. sprak in deze eerste zitting 'an dit jaar zijne beste wonschon uit 'i|voor de gemeente, de leden van den den secretaris en hunne gezinnen, leeft de laatste tijd voor de gemeente haar bestuur heel wat zorgen ge baard en al zullen we daarin voorloopig log wel wat blijven, en vooral in de mancieele, het is toch niet te ontken nen, dat ook in eens wel als alles tegelyk is gekomen. Oude zaken moesten nood zakelijk vernieuwd worden, en met na- met het Gemeentehuis kon hot toch tezwaarlijk langer, ook met liet oog op let kantongerecht dat nu behoorlijk is oml6rgobracht, en dat dan toch ook het geheele district aanbelangt. Met het gemeentehuis kon men on mogelijk met een eenvoudig gebouwtje Tolstaan omdat voornamelijk tal van laken, die in andere gemeenten niet plaats vinden, uit den aard der zaak hier worden afgehandeld. Blijven we evenwel eensgezind als tot cu die oude en te vernieuwen toestan- onder het oog zien, dan zullen we toch mettertijd door die voornaamste moeilijkheden heen komen. De leden gaven blijk van instemming met het gesprokene en de heer mr Van Dain voegde er voor zich aan toe, dat toor het kantongerecht een plaats is toebedacht, waarover ieder zijne ver wondering te kennen geeft en uog zeer kort geloden eene autoriteit hem verze kerde nog nergens ten plattenlande zoo'n sierlijke inrichting te hebben aangetrof fen. Do ingekomen verslagen van de Am bachtsschool en de Gezoadheidscommis- sie werden voor de leden ter visie ge deponeerd. Het 3e suppletoir kohier van den hoofd, omslag was door Ged. Staten goedgekeurd. Vastgesteld werd het reeds in comi té generaal behandelde primitief kohier van den hoofd, omslagde laagste aan slag beloopt f 0.15 en de hoogste f 2G4.905. Ook aan dat der hondenbelasting werd goedkeuring verleend. Aangaande de zaak der gasverlichting kon nog zeer weinig worden medege deeld. De conferentie van de dag. be- s turen van Schoondijke, IJzendijke en deze gemeente met een vertegenwoordi ger der betrokken maatschappij heeft in eerstgenoemde gemeente plaats gehad. En hoezeer de voorz. dhkr had gespro ken voor een alzijdig rapport, om ook een beeld te kunnen krijgen van eigen exploitatie, desnoods van electrische verlichting, was op de conferentie geon ander resultaat te verkrijgen dan het speciale mandaat had aangegeven, nl. door een deskundige, in vereeniging met de burgemeesters der drie gemeenten, te onderzoeken of de concessie-voorwaar den voor de exploitatie der fabriek voor de drie gemeenten gezamelijk aanneme lijk zijn en geene moeilijkheden kunnen opleveren. Verder loopt de zaak tot dusver niet. De beide volgende punten hielden een onafscheidenlijk verband met elkander; af- en overschrijving op en wijziging der begrooting voor 1910. De af- en overschrijving betrof een totaal bedrag van f1442, een cijfer dat B. en W. hoog moesten noemen, maar dat in hoofdzaak was ontstaan deels door de noodzakelijkheid van niet voor ziene meerdere werken, deels door na dere door den raad genomen besluiten. Het leeuwendeel dier overschrijdingen werd weggedragen door de brandblusch- middelen met f21.49 wegens noodzake lijke aanschaffing van nieuwe slangen straatverlichting voornamelijk wegens uitbreiding door plaatsing van nieuwe lantaarns, met ruim f 188, wegen enz, waarvoor wel f 1000 was geraamd, doch eischte, wegens de macadamiseering van den Groedsch§n weg ruim f 457 meer, de rioleering overschreed door een later raadsbesluit de raming met f98, die der begraafplaats met f73 door de plaat sing van houten paaltjes enz. en Vol derstraatje deed het geraamde met f91 te boven gaande vloer van het beurs gebouw moest hoogst noodzakelijk her steld worden en de schoollokalen met onderwyzerswoning eischten elk ruim f124 meer dan men had geraamd, ter wijl in hoofdzaak de handwerken en het herstellen van schoolboeken meer dan f73 hadden geëischt boven de ra ming. Uit andere posten der begrooting kon worden geput tot een bedrag van f 940.48, en door wijziging der bogrooting van 1910 kon f501,57 gevonden wor den, zoodat op dezelfde wijze het even wicht werd. Zonder hoofd, stemming of beraadsla ging hechtte de raad aan deze compta bele regeling zijne goedkeuring, voor welk bewijs van vertrouwen in het Dag. Bestuur de voorz. 