Binnenland. Gemengd. m de noodzakelijke hulpmiddelen worden geholpen ten einde hun geleidelijk ge schikt te maken als landbouwers, enz. in eigen onderhoud te voorzien Breskens, 27 Januari 1911. De aflevering van de manschappen die bestomd zijn in dit jaar ter inlijving bij de militie te worden opgeroepen, zal o.m. plaats hebben voor die vallende in het tijdvak van 1 15 Maart: op Maandag 13 Maart in de bovenzaal van het gemeentehuis te Vlissingen voor die uit de gemeenten van Westelijk Zeeuwsch-V laanderen en voor die val lende in het tijdvak 16—31 Mei: op Yrjjdag 26 Mei in voormeld lokaal voor die uit gemeenten van Westelijk Zeeuwch Vlaanderen. Ter vervanging van den heer P. Verstrenge is tegen 16 Februari be noemd tot brieven- en telegrambesteller te IJzendijke, do heer J. Minderhoud, thans in gelijke betrekking te Ter Neu zen. Bij kon. besluit is, ingevolge de weduwen Wet voor de ambtenaren 1890 aan de wed. C. C. L. Schermer, in le ven directeur van het post- en telegraaf kantoor te Oostburg een pensioen ver leend van f759. HOOFDPLAAT, 26 Jan. Heden zijn door den Burgemeester strandvonder in het openbaar verkocht 3 vaten rundvet als: het le 248 K.G. voor f65 het 2e 212 K.G. voor f55, het 3e 211 voor f38. HOOFDPLAAT. Bij den molenaar Tas waren eDkele jongens bezig den waakhond te plagen, tot deze van zijn ketting lossprong en de jongens achterna holde, met het gevolg dat hij het 4jarig jongetje van Dierendonck omversprong en hem aan zijn hoofd verwonde, zoo dat er geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Toen de eigenaar het geval vernam, schoot hjj het dier dood. HOOFDPLAAT. De arbeider Scher- beijn was dezer dagen bezig met een heg te kappen, waarbij hij een doorn in zijn oog kreeg. Volgens verklaring zal hij vermoedelijk zijn oog voor goed moeten missen. De heer B. van Hpfte, te Philip pine, vond de vorige week in den trein van Ter Neuzen naar Gent, een porte feuille met geldswaarden, mot een in houd van ongeveer f 10.000. De porte feuille werd overhandigd aan den sta tionschef te Selzaete, alwaar bleek dat deze verloren was door een paardenhan delaar uit Leeuwarden. School- en Kerknieuws^ Op de voordracht voor hoofd aan een openbare school te IJzendijke is als no 2 geplaatst de heer Th. J. Willems, onderwijzer aan school C te Vlissingen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tho- len ds W. Bieshaar te Zetten. Ger. Kerk. Bedankt voor Schoondijke en Oostburg door dr H. C. Rutgers, prop, te Amsterdam. Te Honselersdijk zijn Zondagavond twee vrouwen en een meisje, die op be zoek waren geweest bij familie, door de duisternis misleid, in het vaarwater langs den Nieuwen Weg geraakt en verdronken. De aan den weg wonende tuinders snelden op het gejammer wel dadelijk toe, maar konden in de dikke duisternis de ongelukkiger) niet tijdig genoeg vinden. De geneesheeren van Honselersdijk en Poeldijk, die spoedig aanwezig waren, mochten er, toen de ongelukkigen waren opgehaald, niet in slagen de levensgeesten op te wekken. Beide vrouwen waren gehuwd en moe ders van gezinnen. Een gezin jverliest moeder en dochter. De ontsteltenis in het dorp over het droevig ongeval is groot. In de Hoogstraat te Amsterdam werd Woensdagmorgen een 17jarige jongen overreden. Na door het plotse ling ingehouden, steigerende paard te zijn omvergeworpen, ging het rijtuig over den knaap heen. In bewusteloozen toestand werd hij naar het gasthuis vervoerd. Maandagavond werd op het kruis punt Weteringschans en Vijzelstraat te Arasterdam een man die aan den ver keerden kant op een tramwagen wilde springen, door