Gemengd. uiterlijk dragend of er wascligoed in verpakt is, dienstbodenkoffers, roeiboot jes,' broodkarren, handkarren met kof fers en doozen de onschuldigst er uitziende zaken worden voor het ver voer en voor verpakkingsmateriaal ge bezigd. En al dit vleesch al dit bedorven goedje waar men op dorpen den neus voor optrekt dat komt alles in de magen van een deel der bevolking van Amsterdam. Volgens de geloofwaardige getuigen is men ter plaatse van uitvoer onmachtig het kwaad te koeren. Een uitgebreide gemeente, met vele en gemakkelijke toegangswegen, en slechts éen veld wachter. Breskens, 28 Februari 1911. Zaterdagavond zijn een viertal kna pen voor de brigade marechaussee alhier gebracht, verdacht van hot ontvreem den van dekkleeden ten nadeele van den Prov. Stoombootdienst. Tor bevordering van de schietoefe ningen zullen voordrachten gehouden worden te Sluis, Donderdag 2 Maart van 7-8 uurn.m. in de herberg den „Eenhoorn". Aardenburg, Vrijdag 3 Maart 7-8 nm. in de oude school. IJzendijke, Zaterdag 4 Maart van 7 8 nm. bij den heer J. C. Aerts. SLUIS. Toen de aanplakbilletten die de komst van Albert Vogel, die voor de tweede maal de plaats onzer inwo ning bezocht gedurende dezen winter, alom verschenen was dadelijk een ieder vol geestdrift om den grooten declama tor te gaan hooren. Zeer zeker hebben de bezoekers die zijn eerste optreden hebben bijgewoond, toen hij ons op zoo meesterlijke en boeiende wijze het heldendrama „Star- kadd" vertolkte het hunne er toe bij gedragen om nog vele anderen op te wekken dat schoons te gaan hooren, schoons, ja inderdaad zoo schoon dat 't ons als muziek in de ooren klinkt. Het was Vrijdagavond 24 Febr. jl. dan ook een schoon gezicht, het gebouw „Luctor et Emergo" vol te zien meteen aandachtig publiek, dat naar Vogel zelf verklaart, voorbeeldig aandachtig was, en ongeëvenaard stil. Hp heeft ons bij vernieuwing geboeid, met zijn schoone, gloedvolle voordracht. Wat was dat drama „Jean-Marie" schoon wat werden die gemoedstoestanden tref fend door hem weergegeven. Ik zeg niet te veel wanneer ik zeg opgemerkt te hebben, dat velen in de zaal een traan wegpinkten, zoo wist» Vogel ons mee te doen leven in zijn spel. Hij heeft ons een avond bereid van hoog kunstgenot. In zijn „Maecenas" en in zijn „Forum-scène" uit Julius Caesar konden we eveneens zijn talent bewonderen. Toen hij in zijn Romein- sche tunica op het podium verscheen om ons zijn Forum scène te vertolken was ieder onder den indruk. Hij stond daar voor ons als een fiere Romein, zijn meesterlijke standen deden ons als 't ware een echte Romein zien. Kortom woorden schieten te kort om alles naar waarde te noemen, maar dat is zeker dat Albert Vogel ons weer een schoo- nen avond heeft bereid. Dat Luctor et Emergo nog vele ma len de deuren moge openzetten voor Noerlands grooten declamator, en dat ons het genot bereid mag zijn om Vo gel in den aanstaanden winter nogmaals te hooren is zeker de wensch van allen, van ons, Sluizenaren en vau al degenen die uit de omliggende plaatsen gekomen waren. Wij roepen Albert Vogel van ganschor harte„Tot weerziens toe". De storm van Zondag heeft de haan en het kruis van den toren der Herv. kerk te Cadzand naar beneden doen stortten, zonder evenwel persoon lijke ongelukken te veroorzaken. De grondprijs der bieten is voor de volgende campagne vastgesteld op f 12 per 1000 K.G. Begin Maart wordt reeds met contracteeren begonnen. Aan den heer M. C. Commelin, kommies le klasse to Veere is met in gang van 1 Juni a.s. op zijn gedaan verzoek als zoodanig eervol ontslag ver leend. Zaterdagmiddag zijn te Selzaete een 8jarig zoontje van H. de Rjjcke, bootsman, on een even oud