'den raad zijn dank bracht. Naar aanleiding der omstandigheid dat in de laatste 17 jaar nooit eenig leer ling op de lag. school gebruik heeft ge maakt van de wiskunde, gaven B. en W. in overweging om dit vak van het leerplan af te voeren. Zonder hoofde lijke stemming werd daartoe besloten. Door het overlijden van den heer D. Cappon, die gedurende tal van jaren het secretaris-ontvangerschap van het Alge meen Armbestuur heeft vervuld met een accuratesse, die ieders bewondering heeft afgedwongen, is er in dat bestuur eene vacature ontstaan, die B. en W. aan leiding geeft, thans voor te stellen om aan de reeds lang bestaande gedachte tot opheffing van dat bestuur uiting te geven. Het Armbestuur teert uitsluitend op het subsidie der gemeente, waarvan f 250 is bestemd voor de bedeeiing en f35 als salaris voor den secr.-ontv. Dit laatste bedrag zouden B. en W. willen toekennen aan den klerk ter secretarie die alsdan met deze administratie kan worden belast. Ondanks dat de bedee ling zijn oude gang zal hebben, zal een en ander natuurlijk tot groote vereen voudiging leiden. Er zijn reeds een paar lui bij den burg. geweest om in aanmerking te mogen komen voor de vaceerende be trekking, maar die vervulling gaat niet aldus. Door het bestuur wordt een voor dracht aan den raad aangeboden, die daaruit eene benoeming doet. Er is dus door het bestuur enkel er op te letten dat het personen zouden zijn die voor die functie in aanmerking kunnen ko- 14. - Gij hebt het recht om te vragen, ik om te zwijgen. - Noem mij hare familie, hare be trekkingen. - Naar ik geloof, heeft zij geen an dere dan mij. Ik deed nog andere vragen, maar kon Seen afdoende antwoorden meer ver krijgen. Ik zou dus niet veel wijzer dan ik hierheen gekomen was, naar Engeland terugkeeren. Er was echter ®en vraag op welker afdoend en duide lijk antwoord ik ten zeerste aandrong. - Wat heeft die vriend van u, die Engelsch sprekende Italiaan, met Pauline uitstaande? Ceceri trok glimlachend zijne schou ders op. Macari? Het verheugt mij u op een vraag ten minste volledig te kun nen antwoorden, Mr Vaughan. Een jaar of twee voor de ziekte van Pauline, verbeeldde Macari zich dat zij hem bemiude. Thans is hij woedend op mij, omdat ik haar heb toegestaan met een ander te huwen. Hij verklaart dat hij slechts haar herstel afwachtte, om zijn eigen geluk by haar te beproeven. Waarom zou hij uw doel niet even goed hebben kunnen dienen, als ik dit schijn gedaan te hebben? Ceneri keek mij scherp aan. Hebt gij berouw, Mr "V aughan Neenniet indien er nog hoop, zelfs de geringste hoop, bestaat. Maar, dat zeg ik u, Dr Ceneri, gij hebt mij op schandelijke wijze misleid. Met deze woorden stond ik op om te vertrekken. Toen nam Ceneri met meer gevoel dan hij tot nu toe getoond had, het woordMr Vaughan, beoordeel mij niet te streng ik beken, dat ik u slecht behandeld heb. Er zijn echter zaken waarvan gij niets weet. Ik moet u meer mededeelen dan ik voornemens was te doen. Do verleiding om Pauline in een rijke en genoegelyke positie te plaatsen was onwederstaanbaar. Ik ben haar schuldenaar voor een zeer groot bedrag. Op zekeren tijd bedroeg haar vermogen omstreeks vjjftig-duizend pond sterling. Dit alles heb ik verbruikt. En durft gij u daarop beroemen viel ik hem verontwaardigd in de rede. Hij verzocht mij met waardigheid te zwijgen. Jaik durf ervan te spreken. Ik besteedde het geheel voor vrijheid, voor Italië. Ik had er, als voogd de beschikking over. Ik, die mijn eigen vader, mjjn eigen zoon beroofd zoude hebben, zoude ik aarzelen om haar geld voor zulk doeleinde aan te wenden? Elk muntstuk werd voor de groote zaak gebezigd, en droeg goede vruchten. Het was de daad van een misda diger, eene wees te bestelen I Noem het zooals gij wilt. Er was geld noodig. Waarom zoude ik niet even vrij mijn eer voor mijn vaderland ten offer brengen, als ik dit mijn leven zoude hebben gedaan Het is nutteloos er langer over te sprekende zaak is geëindigd. Jamaar ik zeg het u, om te be wijzen waarom ik Pauline verzorgd wenschte te zien. Bovendien, Mr Vaug han, - en hier ging zijn stem in fluis terenden toon overik wenschte dit onmiddellijk te bewerkstelligen. Ik ben verplicht een reis te ondernemen, een reis waarvan ik het einde niet kan voorzien, veel minder of ik er wel ooit van zal terugkeeren. Ik betwijfel of ik er anders wel toe besloten zoude hebben u te ontmoeten. (Wordt vervolgd.)

Breskensche Courant | 1911 | | pagina 1