een tramwagen, komende uit tegenovergestelde richting, gegrepen en overreden, waardoor hem het linker dijbeen nagenoeg verbrijzeld werd en hij een gecompliceerde breuk aan het rechterdijbeen bekwam. In een café werd door een geneesheer, die onmid dellijk ter plaatse verscheen, de eerste hulp verleend, waarna de man naar het Wilhelminagasthuis is vervoerd en daar na eenige uren overleed. Te Vianen is een vrouw uit een woonwagen, bij het waterhalen uit het kanaal voorover geslagen en verdronken. Zondagmorgen ongeveer zes uur reed een landbouwer met zijn huisge- nooten naar de vroegkerk te Hoevelaken. Plotseling gleed het paard op den door den regen glibberig geworden weg uit en de wagen viel om. De inzittenden kwamen in een sloot terecht. De vrouw van den landbouwer werd, doordat dooi de duisternis geen voldoende hulp kon worden geboden, levenloos onder het voertuig vandaan gehaald. De andere inzittenden kwamen met den schrik vrij. In een der volkslogementen in de Elizabethptraat te Utrecht kwam Zon dag een 35jarige Duitscher om logies. De man noemde zich monteur en deelde mede, afkomstig te zijn uit Muhlausen. Des avonds begaf hy zich ter ruste 's morgens bleef de logeergast onge woon lang boven. Toen men ging kij ken, wat de reden kon zijn van zijn lang wegblijven, vond men den jongen man dood te bed. De gaskraan was slechts ten halve gesloten, en hij was door gasverstikking om het leven geko men. Een 26jarig persoon is door den rijks- en gemeenteveldwachter van Zuid- wolde, (bij Hoogeveen) in een hol onder den grond te Zuidwolde overvallnn en gearresteerd. Deze persoon, die al reeds tweemaal veroordeeld was wegens in braak, wordt nu verdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan een zevental inbraken met diefstal te Havelte en Frederiksoord, en stond deswege in het Politieblad gesignaleerd. Bij onderzoek in het hol werden eenige horloges go- vondOn. Zwaar geboeid werd do ver dachte naar Assen vervoerd om ter be schikking der justitie te worden gesteld. Een 3jarjg knaapje te Waarland is in een iersloot geraakt en levenloos door den vader opgehaald. - Te Scharwoude is een 7ljarige man van een hooiberg gevallen en zoodanig terecht gekomen, dat hij spoedig over leed. Woensdagmiddag arriveerden te Arnhem zes leden van het gilde der kwartjesvinders. De reis daarheen had den zij onderweg reeds goedgemaakt door van twee medereizigers f 15 en f25 te winnen met kaartspel. In Arnhem wilden de heeren hun geluk ook wel eens probeercn, maar zij waren spoedig bij de politie gesignaleerd, die eenige rechercheurs er op uitzond. De heeren zaten in een café, onder het genot van een potje bier, de rechercheurs bestelden ook een potteke en belangstellend nam men elkander op. De vreemdelingen stapten kort daarna op, de rechercheurs ook, de kwartjesvinders verdeelden zich in twee groepjes, de rechercheurs ook en zoo ging het, steeds in eikaars ge zelschap verder, de eene groep naar Oosterbeek, waar de recherche de bewa king aan de Oosterbeeksche politie over droeg, de andere troep kris kras door de straten der stad. Eindelijk had de recherche genoeg van dit doelloos rond- loopen en rekende zij eenvoudig de hee ren in, die met de eerstvolgende gele genheid naar Utrecht werden geloodst. Een geweldige brand heeft drie huizen te Dinant in de asch gelegd, waarbjj twee vrouwen in de vlammen omkwamen. Woensdagnacht bemerkten eenige per sonen, die uit een herberg kwam6n op de Grande Place gelegen, dat er brand was uitgebroken in een garen en band winkel daar dicht bij. Onmiddellijk maakten zij alarm, doch bet vuur