zoontje van A. de Grijse, brigadier der douane, spe lende aan een bres in een zandheuvel, door een instorting bedolven. Toen men de knaapjes vermissende, ook daar ging zoeken, werden ze er door B. Verbiert levenloos van onder het zand gehaald. Maandagmiddag geraakten op den Kloetingschen weg nabij Goes een paard en wagen op hol. De bestuurder sloeg tegen don grond, werd overreden en levensgevaarlijk gewond opgenomen. School- en Kerknieuws^ Bij Kon. besluit is aan den heer P. Barentsen, directeur van en onder wijzer aan de rijksnormaallessen te Oost burg een pensioen verleend van f246 's jaars. Einde Maart zal te Middelburg eene buitengewone classis-vergadering worden gehouden ten einde ds A. Mer- kelijn, beroepen missionair dienaar van de Zeeuwsche kerken voor den dienst te Bandja Negara (N. Oost-Indië) te exa- mineeren. Ds Merkelijn zal dan de eerste missio nair predikant der Ger. Kerken in Zee land zijn, die zal worden uitgezonden. De kosten voor deze zending, welke zeer belangrijk zijn, worden door de Ger. Kerken in Zeeland gedragen. Te Alfen aan den Rijn is een vijf jarig knaapje, dat achterlijk van geest was, in brand geraakt bij de kachel. De moeder die op zolder was, hoorde het ventje gillen, doch hoewel spoedig de vlammen waren gedoofd, is het knaap je overleden. -- Zaterdagmorgen waren eenige leer lingen der Hoogere Burgerschool te Dordrecht aan 't spelen in 't Oranje park. Doordat een bal te water geraak te, zagen ze in dien sloot iemand te water liggen. Door een paar agenten er uitgehaald bleek het een man te zijh zekere G. Hoewel nog geprobeerd werd de levensgeesten op te wekkon, bleken die reeds geweken. De man op een bleekerij workzaam, was 's morgens te 6 uur naar zijn werk gegaan en is toen vermoedelijk te water geraakt. Ter hoogte van het Bergsche Veld, onder de gemeente Made-en-Drimmelen, heeft Zondagnamiddag te half twee op de rivier de Arnor een scheepsongeluk plaats gehad, waarbij drie menschen om het leven zijn gekomen. De beurtstoomboot Waalwijk-Am- sterdam I van de maatschappij Buurt spoorwegen was op weg van Rotterdam naar Waalwijk. De boot had, zooals meer gebruikelijk is, den lichter De Koophandel op sleeptouw, Tengevolge van den vliegenden storm brak bij het Bergsche Veld de tros, waarmede de beide schepen waren verbonden. Ter wijl de bemanning van de stoomboot, boot, die het bij dit ruwe weer ook hard te verantwoorden had, trachtte met den lichter opnieuw verbinding te krijgen, geraakte De Koophandel dooi den krachtigen golfslag vol en zonk in de diepte. De drie opvarenden, schip per Jan Meys, diens vrouw en een knecht zijn jammerlijk verdronken. De knecht laat eene weduwe met 7 kinderen achter. Donderdagmorgen is een steiger aan de nienwe genie-kazerne in de Prins Henderiklaan te Utrecht ingestort, door dat de werklieden, die daar bezig waren met hun arbeid, zich te veel naar éene zijde verplaatsten. Dientengevolge vie len acht werklieden door den steiger naar beneden, met kalkbakken, steenen, hout enz. Onmiddellijk werd genees kundige hulp ingeroepen, die spoedig ter plaatse wasvan de 8 gevallenen bleken er drie wonder boven wonder goed te zjjn afgekomen, ze mankeerden niets. Doch vijf waren er gewond, waarvan 1 ernstig. Een dokter legde het eerste verband, terwijl later ook de directeur van het St. Antoniusgast- huis, met eenige geneesheeren assisten tie kwam verleenen. De zwaar verwonde man werd naar het gasthuis* vervoerd, de andere werklieden' konden zich loo- pende naar hun woning begeven. Een schippersknecht te Oud Alblas lag meL zijn schuit le Molenaarsgraaf in den Graafstroom. Aan den kant waren verscheidene kinderen aan het spelen en die waren zeer lastig. Ze maakten het zelfs zoo bont, dat ze po gingen aanwendden om de touwen, waarmede het schip gemeerd was, los te maken. De schipper maakte zich toen zoo driftig, dat hij een vaarboom met een ijzeren punt er aan greep en die naar de kinderen gooide. Een 11 jarige knaap werd daardoor in htt hoofd boven den linkerslaap zoo ernstig ge troffen, dat de hersenen er uit puilden en het ventje wel aan de bekomen ver wonding zal overlijden. De man werd door de politie gearres teerd en ter beschikking van de justitie te Dordrecht gesteld. In het paviljoen van de ijsbaan te St. Petersburg, waar 29 arbeiders overnachtten, is tengevolge van het om vallen van een lamp, brand uitbroken. 15 personen zijn in de vlammen omge komen. Een conducteur van de Nijmeog- scho tramweg-maatschappij is bij het rangeereh tusschen twee wagens geraakt onmiddellijk gedood. Een groote arend, die sedert oen je drietal maanden in de buurt van Zeist j,0 en de Bilt vertoefde en daar een gewei- st( dige opruiming hield in den wildstand, gil is door een jachtopziener te De Bilt j01 geschoten, na een vergeefsche poging om hem te krijgon door middel van oon jj, dood konijn, neergelegd op een akker uU en vastgebonden aan twee palen. De „j, arend liet zich n.l. ver uit de hoogte ff. op het cadever neerploffen en verdween j.0 met het konijn in de wolkon. Vrijdag ffl echter schoot de jachtopziener den roof- be vogel neer. Het is een beest met een j0 vlucht van 2l/2 meter. Te Dedeinsvaart wordt vermist een couranten bezorger, bekend als eon l0 oppassond jonkman. Men vermoedt, dat hij door de duisternis misleid van een bruggetje over een der wijken to water is geraakt en verdronken. Vrijdagochtend was de schipper van een zeilschip komend uit Rotterdam, 11 en bestemd voor Zaandam in de bocht van Buiksloot bezig zijn bramzoil om te gooien, toen plotseling een felle wind- - vlaag het zeil tegen den man aansloeg met zoo'n geweld, dat de schipper er - door over boord viel. De zware storm maakte het onmogelijk hem te redden en de bemanning moest het dus aanzien, dat de schipper voor hun oogen ver- dronk. u Maandagmorgen is aan den Omval j te Alkmaar een moordaanslag gepleegd. Een vader heeft op zijn 2'-!jarigen zoon vijf revolverschoten gelost, zonder hem doodelijk te verwonden. De oorzaak van het misdrijf is gelegen in een wan verhouding tusschen vader en zoon do vader, D. B., koopman in manufacturen en vijftig jaren oud, verweet zijn zoon, dat hij lui was en zich geen voldoende moeite gaf om werk te gaan zoeken, zoodat hij voor het grootste deel te zij nen laste kwam. Daarover ontstond ook nu de twist, die zoo hoog liep, dat de vader in zjjn woede tot den aanslag overging. Het eerste schot trof den zoon aan het voor- hooid en ging langs den schedel, het tweede trof hem in den arm, onderwijl voor het gezicht geslagen, en een der andere schoten een been. De politie werd dadelijk met het geval in kennis gesteld, die den vader arresteerde en in verhoor nam aan het politiebureau en den zoon een voorloopig verband aan legde. De wonden zijn niet levensge vaarlijk. Te Haarlem heeft een schilders knecht T. genaamd een moordaanslag gepleegd op zijn patroon den heer Senft, jaloezieënmaker, en diens löjarigen zoon. T. was al een jaar of 8 bij den heer S. in dienst en jl. Zaterdag was hem aangezegd, dat hij mot 14 dagen zijn ontslag had. T. had al herhaalde ma len een dreigende houding aangenomen in de werkplaats, nu eens tegen zijn medegezellen, dan weer tegen den pa troon en ook eens tegen de juffrouw, die in de zaak de jaloeziën pasklaar knipt. Maandagochtend ging T. gewoon asn

Breskensche Courant | 1911 | | pagina 2