greep zoo snel om zich heen, dat weldra de winkel met de aangrenzende woningen een vlammenzee was. De dienstbode van den winkelier sprong uit een raam van de tweede verdieping en liep ern stige kwetsuren opde eigenaar zelf wist zich, hoewel met gevaarlijke,brand wonden overdekt, te redden. Een ze ventienjarige inwonende winkeljuffrouw echter durfde den sprong uit het ven ster niet wagen en kwam in de vlam men om. Hetzelfde lot onderging de bewoonster van het aangrenzend per ceel, die eerst de straat was opgevlucht, doch later in haar woning terugkeerde om haar effecten te redden, welke zij bewaarde tusschen de matrassen van haar bed. Terwijl de menschen haar in haar slaapkamer zagen heen en weer loopen, viel een gedeelte van het dak in, zoodat haar de terugkeer werd af gesneden. Geniesoldaten uit Namen ontboden, zyn terstond aaan het werk getogen om de overeind gebleven muren neer te halen on de lijken te bergen. Op plaats waar het huis van de leve verbrande vrouw Tétry had gesta vonden de soldaten na lang zoel eenig geld en een pak halfvorkoo! ^r' geldswaardige papieren. hei Door een gasontploffing in e staalfabriek van Borquette te Ha: broek zijn drie personen gedood en o geveer 30 arbeiders hebben last ondi f® vonden door het uitstroomen van vi 6el giftig gas. Op twee na zijn allen buiten gevaa me Dinsdagavond is op de Noorde gi haaks te Nieuwediep een Duitscho dri mastschoener op weg naur Bremen g strand. De equipage is des nachts*: vijf vruchtelooze pogingen door een rei dingsboot ten slotte gered en aan lan gebracht. Het schip zit reeds onde water en is als verloren te boschouwei pc) ti J. S, eJd: 0i he Een lSjarig moisje is te Koeken gin (Utrecht) te water geraakt en ve: dronken. Een 12jarige jongen te Terborg ii zoodanig van zijn fiets gevallen, dat hj hersenschudding kreeg, waarvan hij is overleden. Maandag raakte het hoofd van een school te Dordrecht in de buurt van het Huis te Merwede te water. Eonige boeren, die hot ongeluk bemerkten, vischten den drenkeling op. Het leven was toen echter reeds geweken. Een der gegoede winkeliers in de oude stad te 's Gravenhage miste sinds eenigen tijd des morgens geregeld vrj aanzienlijke geldbedragen uit zijn kas register. Overtuigd dat het personeel dat met de kas in aanraking kon ko men, absoluut betrouwbaar was, nam onze zakenman ter: einde raad de poli tie in den arm, nadat wederom bank papier verdwenen blcok. Met een rechercheur werd een heelen nacht in het magazijn gewaakt doch er gebeurde nietsden volgenden nacht evenmin, doch tegen den ochtend van den derden nacht werd behoedzaam de achterdeur van het magazijn geopend en sloop iemand op zijn sokken naar binnen. Terstond overmande men den inbreker en bemerkte tot niet geringe verbazing den 18jatigen zoon van den buurman, eveneens een welgesteld win kelier, te pakken te hebben. Dit jong- mensch klom des nachts door middel van een ladder over den tuinmuur en had op die manier al heel wat keeren den winkelier bestolen hij werd onmid dellijk in verzekerde bewaring gesteld. Woensdagmiddag geraakte een jongen onder een wagen van de elec- trische tram in de van Swindestraat te Amsterdam. De wagenbestuurder kon niet tijdig genoeg stoppen, zoodat de wagen over den jongen heenging. Hij werd naar een gasthuis vervoerd, waar de jongen is overleden. In een ouderlijke woning aan de Rechterottekade te Rotterdam is een meisje van vier weken verbrand, door dat drogend waschgoed vlamvatte en de vlammen zich aan het wiegje mede deelden. Het kind overleed aan de gevolgen,

Breskensche Courant | 1911 | | pagina 2